شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
امیدوارم این خبر حقیقت نداشته باشه و PS4 4.5 در کار نباشه که اگه این اتفاق بیوفته دیگه فاتحه ی دنیای کنسول خوندست به دلایلی که هممون میدونیم و دوستان هم گفتند. متاسفانه آلترناتيوش (اکس باکس) هم شنیدم میخواد یه همچین حرکتی بزنه. اگه سونی این چرخه منظمی رو که تا الان وجود داشته بهم بزنه دیگه کلا با دنیای گیم خداحافظی میکنم چون دیگه حوصله ی PC رو هم ندارم با اونهمه خرج و دردسر کرک و دانلود بازی و نداشتن بازیهای تاپ و ...
یکی نیست به این سونی بگه بابا تو اگه مردی، همون ps4 اصلی رو بچسب و به شرکتای بازیسازی هم بگو بازیهاشون رو با همون رزولوشن 1080p بهینه کنن، حالا گرافیکشم نمیخواد با آخرین کارت گرافیک بازار برابری کنه، یه کوچولو کمتر هم باشه مشکلی نداریم، دیگه گرافیک ps4 مثل میکرو نیست که نشه تحملش کرد، بعدش پنج سال دیگه یه PS5 بزن و نسل جدید رو شروع کن. آخه واسه چی داری همه چی رو خراب میکنی؟؟؟ ~X(
این دوستانی هم که از اومدن ps4 4.5 خوشحال هستن با کمال احترام خدمتتون عرض میکنم که متاسفانه از فلسفه کنسول هیچی نمیدونید! حتی اگه تا الان ps4 نخریدید و خیال میکنید ps 4.5 اومد میخرید و حال میکنید سخت در اشتباهید، چون اگه سیکل عمر کنسولها بهم بریزه، دو سال دیگه کنسول شما هم از رده خارج میشه و باید به فکر خرید کنسول جدیدتر باشید! ;)

kurosh8030

کاربر سایت
Jan 18, 2016
94
یعنی شما میگی برای این که تکسچر ها بهتر بشن و رزولوشن بازی 4 برابر! بشه هیچ تغییری تو حجمه بازی نمیذاره؟ :|

رزلوشن بازي كه ربطي به حجم بازي نداره.فقط HD تكسچر پك ميمونه كه يا داخل خود ديتاي بازيه كه رو ديسكه يا از طريق اپديت بازي براي PS4K دانلود ميشه.

ديتاي بازيهاي PC هم يكيه منتها بستگي به قدرت سخت افزار ميشه با تظيمات بالاتر رو يه سيستم قويتر بازي كرد.ولي چون رو كنسول شما به تنظيمات گرافيك گيم دسترسي نداري اون وظيفه بازيسازه كه تنظيمات رو مطابق سخت افزار كنسول كانفيگ كنه.

اميدوارم منظورم رو گرفته باشي.

• Like
Reactions: Ezio96

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
رزلوشن بازي كه ربطي به حجم بازي نداره.فقط HD تكسچر پك ميمونه كه يا داخل خود ديتاي بازيه كه رو ديسكه يا از طريق اپديت بازي براي PS4K دانلود ميشه.

ديتاي بازيهاي PC هم يكيه منتها بستگي به قدرت سخت افزار ميشه با تظيمات بالاتر رو يه سيستم قويتر بازي كرد.ولي چون رو كنسول شما به تنظيمات گرافيك گيم دسترسي نداري اون وظيفه بازيسازه كه تنظيمات رو مطابق سخت افزار كنسول كانفيگ كنه.

اميدوارم منظورم رو گرفته باشي.
خب دیگه خودت میگی که HD Texture Pack :| :D
خلاصه حجم اضافی داره
یا میریزن تو دیسک که برا 4 اون قسمتش اضافیه یا هم آپ میدن یا هم دیسکه جدا
ولی این قضیه همه اش صحت نداره

• Like

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
خب آقا اون قضیه گاد آو وار و اینا دروغ آپریل بوده و همونی که سونی گفته بود PS5 معرفی میشه تو E3 2016 :D
اون قضی سکرِفایس اینا هم مزخرف بوده :)

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
دوستان میگن PS4 4K بعد میگن 2 برابر کنسول فعلی! اگه بخواد 2 برابر کنسول فعلی قدرت داشته باشه میتونه 1080 رو 60 فریم اجرا کنه نه 4K رو!!!

• Like
Reactions: sadegh93

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
سونی همون موقع معرفی وعرضه ps4 گفته بود که طول عمر کنسول ها به خاطر پیشرفت سریع تکنولوژی و خواست بازار به عرضه محصولات جدید و قویتر عمرا به اندازه نسل 6 و 7 باشه ...
حالا باید ببینیم این کنسول جدید کی عرضه میشه ... ولی ۳ سال دیگه خیلی ظلمه .. حداقل چهار سال منصفانه بود...
به هر حال اگه معلوم بشه که این کنسول تا اخر امسال نمیاد .. من همین ps4 رو میخرم ... چون اصلا علاقه ندارم برای بازی بازی های محبوبم یه سال صبر کنم

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

iranmahdi1372

کاربر سایت
Feb 26, 2016
76
سونی همون موقع معرفی وعرضه ps4 گفته بود که طول عمر کنسول ها به خاطر پیشرفت سریع تکنولوژی و خواست بازار به عرضه محصولات جدید و قویتر عمرا به اندازه نسل 6 و 7 باشه ...
حالا باید ببینیم این کنسول جدید کی عرضه میشه ... ولی ۳ سال دیگه خیلی ظلمه .. حداقل چهار سال منصفانه بود...
به هر حال اگه معلوم بشه که این کنسول تا اخر امسال نمیاد .. من همین ps4 رو میخرم ... چون اصلا علاقه ندارم برای بازی بازی های محبوبم یه سال صبر کنم
والا منم صبر کردم ببینم چی میشه میخاستم بخرم فعلا دودل هستم

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين

سلام دوست عزیز ، میشه منبع این صحبت سونی رو بگید؟ چون من اصلاً از خود سونی این رو نشنیدم -فقط تحلیل ها و نظرات بود که می گفتن عمر این دوره کمتر هست- مخصوصاً موقع عرضه خیلی بعیده خود شرکت اینجور نکات منفی رو بگه!

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
نکنه دونالد ترامپ سونی رو خریده؟چون این حرکت اینقدر احمقانه است که یا فیک هست یا ایده کسایی مثل دونالد ترامپ می تونه باشه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
ENTERTAINMENT
DESIGN
MUSIC
STYLE

Sony UK managing director Fergal Gara shared with TechRadar that he expects the PS4 to live a shorter life than the PS3. He said:

I think there's reasons to believe that the next cycle might be shorter in markets such as the UK.

He explained:

It's probably a sign of the times and how much has changed in seven years, but I think the willingness and the appetite to pick up new technology fast has probably changed quite a bit
سلام دوست عزیز ، میشه منبع این صحبت سونی رو بگید؟ چون من اصلاً از خود سونی این رو نشنیدم -فقط تحلیل ها و نظرات بود که می گفتن عمر این دوره کمتر هست- مخصوصاً موقع عرضه خیلی بعیده خود شرکت اینجور نکات منفی رو بگه!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
دوستان میگن PS4 4K بعد میگن 2 برابر کنسول فعلی! اگه بخواد 2 برابر کنسول فعلی قدرت داشته باشه میتونه 1080 رو 60 فریم اجرا کنه نه 4K رو!!!
این رو یوروگیمر تایید کرده بود، تو شایعه اخیر هم دوباره تایید شد که سخت افزار کنسول جدید توانایی اجرای بازی ها با رزولوشن 4k واقعی رو نداره، اما میتونه بازی رو با کیفیت بیشتر از PS4 اجرا کنه، بعد تمام رزولوشن ها به 4k ارتقا داده میشند.

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
این دیگه چیه ؟ PS4K:-s:-s
این چه مسخره بازیه که داره در میاره حداقل میزاشت یه 5 یا 6 دیگه میگذشت اون اول که PS4 با اون همه تبلیغ اون نمایش دسته تو E3 من وخیلی ها رو تا صبح بیدار نگه داشت فقط دسته بازی نمایش داد حالا هم داره جو سازی می کنه که PS4K نمایش بده با چه سخت افزاری الان این سخت افزاری که داره با این کار باید کلا گیم بوسید گذاشت کنار یا خیلی داره تخیلی فکر میکنه یا کلا همه رو گذاشته سر کار .
حتما ماکروسافت هم میخاد XBOX1 K میخاد بده بیرون
هنوز بعضی ها PS3 دارن و نیومدن رو PS4 تکلیف مایی که تازه خریدیم چیه اونم با اون همه ذوق و شوق واز گلویه زن بچه بریدن:((:((:((:((

mohsen_nicehex

کاربر سایت
Oct 30, 2011
1
دوستام الان قوی ترین کارت گرافیکهای جهان یعنی 980ti . furyx هنوز قادر نیستن رزولوشن 4K با تنظیمات الترا و 60 فریم مطلوب اجرا کنن

بعد چطوری این PS4K میخواد بازیهارو 4K اجرا کنه ؟؟ :D

اگه سونی اسمشو بزاره PS4K اسباب ترول کردنشو فراهم میکنه باز PS4.5 معقول تره

میگم نکنه این پلی استیشن همه رو ایستگاه کرده سر کار گذاشته

اخه یه کنسول 400 دلاری چطوری میخواد 4K الترا پردازش کنه ؟؟ دوربین مخفیه ؟؟:ar!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر