High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اگه يه قيمت از HDDVD_RW و BD_RW بديد ممنون ميشم.

HD DVD-RW تقریبا غیر از ژاپن جایی ریلیز نشد و با توجه به منقرض شدن HD DVD بعیده اصلا تولید بشه یا جای دیگه بخواد ریلیز بشه.
BD-RE هم (چیزی به نام BD-RW نداریم) قیمتش تقریبا حدود 20$ هست که البته ارزون تر هم میشه گیر اورد

آخرین ویرایش:

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
HD DVD-RW تقریبا غیر از ژاپن جایی ریلیز نشد و با توجه به منقرض شدن HD DVD بعیده اصلا تولید بشه یا جای دیگه بخواد ریلیز بشه.
BD-RE هم (چیزی به نام BD-RW نداریم) قیمتش تقریبا حدود 20$ هست که البته ارزون تر هم میشه گیر اورد

منظورت از 20$ همون 20000 هست یا چیزه دیگه ای ؟

یه سوال هم دارم
من یه سینمایه خانگی دارم (سامسونگ TXQ 120 ) که با کابله optical به PS3 , 360
وصلش کردم این فرمتی که گفتید رو تو همین HT میشه گوش کرد و تفاوتش با dollby معمولی چیه؟
دیگه اینکه تو دفترچه HT نوشته از DiveX پشتیبانی میکنه میخواستم ببینم این فیلمایی که بچه ها میگن با کیفیته HD هست و DiveX هست رو نشون میده چون دوست دارم از کیفیته TV که فول HD هست استفاده کنم ولی متاسفانه فیلمایه موجود تو بازار اکثرا بیکیفیت یا با کیفیتهایه معمولی هستن در ضمن این سینمایه خانگی من ورودیه کامپیوتر هم داره ( DVI )

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید چون از هر کسی پرسیدم خوب نتونست جواب بده;)

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
منظورت از 20$ همون 20000 هست یا چیزه دیگه ای ؟
بیست دلار امریکایی

وصلش کردم این فرمتی که گفتید رو تو همین HT میشه گوش کرد و تفاوتش با dollby معمولی چیه؟
Dolby Digital Plus/Dolby TrueHD/DTS-HD/DTS-HDMA رو هیچکدوم نمیشه از اپتیکال عبور داد. اگر بخواین از PCM output برای PS3 استفاده کنین توی برای اینکه تا 5.1/7.1 چنل رو دریافت کنین نیاز به HDMI input دارین. اپتیکال بیشتر از دوچنل PCM رو نمیتونه عبور بده. حتی اگرم عبور بده ریسیور نیاز به DSP های جدید داره که بتونن این کدک هارو دکود کنن.

تفاوت این ترک ها در کیفیتشونه. Dolby TrueHD/DTS-MA هردوشون lossless هستن به این معنی که کاملا از نظر کیفیت برابر با مستری هستن که توی استدیو برای فیلم ساخته شده.
کیفیت Dolby TrueHD/DTS-MA کلا قابل مقایسه با Dolby Digital/DTS عادی نیست.

دیگه اینکه تو دفترچه HT نوشته از DiveX پشتیبانی میکنه میخواستم ببینم این فیلمایی که بچه ها میگن با کیفیته HD هست و DiveX هست رو نشون میده چون دوست دارم از کیفیته TV که فول HD هست استفاده کنم ولی متاسفانه فیلمایه موجود تو بازار اکثرا بیکیفیت یا با کیفیتهایه معمولی هستن در ضمن این سینمایه خانگی من ورودیه کامپیوتر هم داره ( DVI )

باید توی دفترچه راهنمای دستگاهت ببینی ایا پخش کردن Divx با رزولوشن های HD رو ساپورت میکنه یا نه که معمولا جواب نه هستش. میتونی از PS3/X360 برای پخش کردن فایل های Divx با رزولوشن HD استفاده کنی.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما

اشکان جان فکر میکنم منظور ایشون درایو رایتر BD بود ( برای PC )

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan

اشکان جان فکر میکنم منظور ایشون درایو رایتر BD بود ( برای PC )

ممنون از تذکرت نیما جان

درایو BD-R/BD-RE writer الان پایینترین قیمتش حدودای 350$-400$ هستش ولی میشه $300-350$ هم گیر اورد درایور رو BD-R/BD-RE که رایت کنه. درایوری که LG میسازه قیمتش 400$ هستش (دلار کانادایی)‌ و CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW/DVD+R/DVD+RW/BD-R/BD-RE رایت میکنه و HD DVD-ROM رو هم میخونه. قیمت بدی نیست به توجه به کارایی که انجام میده.
البته با توجه به برند قیمتم بالا میره. به طور مثل درایو پایونیر قیمت بالاتری داره و HD DVD-ROM رو هم ساپورت نمیکنه.
این بین فقط LG هست که به ساختن درایو هایی که HD DVD-ROM میخونن ادامه میده.

در مورد درایو HD DVD-R/HD DVD-RW writer های هم بهتره بگیم چیزی موجود نیست چون توشیبا چیزی ریلیز نکرد. یک سری درایور HD DVD-R/HD DVD-RW رایتر هست که فقط توشیبا روی لپتاپ های خودش گزاشت و نه تنها سرعت رایتشون 1X بود کیفیت رایت بالایی هم نداشتن و خیلی از دیسک های HD DVD-R رایت شده هم توی standalone پلیر ها خونده نمیشدن. فقط یک سری درایو HD DVD-R/HD DVD-RW writer به صورت OEM و خیلی محدود موجود بود که قیمت بالایی داشتن.
بهترین درایو HD DVD-ROM هم همون درایو های Xbox 360 HD DVD add on بود که میتونین ازش به عنوان external HD DVD-ROM استفاده کنین.

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
ممنون از جوابتون
دوست عزیز وقتی HDMI خروجی PS3 رو به ورودیه HT وصل میکنم ( روی 1080p ) دستگاه(HT)
پیغامه mod not support رو میده البته رو رزولوشنه پایین تر امتحان نکردم ولی چطور میشه هم زمان از صدا و تصویره HD استفاده کرد با توجه به اینکه PS3 یه خروجیه HDMI داره و دستگاهه HT هم یه خروجی و یک ورودیه HDMI داره البته HT ورودیه DVI هم داره که نمیدونم کارایش تا چه حد و برایه چیه اینم مدله HT هست :http://www.samsung.com/us/consumer/...pe=hometheatersystems&model_cd=HT-TXQ120T/XAA

ممنون از شما

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
New high-performance Blu-ray disc player here this summer

آخرین Blu-ray disc player ما (pioneer) یعنی BDP-LX71 در تابستان برای اروپا عرضه خواهد شد.

bdplx71.gif

این پلیر دارای Deinterlacer (تبدیل کننده ویدئو های interlaced به فرم non-interlaced ) اختصاصی PureCinema است یعنی می تونه رزولوشن فیلم های DVD رو به 1080p اپ سکیل کنه.

در زمینه ی صدا هم می تونه فرمت های Dolby TrueHD,Dolby Digital Plus,DTS HD و DTS HD Master رو دیکود کنه.

*البته دیکودینگ داخلی DTS HD and DTS HD Master نیاز به firmware upgrade دارند.

دیگر مشخصات این پلیر:

2e3v4ty.jpg

BDP-LX71 specifics

منبع

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اشکان جان این پلیر برای PC خوبه؟هم قیمتش خوبه هم باهاش میشه بازی های PS3 رو از روی دیسک روی هارد PC ریخت:
Lite-On DH-401S

بد که نیست. یک BD-ROM عادی هست که میتونه دیسک های بلوری رو بخونه و دیسک های گیم PS3 رو هم میخونه. برای دیدن فیلم یا خوندن BD-R/BD-RE هم مشکلی نداره.

يک سؤال فنی داشتم.دوستان PS3 قابليت اجرا ايمج و يا فايل های محتوای بلوری رو از رو هاردش داره؟؟

فکر نکنم. در مورد فیلم که میدونم اینطوری نیست.

ممنون از جوابتون
دوست عزیز وقتی HDMI خروجی PS3 رو به ورودیه HT وصل میکنم ( روی 1080p ) دستگاه(HT)
پیغامه mod not support رو میده البته رو رزولوشنه پایین تر امتحان نکردم ولی چطور میشه هم زمان از صدا و تصویره HD استفاده کرد با توجه به اینکه PS3 یه خروجیه HDMI داره و دستگاهه HT هم یه خروجی و یک ورودیه HDMI داره البته HT ورودیه DVI هم داره که نمیدونم کارایش تا چه حد و برایه چیه اینم مدله HT هست :http://www.samsung.com/us/consumer/...pe=hometheatersystems&model_cd=HT-TXQ120T/XAA

ممنون از شما

شما باید ببینینی دستگاهت از HDMI میتونه صدا دریافت کنه یا فقط HDMI switcher هستش. از سایتش که چیزی معلوم نیست ولی فکر نکنم از طریق HDMI بتونه صدا دریافت کنه.
DVI هم در واقع همون HDMI هستش بدون قابلیت حمل صدا

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
نمیدونم این خبرو کسی گفته یا نه:
universal هم اولین عناوینش را برای BD اعلام کرد:
The Mummy
The Mummy Returns
The Scorpion King
که همه در 22 جولای عرضه میشند.منبع

بچه ها کسی میدونه که تلویزیون تکرار میکنم تلویزیون 32 اینچ full hd 1080p داریم یا نه؟
فقط تلویزیون مانیتور میدونم داریم. من با یکی از دوستام شرط بستم اونم توی دنیا فقط این تاپیک رو قبول داره.

آخرین ویرایش:

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
The Mummy
The Mummy Returns
The Scorpion King

در ادامه این خبر:
Universal announces Blu-ray plans including 40 titles for 2d half of 2008
Universal (که قبلا از HD DVD حمایت می کرد) قصد دارد تا در نیمه دوم امسال (2008) 40 عنوان بر روی دیسک های Blu-ray عرضه کند.
5 فیلم بزرگ این شرکت که در تابستان منتشر خواهند شد شامل The Incredible Hulk, Wanted, Hellboy II: The Golden Army, Mamma Mia و The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor است.
همون طور که در پست بالا هم می بینید Universal به طور رسمی از 22 جولای وارد بازار Blu-ray خواهد شد.

دومین سیزن سریال Heroes هم بر روی BD در 26 آگوست عرضه خواهد شد (وهمچنین بر روی DVD).
Universal Studios Home Entertainment این عنوان را در North America منتشر خواهد کرد.در حالی که Universal Pictures International, NBC Universal's international home entertainment arm آنرا در U.K., Australia, New Zealand, France, Belgium, the Netherlands, Germany, Austria, Switzerland, Spain, Portugal, Italy, Sweden, Denmark, Norway, Finland and Japan. منتشر خواهد کرد.

منبع

GamerSpidy

کاربر سایت
Mar 2, 2008
163
The Mummy
The Mummy Returns
The Scorpion King

بچه ها کسی میدونه که تلویزیون تکرار میکنم تلویزیون 32 اینچ full hd 1080p داریم یا نه؟
فقط تلویزیون مانیتور میدونم داریم. من با یکی از دوستام شرط بستم اونم توی دنیا فقط این تاپیک رو قبول داره.

بله داریم تا اونجایی که من میدونم یک مدل هست 32 اینچ Full HD که شارپ داره تولید میکنه;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر