Multi Platform Marvel's Avengers

سازنده
Crystal Dynamics / Eidos Montreal
تاریخ انتشار
August 2020
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
e0nm_marvel_39_s_avengers_2019_logo.png

Publisher: Square Enix
Developers: Crystal Dynamics / Eidos Montreal
Genre: Action-Adventure
Release Date: September 4th

اطلاعات کلی
  • بازی، اولین محصول از قرارداد چندین ساله مشترک مارول و Square Enix می باشد
  • 5 استودیو در توسعه بازی نقش دارند
    • Crystal Dynamics, استودیوی اصلی
    • Eidos Montreal
    • Crystal Northwest, یکی از زیرشاخه های که CD که صرفا جهت تمرکز روی بخش آنلاین تشکیل شده
    • Nixxes, یک استودیوی هلندی با تمرکز روی ساخت Asset
    • Square Enix Japan, متمرکز روی تکنولوژی و نورپردازی
  • Shaun Escayg (از استودیوی ناتی داگ) کارگردان خلاق بازی میباشد
  • Bill Rosemann, رییس مارول گیمز، مشاور بازی میباشد
داستان
  • مقدمه داستان در روز A-Day اتفاق می افتد، جایی که گروه در حال جشن گرفتن به مناسبت افتتاح دومین مرکز فرماندهی در سان فرانسیسکو و همچنین Helicarrier جدید می باشند
  • با حمله ی Taskmaster نیمی از سان فرانسیسکو و Helicarrier نابود شده و همچنین کاپیتان آمریکا در ظاهر کشته میشود
  • اونجرها مقصر خرابی شناخته شده و در نتیجه گروه از هم می پاشد
  • وقایع بازی 5 سال بعد دنبال می شود، جایی که قهرمانان مجرم شناخته شده و سازمانی به نام AIM مسئولیت بازسازی و کنترل سان فرانسیسکو را بر عهده گرفته
  • زمانی که کامالا خان جوان، پرده از توطئه ی پشت وقایع A-Day بر میدارد، تصمیم به گرداوری مجدد گروه و اصلاح شرایط میگیرد
  • شرکت AIM برای استفاده از تکنولوژی خود از قدرت Inhuman های زندانی شده استفاده میکند و اونجر ها درصدد آزاد کردن آنها هستند
gw5a_fotojet.png

گیمپلی و ویژگی ها
  • بازی از دو بخش اصلی تشکیل شده: کمپین تک نفره داستانی و مراحل Co-Op وارزون
  • کمپین
    • (بعد از اولین اتصال جهت لینک کردن آکانت SE) تمام کمپین به صورت آفلاین قابل بازی است.
    • مراحل با توجه به قدرت هر قهرمان متفاوت می باشد، به طور مثال مراحل Black Widow شامل مخفی کاری می باشد در حالی که مراحل Hulk تماما در مورد درهم شکستن دشنان است
  • Co-op
    • مراحل Warzone و بودن نیاز به اتمام بخش داستانی در دسترس است
    • مراحل Warzone به روایت بهتر داستان کمک میکنند
    • تمامی مراحل Warzone به صورت Solo قابل انجام است، همچنین قابلیت استفاده از AI به عنوان هم تیمی وجود دارد
    • حداکثر تعداد بازیکنان در یک مرحله 4 نفر میباشد
    • هر بازیکن باید از یک قهرمان متفاوت استفاده کند، نمی توان با 4 هالک یک مرحله را شروع کرد!
    • با پر شدن نوار Stun قهرمانان توانایی انجام یک فینیشر گروهی را دارند
    • برخی از مراحل طراحی مراحل بازتری به جهت تشویق گردش دارا میباشند
wyh_1nav_fotojet_(4).png

• شش قهرمان در زمان لانچ: Iron Man, Captain America, Hulk, Black Widow, Thor, and Ms. Marvel
  • تمام قهرمانان قابلیت شخصی سازی دارند، شخصی سازی شامل موارد زیر می باشد:
    • Gear
      • روی Stat تاثیرگذار و روی ظاهر بی تاثیر است
      • هر بخشی از بدن دارای گیر های مخصوص بوده، گیر ها بر اساس میزان نایاب بودن رنگ بندی شده اند
    • Costumes
      • تماما ظاهری، هیچ تاثیری رو Stat ندارند
      • برخی از کاستوم ها با بازی کردن باز شده و برخی دیگر نیاز به خریداری دارند
    • Abilities
      • برای هر قهرمان Skill Tree های متفاوتی جهت انتخاب پلی استایل وجود دارد
    • Perks
      • قابلیت اضافه کردن دمیج گاما به گیر دارند
      • قابلیت کوچک کردن دشمنان را دارا می باشند
    • Artifacts
    • Emotes
  • هر قهرمان دارای روش منحصر به فردی جهت حرکت می باشد ( ایرون من توانایی پرواز دارد، هالک میتواند پرش های بلند انجام دهد و...)
  • هر قهرمان دارای 3 نوع توانایی می باشد که با گذشت زمان فعال شده و شامل 3 دسته میشود (Support (L1), Assault (R1, و (Ultimate (L1+R1
  • Hub بازی Helicarrier آسیب دیده میباشد که با پیشروی در بازی ارتقا پیدا میکند
  • Hub های دیگری برای کاوش انجام مراحل وجود دارد از جمله:
    • Northwest Wilderness
    • American Southwest
    • Pacific Northwest
    • Eastern Seaboard
    • Russian Tundra
  • در H.A.R.M. Room قابلیت تمرین و مبارزه با موج های مختلف دشمنان وجود دارد
wvgk_fotojet_(2).png

برنامه های بعد از لانچ
  • Crystal Dynamics برنامه ساپورت بازی تا چندین سال را دارد
  • قهرمانان جدید به مروز به بازی اضافه میشوند
    • Hawkeye اولین قهرمان بعد از عرضه میباشد
      • شامل مراحل داستانی و یک ضد قهرمان جدید میباشد
    • Spider-Man در اوایل سال 2021 به صورت انحصاری برای کنسول های PlayStation عرضه میشود
      • ورژن کریستال داینمکس بوده و هیچ ارتباطی با اسپایدرمن اینسامنیاک ندارد
  • تقریبا تمامی DLC های بازی (قهرمانان، مراحل و مناطق جدید) رایگان میباشد
  • تنها برخی از اسکین های بازی پولی میباشد

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,903
نام
نـــــــویـــــــــد
خب منم یه ۴۰ ۴۵ ساعتی وقت حروم کردم تو این بازی. حقیقتش تا زمانی که تو بخش داستانی بودم به نظرم جالب میامد مخصوصا شخصیت کامالا که خیلی بامزه بود و صداگذاری خوبی هم داشت. کلا وُیس اکتورهای خیلی خوبی داشت این بازی مثل تروی بیکر و نولان نورث و اشلی برچ و ... که واقعا عجیب بود :D گیم‌پلی با اینکه ساده و پر از ایراده اما اولش خوبه و میشه تحملش کرد ولی چند ساعتی که میگذره دیگه اعصاب خورد کن میشه. اندگیم بازی از نظر کمیت خیلی خوبه ولی کیفیت خوبی نداره و اصلا جذاب نیستن خصوصا اینکه باید مدام چیزای تکراری مثل اینترو و یه سری کات‌سین رو ببینی و نمیشه هم ردشون کرد. بازی لوتر باید بذاره تو سریعترین زمان ممکن بری دنبال فارم کردنت. لوت دراپش رو خوب طراحی کردن و از یه جایی به بعد کلا آیتم آبی واست دراپ نمیشه ولی خب بازی رو نمیشه اونقدری جدی گرفت که بری دنبال ست جمع کردن و بیلد ساختن. ولی خب من با سیستم مبارزات اکثر کرکتراش غیر از هالک و آیرون من و اسپایدرمن حال کردم. یعنی اولش که بازی میکنی باهاشون میگی چقدر جالبن و در ادامه خیلی سریع بیخیالشون میشی! خودم مایتی تور رو لول آپ کردم و تا پاور لول ۱۵۰ بردم بالا. مورد بعدی اینکه بازی اصلا بالانس نیس. رفتم بخش Harm Challenge رو تموم کنم که پاور لول ۹۰ داره و من ۱۵۰ بودم اما تو یه لحظه هلثم ناپدید میشد. کلا مهم نی چه درجه سختی و چه پاور لولی باشید. بازی کاملا اعصابتونو خورد میکنه. سوپرهیروهایی که از آدمای معمولی هم ضربه‌پذیر تر هستن! ۳تا اکسپنشن داستانی هم که دادن یکی از یکی زباله‌تر. اینکه چرا ۴۵ ساعت وقت گذاشتم پاش ۲تا دلیل داشت. یکی تروفی و دومی هم آهنگ گوش دادن! :D ازون بازیاس که میتونی راحت آهنگتو گوش بدی و همزمان بازی کنی. صداگذاری بازی خیلی داغونه و شدیدا هم باگی. یه وقتایی بعضی صداها کلا قطع میشن یا صداشون بیشتر میشه نسبت به باقی صداها. گرافیک بازی که کاملا معمولیه. افت فریم هم داره وقتی صحنه زیادی شلوغ بشه. در کل یه بازی سوپرهیرویی که توسط کریستال داینامیک ساخته شده ازین بهتر نمیتونس بشه. همینجوری محتوا ریختن توش بدون اینکه ذره‌ای به کیفیت اهمیت بدن. در کل اگه مشکل دانلود ۱۰۷ گیگ نداشته باشید شاید بتونید چند ساعتی باهاش سرگرم شید البته اگر هییییچ بازی دیگه‌ای ندارید.

سلام برای اجرای بخش کمپین بازی حتما اتصال به اینترنت میخاد ؟؟؟

برای رفتن بخش داستانی نیاز نیس به سرور وصل بشید و در این صورت تمام آیتمای کازمتیک رو از دست میدید که خیلی هم اهمیت ندارن!

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
دوستان دی ال سی های بازی نیاز به اینترنت دارن؟ سرورای بازی هم بدون چیزشکن وصل نمیشه؟ چون با دی ان اس هستم ولی به سروراش وصل نشد بخش داستنی پارت ۱ رو تموم کردم باهاش حال کردم خواستم بقیه پارت هارو برم ظاهرا بدون اتصال به سرور نمیشه اجراشون کرد

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
خب مثل اینکه این عنوان هم رفت کنار Anthem. طبق گفته سازندگان اخرین آپدیت بازی قراره تا ۳۱ مارس بیاد و تا سپتامبر برای باگ ها و مشکلات بازی اپدیت میدن.
R.I.P Marvel Avengers
Marvel’s Avengers development is ending, Crystal Dynamics confirms
احتمال زیاد بخاطر قرارداد تا الان صبر کردن وگرنه embracer مالک ای پی نیست و بعد از خرید کریستال سودی ازین بازی تو جیبشون نمیرفته ولی واقعا حیف که تمام تلاششونو کردن تا به بدترین شکل گند بزنن به بازی من با کمپینش خیلی حال کردم اما کاملا میشد دید کیفیت مراحل اول با بقیه مراحل به کل فرق داره بجای تمرکز رو داستان و سینگل پلیر خواستن یچیز مولتی بزنن که بتونن بدوشنش
قبل از اعلام این خبر هم یه اسکین پک ۷۵ دلاری برای بازی منتشر کردن که یذره اخرشم بدوشن :D
بنظرم اگه سمت مولتی و لایو سرویس بودن نمیرفتن میتونست شاهکار باشه
من فقط میخوام بدونم کدوم احمقی تو اون شرکت با خودش گفته بیایم بخش های داستانی هم انلاین کنیم فقط چپتر یک که نیاز به اینترنت نداشت رو تونستم برم بقیه چپتر هارو نتونستم بازی کنم متاسفانه

شرکت هم چند صفحه اطلاعیه درمورد بازی داده من کامل نخوندم فقط یه بخشش این بود که تمام ایتم ها و اسکین های مارکت بازی از ۳۱ مارس بصورت رایگان به همه کاربرا داده میشه اونایی که کلی توی بازی هزینه کردن قیافشون دیدنیه الان :D

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
375
نام
فرنود
شرکت هم چند صفحه اطلاعیه درمورد بازی داده من کامل نخوندم فقط یه بخشش این بود که تمام ایتم ها و اسکین های مارکت بازی از ۳۱ مارس بصورت رایگان به همه کاربرا داده میشه اونایی که کلی توی بازی هزینه کردن قیافشون دیدنیه الان :D
دقیقا خیلی دقیق هم اشاره کردن که ریفاندی در کار نیست :D

آخرین ویرایش:

Deathbringer

کاربر سایت
Jan 2, 2023
601
نام
Death
قشنگتر از همه اون پک اسکین ۷۵ دلاری چند روز پیش بود هرکی خریده باشه احتمالا الان داره خودزنی میکنه :D :D
کسی که برای چنین بازی مرده و نابود شده ای میاد ۷۵ دلار فقط خرج اسکین میکنه، قطعا حالش خوب نیست! :D
جالبه که بازی کاملی مثل گاردینز اف گلکسی که صدها برابر بهتر از اینه، همون زمان عرضه قیمتش از چنین پکی ارزونتر بود!
یادش بخیر سر معرفی این بازی لیک شده بود که هدف سازنده هاش ارائه بازیی در حد و اندازه یک گوتیه!لول

• Like
Reactions: DedSec88

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
کسی که برای چنین بازی مرده و نابود شده ای میاد ۷۵ دلار فقط خرج اسکین میکنه، قطعا حالش خوب نیست! :D
جالبه که بازی کاملی مثل گاردینز اف گلکسی که صدها برابر بهتر از اینه، همون زمان عرضه قیمتش از چنین پکی ارزونتر بود!
یادش بخیر سر معرفی این بازی لیک شده بود که هدف سازنده هاش ارائه بازیی در حد و اندازه یک گوتیه!لول
حقیقتا از سر و روی بازی تو مراحل اول پتانسیل گوتی و شاهکار میریخت و میتونست همچین چیزی باشه
رکورد زدن با ساخت این بازی چون فکر نکنم کار هر استودیویی باشه بتونه با این همه کاراکتر فوق العاده معروف، سرمایه، وقت و اکتور های شناخته شده اینجور گند بزنه
من فقط عاشق اون قسمت بازی شدم که چپتر ۱ رو کامل تموم کردم بعدش تازه بخشای مختلف بازیو شروع کرد اموزش دادن :)) خودشونم نفهمیدن چی ساختن

• Like
Reactions: Deathbringer

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,623
اقایون روم به دیوار من قبلا این بازی رو بخاطر نظرات فوق منفی بازی نکردم ولی این نسخه جدید که اومده و همه مراحل و دی ال سی بدون محدودیت بازه حقیقتا دارم لذت میبرم😁

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
اقایون روم به دیوار من قبلا این بازی رو بخاطر نظرات فوق منفی بازی نکردم ولی این نسخه جدید که اومده و همه مراحل و دی ال سی بدون محدودیت بازه حقیقتا دارم لذت میبرم😁
نظرات منفی بنظرم بیشتر از سمت فن ها و کسایی که از بازی خوششون اومده بود تا کسابی که خوششون نیومد! منم خیلی حال کردم ولی هرکسی که حتی عاشق بازی باشه هم میدونه چقدر پتانسیل از دست رفته داشت و گند زدن
کاش این محدودیت اتصال اینترنت از اول روش نبود خیلی دوست داشتم بقیه چپتر هارو برم
الان با این اپدیت اخر بقیه چپتر هارو بدون اتصال به سرور میشه رفت؟

• Like
Reactions: Rohshen

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,623
نظرات منفی بنظرم بیشتر از سمت فن ها و کسایی که از بازی خوششون اومده بود تا کسابی که خوششون نیومد! منم خیلی حال کردم ولی هرکسی که حتی عاشق بازی باشه هم میدونه چقدر پتانسیل از دست رفته داشت و گند زدن
کاش این محدودیت اتصال اینترنت از اول روش نبود خیلی دوست داشتم بقیه چپتر هارو برم
الان با این اپدیت اخر بقیه چپتر هارو بدون اتصال به سرور میشه رفت؟
درست میفرمایید خیلی پتانسیل داره ولی همین الانشم لذت بخشه.اصلا برای چپتر ها نیاز به اتصال اینترنت ندیدم.مثل اینکه همه محدودیت ها برداشته شده.بنظرم از دست ندیدش اصلا.

• Like
Reactions: aha2012 and zilyzal

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,491
نام
عرفان
بنده هم به جمع کسانی که از این بازی لذت می‌برن، می‌پیوندم. :D
بعد تغییراتی که در بازی اعمال کردند و نسخه Definitive Edition رو دادند بیرون،. بازی این رو به اون رو شده و کاملا یک بازی قابل در سبک ابرقهرمانی هستش که میشه لذت برد، هرچند مشخص هست که ظرفیت های بازی خیلی بیشتر هست که از اون به خوبی استفاده نشده و مراحل از پیچیدگی خاصی برخوردار نیستند ولی گرافیک و موسیقی و صداگذاری محشر و گیمپلی روان و خوب باعث شده بازی تجربه ای لذت بخش باشه
خلاصه اگر دودل هست که این بازی رو تجربه کنید یا نه، اگر هوس یک بازی ابرقهرمانی و داستان های کمیکی کردید، قطعا پیشنهاد میکنم
مخصوصا که من رو گیمپس بازی کردم و کاملا ارزشش رو داشت، فکر کنم روی پلاس هم باشه
( حجم بازی فقط واقعا زیاده 150 GB:|)

• Like
Reactions: Rohshen and prop

jaferpour

کاربر سایت
Jun 13, 2021
202
سلام رفقا من هم به خاطر حواشی منفی سمت بازی نمیرفتم ولی نسخه Definitive Edition پنج دلار شده بود خریدم و تا اینجا کار خوب بوده فکر کنم اگر نسخه ای که الان در دسترس هست رو از اول منتشر میکردن با امتیازات دیگری رو به رو بودیم.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
سلام رفقا من هم به خاطر حواشی منفی سمت بازی نمیرفتم ولی نسخه Definitive Edition پنج دلار شده بود خریدم و تا اینجا کار خوب بوده فکر کنم اگر نسخه ای که الان در دسترس هست رو از اول منتشر میکردن با امتیازات دیگری رو به رو بودیم.
اگه اوایل بازی هستی اشتباه میکنی. کلا مشکل از بازیه این نسخه هم منتشر میکردن بازم همین میشد متاسفانه
چند ساعت اول بازی شاهکاره از اواسطش مشخصه یهو تصمیم گرفتن کاملا برن سمت لایو سرویس و از ۹۰ درصد پتانسیلش استفاده نمیشه درکل قطعا ارزش یبار رفتن رو داره

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,589
من هم تو حسابم ۷ دلار داشتم و شش دلار دادم اینو خریدم و امروز داستانیش تموم شد و واقعا از اونجا که با این پول بازی های شبیه ساز خیارشور (pickle run) و "داداشم پودینگ منو خورده" و چنتا شاهکار شبیه اینا رو میشد بخرم از خریدم راضیم. :Dافسوس یکم وقت میذاشتن براش بازی عالی از آب در می اومد فرصتی بوده که سوزوندند.
مثلا یه شاهکار تو ذهنشون بوده تا وسطهاش ساختن بعد گفتن بیایید سرویس محورش کنیم بعد باز گفتن بیایید کارکتر و لباس بکنیم تو پاچه ملت.باور کنید اگر موفق میشد یه دو جین کارکتر دیگه مارول هم اضافه میکردن و احتمالا براش برنامه هم داشتن ولی انقدر حواسشون به چیزای دیگه غیر از خود بازی بوده که اینجور به بن بست خورده بازی.
بازی فاجعه که میگفتن نیست ولی فرسنگها با شاهکار فاصله داره یه بازی متوسط تینیجری.در حد و اندازه نامش نیست واقعا.
بعضی جاها گیم پلی واقعا رو مخی میشه و کنترل کردن ابرقهرمان ها سخت میشه گاهی دستم درد اومد (بیچاره دسته ام چی کشید)
باگها رو مخی هم بودن مخصوصا بخش تمرین که گیر میکرد . اول فکر میکردم من اشتباه حرکت رو انجام میدم که رد نمیشه بعد ۴۵ دقیقه خارج میشدم وارد میشدم میدیدم اونجا مثلا نوشته که اومده بود رو صفحه توضیح بده باید میرفت ولی برای من گیر کرده بوده الکی علاف شدم و راحت رد میشد.یا طی مراحل دشمنها زیر پله ها و لا جرز دیوارها گیر میکردن و مرحله گیر میکرد.حالا این فکر کنید پولیش ترین و با آخرین پچ روی ps5 بوده اون بنده خداهایی که روز اول روی ps4 بازی کردن چه جنگ اعصابی داشتن.
با همه اینا ولی با توجه به قیمتی که من خریدم مفرح و سرگرم کننده بود.نمره من به این ورژن دیفینت ادیشن روی ps5 با ارفاق ۷ از ۱۰ هستش.
موفق باشید...

• Like
Reactions: reza8 and jaferpour

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر