شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
ب نظر منکه این قضیه کنسله دلیلم تکذیب رسمی مایکروسافت هست ک گفتن ایکس باکس 1.5 نمیسازن
کلا کارای این دوتا شرکت ب هم مربوط میشه

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
ب نظر منکه این قضیه کنسله دلیلم تکذیب رسمی مایکروسافت هست ک گفتن ایکس باکس 1.5 نمیسازن
کلا کارای این دوتا شرکت ب هم مربوط میشه

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
به محض این که این اتفاق بیفته بلافاصله برای همیشه با PS4 و کلا دنیای کنسول خداحافظی میکنم و با آغوشی باز به سمت پی سی میرم :|
اگه قرار باشه کنسول هم مثل موبایل چپ و راست بیاد و هی بخواد هزینه بزاره دیگه اصلا ارزش خرید نداره

• Like
Reactions: D.ace and Adidas95

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
به محض این که این اتفاق بیفته بلافاصله برای همیشه با PS4 و کلا دنیای کنسول خداحافظی میکنم و با آغوشی باز به سمت پی سی میرم :|
اگه قرار باشه کنسول هم مثل موبایل چپ و راست بیاد و هی بخواد هزینه بزاره دیگه اصلا ارزش خرید نداره

به فرض هم که سونی کنسول 4.5 یا ... بده و شما میتونی بری سراغ کنسول بعدی نینتندو یا Xbox One و چرا جمع میبندی؟؟؟؟؟؟
در ضمن شما هنوز مشکلات PC رو نمیدونی و فکر میکنی بری سراغ PC راحت تری و وقتی خودت تجربه کنی متوجه میشی این خبرا نیست!

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
خودمم اول فکر میکردم اینکار زیاد جالب نیست اما واقعیت اینه دیگه دوره 7 سال یکبار تعویض نسل تموم شده و شاید از نسل آینده همون ابتداش با معرفی حداقل 2 مدل استارت بزنن که منطقی هست.بازیسازا دیگه طاقت ندارن با چیزای محدود عمرشون رو تلف و اعصابشون رو خورد کنن به ویژه انحصاری سازای سونی و مایکرو.الان منی که عاشق کنسول گیمینگ هستم دلم میخواد یه کنسول 800 دلاری داشته باشم که بیشتر بازیها رو مثل آب خوردن 1080 60 و با گرافیک عالی اجرا کنه.خب چرا باید از چنین چیزی محروم باشم.اونایی هم که میخوان همون 400 دلاری رو استفاده کنند مشکلش چیه که نمیتونن چنین چیزی رو تحمل کنن!

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خوده من زياد موافق اين ps4.5 و اين مدل كارا نيستم ولي اگه سوني همچين كاري رو انجام بده من باز ٢ دستي مي چسبم به كنسولم ، برا من ٤.٥ -٤.٧٥ اونقدر مهم نيست ( نميگم كلا مهم نيست) اما چيزي كه من رو كنسول باز نگهداشته بازيهاي انحصاري هست كه پلتفرم pc ازشون محرومه.
ليست بازيهاي تاپ من كه قراره عرضه بشن ٨٠ درصدشون انحصاريه

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
به فرض هم که سونی کنسول 4.5 یا ... بده و شما میتونی بری سراغ کنسول بعدی نینتندو یا Xbox One و چرا جمع میبندی؟؟؟؟؟؟
در ضمن شما هنوز مشکلات PC رو نمیدونی و فکر میکنی بری سراغ PC راحت تری و وقتی خودت تجربه کنی متوجه میشی این خبرا نیست!
من خودم مدت هاست از پی سی استفاده میکنم ولی خوب فقط برای آنلاین گیمینگ هست و طبیعتا دیرتر به فکر تعویض میفتم ولی اگر قرار باشه کنسول هم مثل پی سی بخواد مدام نیاز به تعویض داشته باشه طبیعیه که پی سی انتخاب بهتری نسبت به کنسول هست

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
بالاخره این قضیه به کجا ختم شد.بدجور دودلم کرده برا خرید.
تایید شد بالاخره؟؟
نه تایید شده و نه تکذیب! انتظار تایید هم فعلا نباید داشته باشید اصلا! چون به فروش U4 و باندل و کلا PS4 توی اون بازه حداقل ضربه میزنه!
اما از اونطرف هر روز شایعات بیشتر میشن در موردش :|

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
563
نام
S O |-| E I L
اگر سونی بخواد دست به همچین کاری بزنه هم هزینه ساخت, هم تبلیغات دوباره, هم لانچ تایتل و... باید فراهم کنه. از نظر کلی منطقی نیست همچین کاری... حداقل میتونه صبر کنه 2017 کنسول جدید معرفی کنه تا 2018 بیاد با سخت افزار بروز تر. اینکار هم از نظر مالی به خود سونی لطمه میزنه هم به مشتری! یعنی الان سونی پولی که میتونه صرف ساخت انحصاری های تاپ کنه یا روی ارتقا شبکه پلی استیشن بزاره رو بیاره رو یه کنسول دیگه اونم توی این مدت کم!, تازه اونم معلوم نیست چقدر با استقبال همراه بشه؟! الان کسانی که تو بازه 2014 تا 2016 کنسول خریدن صدرصد دست به تعویض کنسول نمیزنن. اونی هم که بخواد کنسول جدید بخره میخواد چه تعداد باشه؟

اینکه 4K هم باشه یه بحث کاملا جداس. اینکه الان چند درصد از کسانی که کنسول دارن از تی وی هایی با قابلیت پشتیبانی از 4K استفاده میکنن؟ مشخصا هنوز قیمت های تی وی 4K گرون هست و واسه کاربر های خارجی هم هزینه زیادتری میطلبه و هزینه خود کنسول جدید هم مشخصا بالاتر میره و اینکه روی PC های قدرتمند هم همچین تنظیماتی راحت فریم نمیده. ولی خب, اگر 1080 و 60 فریم با نهایت جزئیات باشه طبیعتا منطقیه.

من فکر میکنم فشار سازنده و ناشر هم بی دلیل نباشه! الان چندتا بازی اومدن که بخاطر همین مسائل از کیفیت نهایی جزئیات بصریشون کم شده نسبت به نمایش اولیه ای که داشتن مثل WD یا ویچر 3 که مشخصه بخاطر کم شدن اختلاف کیفیت بصری بین کنسول و PC هست. همین دیویژن هم نسبت به نمایش اولیش تو E3 فرق میکرد. الان باز بگیم سونی روی همین قضیه کنسول بده باز 2-3 سال دیگه میخواد چیکار کنه؟ الان صنعت گیم بخصوص روی PC از نظر تکنولوژی هایی که داره معرفی میشه فوق العاده پر سرعت داره میره جلو! پس سونی بخواد خودشو هی هماهنگ کنه باید هر 3 سال بیاد پرچم بگیره دستش آقا بیا کنسول جدید ببر؟! این وسط ضرر اصلی با مشتریه بعدش هم خود سونی.

همون PS3 هم از موقعی که معرفی شد تا مدت ها بعد از انتشار Dx11 روی PC هم کنسول معرفی نکرد. تا اینکه کلی بازی با پشتیبانی از DX11 اومد و کیفیت های فوق العاده روی PC . ولی حالا بخواد الان با این روش روز به روز پیش بره 100 درصد نیاز به پلن و هزینه و ... داره. کلا هر چی منبع هم تایید کنه بازم آخه جور در نمیاد با این چیزایی که هست! حداقل نظر من اینه که این خبر یا شایعه هست یا اگر هم واقعی باشه واسه بعد 2017 - 2018 هست.

این وسط سردرگمی و ... هم واسه مخاطب پیش میاد. در کل الان PS4 هم فروشش خوبه, هم سخت افزارش به نسب خوبه.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان

خود نینتندو که توی این زمینه پرونده ـش از بقیه سیاه تره ! اگه کسی باشه که همچین حرکتی رو استارت زده باشه توی دنیای گیم خود نینتندو ـه با اون قضیه ی خوشگل 3DS و بعدش New 3DS (اولش گفتن این فقط بهتر بازیا رو اجرا میکنه و این حرفها بعد کار رسید به بازیایی که اصن روی 3DS های قبلی اجرا نمیشد) و الانم ول کردن WiiU وسط نسل و ساخت یه کنسول قوی تر (NX) ...

نه تایید شده و نه تکذیب! انتظار تایید هم فعلا نباید داشته باشید اصلا! چون به فروش U4 و باندل و کلا PS4 توی اون بازه حداقل ضربه میزنه!
اما از اونطرف هر روز شایعات بیشتر میشن در موردش :|

امیر بساط هاراکیـری رو آماده کن :D اینطور که بوش میاد قراره کراش ـت برای PS 4.5 معرفی بشه :D

• Like
Reactions: Infected Area

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر