Multi Platform Hades

با زاگرس (Zagreus)، پسر خدای مردگان و از دست رفتگان، هیدس (Hades) راهی سفری کوه افکن برای فرار از چنگال دنیای زیرین شوید و در این راه از خدایان المپوس و متحدان اسطوره ای خود کمک بگیرید تا ارواح باقی و نگهبانان این قلمرو ها را از سر راه برداشته و به حقیقت اندکی نزدیک تر شوید. از مرگ نترسید. مرگ و هیدس تنها خانواده شما هستند. هر دو به شما انگیزه می دهند تا هر بار هم را می بینید قدمی محکم تر برای سفر خود بردارید.

راهنمای جامع بازی
به قلم خودم :D

راهنمای بازی Hades

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
دوستان چنتا نکته برا بهتر شدن تو گیمپلی میگید من حس میکنم پیشرفتی نمیکنم مخصوصا Doomstone هر دفعه کلی از جونم کم میکنه نمیدونم چکارش کنم
در کل اینجوریه بزووور باس اولی رو شکست میدم میرم استیج بعدی دشمنای عادی میکشنم
15 اتمپت رفتم تالا
معمولا با نیزه هم میرم
اگه ویدیو خوبی هس که اسپویلم نکنه بدید
بازی طوری نیست راهنمایی خاصی کنیم تا آخر بخوای بری یه مقدار به شانس بستگی داره یه مقدار هم به سلاحی که بر میداری و درهایی که میری یکم هم به اینکه چطوری بازی کنی :D
با این حال اول ببین با چی بهتر میری ؟ من مثلا با اون دستکش ها خیلی خوب میرفتم قدرت chain lighting زئوس مینداختم روش یکم ares و اون خدا سرعتیه رو هم میگرفتم هیچی دیگه با دستکش راحت 2-3 بار تا آخر رسیدم (فکر کنم با همین تموم کردم) حالا نیزه رو یادم نیست ولی تیرکمون اصلا جالب نبود دستکش ها سرعت زیاد دارن و اگر اوضاع dash اینات خوب باشه میتونی راحت بری نزدیک. نیزه برای دور زنی خوب هست سپر هم جالبه. چندبار که بری قشنگ دستت میاد باس اول عین آب خوردن میشه و راحت میری تا بالا، حالا گاهی شانست خوب هست میری گاهی نه همون باس اول دوم میمیری.
دوم اون keepsake بود چی بود اونم مهم هست. 1-2 تا هست که بهت heart بیشتر میده. یدونه هست بهت health بیشتر میده من با health میرفتم بعد از یه طبقه ای عوض میکردم با heart.

اون کلیک چپ موس (نمیدونم رو دسته چی میشه) که از اون orb ها پرت میکنه اونا هم خیلی کاربردی هست. قدرت های خوب بگیری کلی کمکت میکنه در آخر هم آینه خیلی مهم هست روش کار کنه

و از همه ی این ها مهم تر باید ببینی دوستان آسمانی چی بهت میدن :D من تو 10-15 باری که رفتم فقط 2-3 بار لجندری افتاد بهم :| کمبوی این ها هم خیلی مهمه من رو همون دستکش در کنار chain lighting قدرت اون خدایی که با هر ضربه یه تیر میفرسته رو هم گرفتم کمبو خیلی خوبی بود. یا با نیزه قدرت اون یارو خدای آب رو بگیر تا دشمن رو پرت کنی عقب. یا با شمشیر قدرت آتنا خیلی خوب جواب میده ضربه ها رو بر میگردونی.

کلا بعضی خداها خیلی خوبن، مثلا آتنا تقریبا همه قدرت هاش کاربردی هستن، قدرت های رفلکتش خیلی خوبه یا یه قدرت میده که یه Heart اضافه میگیری. زئوس خوبه، ares خوبه اون پسر سرعتیه خوبه.
به جز اینا روی اون مرد قایقی و اون 3 تا npc طبقات هم حساب باز کن. (chaos هم خیلی خوبه :D من زیاد باهاش معامله کردم)
شاپ خونه رو هم دکور اینا نخر چیزایی بخر که تو طبقات به کارت بیاد

درمورد ویدئو هم اسپویل خاصی نداره هر گیمپلی خواستی نگاه کن قبل از اینکه برسه به مرحله ای که نرفتی ول کن :D ولی مطمئن باش خیلی کمکی نمیکنه من خودم 1-2 تا دیدم هیچی نداره جز اینکه مثلا بگی واو این یارو چه قدرت هایی گرفت چه حرکتی زد و .. چون بازی طوری هست که هرچی بمیری بیشتر یاد میگیری مثل خود شخصیت اصلی زجرکش میشی و یاد میگیری واسه دفعه بعد (فکر کنم جذابیتش همین باشه)

این راهنمایی هم که دوستمون زحمت کشیده بخون قشنگ توضیح داده.

بالاخره تمام شد :D
راهنمای به نسبت جامع و جمع و جور ما تو آشنایی با مکانیک های بازی

چگونه از جهنم جان سالم به در ببریم | راهنمای آشنایی و استراتژی‌های Hades - گیمینگ گرویتی | جاذبه بازی

امیدوارم به دردتون بخوره

(##Da هوس کردم برم نصب کنم دوباره :D)

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
دوستان چنتا نکته برا بهتر شدن تو گیمپلی میگید من حس میکنم پیشرفتی نمیکنم مخصوصا Doomstone هر دفعه کلی از جونم کم میکنه نمیدونم چکارش کنم
در کل اینجوریه بزووور باس اولی رو شکست میدم میرم استیج بعدی دشمنای عادی میکشنم
15 اتمپت رفتم تالا
معمولا با نیزه هم میرم
اگه ویدیو خوبی هس که اسپویلم نکنه بدید

ویدیو که نه...
ولی ببین، اگه کار با سپر رو یاد بگیری (چجوری با Charge اش از خودت دفاع کنی) عملا بازی تبدیل به Easy مود میشه چون میتونی با یکم رفلکس و محتاط بازی کردن هر دمیجی که از جلو میخوری رو خنثی کنی. تا کم کم دستت بیاد Boon ها و اسلحه ها و دشمن ها چجوری رفتار می کنن.
و این که یه سری ارتفاها خیلی مهمه... علی الخصوص... علی الخصوص این که Dash هات دو تا شن. تو Asphodel دو تا Dash داشتن معجزه می کنه

بعد من فکر می کردم بازی زیاد آسونه :D
الان از 56 تا ران ام، 28 تاش رو کامل تا ته رفتم... (16 بارش پشت هم :D)
تا ده تا هم هیت رو بالا بردم. ولی الان بیشتر درگیر Prophecy هام. خیلی به شانس وابسته اند لعنتیا :D

(##Da هوس کردم برم نصب کنم دوباره :D)

پوستم کنده شد اون رو نوشتم... یه کاری کنید بیشتر دیده شه :)):))

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
بالاخره تمام شد :D
راهنمای به نسبت جامع و جمع و جور ما تو آشنایی با مکانیک های بازی

چگونه از جهنم جان سالم به در ببریم | راهنمای آشنایی و استراتژی‌های Hades - گیمینگ گرویتی | جاذبه بازی

امیدوارم به دردتون بخوره
خسته نباشی دوست عزیز. واقعا ممنونم از این همه زحمت. توی ویدیوی بعدی یوتیوبم به اشتراکش میزارم. امیدوارم دیده بشه.

• Like
Reactions: Z-fan

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
پوستم کنده شد اون رو نوشتم... یه کاری کنید بیشتر دیده شه :)):))

درک میکنم چی میگی :))

دیگه نهایت کمکی که از دست من بر میاد همین بود خارج اینجا کسی رو سراغ ندارم وگرنه برات تبلیغ میکردم :)):D بقیه اش رو باید فروم کمک میکرد به عنوان راهنمای قدم به قدم میرفت تو سایت که ..
به خصوص الان که چندتا جایزه هم برده حتما میان سراغش و نیاز میشه به راهنما

بعد چرا یادت رفته تو پست اول اضافه کنی ؟ :-" بزار که هرکی اومد ببینه

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
درک میکنم چی میگی :))

دیگه نهایت کمکی که از دست من بر میاد همین بود خارج اینجا کسی رو سراغ ندارم وگرنه برات تبلیغ میکردم :)):D بقیه اش رو باید فروم کمک میکرد به عنوان راهنمای قدم به قدم میرفت تو سایت که ..
به خصوص الان که چندتا جایزه هم برده حتما میان سراغش و نیاز میشه به راهنما

بعد چرا یادت رفته تو پست اول اضافه کنی ؟ :-" بزار که هرکی اومد ببینه

راست میگی، من چرا تا الان تو پست اول نذاشتم اش :|

• Like
Reactions: XMohsen

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
ولی ببین، اگه کار با سپر رو یاد بگیری (چجوری با Charge اش از خودت دفاع کنی) عملا بازی تبدیل به Easy مود میشه چون میتونی با یکم رفلکس و محتاط بازی کردن هر دمیجی که از جلو میخوری رو خنثی کنی. تا کم کم دستت بیاد Boon ها و اسلحه ها و دشمن ها چجوری رفتار می کنن.
من ۱۲،۱۳ بار بازی رو تموم کردم و تا الآن نمی‌دونستم میشه با سپر از خودمون دفاع کنیم! :)) الآن که داشتم این پست رو می‌خوندم، تازه پیش خودم گفتم اسمش سپر بوده و خب سپر هم برای دفاع کردن هست دیگه! :-"
برای من بهترین سلاح اون تفنگه بود، به خاطر قابلیت دومش که می‌شه راحت هدف گرفت و ترکوند و اگه یه قدرت خاصی به دست بیاریم، قدرتش خیلی هم بالاتر میره (البته به خودمون هم آسیب می‌زنه ولی میشه راحت از دستش در رفت). اون دستکشه هم چیز خوبی بود و حال می‌داد. تیرکمون هم به خاطر اون قابلیتی که قفل می‌کنه روی دشمن بدبخت و یه دفعه چند تا تیر شلیک می‌کنه، خیلی به درد می‌خوره و نیزه هم توی اسپکت Guan Yu خیلی خفن بود!
کلاً از سپر و شمشیر خیلی کم استفاده کردم و شاید روی هم ۵ دور! در آینده که دوباره برم سراغ بازی، باید برای تنوع از اینا استفاده کنم. :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
من ۱۲،۱۳ بار بازی رو تموم کردم و تا الآن نمی‌دونستم میشه با سپر از خودمون دفاع کنیم! :)) الآن که داشتم این پست رو می‌خوندم، تازه پیش خودم گفتم اسمش سپر بوده و خب سپر هم برای دفاع کردن هست دیگه! :-"
برای من بهترین سلاح اون تفنگه بود، به خاطر قابلیت دومش که می‌شه راحت هدف گرفت و ترکوند و اگه یه قدرت خاصی به دست بیاریم، قدرتش خیلی هم بالاتر میره (البته به خودمون هم آسیب می‌زنه ولی میشه راحت از دستش در رفت). اون دستکشه هم چیز خوبی بود و حال می‌داد. تیرکمون هم به خاطر اون قابلیتی که قفل می‌کنه روی دشمن بدبخت و یه دفعه چند تا تیر شلیک می‌کنه، خیلی به درد می‌خوره و نیزه هم توی اسپکت Guan Yu خیلی خفن بود!
کلاً از سپر و شمشیر خیلی کم استفاده کردم و شاید روی هم ۵ دور! در آینده که دوباره برم سراغ بازی، باید برای تنوع از اینا استفاده کنم. :D
منم با سپر کمتر از همه تونستم کنار بیام، شمشیر هم زیاد کار نکردم! :-" ولی با اسپک آخرش دوست داشتم تموم کنم!(صرفا در حد باز کردن و یک دور بازی کردن باهاش رفتم:-" )

اون اسپک Guan Yu رو هم برای نیزه خریدم، فقط به خودم فحش میدادم:-" اصلا نتونستم باهاش کنار بیام:|

سلاح اول منم تفنگ بود، بعدش تیرکمون (مشت هم بازی نکردم:( ) تفنگ هم اون آپگریدش که سه تا تیر پست سر هم میزد:x :x :x این رو اگر میگرفتم، رسما تموم بود دیگه :p

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,630
دقیقا منم تفنگ رو بیشتر از همه استفاده کردم. ولی بعد از اینکه یه بار بازی رو تموم کردم و دیگه بقیشو از یوتوب دیدم، فهمیدم که چقدر سلاح های دیگه متفاوت و viable هستن. اگه درگیر بازیای 2021 نبودم الان خیلی دوست داشتم بقیه سلاح ها رو خوب تست کنم.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
منم با سپر کمتر از همه تونستم کنار بیام، شمشیر هم زیاد کار نکردم! :-" ولی با اسپک آخرش دوست داشتم تموم کنم!(صرفا در حد باز کردن و یک دور بازی کردن باهاش رفتم:-" )

اون اسپک Guan Yu رو هم برای نیزه خریدم، فقط به خودم فحش میدادم:-" اصلا نتونستم باهاش کنار بیام:|

سلاح اول منم تفنگ بود، بعدش تیرکمون (مشت هم بازی نکردم:( ) تفنگ هم اون آپگریدش که سه تا تیر پست سر هم میزد:x:x:x این رو اگر میگرفتم، رسما تموم بود دیگه :p
بدبختی اینجاست که باز کردن اون آخریا خیلی دنگ و فنگ داره و کلی طول می‌کشه! :D من آخرش هم بیشتر اینا رو باز نکردم و بعدها که دوباره سراغش میرم، باید این قضیه رو بذارم توی برنامه.
Guan Yu خیلی خفنه! یکی از اولین بارهایی که بازی رو تموم کردم (شاید هم اولین) با همین بود. :D

دقیقا منم تفنگ رو بیشتر از همه استفاده کردم. ولی بعد از اینکه یه بار بازی رو تموم کردم و دیگه بقیشو از یوتوب دیدم، فهمیدم که چقدر سلاح های دیگه متفاوت و viable هستن. اگه درگیر بازیای 2021 نبودم الان خیلی دوست داشتم بقیه سلاح ها رو خوب تست کنم.
آره از این نظر بازی واقعاً عالیه و تنوع سلاح‌ها فوق‌العاده‌ست! حیفه که آدم خودش رو محدود بکنه به یکی دو سلاح خاص، ولی از اون طرف هم وقتی عادت کنیم دیگه سخت میشه اونا رو ول کرد و سراغ بقیه سلاح‌ها رفت. :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
سپر واقعا نمیشه باهاش بازی کرد، یعنی هردفعه یکی میگه با سپر بازی رو تموم کردم، من فقط تعجب میکنم:))
البته من با هر کدوم باف اون آیتم بنفشه بود بازی میکردم، ولی کلا با سپر موفقیتی نداشتم هیچوقت:-"

@Dinosaur
اون اسپک آخر تفنگ رو بگیر که یاد و خاطره ی آیتم های شیطان Isaac برامون زنده میشه>:)

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
یعنی اگه یه نفر دیگه اومد گفت کل بازیو با 15 اتمپت تمام کردم من انصراف میدم:-??اخه پونزده تا چطور اصلا داستانشو فهمیدید، من تالا بیس بار رفتم هردفعه دیالوگای جدید داره و انگار تا نصف داستان معلوم شده
البته اینم بگم هییچ تجربه قبلی از این سبک گیمپلی نداشتم احتمالا برا اینه کمابیش نوبم

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
یعنی اگه یه نفر دیگه اومد گفت کل بازیو با 15 اتمپت تمام کردم من انصراف میدم:-??اخه پونزده تا چطور اصلا داستانشو فهمیدید، من تالا بیس بار رفتم هردفعه دیالوگای جدید داره و انگار تا نصف داستان معلوم شده
البته اینم بگم هییچ تجربه قبلی از این سبک گیمپلی نداشتم احتمالا برا اینه کمابیش نوبم

اون تموم کردن منظورم نبود منظورم این بود تونستم یه راند رو تا آخر برم تموم کنم :D یادمه بچه ها گفته بودن دیالوگ خیلی داره، برای پایان اصلی باید 10 بار تا آخر بری تا داستان رو بفهمی نمیدونم حالا بعد اون بازم دیالوگ جدید داره یا نه ؟ :-?

خودم 3-4 رفتم حالا دوباره چند وقت دیگه میرم سراغش >:) پایان اصلی رو هم ببینم >:)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
@Changed_Man 50
در مورد تایتان بلاد ها پرسیده بودی
اومدم کووت کنم دیدم پستت پریده :D

این جا جواب میدم چجوریه سیستم تایتان بلاد ها
(این برا الماس ها و آمبروسیا ها هم صادقه)

سیستم اینه که هر بار باس اول (Fury Sisters) و باس آخر رو (اسپویل نمی کنم) بزنی بهت یدونه تایتان بلاد میده
(بعضی موقع های هم Wretched Broker تو کافه تریا، معاوضه می کنه چیزای دیگه رو با تایتان بلاد)
ولی حالا نکتش اینه. با هر سلاح فقط یه بار میتونی از هر باس تایتان بلاد بگیری
دفعه بعد بری سراغش فقط بهت دارکنس میده

که در اون صورت یعنی فقط میشه 12 بار تایتان بلاد گرفت، درسته؟ (البته aspect آخر هر سلاح رو هم بازی تو دسته خودش حساب می کنه که اون جوری میشه 24 تا، ولی خب اون به کنار، به این زودی ها قرار نیست همه Aspect ها رو آزاد کنی، مخصوصا اگه ندونی پیش نیازهاش چین :D)
حالا باید چیکار کرد که بیشتر تایتان بلاد گرفت؟
این جاست که سیستم Heat میاد وسط >:)

بعد از این که یه بار باس آخر بازی رو شکست بدی، موقع شروع دست یه طوماری وا میشه که Pact of Punishment نام داره و توش میتونی Heat هر دست رو تنظیم کنی، یعنی چی؟
سیستم هیت میاد میگه: من میذارم به انتخاب خودت به یه سری روش بازی رو برای خودت سخت تر کنی، عوضش هر ذره که سخت تر کنی قضیه رو، من دوباره پاداش باس فایت ها رو ریست می کنم و میتونی ازشون یه بار دیگه تایتان بلاد و الماس و آمبروسیا فارم کنی
یه ارتقا هم داره House Contractor که باهاش دروازه Erebus باز میشه تو بعضی از اتاق های مپ که اگه هیت هات بالای 5/10/15 باشه، می تونی از یه سری پورتال ها وارد یه اتاقی بشی که توش بعد یه چالش حسابی پوست بکن بهت یه جایزه جدید بده و تاثیری هم رو تعداد اتاق ها نداشته باشه. (عملا ارتقای اضافه بر سازمان)

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
من هفته پیش بازیو نصب کردم (PC) و یک ساعت بازی کردم اونقدر جذبش نشدم. امروز دوباره رفتم تو بازی، اصلا نفهمیدم 4 ساعت چجوری گذشت :D چقدر اعتیاد آوره بازی :D

هرچند هنوز خیلی راسته کار دستم نیومده :D 4 سلاح اولیه رو باز کردم. یسری اپگرید کلی انجام دادم. با 3 تا سلاح اول بازی کردم و بیشتر از همه با تیر کمون حال کردم :D سپر هم خفن بود ولی سخته یکم. حس میکنم باید با یک سلاح master بشم هی سوییچ نکنم :D درکل خیلی خوشم اومد :D

فقط میشه عزیزی بیاد و یک سری نکات اولیه و راهنمایی های کلی بگه؟
من خودم تا باس اول رفتم چند بار و دفعه اول کشتمش و رفتم استیج بعدی ولی دفعات بعد نشد بکشمش :D هر بار منو کشت :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر