شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

• Thread starter Thread starter Hazmat
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

چند جا هم گفتن این کار برای اون هدست مجازی VR هم هست که گویا قدرت زیاد پردازشی میطلبه.gpu که کلا نیرومند تر میشه و cpu هم قانونن باید ارتقا پیدا کنه و رم سیستم هم احتمالا بین 1.5 تا 2 برابر میشه چیزی بین 12 تا 16 گیگ یا شایدم همون 8 گیگ میمونه با سرعت بیشتر.

سونی اگه نخواد سمت nvidia و intel نره مجبوره همه رو با شرکت amd قرار داد ببنده.عیب amd اینه که پردازندهاش کلا مصرف بالایی دارن نسبت به توان تولیدیشون و این خودش هزینه کولینگ و پاور رو میبره بالا.

احتمالا کنسول بالای 500 دلار قیمت خواهد داشت و از نظر اندازه با یه هیولایی مثل ps3 fat های اولیه با 7 کیلو وزن احتمالا سر و کار داریم:D

ولی کلا حال کردم با این حرکت سونی:D.تا کی باید این 30 فریم مضخرف رو تحمل میکردیم.

سونی این حرکتو انجام بده من کلا از کنسول جم میکنم میرم رو PC:| این حرکتا چیه خو همون کوفتیو نگه دار 4 سال دیه بده به اسم PS5:| کنسول پرش از 360 به 1 داشتیم ولی از 4 به 4.5 دیه نبود که اونم زبونه سونی لال داره میاد:|

بنده خدا سمت pc نیو که هزینت 10 برابر میشه.اینو به عنوان یه pc گیمر بهت میگم.یه سیستم معمولی گیم الان کیس تنهاش 3 میلیون کمتر در نمیاد.

با این اوصاف تو E3 امسال احتمال نمایش این کنسول هست

اینا دیدن مایکروسافت میخواد یه حرکتی بزنه گفتند دست پیش بگیریم پس نیافتیم

http://www.playstationlifestyle.net/2015/10/24/sony-talks-enhanced-ps4-blu-ray/

مایکروسافت تازه 18 روز پیش در این مورد حرف زده (البته میشد یه جورایی فهمید دارن به کدوم سمت میرن) و این خبر (شایعش) هم برای سال پیش بوده. الان هم معلوم نیست این خبر چقدر درست باشه و اینکه دقیقاً برنامه سونی چیه. اجرای بازی‌ها روی 4K واقعاً سنگینه و شاید این خبر رو بد فهمیدن و این آپگرید فقط برای پخش فیلمهای 4K باشه نه اجرای بازیهای 4K. ولی خب از طرف دیگه AMD نسل جدید GPUهاش رو میانه امسال عرضه میکنه (Polaris) و اواخر سال هم فکر میکنم همین معماری رو با مموری بهتر (نسل جدیدش) عرضه میکنه.

شایعه هایی که کوتاکو میزاره اعتبارشون از حرف های سازنده ها بیشتر هست، این خبر هم 90 درصد حقیقت داره.
ظاهرا به خاطر VR هم هست من اصلا دوست ندارم آینده دنیای گیم این هدست ها باشند اما به نظر می رسه که دیگه نمیشه جلوشو گرفت، همه خیلی دست پاچه و با سرعت بالا دارند میرند سمتش، حتی سازنده هایی که کمتر دنبال ریسک کردن هستند و همینطور سازنده هایی که از نظر درآمد در شرایط خوبی نیستند، شرایط فعلی PS4 آرزوی اول نسل سونی بود، خیلی فراتر از هدف و انتظاراتش با این حال اگر چنین اتفاقی بیوفته مشخص میکنه که نمیشه جلو VR رو گرفت.

مسخره و مزخرف و بی معنی :|
امیدوارم این اتفاق نیفته! کنسولی نیست که عقب مونده باشه از رقبا،چه فروش و چه قدرت! این حرکت مسخره رو اصلا درک نمیکنم :|
با این فروش خرکی هم که داشته،رسما توهینه به کسایی که تا الان کنسول رو خریدن! کنسول خریدیم که تا آخر نسل خیالمون راحت باشه نهایت کارهای استودیوهایی مثل ND و سانتا رو میبینیم...نه اینکه بخوایم هرچند سال کنسول رو بندازیم دور:|

به هر حال،امیدوارم شایعه باشه و تکذیب بشه هرچه زودتر...سراغ این حرکات مسخره هم نرن!
تو فکر PS VR بودیم...اینجوری اون به درک! به فکر کنسول باید باشیم :|

اگر میخواستیم هی ارتقا بدیمو و هی پول بدیم و بازیارو 4k و 60 فریم و با افکت 8SMAA16XFXXSSAOHBO+++++ بازی کنیم که دیگه پشت گوشامون مخملی نبود که بریم کنسول بگیریم
میرفتیم سمت PC
ما اومدیم سمت کنسول که از این چیزا راحت باشیمو و یه نسل بازی کنیم

من که اصلا خوشم نمیاد....

عجب ... گل بود و به سبزه نیر آراسته شد! جایی که فکر میکردم سونی در نقش "wise men" هست نگو که خودش کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه داشته!
مسئله بعدی اینه که 4K شوخی بردار نیست ... صحبت سر اختلاف 1080 و 900 نیست بلکه سر 2000 تا پیکسل بیشتر هست. با چه معماری میخوان کنسول رو بسازن؟ از همه مهمتر با چه قیمتی دست ما میرسه؟
همینجوری سازنده‌ها سر بازی‌ها شل‌کن سفت‌کن در میارن چه برسه به اینکه بفهمن کنسول جدید هم در راهه...
در کل اگر خبر صحت داشته باشه که ظاهرا هم داره متاسفانه صنعت گیمینگ وارد یک رکود بدی میشه که سال‌های سال از این تاریخ به عنوان "دوران انحطاط" یاد خواهد شد.

مسخره و مزخرف و بی معنی :|
امیدوارم این اتفاق نیفته! کنسولی نیست که عقب مونده باشه از رقبا،چه فروش و چه قدرت! این حرکت مسخره رو اصلا درک نمیکنم :|
با این فروش خرکی هم که داشته،رسما توهینه به کسایی که تا الان کنسول رو خریدن! کنسول خریدیم که تا آخر نسل خیالمون راحت باشه نهایت کارهای استودیوهایی مثل ND و سانتا رو میبینیم...نه اینکه بخوایم هرچند سال کنسول رو بندازیم دور:|

به هر حال،امیدوارم شایعه باشه و تکذیب بشه هرچه زودتر...سراغ این حرکات مسخره هم نرن!
تو فکر PS VR بودیم...اینجوری اون به درک! به فکر کنسول باید باشیم :|

اقا ببخشید من دخالت میکنم:D

با توجه به سابقه سونی این رو مطمئنم شما با خیال راحت تمام انحصاریهای این نسل سونی رو بازی میکنی خاطرت جمع جمع.منتها اگه برات رزلوشن و نرخ فریم مهمه {که برای من اولویت بسیار مهمی هست} پول بیشتر میدی و کنسول ps4 ارتقا یافته رو میخری.دقیقا مثل the last of us برای ps3 اومد و برای ps4 هم اومد.دقیقا جفتشون از لحاظ محتوا یکی بودن ولی رزلوشن و فریم ریت فرق میکرد.
ناراحتی نداره که:D;)-)

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE
این مسخره بازی ها یعنی چی اخه ...اینهمه پول کنسول دادیم اخرش بعد سه سال باید بندازیمش دور؟! اگه سونی مشتری مدار باشه بعید میدونم همچین کاری بکنه در قبال 30 میلیون دارنده PS4 ...

اقا ببخشید من دخالت میکنم:D

با توجه به سابقه سونی این رو مطمئنم شما با خیال راحت تمام انحصاریهای این نسل سونی رو بازی میکنی خاطرت جمع جمع.منتها اگه برات رزلوشن و نرخ فریم مهمه {که برای من اولویت بسیار مهمی هست} پول بیشتر میدی و کنسول ps4 ارتقا یافته رو میخری.دقیقا مثل the last of us برای ps3 اومد و برای ps4 هم اومد.دقیقا جفتشون از لحاظ محتوا یکی بودن ولی رزلوشن و فریم ریت فرق میکرد.
ناراحتی نداره که:D;)-)
شما که نقل قول کردی،قرمزم کردی،اون کلمه ی "نهایت" رو هم بولد میکردی! بعد میدیدی نیازی به نقل قول نبود:-"
در کل مسخرست! قرار نیست کنسول PC باشه که هر چند سال(با فاصله کم)به این شکل آپگرید کنند!
نصف این نسل ریمستر بوده،بقیشم کلا 10تا بازی گرافیک خفن نیمده بگیم کنسول کم اورده!

شمایی که اولویتتون اون بوده در اصل اشتباه کردید که سمت کنسول اومدید! نه اونی که از کنسول،انتظار کنسول داشته!

من فک کنم یه چیزی مثل کارت گرافیک اکسترنال( شاید هم با سی پس یو) باشه. که هرکی که می خوادبا کیفیت بهتر بازی کنه اینو بخره و به کنسول اصلی وصل کنه نه یه کنسول جدید.

شما که نقل قول کردی،قرمزم کردی،اون کلمه ی "نهایت" رو هم بولد میکردی! بعد میدیدی نیازی به نقل قول نبود:-"
در کل مسخرست! قرار نیست کنسول PC باشه که هر چند سال(با فاصله کم)به این شکل آپگرید کنند!
نصف این نسل ریمستر بوده،بقیشم کلا 10تا بازی گرافیک خفن نیمده بگیم کنسول کم اورده!

شمایی که اولویتتون اون بوده در اصل اشتباه کردید که سمت کنسول اومدید! نه اونی که از کنسول،انتظار کنسول داشته!

الان بنظر شما اشکالی داره U4 رو یه عده بخوان 60 فریم بازی کنن؟
شما هم به صورت عادی بشین U4 رو بازی کن.

خیلی از چیزا تو طول تاریخ عوض میشه .قرار نیست تا نابودی کره زمین شرکتها یک سیاست اتخاذ کنن.
این حق مصرف کنندست که حق انتخاب داشته باشه برای اجرای بهتر بازی مورد علاقش.

شما هیچوقت کنسول رو نمیتونی با pc مقایسه کنی حتی با این شرایط که یه ورژن قویتر از ps4 معرفی بشه.چون به عنوان یه pc گیمر بهت میگم که pc مصیبت تا دلت بخواد داره.از نصب ویندوز گرفته تا اپدیت درایور و نصب بازی و ویروس و مچ شدن سخت افزار و ........

کنسول رو بازی میندازی توش و میشینی پاش و حالا نهایت یه اپدیت از رو خود دیسک شاید بشه.

چرا متاسفانه کنسول ps4 کم اورده.حداقل برای VR کم اورده که الان سونی دست بکار شده.حتی برای گیم هم توسعه دهندها واقعا دارن مراعات میکنن کنسولهای این نسل رو .وگرنه ما شاهد جهش بیشتری تو گرافیک بازیها بودیم.همین الان هم بعضی بازیها افت فریم دارن بطوریکه فریم گاهی زیر 30 میاد و مجبورن کمی رزلوشن رو کاهش بدن .
ساخت گرافیک خوفناک برای سازندها زیاد کار سختی نیست.اونا بستگی به سخت افزار مورد نظر گرافیک رو طوری تنظیم میکنن که گیم 30 فریم رندر بشه به هر بدبختی.

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE
اگر یادتون باشه ،بنده یعنی جناب استاد این اتفاق رو چند ماه پیش توی همین سایت پیش بینی کردم و با ذکر استدلالهای داهیانه به همه ثابت کردم که به زودی سونی کنسولش رو قوی تر خواهد کرد.
قدر استاد رو تا هست بدونید.اگر کسی هم میتونه بره اون تاپیک رو پیدا کنه بزاره توی سایتای خارجی تا حساب کار دستشون بیاد و همشون بیان اینجا عضو بشن.

آخرین ویرایش:
الان بنظر شما اشکالی داره U4 رو یه عده بخوان 60 فریم بازی کنن؟
شما هم به صورت عادی بشین U4 رو بازی کن.

خیلی از چیزا تو طول تاریخ عوض میشه .قرار نیست تا نابودی کره زمین شرکتها یک سیاست اتخاذ کنن.
این حق مصرف کنندست که حق انتخاب داشته باشه برای اجرای بهتر بازی مورد علاقش.

شما هیچوقت کنسول رو نمیتونی با pc مقایسه کنی حتی با این شرایط که یه ورژن قویتر از ps4 معرفی بشه.چون به عنوان یه pc گیمر بهت میگم که pc مصیبت تا دلت بخواد داره.از نصب ویندوز گرفته تا اپدیت درایور و نصب بازی و ویروس و مچ شدن سخت افزار و ........

کنسول رو بازی میندازی توش و میشینی پاش و حالا نهایت یه اپدیت از رو خود دیسک شاید بشه.

چرا متاسفانه کنسول ps4 کم اورده.حداقل برای VR کم اورده که الان سونی دست بکار شده.حتی برای گیم هم توسعه دهندها واقعا دارن مراعات میکنن کنسولهای این نسل رو .وگرنه ما شاهد جهش بیشتری تو گرافیک بازیها بودیم.همین الان هم بعضی بازیها افت فریم دارن بطوریکه فریم گاهی زیر 30 میاد و مجبورن کمی رزلوشن رو کاهش بدن .
ساخت گرافیک خوفناک برای سازندها زیاد کار سختی نیست.اونا بستگی به سخت افزار مورد نظر گرافیک رو طوری تنظیم میکنن که گیم 30 فریم رندر بشه به هر بدبختی.
بحث همینه! منم به عنوان یک فن چنین چیزی میخوام! پس مجبورم کنسولی که 400 دلار براش هزینه کردم، بدون بازی هایی که منتظرشون بودم رو بندازم بیرون! و برم کنسول بعدی رو بگیرم!
اگر نسل قبل ملت فقط منتظر TLG و FF XV بودن و یک نسل رفتن بعد،الان نصف نسل چنین بلایی سرشون اومده!

کم اوردن؟ همین الان داریم نمایش های آنچارتد و Horizon رو میبینیم! بدون آپگریدهای نرم افزاری که کنسول سازها منابع بیشتری رو در اختیار بازی سازها قرار میزاشتن!
نسل قبل ما مگه آنچارتد1 نداشتیم؟ و بعدش 2 و 3 و TLOU ؟ اینا با همون سخت افزار ثابت هرکدومشون تفاوت فاحشی با قبلی نداشتن مگه؟ برای یک کنسول 3 ساله،بدون هیچ بازی شاخ گرافیکی (و چیزایی که فردین گفته بود صفحه ی اول)این اتفاق اگر بیفته مسخرست!
کم کاری سازنده ها دلیل بر کم اوردن کنسول ها نیست! نسل قبل هم Crysis1ی بود و بازی های کنسولی! بازم میگم کنسول قرار بوده کنسول باشه نه به این شکل بخواد آپگرید بشه!
به هر حال به نظر منم اینکار توهین به اوناییه که کنسول رو تا الان خریدن! مخصوصا اون فن های دو آتیشه ای که ماه های اول کنسول رو خریده بودن!

---
در مورد VR یادمه قرار بود دم و دستگاه جدایی همراهش باشه! نه کنسول تغییر کنه:|

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or