High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
نه مایکروسافت همچین کاری نمیکنه
بعدم نسل قبل چی بود که شما میگی سونی شکست خورد؟ نسل قبل PS2 بود و DVD هم که توش بود دیگه شکست کجا بود ما خبر نداشتیم؟
فکر کنم منظور bigam چیز دیگه ای بوده. منظورش برای کنسول بعدی مایکروسافت هستش که به نظر من مایکروسافت انتخاب دیگه ای به جز بلوری نداره.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
به نظر من مایکروسافت انتخاب دیگه ای به جز بلوری نداره.
البته اگه این در نظر بگیریم که شاید بلوری نتونه جای Dvd رو بگیره(حداقل تا چند سال آینده)کم کم بلوری به کنار زده میشه ودیسک غالب بازار نمیشه،یعنتی مثلا تا سال 2010 یا بیشتر دی وی دی کاملا بازارو در اختیار خودش داره،اون موقع دیگه شرایط فرق میکنه،یعنی شاید بلوری هم شکست خورده به حساب بیاد و به قولی کلا این نسل یه چیزی مسخره ای بشه چون زودتر از موقعی که باید اومد.

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
البته اگه این در نظر بگیریم که شاید بلوری نتونه جای Dvd رو بگیره(حداقل تا چند سال آینده)کم کم بلوری به کنار زده میشه ودیسک غالب بازار نمیشه،یعنتی مثلا تا سال 2010 یا بیشتر دی وی دی کاملا بازارو در اختیار خودش داره،اون موقع دیگه شرایط فرق میکنه،یعنی شاید بلوری هم شکست خورده به حساب بیاد و به قولی کلا این نسل یه چیزی مسخره ای بشه چون زودتر از موقعی که باید اومد.
فکر نمی کنم چنین اتفاقی بیفته. تا جایی که من میدونم تا اینجای کار adoption rate بلوری از DVD در مدت زمان مشابهش، بالاتر بوده. در ضمن الان که دیگه تقریبا به طور کامل وضعیت این دو تا فرمت مشخص شد، مصرف کننده ها با خیال راحت میتونن به سمت بلوری برن (تا حالا خیلی ها به سمت فرمت های HD نرفته بودن چون هنوز شک داشتن که کدوم یکی از این دو فرمت پیروز میشه). از یه طرف دیگه روز به روز به تعداد خانوار هایی که HDTV دارن اضافه میشه و همین طور قیمت پلیر های بلوری هم کم میشه. خود PS3 هم هست که باعث رشد هر چه بیشتر بلوری میشه، مخصوصا که فروش PS3 با کاهش قیمتش کم کم داره رشد میکنه و بیشتر میشه.

از همه اینها گذشته توی این نسل کنسول ها هم DVD احتمالا کم میاره از نظر حجمی برای خیلی از بازی های آینده، نسل بعدی که دیگه اصلا جوابگوی نیاز بازیساز ها نخواهد بود پس حتی اگه تا سال 2010 فروش DVD همچنان توی صنعت فیلم از بلوری بیشتر باشه، بازم انتخاب درستی برای یه کنسول بازی (که احتمالا باید حداقل تا سال 2015 عمر کنه) نیست.

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
با پیوستن warner Bros و Disney به blu-ray میشه گفت 99.9% کار HD-DVD تمومه . از اولش هم معلوم بود HD-DVD نمیتونه با blu-ray رقابت کنه . چون blu-ray دارای تکنولوژی بالاتری نسبت به HD-DVD هست .
اولین بار لیزر با نور آبی و قطر نور کمتر .

اگه تکنولوژی بنفش بیاد دیگه قطر نور چقدر میخواد بشه و همچنین حجم دیسک های نوری :cheesygri

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
با پیوستن warner Bros و Disney به blu-ray میشه گفت 99.9% کار HD-DVD تمومه . از اولش هم معلوم بود HD-DVD نمیتونه با blu-ray رقابت کنه . چون blu-ray دارای تکنولوژی بالاتری نسبت به HD-DVD هست .
اولین بار لیزر با نور آبی و قطر نور کمتر .

اگه تکنولوژی بنفش بیاد دیگه قطر نور چقدر میخواد بشه و همچنین حجم دیسک های نوری :cheesygri
:laughing::laughing::laughing:
بابا تو دیگه خیلی کارت درسته!!!
اولا که Disney جدیدا به بلوری نپیوسته.
ثانیا چون اسم بلوری، بلوریه و اسم HD DVD، HD DVD یه دلیل نمیشه که فقط بلوری از لیزر آبی استفاده کنه (هر جفتشون لیزر آبی هستن)
ثالثا قطر نور دیگه چیه؟؟؟ lol
حتما منظورت طول موج دیگه؟ lol

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
من یه فکرایی کردم.تو ایران هرچقدر گشتم نتونستم واسه LCD خونه که فول HD هم هست یه رسیور HD پیدا کنم.خیلی جاها رو گشتم ولی نتونستم پیدا کنم. از یه طرف با مشخص شدن فرمت نهایی باید یه BD Player بخرم. شنیدم روی PS3 میشه لینوکس هم نصب کرد و HD DVB اکسترنال هم گیر اوردم. به نظر شما میتونم این جوری با یه تیر دو تا نشون بزنم؟

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی

البته فکر نمیکنم .. اگه فقط فاکتور HDTV ها رو در نظر بگیریم ( که به صورت عجیبی داره رشد میکنه ) دیگه تو هر خونه ای یه HDTV پیدا میشه .. حتما هم این افراد میخوان از تمامی امکانات تلوزیونشون استفاده کنن و به قولی ببینن قضیه HD چیه .. و با توجه به اینکه قیمت فیلمهای بلوری تفاوت کمی با دی وی دی ( یا من بعضا دیدم برابر هستن ) .. دیگه جایی واسه DVD نمیمونه ( البته این فاکتورها در مورد فرنگه اکثرا نه اینجا :biggrin1: )

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
فکر کنم منظور bigam چیز دیگه ای بوده. منظورش برای کنسول بعدی مایکروسافت هستش که به نظر من مایکروسافت انتخاب دیگه ای به جز بلوری نداره.
فکر میکردم منظورش X360 هست.

به نظر من عماد Blu-ray کلا موفق میشه حتی اگه نتونه به کل مارکت DVD دست پیدا کنه. احتمالا دو سه سال طول میکشه که کامل بلوری جا بیفته اما یواش یواش جای خودشو باز میکنه. DVD هم تازه 2003 تونست فروشش از VHS بیشتر شه (درحالی که سال 98 اولین فیلم ها اومده بودن بیرون). بلوری هنوز دو سال کامل از اومدنش توی مارکت نگزشته پس وقت زیادی داره برای جا انداختنش مخصوصا الان که فرمت وار هم تموم شده. تنها برتری که DVD نسبت به بلوری توی adoption داره این هست که تفاوت DVD با VHS روی تیوی عادی که با کابل درپیت کامپوزیت هم میزنی خیلی تابلو بود (اونم هنوز DVD های اولیه که روی Single Player بودن و MPEG2 هنوز کامل optimize نشده بود). تفاوت DVD با VHS خیلی زیاد بود یا همون revolutionary بود ولی از DVD به بلوری (یا حالا HD DVD فرقی نمیکنه کلا) تفاوت evolutionaryهست. اما نکته مهم اینه که الان همه استدیو ها وCE کمپانی ها میخوان که بلوری موفق شه.
استدیو ها از خداشونه که کاتالوگشونو از نو بفروشن و از copy protection بهتر بلوری هم استفاده کنن
CE ها هم که فروش بلوری براشون عالیه چون هم باعث فروش بیشتر HDTV هاشون میشه و همچنین وسایل دیگه ایی که به High Definition ارتباط دارن.
حتی اگه فرض بگیریم که بلوری جای DVD رو نگیره بازم مایکروسافت نمیتونه از DVD برای نسل بعدش استفاده کنه چون حجم کافی نداره! برای همین مجبوره از یک فرمت اپتیکال دیگه استفاده کنه و تا اون زمان هم احتمالا هزینه تولید بلوری چه درایو چه دیسک ها به حد قابل توجهی پایین اومده که برای مایکروسافت فرقی نداشته باشه

خوب شما چه سيستمي رو پيشنهاد ميکنيد؟
شما لطفا بیشتر توضیح بده که چقدر میخوای خرج کنی
چه مشخصاتی رو میخوای که سیستمت حتما ساپورت کنه
سیستم میخوای 5.1 یا 7.1
ایا فقط بلوری playback برات مهمه یا کنارش میخوای گیم هم بازی کنی؟
ساپورت فرمت های جانبی مثل Divx یا MP3 یا WMA هم برات مهمه؟
لطف کن بیشتر توضیح بده که بشه بهتر کمک کرد.

UPDATE: We have received word from Paramount/DreamWorks that although they continue to support HD DVD, they will not be making any new high-def title announcements at CES 2008.
پارامونت گفته به ساپورت HD DVD ادامه میده ولی هیج announcement هم توی CES برای انتشار تایتل های جدید ندارن.
اینام خودشونو مسخره کردن دیگه. پارامونت بهتره وقتی قرارداد رو بسته فکر اینجاره کرده باشه که در صورت موقعیت خاص بتونن از زیر HD DVD exclusivity دربرن.
یونیورسال هم به طرز مشکوکی ساکته. بعید نیست تا چند روز اینده یک خبری بده و neutral بشه و همرو راحت کنه.
The ship is sinking

آخرین ویرایش:

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
فکر میکردم منظورش X360 هست.

به نظر من عماد Blu-ray کلا موفق میشه حتی اگه نتونه به کل مارکت DVD دست پیدا کنه. احتمالا دو سه سال طول میکشه که کامل بلوری جا بیفته اما یواش یواش جای خودشو باز میکنه. DVD هم تازه 2003 تونست فروشش از VHS بیشتر شه (درحالی که سال 98 اولین فیلم ها اومده بودن بیرون). بلوری هنوز دو سال کامل از اومدنش توی مارکت نگزشته پس وقت زیادی داره برای جا انداختنش مخصوصا الان که فرمت وار هم تموم شده. تنها برتری که DVD نسبت به بلوری توی adoption داره این هست که تفاوت DVD با VHS روی تیوی عادی که با کابل درپیت کامپوزیت هم میزنی خیلی تابلو بود (اونم هنوز DVD های اولیه که روی Single Player بودن و MPEG2 هنوز کامل optimize نشده بود). تفاوت DVD با VHS خیلی زیاد بود یا همون revolutionary بود ولی از DVD به بلوری (یا حالا HD DVD فرقی نمیکنه کلا) تفاوت evolutionaryهست. اما نکته مهم اینه که الان همه استدیو ها وCE کمپانی ها میخوان که بلوری موفق شه.
استدیو ها از خداشونه که کاتالوگشونو از نو بفروشن و از copy protection بهتر بلوری هم استفاده کنن
CE ها هم که فروش بلوری براشون عالیه چون هم باعث فروش بیشتر HDTV هاشون میشه و همچنین وسایل دیگه ایی که به High Definition ارتباط دارن.
حتی اگه فرض بگیریم که بلوری جای DVD رو نگیره بازم مایکروسافت نمیتونه از DVD برای نسل بعدش استفاده کنه چون حجم کافی نداره! برای همین مجبوره از یک فرمت اپتیکال دیگه استفاده کنه و تا اون زمان هم احتمالا هزینه تولید بلوری چه درایو چه دیسک ها به حد قابل توجهی پایین اومده که برای مایکروسافت فرقی نداشته باشه

سیستم میخوای 5.1 یا 7.1

پارامونت گفته به ساپورت HD DVD ادامه میده ولی هیج announcement هم توی CES برای انتشار تایتل های جدید ندارن.
اینام خودشونو مسخره کردن دیگه. پارامونت بهتره وقتی قرارداد رو بسته فکر اینجاره کرده باشه که در صورت موقعیت خاص بتونن از زیر HD DVD exclusivity دربرن.
یونیورسال هم به طرز مشکوکی ساکته. بعید نیست تا چند روز اینده یک خبری بده و neutral بشه و همرو راحت کنه.
The ship is sinking
همونجوری که گفتم احتمالا یونیورسال به زودی اعلام می کنه که neutral خواهد شد اما بعید میدونم پارامونت بتونه اینکارو بکنه. یعنی توشیبا باید خیلی احمق بوده باشه که اونقدر هزینه کنه و تازه جای در رو واسه پارامونت هم گذاشته باشه! به نظر من پارامونت فعلا HD DVD exclusive خواهد بود. اما خوب تفاوت چندانی هم نمیکنه چون دیگه همه میدونن یک سال دیگه چه اتفاقی میفته.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
کنفرانس ‌BDA توی CES
--------------------
بلوری هر هفته HD DVD رو در امریکای شمالی کرده.
سهم مارکت بلوری در global عدد 66:34 هستش (البته مارکت بلوری توی ژاپن و اروپا بالاتر از 66 هست)
پیش بینی میکنن تا پایان سال 2008 بتونن 10M بلوری پلیر که شامل PS3 هم میشه توی مارکت داشته باشن
سال 2007 حدودا توی فروش دیسک ها 170M بود که میخوان سال بعد به 1B برسه
این عکس پایین هم سهم استدیو رو نشون میده

dsc_1210.jpg

Awareness has climed to 80% of those surveyed, say they know the brand.
توی یک نظر گیری از مردم درصد کسانی که از بلوری خبر دارن و میدونن چی هست 80% هست.

کنفرانس تموم شده و چیز خاص دیگه ایی نگفتن.
------------------------------------------

mainimage.jpg

خب امروز خبرهای بیشتر از پلیر جدید پاناسونیک DMP-BD50 که محبوب من حساب میشه اومده :

عکس زیر طرز کار پلیر به همراه پردازنده Uniphier رو نشون میده :

uniphier_img.jpg

اون P4HD هم که میبینین Pixel Precision Progressive Processing هست که تکنولوژیش توسط پاناسونیک طراحی شده.

04.jpg

از نظر صدا هم که کدک هارو دیکود میکنه و هم به صورت bitstream میفرسته

05.jpg

خبر دیگه این هست که این پردازنده از طرف Divx هم certified شده.

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
پلیر جدید پاناسونیک HDi رو هم ساپورت میکنه.

Panasonic intros DMP-BD50 Blu-ray player, adds HDi support - Engadget

عجیبه. به احتمال زیاد فکر میکنم اشتباه نوشتن و منظورشون جاوا بوده. HDi سیستمی هست که HD DVD برای interactivity استفاده میکنه و مایکروسافت طراحی کرده و اصلا دلیل نداره پاناسونیک ساپورتش کنه چون کاربردی توی بلوری نداره. میشه لینک رو بدی؟
اینم سایت خود این پلیر و اثری از HDi توش نیست.
اشتباه engadget بوده به احتمال زیاد.
من شاید این بهترین پلیری بوده که توی چند وقته دیدم وارد مارکت بشه. فقط امیدوارم توی SD Upconversion هم عالی باشه که در اینصورت میشه بهش گفت The ultimate Blu-ray player

راستی engadget به نقل از Financial Times یک خبر از پارامونت هم گزاشته :

The Financial Times is reporting that Paramount is preparing to use a get out clause in its HD DVD exclusivity deal, and go back to Blu-ray, about 4 months after ending its dual-format release schedule.

به نظر میاد پارامونت میخواد از زیر HD DVD exclusivity بودن دربره و برگرده به بلوری. چقدر این حرف Financial Times معتبره معلوم نیست.

برای خوندن مقاله Financial Times برین توی اسپویلر

Paramount in HD DVD blow

Paramount is poised to drop its support of HD DVD after Warner Brothers’ recent backing of Sony’s Blu-ray technology, in a move that will sound the death knell of HD DVD and bring the home entertainment format war to a definitive end.

Paramount and DreamWorks Animation, which makes the Shrek films, came out in support of HD DVD last summer, joining General Electric’s Universal Studios as the main backers of the Toshiba format.

EDITOR’S CHOICE
Editorial Comment: Betamax’s revenge - Jan-07

Lex: Sony and Blu-ray - Jan-07

Blu-ray deal hits Microsoft and Toshiba - Jan-07

Warner plumps for Blu-ray in format wars - Jan-04

Price war could break DVD deadlock - Dec-19

Studios still locked in combat over format - Dec-06

However, Paramount, which is owned by Viacom, is understood to have a clause in its contract with the HD DVD camp that would allow it to switch sides in the event of Warner Bros backing Blu-ray, according to people familiar with the situation.

Paramount is set to have a bumper 2008 with several likely blockbusters, including the latest instalment in the Indiana Jones franchise.

Paramount joining the Blu-ray camp would leave HD DVD likely to suffer the same fate as Sony’s now obsolete Betamax video technology, which lost out to VHS in a similar format war in the 1980s.

Warners decision last week to throw its weight behind Blu-ray saw it join Walt Disney, 20th Century Fox and Metro-Goldwyn-Mayer as backers of the Sony format.

The Warners move gives Blu-ray about 70 per cent of Hollywood’s output, although the format’s grip on film content will increase further when Paramount comes aboard.

It is unclear whether DreamWorks Animation has the same get-out clause in its contract with the HD DVD camp.

However, Paramount and DreamWorks have a close relationship, with Paramount distributing DreamWorks Animation films. The two companies also signed their HD DVD contracts at the same time. Meanwhile, Universal has declined to comment on its next-generation DVD plans since the Warners move.

Sir Howard Stringer, chief executive of Sony, on Monday held out an olive branch, saying the company would be “open to dialogue” with the HD DVD camp to “grow the market”. The move came as new figures showed that Blu-ray had opened up a decisive lead over the rival home entertainment format.

Sir Howard said: “We are not going to push people around. We’ll talk to anyone ... we have a lot of work to do to grow the market. We’ll be systematic and open to dialogue at all times.”

He added that Sony still had “a lot of work” to do to get Blu-ray “widely accepted” among American consumers.

“With Warner’s support you saw billboards going up in different places and you saw television commercials getting more and more sophisticated and that’s what we’ll continue doing,” said Sir Howard.

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی

سلام خدمت آقا كيانوش و ساير دوستان

مسئله اي كه كاملا مسلمه اينه كه وقتي يه فرمتي استاندارد مي شه ديگه هيچ شركتي نمي تونه از اون استفاده نكنه.
از طرفي ،سواي رقابت مايكروسافت و سوني ،اين دو شركت مراوداتي در زمينه هاي مختلف تجاري و تكنولوژيكي دارن و با توجه به اينكه پيشرفت تكنولوژي پخش كننده هاي تصويري و بازي ها با افزايش حجم اطلاعات همراه بوده پس ميتونيم نتيجه بگيريم كه مايكروسافت ناگزير به استفاده از بلوري(به عنوان تنها فرمت احتمالي ذخيره سازي حجم بالا ) در آينده خواهد بود.
مگر اينكه اتفاقات غير منتظره اي رخ بده.

salardevilking

کاربر سایت
Nov 13, 2005
230
نام
سالار
سیستم میخوای 5.1 یا 7.1
تا 1.5
من پي اس3 دارم ولي جي هست ميخوام يه بلوري پلير با يه ريجن ديگه داشته باشم
فرق 7.1 با 5.1 چيه؟
نسبتا مهمه
تقريبا تمام امکانات يک سيستم خوب
bd live

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
فکر نمی کنم چنین اتفاقی بیفته. تا جایی که من میدونم تا اینجای کار adoption rate بلوری از DVD در مدت زمان مشابهش، بالاتر بوده.
بلوری نه،فکر کنم جفت HD DVD و بلوری باهم،البته مطمئن نیستم.
از همه اینها گذشته توی این نسل کنسول ها هم DVD احتمالا کم میاره از نظر حجمی برای خیلی از بازی های آینده،
اون که صددصد!ولی من منظورم این بود شاید این نسل سوخت بشه و برای نسل بعدی اصلا قضیه فرق کنه و دیسک های جدیدی بیان،یا هم شاید مثلا دیدی نوع عرضه بازی با فیلم و بقیه دیتا ها فرق کرد(که البته حرف مسخره ای زدم:D)
احتمالا دو سه سال طول میکشه که کامل بلوری جا بیفته اما یواش یواش جای خودشو باز میکنه.
منم حرفم همینه که جا افتادن بلوری شاید اونقدری طول بکشه که بقیه هم دست به کار شن.
درحالی که سال 98 اولین فیلم ها اومده بودن بیرون
دی وی دی مگه مال 95 نبود؟:D
مطمئن نیستم ولی فکر کنم یونیورسال و توشیبا یه جوری به هم ربط پیدا میکردن.
برای همین مجبوره از یک فرمت اپتیکال دیگه استفاده کنه
منم تصورم همین بود که شاید بلوری اونقدری جا پاش محکم نشه که نشه از چیز دیگه ای استفاده کرد.چیز دیگه هم فعلا معلوم نیست چی باشه،شایدم اصلا نباشه:D
اولا که Disney جدیدا به بلوری نپیوسته.
فکر کنم ایشون جایی لیست جدید Disney رو دیدن برای بلوری،فکر کردن تازه رفته اونوری.
پ.ن:آقا راستی میگن Apple تو کامپیوترای جدیدش میخواد بلوری درایو بذاره،کسی خبر تکمیلی داره در این مورد؟
به نظر میاد پارامونت میخواد از زیر HD DVD exclusivity بودن دربره و برگرده به بلوری. چقدر این حرف Financial Times معتبره معلوم نیست
این قضیه خیلی اساسیه!امسال پارامونت و یونیورسال ترکوندن،سال دیگه هم به نظر من همین برنامه س و این دوتا بسیار برنامه ی پرباری دارن!اگه اینا بیخیال ماجرا نشن من فکر میکنم نسبت بازار یه مدتی تو همون مایه 35-65 بمونه مثلا.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر