Mass Effect 3 | PC (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

me3.jpg

Developer : Bioware
Publisher : EA Games
Genre : RPG
Release Date : Holiday 2011​

“Two million dead by the first day. Another 7 million by the end of the first week.”

بازگشت فرمانده شپرد به زمین !!!

دیشب در یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات VGA 2010 سوکین قسمت از عنوان بی نظیر شرکت فوق العاده ی Bioware یعنی MASS EFFECT 3 معرفی شد.

طبق اطلاعات اندک فعلی بازی در زمین و در لندن جریان خواهد داشت زیرا Reaper ها با پیدا کردن زمین هدفی جز نابودی آن ندارند...

با توجه به سبک بازی و داستان محور بودن سری بازی های Mass Effect، هر گونه صحبت، سوال، جواب و ... در مورد داستان و مراحل بازی، حتما داخل اسپویلر قرار داده شود. با افرادی که این قانون را رعایت نکنند به شدت برخورد خواهد شد.

Last edited by a moderator:

hrf_dude

کاربر سایت
Aug 25, 2009
252
نام
حميد رضا فرّخي
یه سوال :
تو citidel embessies یه جایی هست که باید بین hannar و drell یا salarian spector یکی رو انتخاب کنیم
اونایی که رفتن این ماموریتو یه راهنمایی کنن که کدوم یکی از این ها بهتره

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
* متن زیری که داخل اسپویلر تگ نیست، چیزی از داستان رو فاش نمیکنه ولی خوب کلاً اگر بازی رو تموم نکردید نخونید *

من رسماً از طرفدارای سری ME بودم که برای بازی جون میدادم. شماره 1 و 2 رو هر کدوم با بهترین حالت، بالاترین لول، پاراگون تا آخر و همه ی اعضا رو زنده نگه داشتن تموم کردم.

هر شماره هم با importـه سیو قبلی ادامه دادم و اینجا اعلام میکنم 5 دقیقه آخر ME3 فوق العاده چرت بود. توی خود ME3 هم بازی رو به بهترین حالت پیش بردم ولی بازم It Freaking Su.cked

دست Bioware با این پایان بسیار زیبا به " از نظر من و شاید خیلی ها" بهترین Franchise این نسل درد نکنه. واقعاً جواب زحمات و انتخابات توی بازی رو بهمون داد.

از جمله انتخابات مهم بازی : ( خطر لو رفتن 100% داستان اگر بازی نکردید )
1. اصلاً کی اهمیت داد که Genophage رو درمان کردی یا نه. من Wrex رو زنده نگه داشته بودم. Genophage رو درمان کردم. تا مرحله آخر بازی هم فکر می کردم ایول الان کروگان ها میان جواب انتخابات توی بازی رو میبینیم ریپرها آسفالت میشن یا حداقل از اعضا کسی نمیمیره.

2. اهمیت فوق العاده بسیار خیلی اشد زیاد Rachni ها. رکنای ها رو توی شماره اول زنده نگه داشتی؟ دمت گرم. توی شماره سوم هم کوئین رو که اندازه برج میلاد بود آزاد کردی؟ دمت گرم ببین آخر بازی نتیجه خوبی خواهد داشت. Dang. گول خوردی آی گول خوردی. دیگه هیچ وقت نمی بینیش.

3. به دلیل انتخابات خوبت توی شماره های قبلی و شماره سوم کل Galaxy رو با هم کنار بیاری و هیچ کس با هم بد نباشه؟ خسته نباشید بهت میگم. کارت عالی بود ولی برای ما اهمیتی نداره آخر سرش هیچ فرقی نداره.

4. تمامی War Asset ها رو جمع کردی و همه جا 100% شده؟ هر بار که War Asset می گرفتی یه آهنگ حماسی پخش می شد و اون زیر برات می نوشتیم؟ اوه آره یادمون رفت آخر بازی از اونا استفاده کنیم.

5. برای یکی از بهترین فرنچایز ها پایان های متفاوت می خوای؟ چشم حتماً. Designer لطف کنه رنگ اشعه انفجار رو به سبز و آبی و قرمز تغییر بده.

6. اون بچه ی "خدا مانند" آخر بازی رو که کلاً نگو.

7. Yo dawg i heard you don't want to be killed by synthetics, so we created synthetics 2 million years ago to kill you, so you wont be killed by synthetics.

اما بازم در کل : (تموم نکردید نخونید)
ME3 بازی خوبی بود. از دست دادن یارای قدیمی رو احساسی می کرد و قربانی هایی که باید انجام میشد تا جهان امن بمونه رو درک می کردی. روابط بین اعضا خوب بود و می تونست یک پایان و خاطره حماسی رو برای این نسل بازی ها خلق کنه.

دقیقاً نظر من در مورد آخر بازی. حتماً ببینید:

The World Reacts to the Mass Effect 3 Ending

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,061
نام
آریا
امیرحسین حتمآ یه سری به اینجا بزن و پست ها رو بخون ! همه دلشون پُر هست و پست ها و عکس ها و ویدئوهای جالبی پیدا میکنی !

یه چیزی در مورد اون نکته دومی که گفتی (تموم نکردین باز نکنین) :
تازه اگه ملکه Rachni ها رو توی ME1 میکشتی ، توی ME3 یه دفعه یه ملکه دیگه جایگزین میشه !!! یعنی حتی از این نظر هم تصمیمی که توی 1 میگیریم کاملآ بی ارزش هست و در هر صورت ملکه توی 3 وجود داره.

کسی تونسته هم geth و هم quarian ها رو زنده نگه داره؟
امکانش که هست و من و خیلی ها این کار رو انجام دادیم. فکر میکنم باید قبل از این مآموریت حتمآ اون مآموریت Admiral Koris رو انجام بدین.

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
* متن زیری که داخل اسپویلر تگ نیست، چیزی از داستان رو فاش نمیکنه ولی خوب کلاً اگر بازی رو تموم نکردید نخونید *

من رسماً از طرفدارای سری ME بودم که برای بازی جون میدادم. شماره 1 و 2 رو هر کدوم با بهترین حالت، بالاترین لول، پاراگون تا آخر و همه ی اعضا رو زنده نگه داشتن تموم کردم.

هر شماره هم با importـه سیو قبلی ادامه دادم و اینجا اعلام میکنم 5 دقیقه آخر ME3 فوق العاده چرت بود. توی خود ME3 هم بازی رو به بهترین حالت پیش بردم ولی بازم It Freaking Su.cked

دست Bioware با این پایان بسیار زیبا به " از نظر من و شاید خیلی ها" بهترین Franchise این نسل درد نکنه. واقعاً جواب زحمات و انتخابات توی بازی رو بهمون داد.

از جمله انتخابات مهم بازی : ( خطر لو رفتن 100% داستان اگر بازی نکردید )
1. اصلاً کی اهمیت داد که Genophage رو درمان کردی یا نه. من Wrex رو زنده نگه داشته بودم. Genophage رو درمان کردم. تا مرحله آخر بازی هم فکر می کردم ایول الان کروگان ها میان جواب انتخابات توی بازی رو میبینیم ریپرها آسفالت میشن یا حداقل از اعضا کسی نمیمیره.

2. اهمیت فوق العاده بسیار خیلی اشد زیاد Rachni ها. رکنای ها رو توی شماره اول زنده نگه داشتی؟ دمت گرم. توی شماره سوم هم کوئین رو که اندازه برج میلاد بود آزاد کردی؟ دمت گرم ببین آخر بازی نتیجه خوبی خواهد داشت. Dang. گول خوردی آی گول خوردی. دیگه هیچ وقت نمی بینیش.

3. به دلیل انتخابات خوبت توی شماره های قبلی و شماره سوم کل Galaxy رو با هم کنار بیاری و هیچ کس با هم بد نباشه؟ خسته نباشید بهت میگم. کارت عالی بود ولی برای ما اهمیتی نداره آخر سرش هیچ فرقی نداره.

4. تمامی War Asset ها رو جمع کردی و همه جا 100% شده؟ هر بار که War Asset می گرفتی یه آهنگ حماسی پخش می شد و اون زیر برات می نوشتیم؟ اوه آره یادمون رفت آخر بازی از اونا استفاده کنیم.

5. برای یکی از بهترین فرنچایز ها پایان های متفاوت می خوای؟ چشم حتماً. Designer لطف کنه رنگ اشعه انفجار رو به سبز و آبی و قرمز تغییر بده.

6. اون بچه ی "خدا مانند" آخر بازی رو که کلاً نگو.

7. Yo dawg i heard you don't want to be killed by synthetics, so we created synthetics 2 million years ago to kill you, so you wont be killed by synthetics.

اما بازم در کل : (تموم نکردید نخونید)
ME3 بازی خوبی بود. از دست دادن یارای قدیمی رو احساسی می کرد و قربانی هایی که باید انجام میشد تا جهان امن بمونه رو درک می کردی. روابط بین اعضا خوب بود و می تونست یک پایان و خاطره حماسی رو برای این نسل بازی ها خلق کنه.

دقیقاً نظر من در مورد آخر بازی. حتماً ببینید:

The World Reacts to the Mass Effect 3 Ending
شخصا اگه بخوام به me1 نمره 9 رو بدم و به me2 نمره 10 باید به نسخه 3 نمره 7 بدم.

مهمترین مواردی باعث شدن بازی لطمه ببینه به نظر من :

1- اضافه شدن بخش multiplayer که باعث شده تمرکز سازنده ها مقدار خیلی زیادش وارد این قسمت بشه
2- امکان Action بازی کردن که انگیزه گسترش دادن بازی به اندازه 2 نسخه قبل رو از تیم سازنده گرفت

و مقصر تمام اینها چیزی جز سیاستهای تجاری EA Games نیست.

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان

1- اضافه شدن بخش multiplayer که باعث شده تمرکز سازنده ها مقدار خیلی زیادش وارد این قسمت بشه
2- امکان Action بازی کردن که انگیزه گسترش دادن بازی به اندازه 2 نسخه قبل رو از تیم سازنده گرفت

اصلا هم اینطور نیست.تنها مشکل این بازی پایان بازیه که یه خورده بد ساخته شده. وگرنه از بقیه ی جهات بازی پیشرفت داشته.خیییییلی بهتر شده.انکار نکنید.بعضی از سکانس های سینماییش واقعا شاهکارن.به خاطر 5 دقیقه کل بازی رو زیر سوال نبرید.

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین

نمرات که خوب نظر شخصی هست. به نظر من ME3 اگر پایانش رو در نظر نگیرم 8.5 یا 9 رو میگیره.

اضافه شدن بخش مولتی پلیر اگر دخالتی توی داستان بازی نداشت جنبه ی خوب و Funـی بود. اینکه مولتی پلیر رو "باید" بازی کنی تا یک پایان متفاوت (که البته 2 - 3 ثانیه اضافه میشه ولی خوب یه چیز نسبتاً مهم هست) رو بینی خیلی بد هست. بدون بازی کردن مولتی غیر ممکن هست که اون پایان رو ببینید و این سیاستی به جز پول نیست.
اکشن شدن بازی و دور شدن از المان های RPG بازی اونقدر هم زیاد نبود. آره بازی اون المان های قوی اکشن آر پی جی رو نداشت ولی به نظر من بد نشده بود. حس اینکه باید سریع یه کاری بکنید و الان کهکشان توی چنگ هست رو میداد.
اصلا هم اینطور نیست.تنها مشکل این بازی پایان بازیه که یه خورده بد ساخته شده. وگرنه از بقیه ی جهات بازی پیشرفت داشته.خیییییلی بهتر شده.انکار نکنید.بعضی از سکانس های سینماییش واقعا شاهکارن.به خاطر 5 دقیقه کل بازی رو زیر سوال نبرید.
دوست عزیزمون کل بازی رو زیر سوال نبرد. ایشون هم گفتن اون دو قسمت مشکل آسا شده. شما فرض کن بهترین و مورد علاقه ترین سری بازی رو داری انجام میدی ولی یک پایان افتضاح می بینی خیلی توی ذوق می خوره و اذیت کننده میشه.

منم در آخر پستم گفتم که به جز 5 دقیقه ی پایانی، بقیه بازی خوب و جذاب بود. فقط پایان بازی اشکالات خیلی خیلی زیادی داشت.

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید

دقیقا به خاطر همون صحنه های سینمایی هست که خیلی از دوستان مجذوب بازی شدن. ولی بازی از لحاظ شخصیت پردازی و عناصر نقش آفرینی اصلا به پای نسخه های قبل نمیرسه.

اینکه بازی برای انتخابهای قسمتهای قبل هیچ ارزشی قائل نشده به کنار ولی مردونه یکی بگه کدوم تصمیم در طی بازی تاثیر حیاتی روی پایان بازی یا روند کلی بازی داشت. تو نسخه های قبل به قدری تو عمق شخصیت های بازی رفته بودن که آدم با همشون احساس نزدیکی میکرد و یه جورایی باهاشون زندگی کردیم. از نظر داستانی هم که تو نسخه های قبل هرکدوم از شخصیت ها برای خودشون یه داستان اساسی و پر و پیمون داشتن که از هر کدوم واقعا میشد یه بازی کامل در آود. ولی این نسخه واقعا چیز جدیدی اضافه نکرده بود و هر چی داشت از همون قبلیا بود.

اصلا یعنی چی که باید حتما multiplayer بازی کنیم تا یه سری از امکانات اضافه بشه! این بازی اصلا multiplayer نداشت فقط یه سری از امکانات رو هم که میتونستن تو single بزارن ازش کندن کردنش multiplayer که آقای Ea Games دوزار بیشتر در بیاره!!!!

باز هم میگم بازی بیشتر طبق سلیقه اکشن بازها بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر