High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
بالاخره جنگ بين Blueray و HD-DVD تموم شد! توشيبا رسما اعلام كرد كه توليد HD-DVD رو متوقف خواهد كرد.... پس منتظر Blue ray براي XBOX باشيم! :laughing:

http://news.yahoo.com/s/ap/20080219/ap_on_bi_ge/japan_toshiba

شما حدودا یک هفته دیر خبر رو دریافت کردی. بری دو سه صفحه قبل خبر رو قبلا گفتن

PS: HD DVD
PS: Blu-ray

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
اشکان جان همونطور که میدونی سامسونگ و سونی هم تلویزیون های 100 Hz یا 120 Hz دارن ... حالا واسه چی میگم 100 Hz !
مثلا مدل F88 سامسونگ که شامل این خاصیت میشه ازش به عنوان 100 HZ Motion Plus اسم برده !
ضمن اینکه از این گزینه به عنوان یک Option استفاده شده که میشه از طریق Menu فعال یا غیر فعالش کرد .
یعنی چیزی نیست که به صورت پیش فرض استفاده شده باشه .

فقط هم برای HDMI Source کاربرد داره ! یعنی توی Source های دیگه ( PC - TV - Component ) کلا غیر فعاله . مثلا توی PC که میخوای Refresh Rate را Set کنی بیشتر از همون 60 HZ نمیگیره !

در نهایت من زیاد ازش راضی نیستم ، چون حتی توی همون HDMI هم که فعال میشه ، تاثیر نسبی داره ولی اصلا با چیزی که انتظار داشتم و تبلیغ میکنن جور در نمیاد .
حتی یه جورایی Side Effect داره ، چون وقتی فعاله بعضی وقتها کناره های تصویر یه کم نویزی میشه !

Attachments

• F88.jpg
    F88.jpg
    32.8 KB · مشاهده: 151

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
یک سوال :
هرتز تو Image Processing یعنی چی ؟ با تعریف موج و سیگنال که جور در نمیاد یه نعریف درست درمون می خوام . می دونم چه تاثیری داره و لی یه تعریف شسته رفته می خوام

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
سونی اولین سری از Blu-ray Player های خودش با Profile 2 رو معرفی کرد .

مدل S350 به قیمت 400$ و S550 به قیمت 500$ به ترتیب در تابستان و پاییز ریلیز خواهند شد .

هر دو مدل دارای USB Port و Ethernet Port هستن و میشه به Storage Device برای Download متصل شد
هر دو مدل DVD Upscale دارن و اولین Player های سونی هستن که 7.1 Dolby TrueHD و Dolby Digital Plus decoding رو ساپورت میکنن .

مدل S550 غیر از موارد بالا دارای BD-Live ساپورت هست با 1 GB حافظه داخلی . همچنین DTS-HD High Resolution Audio و DTS-HD Master Audio decoding توسط S550 ساپورت میشه .

2445zli.jpg

آخرین ویرایش:

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
واسه کسایی که پی گیر CES 2008 نبودن:
این نمایشگر HD خفن رو یه نگاه بندازید
دوستان به نظرتون این میتونه جای LCD و پلاسما رو بگیره:
سونی اعلام کرد که OLED با سایز 11 اینچ رو تو آمریکا با قیمت 2500 دلار به فروش گذاشته ، کنتراست یک میلیون و ضخامت 3 میلی متر!
xel.jpg

sony-xel-1-oled.jpg

sony_xel1_oled_tv.jpg

مثل اینکه صدای خیلیا رو درواورده:
شارپ اعلام کرد این یه فناوری مشکوکه و نمیشه بش اعتماد کرد. عمرش هم بیشتر 3 سال نخواهد بود.
سامسونگ و توشیبا هم اعلام کردند این یه فناوری نا بالغ و بی ربطه
چند شرکت دیگه هم مخالفت خودشون رو اعلام کردند. یه چند تایی هم حمایت کردند
ظاهرا این سونی و توشیبا هر روز یه بهونه ای دارن که پاچه همو بگیرن:p
شوخی کردم

xbox360

کاربر سایت
Jun 16, 2006
412
نام
پوریا
واسه کسایی که پی گیر CES 2008 نبودن:
این نمایشگر HD خفن رو یه نگاه بندازید
دوستان به نظرتون این میتونه جای LCD و پلاسما رو بگیره:
سونی اعلام کرد که OLED با سایز 11 اینچ رو تو آمریکا با قیمت 2500 دلار به فروش گذاشته ، کنتراست یک میلیون و ضخامت 3 میلی متر!
xel.jpg

sony-xel-1-oled.jpg

sony_xel1_oled_tv.jpg

مثل اینکه صدای خیلیا رو درواورده:
شارپ اعلام کرد این یه فناوری مشکوکه و نمیشه بش اعتماد کرد. عمرش هم بیشتر 3 سال نخواهد بود.
سامسونگ و توشیبا هم اعلام کردند این یه فناوری نا بالغ و بی ربطه
چند شرکت دیگه هم مخالفت خودشون رو اعلام کردند. یه چند تایی هم حمایت کردند
ظاهرا این سونی و توشیبا هر روز یه بهونه ای دارن که پاچه همو بگیرن:p
شوخی کردم

به نظر خودت یکم خبرت قدیمی نبود؟:biggrin1:

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
خوب جناب Wakashizuma امروز این PIP رو تجربه کردم
البته حیف فیلم ولی جالب بود . اینقدر که باعث شد یه فیلم چرت رو 2 بار تماشا کنم .
واقعا جالب بود . البته مهیجتر از تعریف شما ...:laughing:

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
فکر کنم منظور شما 120HZ باشه
از مزیت های 120HZ این هستش که میتونه فیلم رو بصورت native 24p نشون بده. برخلاف 60HZ که پلیر/تیوی باید 3:2 conversion رو انجام بده تا تصویر از 24p تبدیل به 60 بشه در 120 تیوی میتونه با تکرار کردن هر فریم 5 بار conversion رو انجام بده که باعث میشه تصویر jerky نباشه به خاطر اینکه هر فریم به تعداد مسای تکرار شدن.

با سلام
من خبر رو بي كم و كاست نقل كردم تاريخش هم زير يك هفته هست.
البته فرموده شما در مورد 120HZ هم متينه كاملا.

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
به نظر خودت یکم خبرت قدیمی نبود؟:biggrin1:
به نظر خودت بهتر نیست اول یه چیزی رو بخونی بعد نظر بدی؟:cheesygri
می بینی که بالاش نوشتم واسه کسایی که پی گیر اخبار CES2008 نبودند
و گرنه منم مثل شما همون روزای اول CES پی گیر قضایا بودم
شمایی که میدونی بهتر بود سوال رو جواب میدادی که آیا OLED می تونه بعنوان یه نمایشگر HD مطرح بشه یا نه؟

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اشکان جان همونطور که میدونی سامسونگ و سونی هم تلویزیون های 100 Hz یا 120 Hz دارن ... حالا واسه چی میگم 100 Hz !
مثلا مدل F88 سامسونگ که شامل این خاصیت میشه ازش به عنوان 100 HZ Motion Plus اسم برده !
ضمن اینکه از این گزینه به عنوان یک Option استفاده شده که میشه از طریق Menu فعال یا غیر فعالش کرد .
یعنی چیزی نیست که به صورت پیش فرض استفاده شده باشه .

فقط هم برای HDMI Source کاربرد داره ! یعنی توی Source های دیگه ( PC - TV - Component ) کلا غیر فعاله . مثلا توی PC که میخوای Refresh Rate را Set کنی بیشتر از همون 60 HZ نمیگیره !

در نهایت من زیاد ازش راضی نیستم ، چون حتی توی همون HDMI هم که فعال میشه ، تاثیر نسبی داره ولی اصلا با چیزی که انتظار داشتم و تبلیغ میکنن جور در نمیاد .
حتی یه جورایی Side Effect داره ، چون وقتی فعاله بعضی وقتها کناره های تصویر یه کم نویزی میشه !

نیما جان فکر کنم 100hz برای تیوی PAL باشه که فریمش 25 هستش و با اینکار در واقع هر فریم رو چهار دفعه تکرار میکنه اما برای native 24p این 100HZ سازگار نیست. البته 100HZ به درد هم NTSC نمیخوره چون هیچ سنخیتی با قریم ریتش نداره

اما در مورد 24p و اینکه چطور به صورت native دیده شن :
توی کابل ها فقط HDMI میتونه تصویر رو بصورت 24p عبور بده. البته کامپومنت هم میتونه این کارو به 1080i/60 صورت انجام بده ولی پلیری ساپورتش نمیکنه.
تیوی ها میتونن با استفاده از 72hz یا 120hz این تصویر رو به صورت native نشون بدون اینکه 3:2 رو انجام بدن
اما
بعضی از تیوی حتی با داشتن 120hz اول 3:2 روی تصویر انجام میدن و بعد اون 60 رو تبدیل به 120 میکنن که درواقع هیچ سودی نداره و همون jerky بودن رو به تصویر اضافه میکنه.
اگه کسی تیوی میخره بهتره اول مطمین شه که تیوی 24p رو مستقیم به 120hz تبدیل میکنه.

PS: حرف دوستمون hdtv_master درسته تیوی هایی هستن که 100 رو ساپورت کنن

با سلام
من خبر رو بي كم و كاست نقل كردم تاريخش هم زير يك هفته هست.
البته فرموده شما در مورد 120HZ هم متينه كاملا.

خبر شما درست بود.

سونی اولین سری از Blu-ray Player های خودش با Profile 2 رو معرفی کرد .

مدل S350 به قیمت 400$ و S550 به قیمت 500$ به ترتیب در تابستان و پاییز ریلیز خواهند شد .

هر دو مدل دارای USB Port و Ethernet Port هستن و میشه به Storage Device برای Download متصل شد
هر دو مدل DVD Upscale دارن و اولین Player های سونی هستن که 7.1 Dolby TrueHD و Dolby Digital Plus decoding رو ساپورت میکنن .

مدل S550 غیر از موارد بالا دارای BD-Live ساپورت هست با 1 GB حافظه داخلی . همچنین DTS-HD High Resolution Audio و DTS-HD Master Audio decoding توسط S550 ساپورت میشه .

2445zli.jpg

کلا برای کسایی که دنبال standalone Blu-ray player هستند پلیر های خوبی داره توی بازار میاد که گل سرسبدشون همین BD50 و S550 هستند. مشکل LFE Bug پاناسونیک هم که حل شد برای همین تنها چیزی که معلوم نیست پاناسونیک بتونه بهترش کنه (چون BD50 از همون چیپ Uniphier که در BD30 هست استفاده میکنه) DVD upconversion هستش که چندان تعریفی توی BD30 نداره.
اما اگه کسی دنبال high end هستش یا باید پلیر Denon رو بگیره یا پلیر Pioneer که داره میاد. insider پایونیر گفته که پلیر جدید از اول طراحی شده و کیفیت خیلی خوبی توی تصویر و صدا داره. تنها مشکلش البته اینه که فقط Profile 1.1 هستش و BD-Live رو ساپورت نمیکنه
اما پاییونر یک پلیر دیگه هم امسال میده بیرون که فکر کنم اولین universa player باشه چون Blu-ray/DVD/SACD/DVD-A رو ساپورت میکنه به همراه BD-Live
البته پلیر سری ES سونی هم اگه اپدیت شه باید چیز خیلی خوبی از اب در بیاد.

خوب جناب Wakashizuma امروز این PIP رو تجربه کردم
البته حیف فیلم ولی جالب بود . اینقدر که باعث شد یه فیلم چرت رو 2 بار تماشا کنم .
واقعا جالب بود . البته مهیجتر از تعریف شما ...:laughing:

البته هر ترک PiP هم به درد نمیخوره. مثلا فیلم War بیشتر ترک چیز به درد بخوری نداشت به غیر از چند تا نکته اما ترک فیلم های Matrix یا Bourne Ultimatum خیلی جالب هستند.
اما به نظر من PiP از چیز هایی هست که میتونه addictive باشه مخصوصا اگه کسی دوست داشته به کارگردان گوش بده موقع دیدن فیلم یا پشت صحنه ها رو مشاهده کنه.

آخرین ویرایش:

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
آمار Nielsen: (اشکان جان دیدم نذاشتی گفتم بذارم!)

Nielsen VideoScan High-Def market share for week ending February 24th, 2008

nielsen_list_022408_1.jpg

American Gangster نه تنها جزء 10 فیلم پرفروش بود؛ بلکه تونست از همه تایتل های Blu-ray هم بیشتر بفروشه. (به نسبت 2 به 1 با پرفروش ترین تایتل Blu-ray یعنی Michael Clayton )

اما از اونجایی که نسخه DVD این دو فیلم با نسبت 3:1 ؛ مایکل کلیتون رو پست سر گذاشته بود ؛ زیاد عجیب هم نبود که نسخه HD هم فروشش بیشتر باشه...

nielsen022408_1.jpg

البته این نمودار بالا هم دیگه فکر نکنم اهمیت داشته باشه...

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
چند تا خبر این هفته اومده که دونستنشون خالی از لطف نیست :
------------------------------------------------

apple_bluray.jpg

ظاهرا شایعه هست که اپل سونی رو تحت فشار گزاشته برای اینکه درایو های slot loading بلوری در اختیارش بزاره جهت استفاده در لپ تاپ هاش که فعلا انجام نشده. ظاهرا به اپل پیشنهاد استفاده از درایو های کامبو شده بوده (که فقط میتونن بلوری رو بخونن) که البته این پیشنهاد رو اپل قبول نکرده و منتظر درایو با قابلیت کامل read/write مونده.
البته به این شایعه نمیشه گفت چون اپل صد در صد در اینده نزدیک درایو بلوری رو عرضه میکنه روی کامپوترهاش و فقط مساله این هست که چه زمانی این اتفاق میکنه. ظاهرا اپل قرار بوده روی سری جدید Macbook Pro که هفته قبل منتشر شد این درایو ها رو قرار بده.
Dell هم قرار لپ تاپ هایی ارایه بده با قیمت 1000$ و قابلیت درایو بلوری (که البته اینکه این درایو BD-ROM هست یا BD-R/RE writer معلوم نیست).

یک مشکل دیگه هم این بوده که درایو های اولیه بلوری مصرف بالایی داشتن که باعث میشده که باطری اپتاپ نتونه تا اخر فیلم دوام بیاره که البته الان به نظر میاد این مشکل کامل حل شده (یا اگرم نشده به زودی میشه).

Power-hungry Blu-ray notebook drives

Watching high-def Blu-ray movies on your notebook may become a reality later this year, but likely at the expense of battery life.

Wired reports that if the first-generation of Blu-ray equipped notebooks are any indication, users might not get more than halfway through their movie before running out of juice completely.

Still, Dell next month is expected to introduce a sub-$1000 Blu-ray equipped notebook which will take advantage of recent advancements that aim to aid in power usage by offloading some of the decode process onto other system hardware, namely the graphics processing unit.

While Apple has yet to offer Blu-ray drives on its Mac line, that is expected to change in the not too distant future. AppleInsider has heard, but not yet confirmed, that the Cupertino-based company is actively courting Sony to obtain Blu-ray drives for its MacBook Pro line.

According to one tipster, Apple had hoped to offer a Blu-ray option alongside its just-released Penryn-based MacBook Pros, but Sony has faced some quality issues pertaining to the slot-loading mechanism and laser in the SuperDrives. Apple was reportedly offered Blu-ray Combo drives in the meantime, which it turned down.

-----------------------------------------------------------------------

2-26-08-eidos-20.jpg

شرکت Goldmund هم یک بلوری پلیر به مبلغ ناچیز! 17000$ برای خرید عرضه میکنه. به کسایی که مقداری پول دارن و نمیدونن چجوری خرجش کنن این یک راه اسونه برای خرج کردنش :cheesygri

-------------------------------------------------------------------------

Mitsubishi ramps up Blu-ray recordable disc manufacturing

9-18-07-lthbd-r_small.jpg

Mitsubishi هم اعلام کرده تولید دیسک های BD-R رو افزایش میده.Mitsubishi در حال حاظر ماهی 200000 دیسک تولید میکنه که با اضافه شدن کارخونه های جدید در July/August این مقدار به 700000 دیسک میرسه.

-------------------------------------------------------------------------

sony-blu-ray-disc.jpg

Sony Plans 100+ New Blu-ray Titles For 2008

سونی اعلام کرده که امسال قصد داره بیش از صد عنوان فیلم روی بلوری منتشر کنه. این در حالیه که کل ریلیز های سونی روی بلوری از شروع فرمت تا الان 93 تایتل بوده.
فیلم های زیر از جمله فیلم هایی هستن که امسال میان :

Although the studio stopped short of announcing any specific release dates, it did reveal several titles planned for Blu-ray later this year, including ‘The Other Boleyn Girl’ with Natalie Portman and Scarlett Johansson, and upcoming theatrical releases ‘Hancock’ with Will Smith, and ‘Don’t Mess With the Zohan’ with Adam Sandler.

With the high-def format war over, Sony says it plans to ramp up Blu-ray production and marketing.
According to an article in Video Business, the studio aims to release more than 100 titles in the upcoming year, its highest number yet. From the format’s debut in 2006, the studio has released 93 titles in all.

آخرین ویرایش:

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
17000 $ !!!
این یزره تخیلیه !
به نظر من اصلا صرف تو خرید این بلو ری پلیر های استند نیست . البته پلی استیشن 3 یک استثنای تمام عیاره ! تازه تا اونجایی که من دیدماین قیمت ها برای بلو ری پلیرها بدون سیستم صوتی هستند که اینجوری غیر قابل استفاده به نظر میان . من 3 - 4 ماه پیش می خواستم یه مدیا پلیر دی لینک بخرم ، ولی یه مشکل داشت اونم اینکه استاندارد "جی " یزره برای مدیا شرینگ کم بود ، نه اینکه جواب نده ها ولی همچین سر مرز بود . ولی الآن که استاندارد " ان " وارد مارکت شده و اتفاقا 2 - 3 تا نمونه ( از ایسوس ) دیدم به نظرم زوج پلی استیشن 3 و یه دون از این مدیا پلیر ها شاهکار میشن . تازه همش حسنه :
1- قیمت پایین ( قیمت یه مدیا شرینگ جی خوب که البته خودش پلیر دیویدی هم داشته باشه 200 تا 300 دلار هست )
2- امکان شر مدیا از کامپیوتر ، کنسولها و کلا هر دستگاهی که وای فای داشته باشه ( البته بعضی مدلها پورت ایترنت هم داشتن )
3- کلا بحث سیم و سیم کشی حله ! شما پلی 3 تو اتاق خودت هست و وصله به مانیتور ، می خوای یه فیلم ببینی دیگه لازم نیست 100 متر سیم بگیری یا پلی رو از جاش حرکت بدی .
البته هنوز یه ایراد دارن ! اونم اینکه با وجود یه پروت اچ دی ام آی هنوز یزره از لحاظ خروجی آپشن چندانی ندارن !
خلاصه اون مدل " ان " ایسوس انقدر جالب بود که رسما بی خیال اون XPC ها شدم .

hdtv_master

کاربر سایت
Feb 12, 2008
354
17000 $ !!!
این یزره تخیلیه !
به نظر من اصلا صرف تو خرید این بلو ری پلیر های استند نیست . البته پلی استیشن 3 یک استثنای تمام عیاره ! تازه تا اونجایی که من دیدماین قیمت ها برای بلو ری پلیرها بدون سیستم صوتی هستند که اینجوری غیر قابل استفاده به نظر میان . من 3 - 4 ماه پیش می خواستم یه مدیا پلیر دی لینک بخرم ، ولی یه مشکل داشت اونم اینکه استاندارد "جی " یزره برای مدیا شرینگ کم بود ، نه اینکه جواب نده ها ولی همچین سر مرز بود . ولی الآن که استاندارد " ان " وارد مارکت شده و اتفاقا 2 - 3 تا نمونه ( از ایسوس ) دیدم به نظرم زوج پلی استیشن 3 و یه دون از این مدیا پلیر ها شاهکار میشن . تازه همش حسنه :
1- قیمت پایین ( قیمت یه مدیا شرینگ جی خوب که البته خودش پلیر دیویدی هم داشته باشه 200 تا 300 دلار هست )
2- امکان شر مدیا از کامپیوتر ، کنسولها و کلا هر دستگاهی که وای فای داشته باشه ( البته بعضی مدلها پورت ایترنت هم داشتن )
3- کلا بحث سیم و سیم کشی حله ! شما پلی 3 تو اتاق خودت هست و وصله به مانیتور ، می خوای یه فیلم ببینی دیگه لازم نیست 100 متر سیم بگیری یا پلی رو از جاش حرکت بدی .
البته هنوز یه ایراد دارن ! اونم اینکه با وجود یه پروت اچ دی ام آی هنوز یزره از لحاظ خروجی آپشن چندانی ندارن !
خلاصه اون مدل " ان " ایسوس انقدر جالب بود که رسما بی خیال اون XPC ها شدم .

با سلام

عرضم به خدمت دوستان. والا تو توپ بودن PS3 كه حرفي نيست. در مورد پلير ها و نوت بوك هاي
هم كه خوب ديسك هاي كپي بلوري نمي دونم كي مد بشه و بريزه مثل نقل و نبات بازار
تو خبر ها بود كه HD-DVD كپي ش اامود. البته مدياي R اينا نمي دونم چقدر با اصلش سنخيت
داره و ميشه روش كپ زد ولي فعلا كه استفاده از HDTV براي خيلي جاها استفاده از ريپ
است كه در اينترنت شير ميشه و رو هارد بايد كپي كرد كه براي اينا يكم قضيه متفاوته و
به سيستم PC نياز پيدا مي كنه كه تو ايران ايسوس و شاتل چيز هاي قابل قبولي
ارائه كردند كه كنار TV شكيل به نظر مي رسه و تو ذوق نمي زنه. البته با محبوبيتي كه
ايسوس در خاور ميانه داره و مدل هاي جديدش واقعا گل كاشته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر