High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
همه فرمت ها میتونن Full HD باشن ؟! ( avi, mkv, mp4 و ... )
از نظر صدا چی ؟

همه این container ها که شما اسم بردی میتونن تصویر با رزولوشن 1080p رو ساپورت کنن
در مورد صدا هم اگه منظورت lossless هست که همشون ساپورت میکنن. mkv که تقریبا همه کدک صدایی رو ساپورت میکنه. MP4 هم میتونه صدای lossless رو با کدک Apple Lossless ساپورت کنه و AVI هم که از PCM استفاده میکنه

سلام بر آقا اشکان
میخواستم بدونم فرق
divx با xvid چیه

یه سوال دیگه توشیبا دیگه نمیخواد دیسک جدید طراحی کنه برای مقابله با بلوری

حفتشون کدک تصویر هستن که بر مبنای استاندارد MPEG4 Part 2ساخته شدن. Divx متعلق به شرکت Divx هست اما Xvid کدکش open source هستش

توشیبا هم همچین هدفی نداره. اولا الان دادن فرمت جدید سودی نداره بعد هم ساختن یک فرمت چندین سال وقت میخواد برای تحقیق و جمع اوری پارتنر برای لانچش برای همین کار یکی دو روز نیست

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
سلام خسته نباشید
من چند وقته از اینکه نمیتونم از صدای دالبی تو بازیهای کنسول استفاده کنم رنج میبرم:p
اسپیکرام x530 لاجیتک هست که در نتیجه کانکتورش فقط برای pc هست و یه تبدیل هم برای کنسولای بازی داره که فقط میتونه اسپیکرهای front رو جواب بده!
والا تو ps3 دیدم زده با این کابل اپتیکش تا 7.1 کاناله هم میشه ساپورت کرد!
یه سرچی هم کردم و چند تا برد برای این منظور(SPDIF) دیدم که چند تا سوال هم برام پیش اومد!
spdif.jpg

SPDIF.JPG

1. آیا با این بردها میشه همین کیفیت دالبی رو به کامپیوتر رسوند و با اسپیکرها پخش کرد؟
2.آیا تو بازار تهران هستن؟
3.کابل (digital output(optical تو بازار هست؟
4 با چه قیمتی میشه اینارو جمع کرد؟

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
کمک در خرید

باسلام خدمت دوستان واساتید گرمی
چند وقت پیش من در یکی از مجلات مطلب نسبتا مفصلی در مورد تلویزیون های hdميخوندم که درپایا ن اون مقاله در مورد جایگزینهای ال سی دی وپلاسما نکته یی رو مطرح کرد. نویسنده میگفت اگه میتونی با ضخامت 10 تا 18 اینچ زندگی کنی تلوزیونهای (DLP Rear-Projection)digital light processingرو بگیرین که در اندازها ی برابر کیفیت قابل قبولی دارنواینکه از اونا صحبت نمیشه به این خاطره که چندان جذاب نیستند.
حالا مسله اینجاست که من میتونم با این ضخامت زندگی کنم!! ولی هیچ گونه اطلاعاتی از این نوع تلوزیونها ندارم .باتمام این تفاسیرکسی میتونه من راهنمایی کنه
1-این تلویزیونها واقعا hdهستند؟
2-قیمتش برای مدلهای مختلف واندازه ها ی مختلف چنده ؟
3-فرمت اون9به16 ست؟
4-خبری از hdmi است؟
4-مصرف برقش چطوره؟

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
حرفه ای ترین کانورتور MKV چیه؟
مثلا میخوام از یه فایل MKV رو ببرم رو کنتینر MP4 با کدک Apple Lossless.
Video size هم 3840 در 2160 هست.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
حرفه ای ترین کانورتور MKV چیه؟
مثلا میخوام از یه فایل MKV رو ببرم رو کنتینر MP4 با کدک Apple Lossless.
Video size هم 3840 در 2160 هست.
XVID4PSP واقعاً قدرتمنده ولی خو چون فريم به فريم رنده ميکنه احتياج به پی سی قدرتمندی داره

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
شنیدم که نسل جدیدی از پلاسماها توسط پاناسونیک داره به بازار میاد (neopdp) که مصرف برقشون از ال سی دی ها کمتره و یک سوم اینچ هم ضخامت دارن با این همه چند وقته که تو اینترنت مقاله هایی راجب مرگ پلاسما ها میخونم ولی تقریبا تو هر سایت اینترنتی که وارد میشم بهترین تلویزیونها پلاسماهای پاناسونیک و پایونیر هستن که بالاترین امتیازارو تو کیفیت تصویر میگیرن اگه واقعا کیفیت تصویر این تلویزیونها اینقدر بالاس چرا ملت اینقدر دنبال خرید ال سی دی هستن؟

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
مصرف برق بالا و مشکل burn in و عمر کم و ... از عواملی هستند که پلاسما داره !
اینطور که من تو سایتای معتبر و معروف خوندم مشکل Burn in مربوط به نسلهای اولیه پلاسماها بوده تازه اون هم در برندهای نه چندان معروف در مقابل ال سی دی ها هم مشکل Backlight پیدا میکنن در مورد عمر هم الان پلاسماها صد هزار ساعت گارانتی دارن که با گارانتی ال سی دی ها برابره.

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام بچه ها من زیاد فیلم دانلود میکنم میخواستم بدونم دقیقا با چه تنظیماتی در کدک divx میشه کیفیت یه H264(MKV را حفظ کرد آخه من وسواس زیادی دارم روی کیفیت ولی نمیدونم چرا هر وقت با این Divx فیلم تبدیل میکنم کیفیت میاد پایین حتی با آخرین ورزن 7 ولی با این Xvide قدیمی خیلی از این بهتر میشه

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
دوستان اهل فن یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید .
من چند تا فایل MKV دارم بات فرمت صدای FLAC و DTS . حالا من میخوام بدون اینکه با تصویر کاری داشته باشم اینا رو به AC3 تبدیل کنم .
این کارو باید چه جوری و با چه برنامه ای انجام بدم .
ممنون

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
دوستان اهل فن یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید .
من چند تا فایل MKV دارم بات فرمت صدای FLAC و DTS . حالا من میخوام بدون اینکه با تصویر کاری داشته باشم اینا رو به AC3 تبدیل کنم .
این کارو باید چه جوری و با چه برنامه ای انجام بدم .
ممنون

کلآ این DTS یه ذره تو تبدیل شدن اذیت میکنه...ساده ترین راهی که به ذهنم میاد استفاده از MKV2VOB هستش.Video Transcoding رو غیر فعال کن Always Transcode DTS هم مارک کن ...فقط مشکل اینجاست که کانتینر هم تغییر میکنه

برنامه DAudioK هم یه تستی بزن

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
ممنون ...
این که کانتینر عوض میشه یعنی چی . یعنی از MKV به چی تبدیل میشه .
FLAC چی ؟ اونو چه جوری میشه تبدیل کرد .
این DAudioK خوبه ولی اول باید mkv رو بازش کنی . ممکنه مشکل ایجاد بشه .
میشه کامل توضیح بدی بی زحمت

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
ممنون ...
این که کانتینر عوض میشه یعنی چی . یعنی از MKV به چی تبدیل میشه .
FLAC چی ؟ اونو چه جوری میشه تبدیل کرد .
این DAudioK خوبه ولی اول باید mkv رو بازش کنی . ممکنه مشکل ایجاد بشه .
میشه کامل توضیح بدی بی زحمت

از MKV به هر چی که بخوای و تو برنامه موجود باشه.مثل AVI VOB ...
همین با MKV2VOB انجام بده اتوماتیک و راحتتره.به مشکل تاخیر زمانی و غیره هم نمیخوری...

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
ممنون بابت جواب
فقط من جواب این سوال رو نگرفتم FLAC رو چه جوری میشه تبدیل کرد ؟
و اینکه با DAUdioK چه جوری باید MKV رو باز کنم و فایل Audio اش رو تبدیل کنم و دوباره به صورت MKV با فرمت جدید صدا در بیارم .
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر