PC Half-Life Alyx

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
Details of Multiple Cancelled Valve Projects Revealed, Including Half-Life 3 - IGN
ایده اولیه HL3 و بقیه بازیایی که ولو کنسل کرده :| قشنگ معلومه دیگه نمیخواستن بازی بسازن امیدوارم این روند به لطف Alyx تغییر کرده باشه 8-|
اونجوری هم میشه استنباط کرد اما بنظر من این نشون میده که چقدر دوست داشتن نسخه بعدی بسازن ولی اونقدری هم برای نسخه بعدی ایده آل گرا بودن و وقتی میدیدن که به حد استانداردهای Valve نرسیدن، همشو کنسل کردن.
دقیقا منم فکر میکنم بعد موفقیت Alyx برداشتن قدم های بعدی برای Valve راحت تر شده.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
اونجوری هم میشه استنباط کرد اما بنظر من این نشون میده که چقدر دوست داشتن نسخه بعدی بسازن ولی اونقدری هم برای نسخه بعدی ایده آل گرا بودن و وقتی میدیدن که به حد استانداردهای Valve نرسیدن، همشو کنسل کردن.
دقیقا منم فکر میکنم بعد موفقیت Alyx برداشتن قدم های بعدی برای Valve راحت تر شده.
r/Games - "We were wrong with the premise that you will be happiest if you work on something you personally want to work on the most" ~ Valve developer

به نکات جالبی اشاره کرده طرف . قانون هرکی هرچی دلش خواست میتونه تو ولو بسازه باعث شده خیلی از ایده های ساخت بازی به سرانجام نرسن Half-Life Alyx هم حاصل قانون جدید ولو بوده که باید حتما پروژش به سر انجام میرسیده وگرنه معلوم نبود با قانون قبلی ولو همین Alyx هم به سر انجام میرسید یا نه !!! خلاصه که خیلی از پروژه ها به خاطر همین قضیه و ترس موفق نشدن کنار گذاشته شدن چون دد لاینی واسه ساخت و اتمام پروژه وجود نداشته همین سورس 2 قشنگ پاشه آشیل ساخت HL بوده بعد دو قرن تکمیل شده که خوب اینم فک میکنم از همین قانون no-management نشات میگرفته وگرنه اپگرید کردن و ساخت انجین مگه چقدر باید طول بکشه ؟! بماند که ظاهرا همین الانش هم موتور بازی مشکل داره سر Half-Life Alyx هنوز لودینگ های مسخره وسط مرحله وجود داشت با اینکه به شدت خروجی خفنی داشت ولی قشنگ معلوم بود موتور بازی هنوز کار داره به هر حال Half-Life Alyx قرار نقطه شروع دوباره ولو باشه در اینش شکی نیست باید خودمون رو بر آینده فک برانداز آماده کنیم

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
من متاسفانه چون بعید میدونم بازی رو بتونم تجربه کنم دل رو زدم به دریا و داستان بازی رو اسپویل کردم برای خودم و تا تهش خوندم.
راستش کاری به بقیه مباحث بازی ندارم که کولاک از آب درومده و امضای valve هم همین کیفیت دست نیافتنیشه، ولی حقیقتا از نظر من داستان بازی رو خراب کردن، من نتونستم توجیه بشم، اینجوری برداری وقایع بازی رو دستکاری کنی هرچقدرم که فلسفه بافی کنی و دلیل و منطق براش بیاری حتی، بازم به نظر من اشتباهه، جدا میشد داستان رو با همون روند گذشته ادامش داد، کلی کانسپت و سوال بی جواب مونده بود که میشد حداقل 2 تا نسخه از توش درآورد، به نظرم نیاز به این حرکت توی داستان پردازی نبود. در کل از نظر من داستانو خراب کردن واقعا، بالانس به هم خورد و وقایع اینطوری انگار روی بستری از آب قرار میگیرن و مثل گذشته پشتوانه محکم نداره چارچوب داستانی.
حالا این نظر من بود البته ولی خب من شخصا توی این بعد ناراضی بودم از این نسخه.
در باقی موارد ولی شاهکار به تمام معناس مثل گذشته، هیچ نگرانی بابت لول دیزاین و گیم پلی و گرافیک و.... ندارم برای نسخه احتمالی بعدی چون valve نشون داده که کارشو استادانه بلده.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
درود
دوستان کسی این بازی انجام داده ؟ ارزش داره VR بخرم ؟ با چه VR ای خوبه؟
نمیدونم تا حالا خریدی یا نه ولی اگه فقط برای همین Allyx میخوای VR بخری نه، هیچوقت همچین توصیه ای نمیکنم.
اشتباه نکن بازی فوق العادست و 100 درصد پیشنهاد میکنم ولی VR یک پلتفرم دیگست و هزینه بر، همینطور سخت افزار بروزی هم میطلبه.
رو این حساب انگار داری یکی از گرونترین کنسولهارو میخری که فقط باهاش یک بازی انجام بدی، برای همین منطقی نیست.

VR کلی بازی باکیفیت دیگه هم داره که کم از Allyx ندارن، اگه اونهارو هم مدنظر قرار داری پس تو خرید VR شک نکن.

• Like
Reactions: Deadmau5 and Taha75

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
حالا که تاپیک بالا اومده این هم پیشنهاد میکنم حتما ببینین:

روایت NoClip از HalfLife کنسل شده از استودیوی Arkane.
داغ داغ همین امروز منتشر شد.

==========
این دیگه احتمال زیاد دیدین ولی باز میزارم:
پرونده بازیسنتر هم در مورد نسخه های مختلف کنسل شده از سری HL هم پیشنهاد میکنم که اونهم خیلی جذاب بود.

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
نمیدونم تا حالا خریدی یا نه ولی اگه فقط برای همین Allyx میخوای VR بخری نه، هیچوقت همچین توصیه ای نمیکنم.
اشتباه نکن بازی فوق العادست و 100 درصد پیشنهاد میکنم ولی VR یک پلتفرم دیگست و هزینه بر، همینطور سخت افزار بروزی هم میطلبه.
رو این حساب انگار داری یکی از گرونترین کنسولهارو میخری که فقط باهاش یک بازی انجام بدی، برای همین منطقی نیست.

VR کلی بازی باکیفیت دیگه هم داره که کم از Allyx ندارن، اگه اونهارو هم مدنظر قرار داری پس تو خرید VR شک نکن.
اگه از موشن سیکنس و عادت نکردن موقتی بدنم به این مریضی vr خراب کن بگذریم واقعا بهترین خریدی بود که کردم :D
چه beat saber و pistol whip که قشنگ انگار داری هوازی کار میکنی و بدن رو میسازه
چه الیکس و Bonework و کلی بازی AAA دیگه که تجربه فوق العاده خفنین
از یوتوب و فیلم 3d و سینما تو استیج fov عظیم vr غافل نشیم :D

======================
تحرکی که این 2 روزه تو vr داشتم رو فک کنم تو این 2 سال نداشتم :))

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
اگه از موشن سیکنس و عادت نکردن موقتی بدنم به این مریضی vr خراب کن بگذریم واقعا بهترین خریدی بود که کردم :D
چه beat saber و pistol whip که قشنگ انگار داری هوازی کار میکنی و بدن رو میسازه
چه الیکس و Bonework و کلی بازی AAA دیگه که تجربه فوق العاده خفنین
از یوتوب و فیلم 3d و سینما تو استیج fov عظیم vr غافل نشیم :D
واقعا دیدن فیلم تو Bigscreen یکی از بهترین تفریحات من.
جوری که دیگه پشت مانیتور فیلم دیدن اصلا برام جذاب نیست.

• Like
Reactions: MadysoNx

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
واقعا دیدن فیلم تو Bigscreen یکی از بهترین تفریحات من.
جوری که دیگه پشت مانیتور فیلم دیدن اصلا برام جذاب نیست.
واقعا
منم یوتوب رو توش میبینم خیلی حال میده
کاش یه ساب فروم واسه VR بزنن تو انجمن واقعا جای خالی پلتفرمش دیده میشه، هم بچه ها بیشتر میتونن آشنا بشن با این دنیای عظیم هم خودمون بحث کنیم، خیلیا اصلا هیچ ایده ای راجع به VR ندارن خودمم جزو اونا بودم همون لحظه اول که هدست رو گذاشتم رو سرم قشنگ جا خوردم و HOLY SH*T گویان به صفحه آپدیت زل زده بودم :)) اصلا فکر نمیکردم انقدررررررر فرق داشته باشه همش فکر میکردم مارکتینگه مثل کینکت

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر