Lone Survivor: Director's Cut

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
Lone Survivor
The Director's Cut

سازنده : Superflat Games - Curve Studios
ناشر : Superflat Games
ناشر : Steam - HumbleStore
موتور گرافیکی : Adobe AIR
پلتفرم : PS3 - PC - VITA
تاریخ عرضه : 24 September, 2013
سبک : Horror Survival
مد : Single Player ONLY
نوع توزیع : PSN
حجم دانلود : 200mb ~

نمایی از اتمسفریک تاریک دنیای بازی

داستان بازی در زمانی نامعلوم پس از شیوع ویروس در شهری که شخصیت اصلی زندگی میکند اتفاق میفته. شخصیت اصلی به یاد نمیاره چه مدت توی این شهر بود یا اگر کسه دیگه ای هم زنده هست. داستان بازی از داخل رویایی عجیب شروع میشود جایی که وی مردی با جعبه ای روی سر رو میبینه که حرفی نمیزه و بعد هم دختری رو میبینه که چهره وی معلوم نیست اما چراغ قوه ای رو برای شخصیت اصلی جا میزاره. داستان از جایی شروع میشه که شخصیت اصلی توی خونه اش بیدار میشه و در پی پیدا کردن کسایی که زنده موندن هست. در پی این ماجرایی نسبتا طولانی ما به شخصیتهای عجیبی بر میخوریم که در طی بازی متوجه خواهیم شد انها کی هستند....

بازی دارای اطاقهای مختلفی هست که هر موقع انها رو ببینید ممکن هست عوض شده باشند.

Lone Survivorیکی از بهترین بازیهای ترسناک و Survival هست که در دنیای بازیهای indie به نظره من ساخته شده ( نویسنده ها ! لول )
روند بازی بیشتر در مورده انتخاباتی هست که شما در طول بازی انتخاب میکنید. دنیای سیاه بازی پر شده از هیولاها و انواع عجیب موجودات ترسناک که شما میتوانید به صورت مخفی کاری از کنار این دشمنان رد شید یا میتونید با استفاده از سلاحهایی که در طول بازی به دست میاورید انها رو بکشید. البته همه چیز در بازی محدود هست و خیلی بستگی به شما داره که چطوری از ایتمهای خودتون استفاده کنید. برای پیدا کردن ایتمها مسلما بایستی محیطهای بازی رو دوباره و دوباره جست و جو کنید تا ایتمهای لازمه رو به دست بیارید. ایتمهای زیادی در بازی پیدا میکنید که هر کدوم به شما اجازه استفاده خاصی رو میدن. بر فرض مثال با جای سلاح میتونید از اتش برای از بین بردن دشمنان استفاده کنید یا حتی میتونید به جای مخفی کاری یا کشتن دشمنان از گوشتهای تاریخ گذشته استفاده کنید تا حواس دشمنان رو پرت کنید.

دنیای بازی پر شده از شخصیتهای عجیب

دیگر نکته جالب روند بازی خانه شما و حس واقعی بودن شخصیت بازی هست. شما در بازی نمیتوانید مدت زیادی بیرون از خونه خود بمونید. باید سعی کنید به اندازه کافی خواب داشته باشید که با این کاری بازی نیز ذخیره هم میشود. شما در بازی باید سعی کنید تعدادی قرص داشته باشید تا روان شخصیت اصلی رو درست نگاه دارید در غیر این صورت وی دیوانه خواهد شد. دیگ نکته جالب بازی پیدا کردن غذا و ... هست. شما میتوانید از غذاهای اماده استفاده کنید یا با پیدا کردن مترلیاهای مختلف در خانه خود غذا درست کنید.
روند بازی به همینجا خطم نمیشه. دنیای بازی پر شده از رازها و معماهایی که شما بایستی دنیای بازی رو جست و جو کنید و ایتمهای لازمه رو برای حل معماهای بازی پیدا کنید یا در غیر این صورت ادامه بازی ممکن نخواهد بود. در طی بازی شما میتونید Side Quest های خاصی رو پیدا کنید. این Side Quest ها بایستی نیستن اما شما میتونید در صورت داشتن وسایل کافی side quest ها رو تموم کنید. همچنین شما همیشه بایستی map هر محل رو پیدا کرده باشید تا در دنیای بازی گم نشید. این به این دلیل هست که بازی خطی نیست....مراحل بازی محیطهای مختلفی دارد که شما بایستی محیطها رو جست و جو کنید ....ضمن اینکه خطر هر گوشه ای میتونه باشه D:

خونه شخصیت اصلی بازی ... تنها مکان امن بازی

دنیای بازی مقداری شبیه silent hill به نظر میرسه ( ظاهرا Reference هایی هم دیده میشه ) اما به نوع خودش تاریک و اتمسفر سنگینی داره . محیطهای بازی پر شدن از اطاقهای که شما اونها ممکنه بارها بارها ببنید اما هر موقع که وارد میشود ظاهر جدید خواهد داشت. این باعث میشه که شما شک کنید چه چیزی واقعی هست و چه چیزی نیست. محیطهای زیادی از بازی تاریک هستند و شما نیاز به چراغ قوه دارید تا از محیطهای تاریک بازی راه خودتون رو پیدا کنید. گرافیک بازی به صورت 2d و پیکسل پیکسل هست و به نوبه خود طراهی هنری جالبی مخلوط از رنگهای سرد رو داره. یکی دیگر از نقاط قوت بازی بخش صداگزاری هست که به نسبت indie بودن بازی واقعا عالی و فراتر از حد انتظار طراحی شده . در نهایت باید گفت Lone Survivor بازی اسانی نیست اما لذت بخش هست به علاوه اینکه اتمسفر بازی واقعا گیراست و چنین بازی رو در دنیای Indie ها کم خواهیم دید.

The Directors Cut نسبت به نسخه PC شامل امکاناته جدید میشه :
- محیطهای جدید
- حدودا 20 ایتم جدید برای بازی طراحی شده
- تعدادی موزیک و صدا گزاریهای جدید و کیفیت بهتر
- Trophy !
- دیالوگهای بهتر و جدیدتری برای توضیح بیشتر داستان
- ending های جدید ( 2 تا ) ( فکر کنم نسخه PC سه تا پایان داشت )
- Side Quest جدید
- تعدادی دیگر update ها و tweak ها ...

اگر مدتی هست که به دنبال یک بازی ترسناک باری Vita هستید بدون شک Lone Survivor میتونه انتخاب خوبی باشه به علاوه اینکه بازی Cross Buy هست . D:

من این تاپیک رو برای این بازی زدم . برای کسانی که احل بازی ترسناک هستن این عنوان به نظرم روی ویتا خیلی عالی هست و کیف میده ! اگر هم مشکلی بود میتونید اینجا مطرح کنید. بازی زیاد اسون نیست اما به نظره من یکی از اتمسفریک ترین indie هایی هست که دیدم که gameplay خیلی خوبی هم داره :)

آخرین ویرایش:

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,822
نام
بردیا دلوشی
با سپاس از آرمان جان !‌

هرکی این بازی رو بتونه بگیره ولی نگیره دیوونه هست دیوونه من دارم دانش میکنم که خودم هم نمیدونستم همچین بازی وجود داره تا 4 روز پیش که خود آرمان بهم گفت ‌!

نباید این بازی ایندی نام گذاری میشد بازی خیلی عمیق و قشنگه من دیگه توضیح نمیدم چون آرمان دقیقا توضیح داده بهتره بازی کنید و بخریدش مخصوصا رو ویتا !‌ {این تهدید بود} >:)

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
مرسی خیلی قشنگه، بدجوری هوس ترسناک کردم.خدا قسمت کنه تو پلاس فری شه ما هم بازی کنیم:d

شما در بازی باید سعی کنید تعدادی قرص داشته باشید تا روان شخصیت اصلی رو درست نگاه دارید در غیر این صورت وی دیوانه خواهد شد.

دیوونه بشه چی میشه، میشه با اون حالت به بازی ادامه داد؟ D:

hosienharami

کاربر سایت
Jul 30, 2013
310
نام
حسین
مرسی خیلی قشنگه، بدجوری هوس ترسناک کردم.خدا قسمت کنه تو پلاس فری شه ما هم بازی کنیم:d

آره میشه
ولی اگه بهش بگی غذا بخور یهو دیدی *** *** ****** ******* ** :)

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
با سپاس از آرمان جان !‌

هرکی این بازی رو بتونه بگیره ولی نگیره دیوونه هست دیوونه من دارم دانش میکنم که خودم هم نمیدونستم همچین بازی وجود داره تا 4 روز پیش که خود آرمان بهم گفت ‌!

نباید این بازی ایندی نام گذاری میشد بازی خیلی عمیق و قشنگه من دیگه توضیح نمیدم چون آرمان دقیقا توضیح داده بهتره بازی کنید و بخریدش مخصوصا رو ویتا !‌ {این تهدید بود} >:)
هی من به U گفتم این بازی درست حسابه ! بگیر لول ×_× خوب شد الکی Spelunky نگرفتیم ! این بهتره واقعا ! همون ساعتی که توی Store رلیز شد من گرفته بودم ! بازی خیلی توپ میشه. قشنگ از همون اولش گیراست شدید
.

من نسخه ی ps3 رو گرفتم...حرف نداره

منن اولین بار مدتها پیش روی PC رفتم هیشنگی نمیشناختش ! هی من میگفتم این بازی رو بازی کنید عالیه ! کسی گوش نمیداد D:
خوبه این تاپیک تحویل گرفتن D:
lol
خیلی قشنگه بازیش D:

تونستی حتما بگیریش D: شایدم فری شد ! ولی بگیریش ! U که تو کفه SH بودی این از BOM خیلی بهتره ! Horror واقعی هست
در ضمن به نظرم از indie خیلی صداگزاریش اینا بهتره ! نمیدونم چه طوری صدا گزاری کرده بازی رو اما کارش درست بوده طرف D:

داخل یه سایت خوندم که سازنده گفته نسخه The Director's Cut نسخه pc بزودی میاد
جدی ؟
من فکر میکردم انحصاری PSN باشه.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
بازیش ظاهرا عالیه :D منتها من 30 دلار دارم و پیشنهادای زیادی رو به رومه و این 16 دلار یا 17 دلاره ... آرمان تو میگی چیکار کنم ؟ بازیشو برا پی سی بگیرم !؟ پلات ملات داره ؟
پیشنهادات دیگری هم داری؟:D ( عزیزم:D لول :D اینم شکلش لول ـت :lol: )

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
بازیش ظاهرا عالیه :D منتها من 30 دلار دارم و پیشنهادای زیادی رو به رومه و این 16 دلار یا 17 دلاره ... آرمان تو میگی چیکار کنم ؟ بازیشو برا پی سی بگیرم !؟ پلات ملات داره ؟
پیشنهادات دیگری هم داری؟:D ( عزیزم:D لول :D اینم شکلش لول ـت :lol: )
بازیش خیلی باحاله D:
پلات داره D: اما نی دونم پلات کردنش سخته یا نه ... خیلی از تروفیاش hidden هست D: ...
روی pc هم میتونی بری باز ... این نسخه فقط بهتر شده و چندتا چیزه اضافه داره.
بازی میگن این rain هم خوبه بد نیست !!!!
Spelunky هم شدیدا معتادد کنندس D:
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه
از indie های اخری که اومد من این رو بیشتر از همه میخواستم D:
lol

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
بازیش شدیدا ترسناکه :D ! باور کنید از re آخریه که تو کشتی بودم ترسناک تره !
من یه تیکشو رفتم تو تاریکی دیدم آدمم راه نمیره ! چراغ قوه رو زدم دیدم زامبیه وایساده جلوم :D موههای زائدم فر خورد سریع چراغو خاموش کردم قایم شدم :D ! دیدم خبری نیست اومدم بیرون دیدم هنوز جلومه دوباره ترسیدم ایندفعه کلا از بازی اومدم بیرون :D ! آدم چقدر میتونه ترسو باشه ؟:D

soheilkitty

کاربر سایت
Sep 27, 2012
411
نام
soheil
بازیش شدیدا ترسناکه :D ! باور کنید از re آخریه که تو کشتی بودم ترسناک تره !
من یه تیکشو رفتم تو تاریکی دیدم آدمم راه نمیره ! چراغ قوه رو زدم دیدم زامبیه وایساده جلوم :D موههای زائدم فر خورد سریع چراغو خاموش کردم قایم شدم :D ! دیدم خبری نیست اومدم بیرون دیدم هنوز جلومه دوباره ترسیدم ایندفعه کلا از بازی اومدم بیرون :D ! آدم چقدر میتونه ترسو باشه ؟:D

شروین دوبار رفتی جلوش وایسادی پس چرا نخوردت ؟:d

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
نه چراغو خاموش کردم رفتم قایم شدم :D ! بعد چراغ خاموش اومدم بیرون خواستم ببینم کجاس :D ! یهو دیدم جلومه کلا منو گرفت خورد :D ! منم از بازی اومدم بیرون :D ! انگار خودمو خورده بود :D !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر