Xbox Halo 5: Guardians

p8t1wwt9ewmmbrz5alqu.jpg
50t2a1wxmq37vueu15gj.jpg

284608u5cgllfe7y2x4u.png
ttlqhpxr6s9hrn4c8z4g.png

kz9xc86vxmbzr6crging.png

byz5_kw0xkrw.png

تاریخ عرضه: ۵ آبان ۱۳۹۴
سازنده: 343 Industries
ناشر: Microsoft Studios
پلتفرم: Xbox One

8ck9drxrllwcuysfnqos.png

مسترچیف به دنبال یافتن حقیقت پشت پردهء باورهایش می‌گردد و به همین جهت بدون اطلاع از UNSC خارج می‌شود و با پیوستن دوستان قدیمیش به او و تشکیل مجدد Blue Team به سوی حقیقت می‌رود. اما UNSC وی را تنها نخواهد گذاشت، اسپارتان لاک مامور می‌شود تا مسترچیف را شکار کند و او را بازگرداند، اون نیز در این راه تنها نیست و به همراه سه اسپارتان دیگر ماموریت شکار چیف را پس از ملاقات با آربیتر شروع می کند.

اما Blue Team و Fireteam Osiris را چه کسانی تشکیل می‌دهند؟ در ادامه با آنها آشنا می‌شوید.

r5sn9q2pfc27bqqzs07m.png

nvzceq7ppbspgmuzbi15.png
tnlhaty8d3k77ln35fly.png

z84fyf0irp1wytwwafld.png
4awkst7xqi980o9466qe.png

9kw9uh5bmzhv18ij8pqr.png

bt30mg5yp3kcl44wy666.png
1lp9wkv7fteou48r0jkd.png

e5ruah1woy6cf1261cm7.png
j57nnjm3s0zonsk9jnxc.png

fymjwrf9c3kq8jgcuv6j.png

8w0gqfi3g9p2ih0951in.png
rdzym2gw0u76f0eqtbtp.png
hh39mw8emx5p63z16qln.png

ma45sha4jegako2592h6.png
91hn0bl3jgurqcqxw35w.png
9zp5qxtv522wcn3mkars.png

o4inub7d0w08zlbnlca7.png
pv2mocktyxxxzj110c1n.png
87tcg16zqb94alg0zzh4.png

slhof1na46z3g9gwsz3o.png

شما در بخش کمپین هیلو 5 اساساً با 2 ورژن مختلف رو به رو هستید. 1- بخش کمپین تک نفره به مانند گذشته. 2- کو-آپ 4 نفره به همراه دوستان! به گفته 343 این نسخه از پایه بر اساس کو-آپ نهادینه شده و محیط ها و نحوه چینش دشمن ها بر این اساس هست. نگران نباشید، اگر میخواهید به تنهایی کمپین را به پایان برسانید، همراهان شما به اندازه ی کافی باهوش هستند و به دستورات شما عمل میکنند؛ این دستورات را میتوانید با فشردن دکمه بالای D-Pad به همراهان خود بدهید که شامل برداشتن اسلحه , احیای هم تیمی ها، حمله کردن به دشمن مشخص، سوار شدن بر وسیله نقلیه و همچنین کنترل کردن Turretهای مختلف میشود. بخش کمپین همانند بخش مالتی پلیر از سرورهای اختصای استفاده میکند و بدون ذره ای احساس تفوات میتوانید به بازی دوستانتان وارد یا خارج شوید و یا با استفاده از Matchmaking به بازی سایر پلیرها وارد شوید.
شما در بخش کمپین هم مثل بخش مالتی پلیر از همان قابلیت های اسپارتان ها بهره میبرید و هیچ تفاوتی بین آنها نیست به جز Artemis Tracking System که مختص اسپارتان Lock و همراهانش هست که به کمک آن میتوانند مدارک را پیدا و آیتم‌های مخفی مختلف را پیدا کنند.
همچنین تمام اسپارتان ها HUD مخصوص به خود را خواهند داشت که بر اساس نوع Helmet آنها طراحی شده.
پ.ن: لازم به ذکر است که برای اولین بار در تاریخ هیلو، Halo 5 از قابلیت spleet-screen پشتیبانی نخواهد کرد.

Hunt the Truth یک مجموعه تبلیغاتی برای آشنایی بیشتر طرفداران قدیمی و تازه وارد دنیای هیلو با John-117 و دنیای او است، این مجموعه متشکل از 13 قسمت است که به صورت هفتگی و به صورت فایل صوتی منتشر شده است. می‌توانید با گوش کردن به این مجموعه با گذشته John-117 و نقش او در داستان Halo 5: Guardians بیشتر آشنا شوید.

651ddfpprybskw9gkclo.png

آخرین ویرایش:

Amir00dead

کاربر سایت
May 18, 2014
13
نام
AMIR
من الان مدتیه دور بودم از این داستان halo ولی یه چیزرو مطمین باش مسترچیف امکان نداره بمیره یعنی مایکروسافت اینهمه اومده 14 سال شخصیت ساخته که نماد xbox باشه کاری که سونی تو بیست سال نتونست انجام بده بعد بیاد بکشتش مسترچیف نماد xbox هست و نماد مایکروسافت در صنعت گیم مثل سونیک یا ماریو ،هرگز نمیمیره

کار و زحمت 14 ساله بانجی رفت به حساب مایکروسافت؟
شما اگه هیلو 4 رو بازی کرده باشی متوجه میشی 3 گانه دوم سری هیلو بیشتر به بعد شخصی اسپارتانها نگاه میکرد و مستر چیف رو به عنوان یه انسان به نمایش در اورد که با از دست دادن بهترین دوست و همیارش یعنی کورتانا ضربه روحی عظیمی خورده و به شدت غیر قابل پیش بینی شده بود . تاییده حرف من آخر هیلو 4 در دیفیکالتی لجندری قرار داره. زمانی که کلاه خود چیف برداشته میشه و قسمتی از صورتش به نمایش درمیاد ... کاری که هرگز بانجی نکرد و اندستریز با انجامش سعی در تعریف این موضوع داشت که اسپارتانها نه تنها ماشین جنگی نیستن بلکه هنوزم دارای هویت به عنوان یک انسان زنده هستن و از اون مهمتر هنوزم موجودی میرا و فنا پذیرن.
اگر از موضوع بالا و اون تصویر عجیب از نایت فال و اولین آرت ورک بازی + این موضوع که چیف تنها شخصیت قابل بازی نیست یه جمع بندی نسبی بگیریم , یکی از نتایج محتمل مرگ چیف و ادامه داشتن این سری با حضور اسپارتان لاک هستش . ( یا اگرم نمیره حد اقل مفقود میشه)

شخصا مستر چیف رو شخصیتی بسیار تودار و پیچیده میدونم . ابهامات زیادی در موردش وجود داره و حتی بعضیا هم اونو در ارتباط با Master Builder میدونن که واقعا جالبه. هیلو 4 میتونه بهترین مقدمه و هیلو 5 میتونه عالی ترین بستر برای تعریف کامل جان باشه . سلیقه شخصی منم مرگ چیف یا حد اقل قابل بازی نبودنش در هیلو بعدی رو میپسنده . در هر صورت تا 5 آبان باید منتظر بود

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
شخصا مستر چیف رو شخصیتی بسیار تودار و پیچیده میدونم . ابهامات زیادی در موردش وجود داره و حتی بعضیا هم اونو در ارتباط با Master Builder میدونن که واقعا جالبه. هیلو 4 میتونه بهترین مقدمه و هیلو 5 میتونه عالی ترین بستر برای تعریف کامل جان باشه . سلیقه شخصی منم مرگ چیف یا حد اقل قابل بازی نبودنش در هیلو بعدی رو میپسنده . در هر صورت تا 5 آبان باید منتظر بود

Master Builder ؟؟ اصلا ارتباطی به هم ندارن
اگه منظور اینجا آخرین Master Builder هست که پدر Bornstellar بود و به دستور شورای Forrunner ها به همراه Faber هیلو ها رو ساخت. اصلا موضوعش ربطی به چیف و دوره جدید نداره.
تنها ربط اون دوره که به اینجا میتونه داشته وجود و زنده موندن Bornstellar و Timeless One و Greater Ark هست که به کل دنیای بازی مربوط میشه و نه چیف

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

یعنی این 14 سال مایکروسافت یک گوشه ایستاده و فقط نظاره گر بوده؟! هیلو اول قرار بود یک RTS باشه، بعد که مایکروسافت بانجی رو خرید شد یه TPS و در نهایت تبدیل شد به FPS. یعنی سبکی که صحبت راجب بهش برای کنسولها در اون موقع مثل جک گفتن بود.
مایکروسافت نبود هیلویی که شما امروز میشناسید هم وجود خارجی نداشت، بانجی هم استدیویی که امروز هست (از لحاظ بزرگی اسمش، و کارنامه کلیش)، نمیشد.

شما اگه هیلو 4 رو بازی کرده باشی متوجه میشی 3 گانه دوم سری هیلو بیشتر به بعد شخصی اسپارتانها نگاه میکرد و مستر چیف رو به عنوان یه انسان به نمایش در اورد که با از دست دادن بهترین دوست و همیارش یعنی کورتانا ضربه روحی عظیمی خورده و به شدت غیر قابل پیش بینی شده بود . تاییده حرف من آخر هیلو 4 در دیفیکالتی لجندری قرار داره. زمانی که کلاه خود چیف برداشته میشه و قسمتی از صورتش به نمایش درمیاد ... کاری که هرگز بانجی نکرد و اندستریز با انجامش سعی در تعریف این موضوع داشت که اسپارتانها نه تنها ماشین جنگی نیستن بلکه هنوزم دارای هویت به عنوان یک انسان زنده هستن و از اون مهمتر هنوزم موجودی میرا و فنا پذیرن.
اگر از موضوع بالا و اون تصویر عجیب از نایت فال و اولین آرت ورک بازی + این موضوع که چیف تنها شخصیت قابل بازی نیست یه جمع بندی نسبی بگیریم , یکی از نتایج محتمل مرگ چیف و ادامه داشتن این سری با حضور اسپارتان لاک هستش . ( یا اگرم نمیره حد اقل مفقود میشه)

این موضوع محتمل هست اما من احتمال وقوعش رو 0% میدونم. چیزی که هیلو 100% بهش نیاز داشته و داره تعدد و گستردگی یونیورس و شخصیتهای تأثیر گذار بوده که 343 تعدادی از اونها رو توی هیلو 4 و یا رمانهای جانبی پرورش داده اما احمقانه ترین و خطرناک ترین کاری که 343 میتونه بکنه کشتن MC قبل از رسیدن به همچین نقطه‌ای هست. اومدن لاک، جدا شدن چیف از UNSC و رفتنش دنبال خواسته‌ها/سؤالات خودش راهی بود که بتونن این ابر قهرمان رو وارد یک خط داستانی جدید کنن و ابعاد داستانی جدیدی به سری بدن. اینکه 343 چطور میخواد این کار رو انجام بده هنوز درست معلوم نیست ولی اومدن لاک و مطرح شدن بحث شکار چیف بستری هست که برای انجام این کار بهش نیاز داشتن. به هر حال مجبور هستن یک بستر مناسب رو برای این تغییرات فراهم کنن و این رو هم باید در داخل بازی و داستانش نمایش بدن.

اینکه چیف در بازی بعدی قابل بازی هست هم تأیید شده منتهی بنظر میرسه ساعات بیشتری رو از دریچه نگاه لاک بازی کنیم. اما در کل حذف بزرگترین شخصیت سری هیلو و جایگزین کردنش با یک تک شخصیت نه چندان محبوب (و حتی منفور، بعد از کشتن چیف) میتونه احمقانه ترین کار ممکن باشه.

==============

اما نکته‌ای که در مورد دو تا تریلر تبلیغاتی بازی وجود داره (و توی فرومهای خارجی هم بهش اشاره شده) این هست که فقط یکی از اونها واقعیت دارن. توی تریلر چیف، لاک روی زمین افتاده و چیف هم AR دستش هست (توی وایزورش هم همون AR رو نشون میده)، چیف یسری دیالوگ رو در حالی که داره به مجسمه خودش نگاه میکنه به زبون میاره (که یک عده فکر میکردن/میکنن این جملات رو به لاک میگفته) و نکته مهم این هست که مجسمه چیف هم صدمه دیده و شاید بشه اینطور برداشت کرد که چیف کارهایی رو که قبلاً انجام داده و همه بخاظرشون به چشم یک قهرمان نگاه میکردن رو دیگه قبول نداره و یا اینکه دیگه به درست بودنشون اعتقادی نداره. چیف اولین بار توی هیلو 4 با کاپیتان اینفینیتی رو در رو میشه و ازش نافرمانی میکنه و از طرف دیگه افرادی توی UNSC هستن که با چیف مشکل دارن مثل سارا پالمر و بدتر از اون افرادی وجود دارن که میخوان چیف رو شکار کنن مثل شخصیت جدید بازی ایجنت لاک (بخاطر کارهایی که انجام داده که معلوم نیست چی هستن) .

از طرف دیگه در ورژن لاک، توی وایزورش یک BR به نمایش در میاد در حالی که یک DMR در دستش هست. لاک مجسمه چیف رو مورد ستایش قرار میده (در حالی که سالم هست). یعنی وجهه قدیمی چیف براش مورد قبول بوده و آسیبی بهش وارد نشده (سالم بودن مجسمه باید نمادی از این موضوع باشه). اما در عین حال خود چیف رو که زخمی زیر مجسمه افتاده شماتت میکنه و اون رو یک خطر معرفی میکنه که باید بشریت رو ازش حفظ کرد.

هر دو تا داستان در عین حال که یک روایت کلی متضاد رو روایت میکنن (یکی برتری لاک، و دیگری برتری چیف) به این نکته اشاره دارن که چیفی که در هیلو 5 میبینیم دیگه اونی نیست که در سه گانه اول میشناختیم و نمایش لاشه سوزان و در حال سقوط اینفینیتی هم شاید با این قضیه در ارتباط باشه. از طرفی این موضوع که در روایت لاک سلاحی که در واقعیت در دستش هست با اونی که در وایزورش نمایش میده یکی نیست میتونه نشون دهنده این باشه که روایت چیف درست هست و نه روایت لاک. اما اینکه دقیقاً چه اتفاقی خواهد افتاد رو من نمیتونم نظری بدم. شاید چیف از ایجنت لاک (بعد از گفتن واقعیات) خواسته تا اون اون داستان تقلبی رو روایت کنه چون میدونسته که لاک آخرین کسی نخواهد بود که قصد کشتنش از سمت UNSC رو داره و با این کار میخواد/میخواسته برای خودش زمان بخره یا مخفی بشه.

در هر صورت داستان هر چی که هست امیدوارم 343 بتونه این تغییرات بزرگ در بازی رو درست کنترل کنه و بهتر از هیلو 4 از آب درش بیاره.

Amir00dead

کاربر سایت
May 18, 2014
13
نام
AMIR
Master Builder ؟؟ اصلا ارتباطی به هم ندارن
درسته . به طور واضح هیچ ارتباطی با هم ندارن . اما مدتی قبل در کانال هیلو فالور ویدئویی دیدم که به همین موضوع پرداخته بود. اگر پیداش کردم لینکشو قرار میدم
یعنی این 14 سال مایکروسافت یک گوشه ایستاده و فقط نظاره گر بوده؟! هیلو اول قرار بود یک RTS باشه، بعد که مایکروسافت بانجی رو خرید شد یه TPS و در نهایت تبدیل شد به FPS. یعنی سبکی که صحبت راجب بهش برای کنسولها در اون موقع مثل جک گفتن بود.
مایکروسافت نبود هیلویی که شما امروز میشناسید هم وجود خارجی نداشت، بانجی هم استدیویی که امروز هست (از لحاظ بزرگی اسمش، و کارنامه کلیش)، نمیشد.
نه . منظور من این نبود و همچین حرفی هم نزدم . مایکروسافت به عنوان یه ناشر به خودی خود کارش عالی بود اما پرورنده هیلو بانجی بود و خلاقیت و نبوغ اعضای این استدیو بود که هیلو رو به اوج خودش رسوند . اگر مایکروسافتو خط بزنیم یه ناشر دیگه جاشو میگیره . شاید سونی... اما اگر بانجی رو خط بزنیم واقعا چه استدیو دیگه ای میتونه جاشو پر کنه؟ حتی 343 هم نتونست شوتری به قوت هیلو ریچ و هیلو 3 از آب در بیاره. قطعا بخش بسیار بزرگی از کیفیت فوق العاده این سری مدیون بانجیه نه اندستریز و نه مایکروسافت
اینکه چیف در بازی بعدی قابل بازی هست هم تأیید شده منتهی بنظر میرسه ساعات بیشتری رو از دریچه نگاه لاک بازی کنیم.
منظورم از نسخه بعدی , نسخه بعد از هیلو 5 بود . هیلو 6 یا هر چیزی که قراره پسوندش بشه

آخرین ویرایش:

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید

شما اگر بخوای به مسترچیف به عنوان یک شخصیت در یک سری بازی فیلم یا اصلا یک سری داستانی نگاه کنی میتونه منطقی،باشه که بمیره
ولی موضوع اینه که مسترچیف نماد Xbox هست مردنش میتونه مقدمه شکست تجاری مایکروسافت در ضمینه گیم باشه بدون شک با مردن مسترچیف کل ادامه سری هالو و به طبع اون کنسولهای xbox ضربه تجاری میخورن خیلی بعید هست که مایکروسافت نتونه همچین موضوعی تشخیص،بده و به 343 یا هر استدیو دیگه ای اجازه این کار رو بده

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
مایکروسافت به عنوان یه ناشر به خودی خود کارش عالی بود اما پرورنده هیلو بانجی بود و خلاقیت و نبوغ اعضای این استدیو بود که هیلو رو به اوج خودش رسوند . اگر مایکروسافتو خط بزنیم یه ناشر دیگه جاشو میگیره . شاید سونی... اما اگر بانجی رو خط بزنیم واقعا چه استدیو دیگه ای میتونه جاشو پر کنه؟ حتی 343 هم نتونست شوتری به قوت هیلو ریچ و هیلو 3 از آب در بیاره. قطعا بخش بسیار بزرگی از کیفیت فوق العاده این سری مدیون بانجیه نه اندستریز و نه مایکروسافت
نبوغ هم همینطوری الکی پدیدار نمیشه یه ناشر خوب میتونه با سرمایه گذاری عالی و حمایت های بجا باعث شکوفای نبوغ باشه یه ناشر خوب که پشت سر نباشه نتیجش میشه بازی destiny و بعدش فرار کردن مهره هلی کلیدی بانجی از استودیو .

اتفاقا 343 تو هیلو4 بیش از اندازه کارش را خوب انجام داده همون مرحله 3 بازیه هیلو 4 که با دشمنای جدید با کلی سلاح جدید روبرو شدیم نشون از نبوغ 343 هست تنها مشکل 343 از نظر خودم ترسیدن از ریسک کرد بود که یهویی طرفدار ها را از دست نده ولی همین دشمنای جدید و سلاح های جدید نظر همه را جلب کرده و 343 الان دیگه اون اعتماد به نفس را داره که هر ریسکی بکنه .

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
درسته من این بازی ر درست حسابی بازی نکردم(چند وقت دیگه halo mcc میگیرم) من شخصیتی ر در بازی های دیگه ای نمیبینم که به بزرگی چیف باشه مرگش غیر ممکنه مگر اینکه بخوان خودشون ر چال کنن
اونجور که رءیس ۳۴۳ گفتش میخوان به داستان شاخ و برگ بدن و بزرگش کنن
ولی واقعیت خودم از یه چیزی نگرانم که تو حرفاش گفته بود(زن اسمش یادم نیست:d) :ما نمیتونیم داستان ۶۰ سالگی چیف ر روایت کنیم))

Castaway

کاربر سایت
Feb 20, 2015
197
نام
AM3BOOTER
عجب شانسی !!!!! صاحب سایت زنگ زد گفت : halo تموم کردم هیچ جا هم نتوستم پیدا کنم می خوای بازی دیگه ای بفرستییییییییییییییییم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Amir00dead

کاربر سایت
May 18, 2014
13
نام
AMIR
نبوغ هم همینطوری الکی پدیدار نمیشه یه ناشر خوب میتونه با سرمایه گذاری عالی و حمایت های بجا باعث شکوفای نبوغ باشه یه ناشر خوب که پشت سر نباشه نتیجش میشه بازی destiny و بعدش فرار کردن مهره هلی کلیدی بانجی از استودیو .

اتفاقا 343 تو هیلو4 بیش از اندازه کارش را خوب انجام داده همون مرحله 3 بازیه هیلو 4 که با دشمنای جدید با کلی سلاح جدید روبرو شدیم نشون از نبوغ 343 هست تنها مشکل 343 از نظر خودم ترسیدن از ریسک کرد بود که یهویی طرفدار ها را از دست نده ولی همین دشمنای جدید و سلاح های جدید نظر همه را جلب کرده و 343 الان دیگه اون اعتماد به نفس را داره که هر ریسکی بکنه .
دقیقا تو متنم ذکر کردم : مایکروسافت به عنوان یه ناشر به خودی خود کارش عالی بود
اندستریزم کارش خوب بود و هنوزم پرچم هیلو رو جلوی بقیه شوترا بالا نگه داشته اما متای 87 به خوبی نشون میده هر چه قدرم عالی عمل کرده باشه هنوز در حد بانجی ظاهر نشده . گرچه کسی هم از یه استدیو تازه تاسیس انتظار برابری با صاحب سبکی مثل بانجی رو نداشت . طبعا حالا که تجربشو کسب کرده توانایی انجام یه کار بزرگ رو داره و میشه آثارشو با هیلوهای بانجی مقایسه کرد.
در ضمن دستینی شاید از مشکلاتی دور از ذهن رنج ببره اما از نظر گرافیک ( هنری و فنی ) و گیم پلی یکی از تاپ ترین عناوین بازاره و شخصا بعد از گذشت چندین ماه هنوزم از بازی کردنش سیر نشدم.
--------------------------------------------------------------
چند پست قبل تر به اشتباه در مورد رابطه مستر بیلدر با چیف صحبت کردم . اینجا منظورم رابطه چیف با آیسو دایدکت , اسپارک 343 و بورن استالر بود که اشتباهی اسم مستر بیلدرو نام بردم.
لینک ویدئو >>>https://www.youtube.com/watch?v=YklFMcZ0c6s

p $ ychomantis

کاربر سایت
Aug 6, 2014
183
نام
مبین
دقیقا تو متنم ذکر کردم : مایکروسافت به عنوان یه ناشر به خودی خود کارش عالی بود
اندستریزم کارش خوب بود و هنوزم پرچم هیلو رو جلوی بقیه شوترا بالا نگه داشته اما متای 87 به خوبی نشون میده هر چه قدرم عالی عمل کرده باشه هنوز در حد بانجی ظاهر نشده . گرچه کسی هم از یه استدیو تازه تاسیس انتظار برابری با صاحب سبکی مثل بانجی رو نداشت . طبعا حالا که تجربشو کسب کرده توانایی انجام یه کار بزرگ رو داره و میشه آثارشو با هیلوهای بانجی مقایسه کرد.
در ضمن دستینی شاید از مشکلاتی دور از ذهن رنج ببره اما از نظر گرافیک ( هنری و فنی ) و گیم پلی یکی از تاپ ترین عناوین بازاره و شخصا بعد از گذشت چندین ماه هنوزم از بازی کردنش سیر نشدم.
--------------------------------------------------------------
چند پست قبل تر به اشتباه در مورد رابطه مستر بیلدر با چیف صحبت کردم . اینجا منظورم رابطه چیف با آیسو دایدکت , اسپارک 343 و بورن استالر بود که اشتباهی اسم مستر بیلدرو نام بردم.
لینک ویدئو >>>https://www.youtube.com/watch?v=YklFMcZ0c6s

بازم بحث خز شده ی متا!
دوست من چرا عقلتو میدی دست چندتا منتقد ؟
یعنی یه متای 87 باعث میشه که کار نهایی از ارزش کمتری برخوردار باشه؟
مگه خود شما بازی نمی کنی؟ پس چرا ملاکتو چندتا منتقد معیوب العقل قرار میدی که هیچ چیزی تز هیلو سرش ممیشه و نمره ی "2"به بازی میده؟
اونوقت انتظار هم داری!
اندستریز شاهکار کرد که با این جو و ترس و اضطراب که هوادار ها ثانیه به ثانیه بهش تزریق میکردن تونست همچین شاهکاری خلق کنه!
اینقدر متا رو آلوده ی هر کار و مقایسه ای نکنین!
بازی به این بی نقصی!
یه خوشگذرون که لباس گلگلی می پوشه و میشینه نقد می نویسه و بازی رو با نمره ی دو بکل زیر سوال میبره مشخص می کنه با کیا طرفیم!
طرف میاد میگه بازی باگ داره اینجا زمین کجه آسمونش آبی پررنگه در مجموع پنج نمره کم می کنه!!
خب این مشخص میکنه که هر پیاده و سواره ای جمع شدن یه سایت زدن شدن منتقد!
البته حرف من درمورد همه ی منتقدا نیست امیدوارم بفهمی منظورم رو! :D
متا متا!
فقط برای کل کل بین مایکروسافت و سونی خوبه! در مابقی موارد پشمم حسابش نمی کنم!
خودم عقل دارم میرم بازی می کنم و لذت میبرم!
همون کاری که با اوردر و ایول ویثین کردم و کاملا متوجه ملعون بودن منتقدا شدم!
هیلو همیشه عزیز بوده و من به عنوان کسی که سری رو بازی کرده بشخصه افتی در هیلو چهارم مشاهده نکردم که بخواد اصالت سری رو زیر سوال ببره.
هیچوقت حرف منتقد هارو ملاک قرار ندین!
خودتون بازی کنید
خودتون قضاوت کنید
:)

Amir00dead

کاربر سایت
May 18, 2014
13
نام
AMIR
بازم بحث خز شده ی متا!
مگه خود شما بازی نمی کنی؟ پس چرا ملاکتو چندتا منتقد معیوب العقل قرار میدی که هیچ چیزی تز هیلو سرش ممیشه و نمره ی "2"به بازی میده؟
اونوقت انتظار هم داری!
اندستریز شاهکار کرد که با این جو و ترس و اضطراب که هوادار ها ثانیه به ثانیه بهش تزریق میکردن تونست همچین شاهکاری خلق کنه!
بازی به این بی نقصی!
یه خوشگذرون که لباس گلگلی می پوشه و میشینه نقد می نویسه و بازی رو با نمره ی دو بکل زیر سوال میبره مشخص می کنه با کیا طرفیم!
طرف میاد میگه بازی باگ داره اینجا زمین کجه آسمونش آبی پررنگه در مجموع پنج نمره کم می کنه!!
متا متا!
هیلو همیشه عزیز بوده و من به عنوان کسی که سری رو بازی کرده بشخصه افتی در هیلو چهارم مشاهده نکردم که بخواد اصالت سری رو زیر سوال ببره.
خودتون بازی کنید
خودتون قضاوت کنید
اولا بنده هیچ رابطه خاصی با متا ندارم و خیلی کم پیش میاد ازش استفاده کنم , در اینجا هم به منظور واضحتر کردن حرفم و رساندن مقصود ازش استفاده کردم ثانیاً بنده هیلو 4 و نسخه های قبلشو بازی کردم و در بحث های مختلفی که خوندم و انجام دادم اکثر هیلو فن ها معتقد بودند هیلو 4 علاوه بر ضعف های مختلفی که داشت (مثل کوتاهی گیم پلی - حدف قابلیت حمل دو سلاح و...) در گیم پلی اصالتشو از دست داده بود و بیشتر از هر زمان دیگه ای شبیه به شوترهای نظامی مثل cod و sci-fi های دیگه مثل crysis شده بود . حالا شما سلیقت بازیو پسندیده و درش پسرفتی ندیده یه موضوع دیگست و به من مربوط نیست.

p $ ychomantis

کاربر سایت
Aug 6, 2014
183
نام
مبین
اولا بنده هیچ رابطه خاصی با متا ندارم و خیلی کم پیش میاد ازش استفاده کنم , در اینجا هم به منظور واضحتر کردن حرفم و رساندن مقصود ازش استفاده کردم ثانیاً بنده هیلو 4 و نسخه های قبلشو بازی کردم و در بحث های مختلفی که خوندم و انجام دادم اکثر هیلو فن ها معتقد بودند هیلو 4 علاوه بر ضعف های مختلفی که داشت (مثل کوتاهی گیم پلی - حدف قابلیت حمل دو سلاح و...) در گیم پلی اصالتشو از دست داده بود و بیشتر از هر زمان دیگه ای شبیه به شوترهای نظامی مثل cod و sci-fi های دیگه مثل crysis شده بود . حالا شما سلیقت بازیو پسندیده و درش پسرفتی ندیده یه موضوع دیگست و به من مربوط نیست.

خب پس مشکلی نیست :D
من بیشتر سر صحبتم با منتقد ها بود.
فکر کردم ملاکتون منتقد هاست.
نظر شما کاملا قابل احترامه :)
خیلی دوست داشتم با شما بیشتر راجب هیلو 4 بحث کنم اما خب...اینجا جاش نیست.
بگذریم این ایپزود های بنجامین رو دیدی؟

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
بازم بحث خز شده ی متا!
اونوقت انتظار هم داری!
بازی به این بی نقصی!
متا متا!
خودتون بازی کنید
خودتون قضاوت کنید
من کاری به بحث ندارم ولی اوردر که تکلیفش مشخص هست یک فیلم میتونی از خیلی های دیگه هم بپرسی اردر به جز گرافیک با یه داستان نصفه نیمه تقریبا در تمام موارد دیگه از جمله گیم پلی مشکل خیلی خیلی اساسی داشت از نمرات دوستان تو تاپیک امتیازات هم میتونی این ر بفهمی
tew هم از نظر شخصیت پردازی سباستین مشکل اساسی داشت خوب فکر کنم این ر از دوستان دیگه هم بپرسی بهت میگن مشکل اساسی بعدیش هم گرافیک و انیمیشن های ضعیف بازی بود طبیعی بود این نمراتش
من نمیدونم چرا بعضی ها با متا انقدر مشکل دارن
سره بحث قبلیت هم میگفتی bf4 بهتر از bf3 و گفتی کل سری ر بازی کردی بنده اککت ر چک کردم bf3 بازی نکرده بودی شاید اکک دیگه ای داری من نمیدونم ( http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/psychomantis200/stats/1115269512/ps4/) اگه هم هر دو ر بازی کردی (و به من هیچ ربطی نداره:d) باید بگم که علایق خیلی خاص هست و برعکس بیشتر طرفدار ها تا اونجا که من میدونم اکثر هیلو فن ها از هیلو ۴ خوششون نمیاد (بنده که بازی نکردم:d)

آخرین ویرایش:

p $ ychomantis

کاربر سایت
Aug 6, 2014
183
نام
مبین
من کاری به بحث ندارم ولی اوردر که تکلیفش مشخص هست یک فیلم میتونی از خیلی های دیگه هم بپرسی اردر به جز گرافیک با یه داستان نصفه نیمه تقریبا در تمام موارد دیگه از جمله گیم پلی مشکل خیلی خیلی اساسی داشت از نمرات دوستان تو تاپیک امتیازات هم میتونی این ر بفهمی
tew هم از نظر شخصیت پردازی سباستین مشکل اساسی داشت خوب فکر کنم این ر از دوستان دیگه هم بپرسی بهت میگن مشکل اساسی بعدیش هم گرافیک و انیمیشن های ضعیف بازی بود طبیعی بود این نمراتش
من نمیدونم چرا بعضی ها با متا انقدر مشکل دارن
سره بحث قبلیت هم میگفتی bf4 بهتر از bf3 و گفتی کل سری ر بازی کردی بنده اککت ر چک کردم bf3 بازی نکرده بودی شاید اکک دیگه ای داری من نمیدونم ( Progression - psychomantis200 - Battlelog / Battlefield 4) اگه هم هر دو ر بازی کردی (و به من هیچ ربطی نداره:d) باید بگم که علایق خیلی خاص هست و برعکس بیشتر طرفدار ها تا اونجا که من میدونم اکثر هیلو فن ها از هیلو ۴ خوششون نمیاد (بنده که بازی نکردم:d)

1.نظر خودم در اولویت هست.
اصولا آدمی هستم که سبک های جدید رو می پسندم.
داخل کامنتی که دادم "نظر خودم " رو گفتم و تحمیل و فکتی نه صورت گرفته و نه صادر شده.من نوشتم کاملا متوجه ملعون شدن منتقد ها "شدم".نگفتم شدیم!
خواهشن بیشتر دقت کنید.
من کاری به بقیه ندارم.اوردر اثری سلیقه ای بود که مشکل داشت.
بله... البته من بازی نکردم به صورت درست و حسابی چرا که روی کنسول خودم نبوده.
اما اکثر دوستانم این حق رو به اوردر دادن که بایستی متای بیشتری میگرفت و در حقش ظلم شد.
با توجه به تازه کار بودن رمدی در این سبک و سیاق.
البته تنها مشکل بازی همین کاتسین های ثانیه به ثانیه و متعددش بود.
و بعضا گیمپلی...
اما باز هم سر حرفم هستم که ارزش بازی بیشتر از اینها بود و لیاقت بیشتری داشت.
در خصوص ایول هم اینجا جاش نیست می تونیم سر تاپیک خودش یا با پیام خصوصی باهم بحث کنیم(خوشحال میشم).
منتقد ها اینروز ها سخت گیری می کنن و این خوبه.
ولی نوسان داره.
یک جور نمودار سینوسیست که مشخص نیست مبناش دقیقا چیه.
بخاطر باگ چهار نمره کسر میشه!
یا نقد با نمره بکل فرق می کنه!!!
یا فردی مثل تام چیک بی دلیل متای بازی ها رو خراب می کنه.
البته هیچوقت متا واسم اهمیت نداشته اما برای کل کل خیلی خوبه :D
2.تعجب می کنم شما که رفتی اکانت بنده رو چک کردی تاریخش رو چرا ندیدی!
تاریخ اکانتم مربوط ده تیر 93 هست اگر اشتباه نکنم.
3.نگفتم کل سری!
بیش از بیست بتلفیلد ساخته شده و بنده خوشبختانه تونستم به طریقی سری بدکمپانی و بتلفیلد دوم و سوم و چهارم رو تجربه کنم!
هم بخش آنلاین و هم آفلاین.
سلیقه ها متفاوته خودتون هم اشاره کردید.
من بتلفیلد چهارم رو پیشرفتی برای سری دونستم و شما بتلفید سوم رو بهتر می دونید.
نظر ها فرق می کنه اما همه ی اونها محترمه.
انکه مثلا بنده بر فرض هاردلاین رو خیلی خوب می دونم و شما اون رو می کوبید دلیل نمیشه که نظر من درست نباشه با شما اشتباه کرده باشید!
چون این بحث علایق فردیست.
اگر شما مشکلی با من دارید میتونیم خصوصی حلش کنیم.
درضمن بنده یک اکانت بن شده هم دارم البته اثری از بتلفیلد درش نیست.
دستگاه بنده متاسفانه ری استور شد و تمام تروفی ها(آنلاین نکرده بودم)بال زدن و سیو ها پاک شدن! من خودم یک فن بتلم و شما هم همینطور پس درک نمی کنم این بحث رو! :D
البته دارم بحث بیهوده ای میکنم!کافیه نگاهی به زمان ساخت اکانتم بندازی!

اما اینکه میگید طرفدار ها از بازی خوششون نیومده خب به من ربطی نداره.
الان اینکاری که شما داری انجام میدی حرف در دهان ملت گذاشتنه! :D
من اصلا جمع نبستم هیچ!فکتی هم صادر نکردم همه ی اینها نظر شخصی خودم هست انتظار هم ندارم همه موافق باشن!
اما فک نکنم طرفدار ها از هیلو 4 ناراضی باشن..نمیدونم چون من اون موقع اینجا نبودم!
شرمنده اگر غلط املائی مشاهده کردید...
با گوشی تایپ کردم :)
درضمن بهتره بحث رو اینجا تموم کنیم چون اسپم به حساب میاد.
اگر حرفی با بنده دارید یا میخواید بحث رو ادامه بدیم بنده در پی وی در خدمتم :)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر