Jack Tretton به رقابت با XBOX720 پاسخ می دهد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

HoR!ZoN

کاربر سایت
Feb 11, 2010
2,088
نام
Milad
killzone-shadow-fall-cover-image.jpg

هفته گدشته شرکت سونی، آینده ای از صنعت بازی های ویدیویی را در یک رویدادی که ترتیب داده بود، به نمایش همگان گذاشت. آنها به طور کامل و با مدیریت خوب توانستند این مراسم را به خوبی پوشش دهند و توجه بسیاری از رسانه ها و افراد جامعه را به خود جلب کنند. گزارش های به دست آمده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت نیز قرار است در ماه آپریل، رویدادی را در ارتباط با معرفی کنسول XBOX720 ترتیب دهد. اینطور که پیداست بازار صنعت گیم واقعا پرشور و گرم است.

اما این بدان معنی نیست که Jack Tretton، مدیر اجرایی سونی آمریکا در مورد این موضوع احساس نگرانی کند. او می گوید: " همیشه ما رقبای متفاوتی را داشتیم. ما در فضای قبل از مایکروسافت بودیم و شاید ما در فضای بعد از این شرکت نیز قرار بگیریم. ما رقباهایی را دیده ایم که آمده اند و رفته اند. "

با این حال او اذعان می کند که از آنچه انجام می دهند آگاه است اما در واقع همه چیز برای بهبود صنعت بازی است. Tretton در مصاحبه ای که با Businessweek داشت، بیان می کند: " به نظر من، ما واقعا آنچه را که باید انجام دهیم را می دانیم، کاملا رک و پوست کنده برایتان این موضوع را می گویم؛ ما فکر می کنیم که آنچه تنش را افزایش دهد و موفقیت را برایمان به وجود آورد، برایمان خوب و مفید است. بنابراین ما در ارتباط با این رقابت سخت کاملا آگاه هستیم ولی ما هم استراتژی و روش خودمان را برای رسیدن به اهدافمان را داریم و ما کاملا مطمئن هستیم که تعطیلات 2013 بهترین زمان برای عرضه PlayStation 4 خواهد بود و فرصت کافی برای عرضه این کنسول را نیز داریم. "

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
دقیقا تو چه زمینه ای ماکرو جلو بود؟؟
فروش؟؟
انحصاری؟؟
.
.
.
.
:blink:
یجور میگی ماکرو غوله سونی بازندست یه لحظه سونی رو با بقالی سر کوچمون اشتباه گرفتم
/:)
گفتم جلو بود؟
به طور قطع تاثیرگذاری مایکرو انقدر زیاد بوده
الان چجوری از این جمله اون برداشتها رو کردی؟

ضمنا،بحث اینکه کدوم کنسول انحصاری بهتری داشت یه چیز سلیقه ایی هست.خیلیا با انحصاریهای 360 بیشتر حال کردن.در زمینه فروش هم که خب 360 بیشتر فروخت.از لحاظ فروش بازی هم که 360 خیلی خیلی بهتر عمل کرده.

در ضمن مایکرو غول هست و احتیاجی نیست که من اینو بگم.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
توی بازار کنسول ها چیزی قابل پیش بینی نیست ! :D
سونی بدون پیش زمینه خاصی وارد این بازار شد و راحت از کنسول های نینتندو و سگا که سال ها حاکم بازار بودن جلو زد. فروش اولین کنسول سونی اختلاف نجومی با دومین کنسول اون نسل داشت.
نسل بعدش سگا با اون همه سال تجربه و محبوبیت فلج شد و کنسول سازی رو گذاشت کنار. نینتندو با سال ها حاکمیت توی این بازار ، فروش کنسولش از تازه واردی مثل مایکروسافت کمتر شد و سونی توی دومین تجربه ـش تبدیل شد به سازنده پرفروش ترین کنسول خونگی تاریخ.
این نسل سونی بعد از دو مرتبه که پشت سر هم با اختلاف اول شده بود ، کارش رو افتضاح شروع کرد و هرچند بعدش خیلی بهتر شد ، ولی هنوز هم آخر هست و در نهایت احتمالاً اختلاف 20،30 میلیونی با کنسول اول داشته باشه. نینتندو هم بعد از دو مرتبه که فروش خیلی خوبی رو تجربه نکرد ، این بار یکی از پرفروش ترین کنسول های تاریخ رو ساخت.
کلاً هیچی توی این صنعت قابل حدس زدن نیست و انواع احتمالات رو میشه برای نسل بعد داد ! پس زیاد خودتون رو خسته نکنین ! :D
طرفدارهای مایکروسافت به یاد سونی بیفتن که یه تازه وارد بود و نینتندو و سگا رو کنار زد ولی این نسل خودش آخر شد.
طرفدارهای نینتندو به یاد Nintendo 64 و GameCube بیفتن که اولی فروش خیلی زیادی نداشت و دومی حتی از Xbox هم کمتر فروخت.
طرفدارهای سونی هم یاد همین نسل بیفتن که سونی با وجود سابقه فوق العاده PS1 و PS2 ، این نسل اصلاً طبق انتظار عمل نکرد.
باشد که رستگار شویم ! :D

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,560
نام
حسین
/:)
گفتم جلو بود؟
الان چجوری از این جمله اون برداشتها رو کردی؟

ضمنا،بحث اینکه کدوم کنسول انحصاری بهتری داشت یه چیز سلیقه ایی هست.خیلیا با انحصاریهای 360 بیشتر حال کردن.در زمینه فروش هم که خب 360 بیشتر فروخت.از لحاظ فروش بازی هم که 360 خیلی خیلی بهتر عمل کرده.

بله بله ببخشید پستتون رو اشتباه خوندم معذرت میخوام

کیفیت که مطمئنا هر دو کنسول داشتن انحصاری ها موضوع کمیت
راجع به فروش هم تقریبا الان برابرن هر دو کنسول که با عرضه غول های GOW:A وTLOS , BEYOND مطمئن باش فروش بیشتری از 360 میکنه

من جایی گفتم ماکرو غول نیست؟؟

SAEIDX360

کاربر سایت
Jun 17, 2008
392
نام
سعید
توی بازار کنسول ها چیزی قابل پیش بینی نیست ! :D
سونی بدون پیش زمینه خاصی وارد این بازار شد و راحت از کنسول های نینتندو و سگا که سال ها حاکم بازار بودن جلو زد. فروش اولین کنسول سونی اختلاف نجومی با دومین کنسول اون نسل داشت.
نسل بعدش سگا با اون همه سال تجربه و محبوبیت فلج شد و کنسول سازی رو گذاشت کنار. نینتندو با سال ها حاکمیت توی این بازار ، فروش کنسولش از تازه واردی مثل مایکروسافت کمتر شد و سونی توی دومین تجربه ـش تبدیل شد به سازنده پرفروش ترین کنسول خونگی تاریخ.
این نسل سونی بعد از دو مرتبه که پشت سر هم با اختلاف اول شده بود ، کارش رو افتضاح شروع کرد و هرچند بعدش خیلی بهتر شد ، ولی هنوز هم آخر هست و در نهایت احتمالاً اختلاف 20،30 میلیونی با کنسول اول داشته باشه. نینتندو هم بعد از دو مرتبه که فروش خیلی خوبی رو تجربه نکرد ، این بار یکی از پرفروش ترین کنسول های تاریخ رو ساخت.
کلاً هیچی توی این صنعت قابل حدس زدن نیست و انواع احتمالات رو میشه برای نسل بعد داد ! پس زیاد خودتون رو خسته نکنین ! :D
طرفدارهای مایکروسافت به یاد سونی بیفتن که یه تازه وارد بود و نینتندو و سگا رو کنار زد ولی این نسل خودش آخر شد.
طرفدارهای نینتندو به یاد Nintendo 64 و GameCube بیفتن که اولی فروش خیلی زیادی نداشت و دومی حتی از Xbox هم کمتر فروخت.
طرفدارهای سونی هم یاد همین نسل بیفتن که سونی با وجود سابقه فوق العاده PS1 و PS2 ، این نسل اصلاً طبق انتظار عمل نکرد.
باشد که رستگار شویم ! :D
همه حرفات درست!
اما بنظرم امسال و سال آینده سونی با برنامه و قدرت بیشتری نسبت به ماکروسافت به کارش ادامه میده و در نهایت فروش کلی ps3 نسبت به 360 بیشتر میشه!!!;) ( اینو سونی همیشه با پشتیبانی طولانی مدت سخت افزاراش ثابت کرده! وبرعکس ماکروسافت بعید میدونم برا سال آینده عنوان انحصاری خاصی برا 360 کنار گذاشته باشه!(با محدودیتای استدیوهای داخلیش بشخصه انتظار دارم تمام تمرکزش رو بذاره برا نسل بعد) .

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
مردم دنبال تجربه های جدید و جذابن، هر شرکتی که میزان خلاقیتش بیشتر باشه و چیزهای جدید بیشتری واسه مشتری ارایه بده موفق تره، دلیل اصلی فروش یه تازه وارد مثل play station چی بود به نظرتون؟ به غیر از اینکه یه جهش فوق العاده نسبت به سخت افزارهای اون روز داشت؟
یادمه اون موقع که تازه اومده بود، میگفتن یه کنسول اومده توش آدما واقعی عین فیلمن! چه صفها که واسه تجربه دیدن این آدمای واقعی میکشیدیم، :d و بعد از یه مدت همه خواستیم این کنسول رو داشته باشیم، چون واقعا حرف تازه و جذابی واسه گفتن داشت.

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
بعضی ها رو باید به جای اون هشت پایی که واسه جام جهانی نتایج رو پیش بینی میکرد اسخدام کنند !!!
فن های PS بیان یه چیزی بگن باز میشه قبول کرد چون تو کنفرانس 2-3 تا از امکانات جدید رونمایی کردن و خیلی امیدوار کننده بود و میشه روش نظر داد و کلی از مشخصات و برنامه هایی که واسه کنسول نسل بعد در نظر گرفتن گفتن ولی نمیدونم 360 فن جماعت از روی کدوم اطلاعات میان با قاطعیت میگن نسل بعد بازم xbox بهتره و مایکرو میترکونه !!! تمام استدلالشون هم بر مبنای نسل حاظر ــه و تکیه به گذشته ی مایکرو.
توی بازار کنسول ها چیزی قابل پیش بینی نیست

ما نه بازاری هستیم نه تولید کننده ! اینا بمونه واسه خود سونی و مایکرو. مگه شما بخوای کنسول بخری میری چک کنی ببینی کدوم بیشتر فروش داشته یا کدوم کمتر ؟ بعد هرکدوم بیشتر فروخته بود بخری بدون در نظر گرفتن امکانات ؟ البته مهم هست ولی دلیلی واسه بهتر بودن اون کنسول نیست. سونی 1 سال دیرتر کنسولشو عرضه کرده ولی با این همه توی 2012 رسید به فروش 360 و فکر کنم جلو زد ( توی یکسال رو عرض کردم. در ضمن چون دنبال نمیکنم این مسائل رو شاید اشتباه کنم ولی یادمه یه جایی اینو خوندم ) ولی درسته دیرتر عرضه کرد اما خرابی بطوریکه 360 داشت Ps3 نداشت. یادمه خودم که اوایل میخواستم 360 بخرم اینجا تاپیک داشت در مورد راهنمایی خرید که میگفتن برچسب رو نگاه کن تاریخش بعد از x باشه مثلا یا نمیدونم بوردش فالکون باشه و کلی دردسر که واقعا خیلیا رو اذیت کرد و من به شخصه تو اون زمانی که 360 داشتم نتونستم 1 روز با خیال راحت بشینم بازی کنم.هرچند این مشکلات حل شد ولی اینا جز سوابق مایکرو حساب میشه.
الان خیلیا ( خودم رو مثال میزنم که کسی ناراحت نشه ) فقط به اندازه ی یک گیمر اطلاعات دارم و اطلاعاتم طوری هست که بتونم در مورد بازی x یا کنسول y با چیزهایی که نشون دادن نظر بدم ولی مطمئنا نمیتونم کل نسل رو تحلیل کنم چه از نظر موقعیت و چه از نظر اقتصادی ولی خیلی های دیگه هستن که میان اینکارو درست یا غلط میکنن ! خیلی ها از روی فن بازی نظر میدن ولی انصافا من از روی چیزی که تجربه کردم میگم و برای من تو این نسل PS3 خیلی بهتر از 360 بود ، شاید اگه تو موقعیت دیگه ای بودم نظرم عوض میشد ولی الان اینطور نیست و امیدوارم که سونی تو نسل بعد ضعف هایی که داشت رو برطرف کنه و PS4 کنسول خوبی باشه.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
من همچنان برام قابل درک نیست که چرا سونی رو بازنده ی این نسل میدونید؟
درسته در حد دو نسل قبلش خوب عمل نکرد ولی در آخر آنچنان هم بد جمعش نکرد.
سونی به نسبت اشتباهاتی که تو این نسل کرد خیلی هم خوب نتیجه گرفت! کنسولش رو یک سال دیر تر عرضه کرد، قیمت افتضاح اوایل عرضه، قیمت بالاتر نسبت به رقیب که همچنان هم این مسئله پابرجاست، لانچ تایتل های ضعیف. و در آخر هم که تقریبا هم اندازه با کنسول ماکروسافت فروخته و اصلا هم بعید نیست که جلو بزنه.
حالا با توجه به اینکه ps3 یک سال دیر تر عرضه شده بهتر عمل کرده.
(یه حساب ساده ـست دیگه. سونی تو 6 سال 75 میلیون ps3 فروخته ولی ماکروسافت تو 7 سال این کارو کرده)

پ.ن: نینتندو رو توی این مقایسه حساب نکردم.
پ.ن: سونی رو اگر بازنده هم حساب کنیم اولا به خودش باخته، دوما به نینتندو، به ماکروسافت خیر.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
میتونم غلط دیکته ای بگیرم؟؟ :d

رقبا خودش جمع رقیب هستش دیگه نباید بنویسی رقباها :d

من نیم ساعت زور زدم ببینم اینو چجوری درست میشه خوند

---------- نوشته در 12:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:56 PM ارسال شده بود ----------

خوشم میاد هیچکس اصلا توجهی به نینتندو نمیکنه چون میدونن 72635709383984756 نثل بعد هم بازم نینتندو بهترینه (فن بازی کردم در حد بنز)

راستی جون من بازیای انحصاری مایکرو بیشتر از سونی فروش کرده؟؟؟ عجیبه!

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,009
نام
اسماعیل
من همچنان برام قابل درک نیست که چرا سونی رو بازنده ی این نسل میدونید؟ درسته در حد دو نسل قبلش خوب عمل نکرد ولی در آخر آنچنان هم بد جمعش نکرد.سونی به نسبت اشتباهاتی که تو این نسل کرد خیلی هم خوب نتیجه گرفت! کنسولش رو یک سال دیر تر عرضه کرد، قیمت افتضاح اوایل عرضه، قیمت بالاتر نسبت به رقیب که همچنان هم این مسئله پابرجاست، لانچ تایتل های ضعیف. و در آخر هم که تقریبا هم اندازه با کنسول ماکروسافت فروخته و اصلا هم بعید نیست که جلو بزنه.حالا با توجه به اینکه ps3 یک سال دیر تر عرضه شده بهتر عمل کرده.(یه حساب ساده ـست دیگه. سونی تو 6 سال 75 میلیون ps3 فروخته ولی ماکروسافت تو 7 سال این کارو کرده)پ.ن: نینتندو رو توی این مقایسه حساب نکردم.پ.ن: سونی رو اگر بازنده هم حساب کنیم اولا به خودش باخته، دوما به نینتندو، به ماکروسافت خیر.
كاملا با حرفت موافقم دادا.اين شد يه حرف حساب!!

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
من همچنان برام قابل درک نیست که چرا سونی رو بازنده ی این نسل میدونید؟
درسته در حد دو نسل قبلش خوب عمل نکرد ولی در آخر آنچنان هم بد جمعش نکرد.
سونی به نسبت اشتباهاتی که تو این نسل کرد خیلی هم خوب نتیجه گرفت! کنسولش رو یک سال دیر تر عرضه کرد، قیمت افتضاح اوایل عرضه، قیمت بالاتر نسبت به رقیب که همچنان هم این مسئله پابرجاست، لانچ تایتل های ضعیف. و در آخر هم که تقریبا هم اندازه با کنسول ماکروسافت فروخته و اصلا هم بعید نیست که جلو بزنه.
حالا با توجه به اینکه ps3 یک سال دیر تر عرضه شده بهتر عمل کرده.
(یه حساب ساده ـست دیگه. سونی تو 6 سال 75 میلیون ps3 فروخته ولی ماکروسافت تو 7 سال این کارو کرده)

پ.ن: نینتندو رو توی این مقایسه حساب نکردم.
پ.ن: سونی رو اگر بازنده هم حساب کنیم اولا به خودش باخته، دوما به نینتندو، به ماکروسافت خیر.

من تحلیل گر نیستم اما این تحلیل شما از بیخ اشتباهه

اینجوری حساب کنی برای مثال ویندوز ویستا برای مایکروسافت نه تنها Fail نبود، بلکه موفقیت هم بود

میتونم غلط دیکته ای بگیرم؟؟ :d

رقبا خودش جمع رقیب هستش دیگه نباید بنویسی رقباها :d

من نیم ساعت زور زدم ببینم اینو چجوری درست میشه خوند

---------- نوشته در 12:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:56 PM ارسال شده بود ----------

خوشم میاد هیچکس اصلا توجهی به نینتندو نمیکنه چون میدونن 72635709383984756 نثل بعد هم بازم نینتندو بهترینه (فن بازی کردم در حد بنز)

نسل

شما خودت غلط املایی داری :-??
اون هم بهش می گن غلط دستوری نه غلط املایی :-??
دهخدا هستم

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
مایکروسافت برنده ای نسل بود هیچ شکی توش نیست چند تا دلیل میارم تا ببینید:
1-فروش بیشتر بازی های انحصاری(هر چند تعداد انحصاری های PS3 بیشتر بود ولی بازم مجموع فروش انحصاری های مایکروسافت بیشتره!
یه جمع ساده تو vgachartz بزنید و خودتون ببینید حرفم رو!
2-فروش بیشتر بازی های غیر انحصاری بر روی این کنسول(فروش تمامی بازی ها از فیفا گرفته تا ... بر روی ایکس باکس بیشتره!)
3-پول در آوردن از آنلاین بازی کردن و فروش گلد و ....
4-فروش بیشتر کنسول نسبت به ps3 (تا الان البته خیلی نزدیک به هم هستند!)
5-ایکس باکس میوزیک و ایکس باکس ویدیو(این موردی هست که تو ایران اصلا کاربرد نداره ولی از این طریق هم درآمد سرشاری نصیب مایکروسافت شد!)
نتیجه گیری:
شاید مایکرو بهتر عمل کرده باشه ولی یه حقیقت هست اون هم اینکه مایکرو بیشتر پول به جیب زده ولی بیشتر هوای هواداراش رو نداشته!
یعنی از لحاظ درآمد مایکرو ااول!
از لحاظ حال دادن به کاربر و .... سونی بهتر بوده!

Fire Light

کاربر سایت
Feb 15, 2013
907
مایکروسافت برنده ای نسل بود هیچ شکی توش نیست چند تا دلیل میارم تا ببینید:
1-فروش بیشتر بازی های انحصاری(هر چند تعداد انحصاری های PS3 بیشتر بود ولی بازم مجموع فروش انحصاری های مایکروسافت بیشتره!
یه جمع ساده تو vgachartz بزنید و خودتون ببینید حرفم رو!
2-فروش بیشتر بازی های غیر انحصاری بر روی این کنسول(فروش تمامی بازی ها از فیفا گرفته تا ... بر روی ایکس باکس بیشتره!)
3-پول در آوردن از آنلاین بازی کردن و فروش گلد و ....
4-فروش بیشتر کنسول نسبت به ps3 (تا الان البته خیلی نزدیک به هم هستند!)
5-ایکس باکس میوزیک و ایکس باکس ویدیو(این موردی هست که تو ایران اصلا کاربرد نداره ولی از این طریق هم درآمد سرشاری نصیب مایکروسافت شد!)
نتیجه گیری:
شاید مایکرو بهتر عمل کرده باشه ولی یه حقیقت هست اون هم اینکه مایکرو بیشتر پول به جیب زده ولی بیشتر هوای هواداراش رو نداشته!
یعنی از لحاظ درآمد مایکرو ااول!
از لحاظ حال دادن به کاربر و .... سونی بهتر بوده!
vgchartz؟ :| یه منبع بهتر مثال میزدی حداقل :|

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
کنسولش رو یک سال دیر تر عرضه کرد،
نینتندویی هم که فکر کنم همه قبول دارن برنده نسل شد هم مثل سونی کنسولش رو 2006 داد :D

کسی زورزش به هیلو نمیرسه :D حتی GT
Geow هم خوب میفروشه

Metropolise

کاربر سایت
Jan 1, 2012
325
بخاطر اشتباهات سونی ماکروسافت تو این نسل یکم جلو افتاد , مطمئنم تو نسل بعد احتیاج به بکسل کردن داره...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر