Immortals: Fenyx Rising

165368

Developer: Ubisoft Quebec
Publisher: Ubisoft
Director: Scott Phillips
Composer: Gareth Coker
Genre: Action-adventure
Platforms: PS4\PS5\XOne\XSX\XSS\Nintendo Switch\Microsoft Windows\Google Stadia

Release Date: December 3, 2020
پنجشنبه 13 آذرماه 1399

جدید ترین عنوان کمپانی یوبیسافت که در E3 2019 با نام Gods and Monsters معرفی شد و قرار بود در 25 فوریه 2020 منتشر شود با تاخیری حدودا یکساله در سوم دسامبر 2020 برای پلتفرم های مقصد عرضه خواهد شد.

داستان
پس از حادثه ای، سربازی یونانی به نام Fenyx خود را در Golden Isle در میان دریا می یابد. حال او باید خدایان یونانی را از بند تایتانی به نام Typhon که به دنبال انتقام از زئوس و دیگر المپ نشینان به دلیل تبعید شدن به تارتاروس است، نجات دهد...

داستان بازی روایتی نو و نه چندان جدی و خونین از اسطوره ها و افسانه های یونانی است. روایت کننده اصلی داستان پرومتئوس بخشنده آتش، یکی از تایتان های اسطوره ای یونان است.

165377 165378 165380

گیمپلی

• منبع الهام اصلی ساخته جدید کمپانی فرانسوی عنوان تحسین شده The Legend of Zelda: Breath of The Wild است. این الهام گیری حتی تا جایی پیش رفته که گاهی اوقات شباهت های بین این دو عنوان غیر قابل انکار است.
  • Golden Isle از مناطق مختلفی تشکیل شده که Fenyx به صورت آزادانه قادر به گشت و گذار در آن ها میباشد. همچنین قلعه ای در وسط نقشه بازی قرار دارد که از آن دودی قرمز رنگ خارج میشود.
  • شما در بازی قادر به بالا رفتن از تقریبا تمامی موانع موجود در جهان بازی هستید، البته اگر Stamina مورد نیاز آن را داشته باشید.
  • جنسیت، ظاهر و سلاح های کاراکتر قابل انتخاب و تغییر است.
  • با گلایدر میتوانید در مناطق بازی گشت وگذار کنید.
  • همانند Phobos در عنوان AC Odyssey اسبی در طی ماجراجویی شما در Golden Isle، شما را همراهی خواهد کرد
  • درخت مهارت های بازی به سه بخش اصلی جست و جو، مبارزه و توانایی در حل پازل هایی که به قدرت فیزیکی نیاز دارند و در سرتاسر جهان بازی پخش شده اند، تقسیم میشود.
  • مقبره هایی در Golden Isle به نام Vaults of Tartarus وجود دارد که پلیر میتواند با انجام چالش ها و ماموریت های موجود در آن به وسیله ابزار ها و توانایی های موجود، کاراکتر خود را ارتقاء دهد.
  • همچنین مینی باس هایی در این جزیره وجود دارند که پلیر با شکست دادن آن ها میتواند خط سلامتی خود را افزایش دهد.
  • منابعی در جهان بازی وجود دارند که میتوان سلاح و زره Fenyx را به وسیله آن ها ارتقاء داد، به علاوه میتوان با استفاده از منابع موجود ترکیباتی برای ارتقای کوتاه مدت Attack,Stamina,Health و Defense ساخت.
  • Fenyx با یک شمشمیر برای ضربات سبک، یک پتک برای ضربات سنگین و یک تیروکمان به همراه زرهی که دارای دو بخش Head و Chest است مجهز شده است. هر کدام از این تجهیزات قابل ارتقاء هستند که بعضی از آن ها قابلیت های خاصی را در اختیار پلیر قرار میدهند.
  • میتوان پوسته سلاح های و زره ها را به جای یک دیگر استفاده کرد.
  • در این عنوان سلاح ها بر اثر اسفاده زیاد از بین نمیروند بلکه با پیشبرد داستان و گشت و گذار در جهان بازی میتوان آن هارا با سلاح های بهتر جایگزین کرد.
Screenshots

165381 165382

165384 165385

165386 165387

165391 165393

آخرین ویرایش:

hossein gamer

کاربر سایت
Jan 30, 2012
260
نام
حسین
197603

خب منم یه چهل ساعتی رفتمش و تمومش کردم

خطاب به همه گیمرها تو بازی کردن این بازی اصلا شک نکنید
بازی به خوبی تونسته بود تنوع محیطی خودش رو حفظ کنه اما توی المانهای اکشن و نحوه مبارزات کمی تو یک سوم پایانی بازی دچار تکرار میشه
چالش های بازی و معماهاش هم خیلی خوب طراحی شده بود ولی همون ها هم در اخر دچار تکرار میشن و از عدم تنوع در مراحل پایانی بازی رنج میبرن
مکانیزم اسب سواری هم از همون اول توی این بازی به حاشیه میره!

با اینکه این بازی یه ایپی جدید محسوب میشد ولی ساختار کلی اون کاملا برگرفته از بازی زلدا هست از این نظر یک تقلید زیبا از زلدا محسوب میشه تقلیدی که تونسته کمی از عضمت عمیق گیم پلی جادویی زلدا رو به نمایش بزاره

اگر بخام با یه جمله بازی رو تماما توصیف کنم اون این جملست:

واقعا سرگرم کنندست :)

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
دمو رو نصب کردم همین الان هم تموم شد
بازی دقیقا مثل زلدا نیست مخصوصا استامینا و ... نمیره رو اعصاب
اما ساختار بازی یک طوری ارومه و مبارزات هم خیلی کنده
راوی میخواد باحال باشه و جالبه این مورد
در کل برای ۱۵۰۰ ت ارزش نداره
باید بیاد رو ۲۰ دلار که بخوام براش هزینه کنم

آخرین ویرایش:

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
دمو رو نصب کردم همین الان هم تموم شد
بازی دقیقا مثل زلدا نیست مخصوصا استامینا و ... نمیره رو اعصاب
اما ساختار بازی یک طوری ارومه و مبارزات هم خیلی کنده
راوی میخواد باحال باشه و جالبه این مورد
در کل برای ۱۵۰۰ ت ارزش نداره
باید بیاد رو ۲۰ دلار که بخوام براش هزینه کنم
بازی خیلی زیبایی هست حتما تجربش کن

• Like
Reactions: all4u

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
چقدر خوبه این گیم.
نحوه روایت داستان جذابی که داره رو بزارین کنار آرت استایل خوشگلی که داره، واقعا ۲۵ ساعت سرگرمی خوبیه. بنظرم کم دیده شده بازی و ارزشش بیشتر از امتیازاتی که گرفته.
من روی پی سی بازی کردم، گیم پلی لذت بخشی داره. هرچند خب بازی یکمی توی پازلها و تنوع مبارزات به مرور خسته کننده میشه، ولی روایت داستان تا ته میکشه بازی رو.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
بعد از ۱۰ ساعت لذت خالص نیاز بود بیام یکم بنویسم بلکه تخلیه شم :D اولین موردی که خیلی عجیب بود واسم این بود که چطور پشت همچین بازی خوش ساخت و نابی اسم یوبیسافت هستش! بازی عملا بعد از پرولوگ کاملا آزادت میذاره تا هرکار میخوای بکنی و هرجا میخوای بری و هیچ کاری رو بدون پاداش نمیذاره. بر عکس باقی بازی‌های جهان باز که وقتی میری دنبال کارای فرعی حتی اگه لذتم ببری اما بازم احساس میکنی که از اصل ماجرا افتادی بیرون اما ایمورتال جوری طراحی شده که هرکاری میکنی همچین احساسی بهت دست نمیده چون دقیقا بازی میخواد که همچین حس خوبی داشته باشید. اینکه هر جایی رو مپ رو ببینی میتونی بری سمتش و پازل حل کنی یا صندوق باز کنی یا متریال جمع کنی خیلی حس خوبیه. البته که آرت استایل و گرافیک زیبای بازی هم خیلی کمک کرده به بهتر شدن این تجربه.
سیستم مبارزات در ابتدا خیلی ساده به نظر میرسه اما با آنلاک کردن کمبوها و ابیلیتی‌های جدید خیلی بهتر و جذابتر میشه. استفاده از پوشن‌ها مخصوصا برای بالا بردن اتک و دیفنس خیلی خوب و کاربردیه مخصوصا تو مبارزات سخت و طولانی. تنوع ظاهری آرمورها خیلی خیلی خوبه و هر کدوم با پرک‌های خاص خودشون که توی مبارزات یا گشتو گذار به درد میخورن. این سیستم که از هرجایی میشه رفت بالا خیلی خوبه. اولش ممکنه با توجه به کمبود استامینا عجیب باشه اما در ادامه خیلی بهتر میشه. داستان خوب و روایت خیلی خوبش به همراه شخصیتای جالب و صداگذاری‌های مناسب که خیلی خوب با طنز بازی همخونی دارن. سیستم آپگریدها ساده اما کاملا کاربردب هستش و اون نیمچه کات‌سینی که برای هر آپگرید در نظر گرفتن خیلی دوس داشتنیه. تنوع و طراحی پازل‌ها خیلی خوبه. پرفورمنس بازی هم خیلی خوب بوده ۶۰فریم ثابت و بدون افت فریم و مشکل بازی کردم تا الان. فکر کنم آخرین نسخه‌ی زلدا منبع خیلی مهمی بوده براشون. بازی نکردم اونو متاسفانه ولی خب زیاد دیدم این حرف رو. خوشحالم که به استودیو اینقدر خوب و با کیفیت از یه بازی موفق دیگه الهام میگیره همچین تجربه‌ی خاصی برای پلیر خلق میکنه.

موفق باشیم

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
بعد از ۱۰ ساعت لذت خالص نیاز بود بیام یکم بنویسم بلکه تخلیه شم :D اولین موردی که خیلی عجیب بود واسم این بود که چطور پشت همچین بازی خوش ساخت و نابی اسم یوبیسافت هستش! بازی عملا بعد از پرولوگ کاملا آزادت میذاره تا هرکار میخوای بکنی و هرجا میخوای بری و هیچ کاری رو بدون پاداش نمیذاره. بر عکس باقی بازی‌های جهان باز که وقتی میری دنبال کارای فرعی حتی اگه لذتم ببری اما بازم احساس میکنی که از اصل ماجرا افتادی بیرون اما ایمورتال جوری طراحی شده که هرکاری میکنی همچین احساسی بهت دست نمیده چون دقیقا بازی میخواد که همچین حس خوبی داشته باشید. اینکه هر جایی رو مپ رو ببینی میتونی بری سمتش و پازل حل کنی یا صندوق باز کنی یا متریال جمع کنی خیلی حس خوبیه. البته که آرت استایل و گرافیک زیبای بازی هم خیلی کمک کرده به بهتر شدن این تجربه.
سیستم مبارزات در ابتدا خیلی ساده به نظر میرسه اما با آنلاک کردن کمبوها و ابیلیتی‌های جدید خیلی بهتر و جذابتر میشه. استفاده از پوشن‌ها مخصوصا برای بالا بردن اتک و دیفنس خیلی خوب و کاربردیه مخصوصا تو مبارزات سخت و طولانی. تنوع ظاهری آرمورها خیلی خیلی خوبه و هر کدوم با پرک‌های خاص خودشون که توی مبارزات یا گشتو گذار به درد میخورن. این سیستم که از هرجایی میشه رفت بالا خیلی خوبه. اولش ممکنه با توجه به کمبود استامینا عجیب باشه اما در ادامه خیلی بهتر میشه. داستان خوب و روایت خیلی خوبش به همراه شخصیتای جالب و صداگذاری‌های مناسب که خیلی خوب با طنز بازی همخونی دارن. سیستم آپگریدها ساده اما کاملا کاربردب هستش و اون نیمچه کات‌سینی که برای هر آپگرید در نظر گرفتن خیلی دوس داشتنیه. تنوع و طراحی پازل‌ها خیلی خوبه. پرفورمنس بازی هم خیلی خوب بوده ۶۰فریم ثابت و بدون افت فریم و مشکل بازی کردم تا الان. فکر کنم آخرین نسخه‌ی زلدا منبع خیلی مهمی بوده براشون. بازی نکردم اونو متاسفانه ولی خب زیاد دیدم این حرف رو. خوشحالم که به استودیو اینقدر خوب و با کیفیت از یه بازی موفق دیگه الهام میگیره همچین تجربه‌ی خاصی برای پلیر خلق میکنه.

موفق باشیم
واقعاً این گیم معرکه است؛ یه اکشن/ادونچر ناب و Old School، با پازل ها و لول دیزاین های عالی و یه مپ زیبا! به شخصه وقتی پلی میدم خیلی یاد اولین نسخه های پرینس و GoW میفتم! از همه بیشتر هم باید ممنون یکی از سلاطین گیم یعنی Zelda:botw باشیم که باعث شد شاهد همچین عنوانی از یوبی باشیم :D

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
دیروز تمومش کردم .
قشنگ بود و بیشتر نوع روایت داستان و طنزی که توش بود خیلی قشنگش کرده بود.
و از همون اول بازی این حس رو بهت میده که نگران چیزی نباش و همینجوری برو جلو و لذت ببر.
بر خلاف بقیه بازیای یوبی که فقط الکی نقشه بزرگ دارن و به هیچ دردی نمیخورن این یکی نقشه کاملا به اندازه ای داشت نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچیک .

ezio252

کاربر سایت
Jun 22, 2010
1,144
نام
حمید
بعد از 10 ساعت بازی رو دراپ کردم تنها دلیلش هم وجود بیش از حد پازل ها بود حقیقتا توی 6 ساعت اول انقدر از بازی لذت بردم که گفتم چه عجب یوبی سافت یه بازی خوب ساخته ولی وقتی به منطقه دوم رسیدم حجم پازل ها و زمانگیر بودنش منو از بازی زده کرد حتی برای فعالیت هایی مثل چالش تیر و کمان هم باید پازل حل کنی
خوشبختانه بازی روی سرویس پلاس بود و هزینه ای براش نکردم

• Like
Reactions: S0lid Snake

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر