PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,191
من به جز گرافیک تغییری تو گیمپلی نسبت به نسخه 1 ندیدم. شخصیت ها هم همچنان خشک و بی روح هستن, این مورد دیگه ارتباطی با بین نسلی بودن نداره و توانایی گریلا در همین اندازس.
انیمیشن های صورت که تو نسخه اول جز نقاط ضعف بود اینجا بهتر شده....اون تیکه اول نمایش که طرف زحمی شده قشنگ مشخصه پیشرف داشته ولی گیم پلی من تغییر زیادی ندیدم...مثلا نوع دویدن بالا رفتن از بلندی ها...یا انمیشن های شلیک با کمان همون هایی هست که تو نسخه اول بودن ...احتمالا چیزهایی دارن که بعدا رو میکنن

• Like
Reactions: kamyy

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اطلاعات جدیدی از بازی اومده

View attachment 192647

Horizon Forbidden West takes Aloy into the unknown for a PS5 showcase like no other

بطور خلاصه میتونم بگم
•بازی بسیار بزرگتر و متنوع تر از نسخه قبل هست و سه ایالت کالیفرنیا، نوادا و یوتا را در بر میگیره.
• محیط های جنگلی، باتلاقی، ساحلی،بیابانی و کوهستانی و برفی داره.
قابلیت های گیم پلی بازی بسیار گسترده تر شده مثل قابلیت های شنا زیر سطح اقیانوس ها و پرواز با رباتهای پرنده و...
• سطح داستان پردازی بازی بسیار بهتر شده .
یک نوع آلودگی شبیه طاعون در بین رباتها و همینطور حیات وحش پخش شده که رفتار اونها رو به شدت وحشیانه تر میکنه.
• الوی قابلیت سوار شدن بر روی رباتهای بیشتری رو نسبت به نسخه قبل پیدا کرده و حتی امکان پرواز وجود داره.
• تو بازی مواردی رو خواهید دید که تاحالا مثلش رو ندیده بودید.
اگر فکر میکنید که تاندرجاو ها رباتهای خطرناکی تو نسخه قبل بودن باید بگیم که مقابله با فیل Tremortusk یا موجود باتلاقی Shellsnapper چالشی بزرگ برای شما خواهد بود.
• بازی بطور کامل از ویژگی های سخت افزاری PS5 و همینطور Dual Sense استفاده میکنه.
• تاریخ عرضه به احتمال زیاد نیمه دوم ۲۰۲۱ خواهد بود.
این اطلاعاتی بود که پارسال اومد و بخاطر اینکه بحث پرواز مطرح شده بود عده ای از دوستان در صحتش شک داشتن
الان در نقطه ای که هستیم به غیر از پرواز بقیه مواردش درست هست
اما مصاحبه ای که امروز با اعضای گریلا داشتن در مورد پرواز کردن Aloy با ماشینها این پاسخ را داده

IMG_20210603_200312.jpg

بطور خلاصه گفته" میدونم گیمرها برای این مورد هیجان زده هستن اما من نه رد میکنم و نه تایید و من فقط میتونم در مورد تریلر نمایش داده شده اخیر صحبت کنم"

پ.ن:بنظر میاد نمایش پرواز رو گذاشته باشن برای ایونت

در ادامه مصاحبه به تفاوت های بین نسخه PS4 و PS5 هم اشاره کرده که خیلی جالب بنظر میرسن

IMG_20210603_200856.png

اینطور که تو مصاحبه گفته شده بازی نسخه PS5 دارای Ray Tracing هم هست

IMG_20210603_202243_607.jpg

آخرین ویرایش:

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
این اطلاعاتی بود که پارسال اومد و بخاطر اینکه بحث پرواز مطرح شده بود عده ای از دوستان در صحتش شک داشتن
الان در نقطه ای که هستیم به غیر از پرواز بقیه مواردش درست هست
اما مصاحبه ای که امروز با اعضای گریلا داشتن در مورد پرواز کردن Aloy با ماشینها این پاسخ را داده

View attachment 209347

بطور خلاصه گفته" میدونم گیمرها برای این مورد هیجان زده هستن اما من نه رد میکنم و نه تایید و من فقط میتونم در مورد تریلر نمایش داده شده اخیر صحبت کنم"

پ.ن:بنظر میاد نمایش پرواز رو گذاشته باشن برای ایونت

در ادامه مصاحبه به تفاوت های بین نسخه PS4 و PS5 هم اشاره کرده که خیلی جالب بنظر میرسن

View attachment 209348

اینطور که تو مصاحبه گفته شده بازی نسخه PS5 دارای Ray Tracing هم هست

View attachment 209350
این جواب معروف «نمیتونیم تایید یا تکذیب کنیم» معمولا به معنی اینه که آره ولی فعلا دست از سرمون بردارید تا طبق برنامه مارکتینگمون رسما ازش رونمایی کنیم. :D خیلیم عالی. :D

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
در مصاحبه ای که game informer با Game Director بازی Mathijs de Jonge داشته درمورد تفاوت نسخه ps4 و ps5 گفته

Horizon Forbidden West - PS4 and PS5 Differences Explained - IGN

For the PlayStation 5 we can go much further, of course,” he added. “Visually we can add a lot more detail. Graphically, the rendering technique for the underwater scenes is special for the PlayStation 5, it has extra details and extra systems, like the wave technique is better on that system.”

As well as improved water and environmental details, the PS5 version is able to make use of a cinematic-grade lighting system that the PS4 can only use in cutscenes. “The lighting on Aloy on PlayStation 5 has much more definition,” said de Jonge. “We use a special cinematic lighting rig, that on the PlayStation 4 is only used in cutscenes, because the game is not running and we have more processing power in those scenes. But with the PlayStation 5 we have plenty of processing power, so we can have that lighting rig always available, so she always looks great with that lighting setup travelling with her anywhere.”​

آخرین ویرایش:

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
کارگردان درباره پرواز با روبات ها این گفته

ccording to director Mathijs de Jonge, the team’s at least aware of the request. “We are aware that this feature is very, very high on the wishlists of many gamers, but I cannot confirm or deny anything about [flying mounts],” he told Singapore News Live. “I can only talk about what’s in the actual gameplay demo that we showed [during last week’s State of Play].”

خداییش اگه نشه واقعا ضایعست خیلیا درخواست دادن واسش :|.

Sure Sounds Like Horizon Forbidden West May Have Flying Mounts After All

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
من به جز گرافیک تغییری تو گیمپلی نسبت به نسخه 1 ندیدم. شخصیت ها هم همچنان خشک و بی روح هستن, این مورد دیگه ارتباطی با بین نسلی بودن نداره و توانایی گریلا در همین اندازس.
قطعا گوریلا الان یکی از بهترین استدیو های سونی هست ولی نباید انتظاری در حد ناتی داگ و سانتا مونیکا ازش داشته باشیم
اگه دیگه خیلی بیشتر از این تلاش کنن میتونن به این دوتا استدیو نزدیک بشن (البته از نظر گرافیک همیشه کارشون عالی بوده)

مشکل منم بیشتر شخصیت های بازی هستن به طور کلی انتظار شخصیت پردازی بهتر و عمق بیشتر تو داستان و دنیای بازی بودم

• Like
Reactions: kamyy and Unch@rted

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
بازی خیلی از اساسین های قدیمی الهام گرفته
مثلا اون قسمتی که با رپتور درگیر میشه و بمب دودزا استفاده میکنه دقیقا کپی اساسینه
یا قسمت های زیر آب شباهت زیادی به اساسین بلک فلگ دادن

• Poker Face
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر