PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اینا باید همون Melee Combat رو بهتر می کردن و گلایدر اضافه می کردن واسه گشت و گذار تو نقشه که کردن :D
بقیش همش الطاف گوریلا گیمز ـه به فن های سری
مخصوصا تم و اتمسفر ساحلی بازی که بی نظیره :x

کاش فقط واسه یه بازی که عملا نسخه اولش Pioneer Open World Game سونی بود، این قدر نمایش دموش خطی نبود. به غیر از اون نمایش خیلی خوبی بود.
بعیده سونی تریلری از اون نظر بده ولی دوست دارم بدونم بازی رو PS4 چه شکلی اجرا میشه

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
اینا باید همون Melee Combat رو بهتر می کردن و گلایدر اضافه می کردن واسه گشت و گذار تو نقشه که کردن :D
بقیش همش الطاف گوریلا گیمز ـه به فن های سری
مخصوصا تم و اتمسفر ساحلی بازی که بی نظیره :x

کاش فقط واسه یه بازی که عملا نسخه اولش Pioneer Open World Game سونی بود، این قدر نمایش دموش خطی نبود. به غیر از اون نمایش خیلی خوبی بود.
بعیده سونی تریلری از اون نظر بده ولی دوست دارم بدونم بازی رو PS4 چه شکلی اجرا میشه
آقا یک سوال حالا چه فرقی میکنه که خطی باشه یا نه؟ :D من همین دو ماه پیش پس از سالها MGS5 خریدم و خیلی با گیم پلیش از نظر همین باز بودن و تمام کارهای مختلفی که میشد انجام داد حال کردم ولی بازی رسما هیچ کات سینی نداشت مرحله هاش :D
یعنی میشه بالانسش کرد؟ :-? هنوز همچین بازیی اصلا ریلیز نشده :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
آقا یک سوال حالا چه فرقی میکنه که خطی باشه یا نه؟ :D من همین دو ماه پیش پس از سالها MGS5 خریدم و خیلی با گیم پلیش از نظر همین باز بودن و تمام کارهای مختلفی که میشد انجام داد حال کردم ولی بازی رسما هیچ کات سینی نداشت مرحله هاش :D

"ای کاش"
خطی باشه بعیده مشکلی پیش بیاد.
در بهترین حالت میشه یه چیزی مثل RDR2 دیگه؟ اونم بازی خفنی بود. من فقط علایق خودم رو این جا بیشتر در نظر میگیرم :D

بالانس بین اون دو مورد هم چیز سنگین و سختیه

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
قسمت زیرآب بازی منو ناخود آگاه یاد level های زیر آب shadow of the tomb raider انداخت خیلی خوب بود . نمایش جالبی بود گرافیک، موسیقی ،صداگذاری و انواع صداها عالی

بودن .اون حرکت ultimate (؟) هم خیلی خوب بود.

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
"ای کاش"
خطی باشه بعیده مشکلی پیش بیاد.
در بهترین حالت میشه یه چیزی مثل RDR2 دیگه؟ اونم بازی خفنی بود. من فقط علایق خودم رو این جا بیشتر در نظر میگیرم :D

بالانس بین اون دو مورد هم چیز سنگین و سختیه
آره دیگه چیزی ازش کم نمیشه تهش شبیه همون RDR2 که رسما خفن ترین OW سینماییه تاریخه :D البته بدیه RDR2 گیم پبیه واقع گراینشه که بشخصه باهاش حال کردم ولی الان بعد از تجربه MGS5 با 60 فریم و کنترل های روانش تحمل گیم پلیه رددد2 برام سخته یکمی :D.
خوبیه هورایزن گیم پلیه آنچارتدیشه و البته هطیم اگه باشه اسلحه های جدید خودش نکته مثبتی برای انجام کارهای باحال تره :D.

ولی واقعا امیدوارم یه همچین بازیی بده یکی یروز :D ایکاش خود کوجیما بجای DS دست به ساخت همچین بازیی میزد :-".

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
شماره اول هم خط اصلی ماموریت ها خطی مانند بود . از نقطه ای به نقطه ی دیگر . تازه فست تراول هم داشت که خیلی خوب بود . خطی و غیر خطی در این بازی ها معنا ندارد مهم اینه چجوری بازی کنی . مستقیم فقط ماموریت ها بروی یا در بین مسیر برای خودت چرخ بزنی . رد دد وسط راه اتفاقاتی می افتاد ولی می تونستی توجه نکنید و ادامه بدهی . مهم سبک بازی بازیباز هست .

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
شماره اول هم خط اصلی ماموریت ها خطی مانند بود . از نقطه ای به نقطه ی دیگر . تازه فست تراول هم داشت که خیلی خوب بود . خطی و غیر خطی در این بازی ها معنا ندارد مهم اینه چجوری بازی کنی . مستقیم فقط ماموریت ها بروی یا در بین مسیر برای خودت چرخ بزنی . رد دد وسط راه اتفاقاتی می افتاد ولی می تونستی توجه نکنید و ادامه بدهی . مهم سبک بازی بازیباز هست .
صد در صد, بشخصه اصلا OW این مدلی رو ترجیح میدم و بنظرم هورایزن 2 همینجوریشم خفنه:-" اما کارهایی که در گیم پلیه MGS5 میشد انجام داد واقعا جذاب بود و سیستم رنک باحالیم داشت. البته مشکلات خودشم داست اونم این بود که برعکس RDR جهان بازش براساس مرحله های اصلی طراحی شده و عملا در Free Roam اتفاق خاصی نمی افتاد.

مثلا در یکی از سخت ترین میشن های بازی رفتم داخل بیس و نزدیک 20 دقیقه فقط داشتم سرباز میکشتم
اما دفعه بعد خیلی ساکت و در کمتر از 5 دقیقه به نقطه نهای رسیدم. شاید خیلیا ندونن اما در GTA3 هم میشد همچین حرکاتی زد:-" در کل جالب میشه اگه owهای آینده از چنین ایده هایی استفاده کنن هرچند که بازم از هیمن خطی بودن راضیم

• Like
Reactions: kamyy

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
لذت بردیم اونم بسیار ?
واقعا طعم نسل جدید رو میشه کم کم چشید با این عنوان ، ذرات تو این نسل غوغا کرده گرافیک تکنیکی اون گرد و غبار و برگ ها و ذرات معلق ....
قشنگ الان داره نسل جدید نمود میکنه

Attachments

• 20210528_182840.jpg
    20210528_182840.jpg
    333.8 KB · مشاهده: 97
  • 20210528_182836.jpg
    20210528_182836.jpg
    265.1 KB · مشاهده: 100
  • 20210528_182830.jpg
    20210528_182830.jpg
    393 KB · مشاهده: 102
  • 20210528_182825.jpg
    20210528_182825.jpg
    258.3 KB · مشاهده: 99

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
اگر هم دقت کنید آخر تریلر که نقشه زمین باز میکنه خطوط ساحلی فرق میکنه که نشون میده سطح آب به صورت جهانی بالا اومده.
انصافا چی بود این از صبح تا حالا بالای 10 بار نگاهش کردم.^:)^فقط ناتی داگ چه میکنه باهامون وقتی بازی بعدیش معرفی بشه. نکست جن رو قشنگ برای اولین بار حس کردم با این بازی فقط یک خورده تاخیرش بزنید پول PS5 بیاد دستمون بعد ریلیزش کنید نامردا.:))

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
بچه‌ها انقدر خوب و کامل در مورد نمایش Horizon Forbidden West صحبت کردن که دیگه هرچی بگم اضافه‌کاری میشه، ولی واقعاً عجب چیزی بود!
همین چند روز پیش برای بار دوم Horizon Zero Dawn رو تموم کردم و بعدش هم The Frozen Wilds رو برای بار اول رفتم و کلی حال کردم. یه جورایی حتی از دور اول هم بیشتر از گیم‌پلی بازی و مبارزه با جک جونورها لذت بردم و الآن با دیدن نمایش نسخه دوم و ویژگی‌هایی که به بازی اضافه شده، ذوب شدم رفت! :D مخصوصاً نبردهای مستقیم با انسان‌ها که جزو معدود ضعف‌های نسخه اول برای من بود و الآن خیلی بهتر به نظر می‌رسه.
در مورد گرافیک هم از نظر تکنیکی و بعضی المان‌های گرافیکی شاید بشه گفت R&C: Rift Apart جلوتره، که به خاطر «کاملاً نسل بعدی» بودنش طبیعیه، ولی این نمایش Horizon برای من یه حس و حالی داشت که توی هیچ‌کدوم از بازی‌های نسل جدید ندیده بودم. یعنی ترکیب گرافیک فنی و هنری به شدت با سلیقه‌م جور هست و بازی به طرز ناجوانمردانه‌ای آبرنگی(!) و زیباست و این وسط یه چیزی هم توی نمایش بود که دیگه دیوونه‌م کرد!
رپتورهای عزیز! :D کلاً رپتور جماعت یه حالت کول و خفنی دارن همه جا، ولی اینجا دیگه اوجش بود و خیلی طراحی جذابی دارن. از اون ژست راه رفتن و دنبال طعمه گشتن، تا اره‌برقی‌های دهن‌شون و از همه باحال‌تر هم طراحی‌شون براساس مدل‌های پَردار. :D برعکس اکثر دایناسورهایی که توی فیلم‌ها و بازی‌ها و... می‌بینیم، توی واقعیت دایناسورها پر داشتن و رپتورهای HFW هم پرهای خفنی دارن، البته از نوع فلزی!

51208138454_ffa45b1e55_o_2j2y.jpg

اینجا هم خیلی مظلومانه شهید شد! به کدامین گناه؟ :(

czxc_ogu0.jpg

گویا بقیه هم خیلی با اینا حال کردن و هنوز چیزی نگذشته، ازشون طراحی‌های خوشگلی کشیدن:

e2eyooiuuaayh7t_nffb.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر