Kena: Bridge of Spirits

BOS.png

سازنده: Ember Lab
ناشر: Ember Lab
سبک: اکشن دونچر
پلتفرم: PS4 , PS5 و PC
تاریخ عرضه: 21 سپتامبر, 2021​

به گفته توسعه دهندگان، Kena: Bridge of Spirits یک بازی اکشن-ماجراجویی داستان محور است که ترکیبی از مبارزات سریع همراه با اکتشاف و مکانیزم های کاملاً سرگرم کننده و جذاب است، بازیکنان در حال جمع آوری موجوداتی دوست داشتنی به نام Rot خواهند بود، بنظر بازی تنوع بالایی خواهد داشت، به خصوص که تریلر اختلاف زیادی بین مکانیک پازل، برخوردها و مناطقی را برای اکتشاف نشان می دهد. "شما در نقش کنا بازی می کنید، او یک راهنمای روح است که به این دهکده فراموش شده سفر کرده و به زودی کشف می کند که بسیاری از روح های به دام افتاده در آنجا وجود دارند." این به ظهور آنتاگونیست های بازی منجر می شود، به ادعای مایکل گایر " Kena در تلاش است تا آزاد شود. برای این کار بازیکنان پازل ها را حل می کنند، سرنخ هایی در محیط پیدا می کنند و با دشمنان می جنگند که همگی به "ساخت و رشد تیم شما(Rot)" منجر می شود. به گفته توسعه دهندگان، بازیکنان می توانند چندین کار مهم انجام دهند و برای پیشرفت بسیار مهم هستند. هرچه Rot بیشتری داشته باشید، قوی تر خواهید بود و توانایی های بیشتری برای باز کردن ابیلییتی ها خواهید داشت. این عنوان برای کنسول‌های PS4 و PS5 در اواخر سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.

گیم پلی​

Kena: Bridge of Spirits عنوانی اکشن ادونچر است که شامل دوربینی سوم شخص میشود. پلیر کنترل Kena را در دست دارد, یک دختر جوان که ارواح را راهنمایی کرده و قدرت های جادویی دارد.

هنگام مبارزه, پلیر از عصای کنا برای حمله های سبک, سنگین و شارژی استفاده میکند.

آپگرید کردن عصا بهش قابلیت تبدیل شدن به کمان را میدهد.

هنگام دفاع در برابر دشمنان, پلیر میتواند قابلیت Pulse کنا را فعال کند, این قابلیت مانند یک سپر عمل کرده و جانی دارد که پس از حمله دشمن خالی میشود. همچنین به ارائه سرنخ و فعال کردن اشیاء نیز میپردازد.

وظیفه پلیر جمع آوری روح های کوچکی به نام Rot است که با پلیر همراه میشوند, که میتوانند توسط کنا برای تکان دادن اشیاء, عوض کردن شکل و فرم خود, یا پرت کردن حواس دشمنان فرماندهی شوند.

پلیر باید به دشمنان ضربه زند تا رات ها شجاعت کافی را برای پیوستن به مبارزه پیدا کنند.

رات ها میتوانند با انواع کلاه ها شخصی سازی شوند.

بازی از قابلیت های کنترلر DualSense یعنی Haptic feedback برای قدرت های کنا از جمله کمان اسپریتش بهره میبرد.

داستان​

داستان بازی در مکانی خیالی قرار دارد که محل تولد کنا نیست. روستای اصلی, که نقش Hub World اصلی بازی را دارد, در آغاز بازی تبدیل به متروکه شده, چرا که صدها سال پیش دچار یک تراژدی شده است. در طول بازی, کنا این مکان را به حالتی بهبود یافته بازمیگرداند.

در Lore بازی, افراد فوت شده در صورت آسیب دیدگی یا احساس ناکامل بودن میتوانند بین دنیای ارواح و دنیای فیزیکی باقی بمانند. و کنا نیز به عنوان یک راهنمای ارواح, سعی میکند که مشکلات آنها را درک کرده و بهشان برای رفتن کمک کند.

کنا زخمی برروی دست تا شانه اش دارد, این زخم نشان دهنده تجربه حادثه ای آسیب زننده با پدرش است که در بازی طول بازی توضیح داده خواهد شد.

شخصیت های دیگر عبارتند از Saiya و Beni, دو کودک خردسال که برادر نوجوانشان, Taro , روحی ناآرام است که کنا به او کمک میکند.

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
دوست ندارم اینو بگم ولی به نظرم بازی خیلی روی ps5 بهینه نیست .چنتا بازی خوب که روی ps5 میری یهو میای یه بازی پایین تر بازی میکنی قشنگ خودشو نشون میده.
کات سینها که توضیح داده شد ، ریل تایم نیست و 24 فریم هست (مثل فیلم)
فریم‌ریت بازی هم که خیلی استیبل و خوبه و رزرولوشن هم در حالت 60 فریم روی 1800 هست .
گرافیک بازی هم که خیلی جذاب و چشم نوازه ...

دقیقا چه چیزی بهینه نیست ؟!

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
797
نام
سید محمد حسین
کات سینها که توضیح داده شد ، ریل تایم نیست و 24 فریم هست (مثل فیلم)
فریم‌ریت بازی هم که خیلی استیبل و خوبه و رزرولوشن هم در حالت 60 فریم روی 1800 هست .
گرافیک بازی هم که خیلی جذاب و چشم نوازه ...

دقیقا چه چیزی بهینه نیست ؟!
خیلی ساده است بازی باگ داره توضیح دادم کلا من 2 ساعت بیشتر بازی نکردم 2 3 تا باگ عجیب غریب دیدم توی تاپیک ریست آرا هم زیاد بحث شده یه سر بزنی چیزای جالبی میبینی .مثل گیر کردن ناگهانی کاراکتر و ....
در مورد فریم اره اوکیه منم مشکلی ندیدم اونجا به جز کات سین که توضیح دادید

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
خیلی ساده است بازی باگ داره توضیح دادم کلا من 2 ساعت بیشتر بازی نکردم 2 3 تا باگ عجیب غریب دیدم توی تاپیک ریست آرا هم زیاد بحث شده یه سر بزنی چیزای جالبی میبینی .مثل گیر کردن ناگهانی کاراکتر و ....
در مورد فریم اره اوکیه منم مشکلی ندیدم اونجا به جز کات سین که توضیح دادید
آره باگ رو من هم یک بار داشتم ... ولی بهینه رو معمولا راجع به پرفرمنس استفاده میکنن . البته دیروز هم یه آپدیت اومد دوباره ...
من تقریبا 3 ساعت بازی کردم فقط یک بار باگ داشتم که میفتی تو یه سیاهی و باید سیو رو ریلود کنی.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
797
نام
سید محمد حسین
آره باگ رو من هم یک بار داشتم ... ولی بهینه رو معمولا راجع به پرفرمنس استفاده میکنن . البته دیروز هم یه آپدیت اومد دوباره ...
من تقریبا 3 ساعت بازی کردم فقط یک بار باگ داشتم که میفتی تو یه سیاهی و باید سیو رو ریلود کنی.
خب نیما ضایع است دیگه من یه جا پریدم یه لبه بگیریم یهو رفت تو تاریکی مطلق :D
بازی قرار بوده لانچ یا حداقل بازه لانچ باشه کلی عقب افتاده باید این چیزا را حل میکردن .

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
واسه نصب دیسکشم فضا نیاز داری!
وای خدا :)) ببین من کلا یه ذره آدم شَنگول و مَنگی هستم ولی دیگه نه تا این اندازه. به خدا میدونم با دیسک هم فضا برای نصب بازی لازمه :)) شاید من منظورمو بد رسوندم و درست ننوشتم. منظورم این بود که وقتی یه بازی رو از روی DISKش نصب میکنی، بعدش اگه فضا نداشته باشی راحت تر میتونی بازی رو پاک کنی. حالا جدای از آپدیت، دیگه اون حجم رو نیازی نیست دانلود کنی و از روی دیسک کُپی میشه راحت. اما وقتی بازی رو دانلود میکنی و بعد از بازی کردنش پاک میکنی ووووووو اگه یهو دلت دوباره بخواد بازی کنی، دانلود کردنش دردسر داره دیگه :D

دیروز نشستم هی از این بازی trailer دیدم. چقدر خوبببببببه. منو یاد یه بازی خیلی قدیمی میندازه به اسم Pitfall. امیدوارم ورژن فیزیکی بازی زود بیاد بخریم بازی کنیم لذت ببریم :D

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
797
نام
سید محمد حسین
اخ اخ عجب حالی داد .من همیشه وقتی یه بازی میگیریم یه نگاه سطحی به تروفیاش میندازم ببینم میشه پلاتش کرد یا نه .تو این بازی هم همه چیز اوکی بود تا یه تروفی لعنتی که باید بازی را با بالاترین درجه سختی که وقتی یک بار بازی را تموم کنیم باز میشه بریم که خب کار من نبود ( البته فوق العاده هم سخت هستش )
الان دیدم یه exploit در اومده با یه سیو دستی و یه سری مراحل میشه بدون رفتن اون درجه سختی بگیریم اون تروفی رو .انگار یه خون تازه تو رگام تزریق شد
فقط خواستید بگیرید بازی را بیشتر از ۱.۰۵ اپدیت نکنید احتمالا به زودی فیکسش میکنن. :D

• Like
Reactions: just soccer

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
این راه رفتنش خیلی رو مخمه 😕
قشنگ آدمو عصبی میکنه
شارژ دسته تموم شد بعد که عوض کردم این گیر کردن موقع راه رفتنش درست شد.نگو از دسته بود
در هر حال بازم ضد حال خوردیم.الان یعنی دسته خرابه؟چون ۲ ثانیه ای طول میکشه شروع به دویدن عادی بکنه و قبل اون آهسته را میره

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
شارژ دسته تموم شد بعد که عوض کردم این گیر کردن موقع راه رفتنش درست شد.نگو از دسته بود
در هر حال بازم ضد حال خوردیم.الان یعنی دسته خرابه؟چون ۲ ثانیه ای طول میکشه شروع به دویدن عادی بکنه و قبل اون آهسته را میره
ویدئو ازش کپچر کن بذار اینجا

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
  • Like
Reactions: Destro

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
757
نام
Saeed
View attachment 225800
انگار آنالوگ سمت راستش مشکل داره.وقتی چرخش به راست میکنم یه چند ثانیه آروم راه میره ولی سمت چپ مشکلی نداره
فکر کنم دسته رو باید باز کنم ببینم چشه :(
این مشکل دریفت زدن به خرابی کنترلر ربطی نداره و مربوط به خود بازیه و به ندرت برای بعضی کاربران اتفاق افتاده. روی نسخه PC هم این مشکل به ندرت وجود داره. راه حلشم تنظیم مجدد ناحیه deadzone آنالوگها در تنظیمات دسته‌ست (اگر روی نسخه کنسولی چنین تنظیماتی وجود داشته باشه) در غیراینصورت باید منتظر آپدیت باشید.

• Like
Reactions: malek911

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
View attachment 225800
انگار آنالوگ سمت راستش مشکل داره.وقتی چرخش به راست میکنم یه چند ثانیه آروم راه میره ولی سمت چپ مشکلی نداره
فکر کنم دسته رو باید باز کنم ببینم چشه :(
سمت چپ هم یه لحظه ایست داشت، اینکه مشکل داره شکی نیست ولی توی همه بازی هات به همین شکله؟ برو settings بعد accessories و bluetooth accessories، وایرلس کنترلر رو دیسکانکت کن، دوباره کانکت کن، چراغ قوه گوشیتو روشن کن، آنالوگ رو به اطراف تکون بده، ببین دورش کثیفی جمع شده، اگر توی بازی های دیگت مشکلی نداری اشکال از بازیه نگران نشو

• Like
Reactions: malek911

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
درود
دوستان رو 5 ارزش داره اکانت قانونی شو بخرم؟
کاملا ارزشش رو داره.بازی تا اینجایی که رفتم به شدت عالیه.گرافیک چشم نواز در مقابل گیم پلی نرم و روون.این آپگریدهاش چقدر خوبه،ساده و سر راست 🥰
این انیمیشن ساز بودنشون کاملا تو داخل بازی مشهوده.با چیزای ساده یه گرافیک عالی ساختن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر