Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

abi69

کاربر سایت
Dec 15, 2014
246
نام
Arthur Morgan
لامصب راکستار هنوز یک تریلر هم نداده بشینیم اینحا ساعت ها دربارش صحبت کنیم و هایپ رو ببریم بالا واقعا در سکوت کامل خبری هست بازی و تا نخاد هیچ خبری از داخل شرکت به بیرون درز نمیکنه

Sepehr_T

کاربر سایت
Jun 29, 2021
61
اندازه مپ به شخصه برام اهمیتی نداره. محیط شهری منظورمه. محیط بیابون و جنگل و کوهستان و اینارو که هرچقدر میخوان بزرگ کنن یا کم باشه مهم نیست کسی مجبورم نکرده بگردمشون.
بجاش محتوا رو زیاد کنن و محیط اینتراکتیوتر باشه و جزییات بالا باشه. ساختمون‌های صرفا جا پر کن کم بشه و هر ساختمونی واقعا یه مجتمع باشه که پِرپسی داشته باشه و بشه داخلش شد و تعامل داشت. بازی ای که دویست تا ساختمون داره که میشه داخل صدتاش رفت بهتر از بازی‌ایه که ششصدتا ساختمون داره و می‌شه فقط داخل دویستاش رفت.
من به شخصه خودم اوپن وردی مثل evil within 2 رو می‌پسندم که محیط پرت و الکی نداره و با اینکه خیلی کوچیکه هم کاملا حس اوپن ورد می‌ده هم حس الکی چرخیدن نداره.
این مشکل محیط‌های الکی پلکی رو همه جی‌تی‌ای‌ها داشتن و امیدوارم با تجربه rdr2 تو این مورد یه تغییر اساسی بکنه. gtav گشتن توش کمی حوصله‌سربر بود و بجز اکتیوتی‌ها پوینت آو اینترست خاصی نداشت.
حالا اون بازیی که 2 تا ساختمون داره و میشه توی هر دو تاش رفت و بازیی که 3 تا ساختمون داره و میشه توی 2 تاش رفت کدومش بهتره؟
درباره ارتباط evil within 2 و دنیای GTA برای رد گم کنی اینو گفتی" وگرنه در اصل منظورت همون "Resident Evil 4 بهترین بازیه تاریخه و تمام بازیسازان دنیا شاگرد شینجی میکامی هستن و وسکر ختم شخصیت منفی های صنعت گیمه" بوده. فقط من موندم چطور میشه یه گیمر در تمام مسائل پیرامونش یه راهی پیدا کنه که آخرسر برسه به شینجی میکامی!

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
تو مپی که لیک شد نقطه ای بود Quincy World نام داشت که معادل دیزنی‌لندِ که به سبک راک استار پارودی شده

این پوستر که اخیرا لیک شده و آرت استایل و طنزمایه پوستر شبیه به آثار راک استار :
IMG_20210718_164236.png
هیولای‌سبز با Online GTA V Artwork(از 8:30) مطابقت داره
5guub6 (1).jpg IMG_20210718_165737.jpg IMG_20210718_165512.jpg
?Coincidence

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
تو مپی که لیک شد نقطه ای بود Quincy World نام داشت که معادل دیزنی‌لندِ که به سبک راک استار پارودی شده

این پوستر که اخیرا لیک شده و آرت استایل و طنزمایه پوستر شبیه به آثار راک استار :
View attachment 217515
View attachment 217479View attachment 217481View attachment 217482
?Coincidence
داره جالب میشه قضیه

IMG_20210718_200615_337.jpg

امروز طی پستی در 4Chan نقشه‌ای مرتبط با یک Theme Park که باز هم ادعا شده در GTA 6 وجود خواهد داشت منتشر شده.

تصویر بالا حاوی چندین نکته مهم و کلیدی است:

۱ - کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و شباهتی به دیگر لیک ها ندارد.

۲ - با توجه به متن موجود روی تصویر، شوخی هایی از جنس شوخی های راکستار (جملات دو پهلو غالبا همراه با مضمون جنسی)

۳ - همخوان بودن با نقشه‌ای که پیشتر (پست قبلی) منتشر شد.
مشاهده هماهنگی با نقشه منتشر شده.

یا یک گرافیست خبره اقدام به سرکار گذاشتن طرفداران گذشته یا به قدری بی نقص و کامل است که میتوان گفت، واقعیست.
شاید هم راکستار در پشت پرده مشغول پرت کردن حواس هاست..

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
این وجود پارک دیزنی لند رو توی GTA 6 قطعی بدونید!

شواهد و قرائن کاملا اینو ثابت میکنه و اکثر غریب به یقین کله گنده های کامیونیتی راکستار اینو تایید کردن و یا حداقل تکذیب نکردن !
ایده همچین پارکی قبلا تو بازی Bully پیاده شده

خبر بعدی : لیستی از لوگو و اسامی موجهای رادیویی هم بیرون اومده که خیلی تمیز کار شده و جالبه بدونید فونت و لوگوها بوی دهه 80s رو میده

IMG_20210719_084844.jpg

و اما مهم ترین بحث این چند روز جالبه که بدونید این مورد دیزنی لند رو یه کاربری یکسال و اندی قبل پیش بینی کرده بود .

IMG_20210719_211453_280.jpg

جالبه که نظرات دیگه این کاربر خیلی جالب و درخور توجه هست
مثلا در مورد وجود یه کشتی تفریحی بزرگ که ما صاحبش هستیم و مشابه کمپ داچ باید اون رو مدیریت کنید البته در مقیاس بزرگتر و البته این کشتی تفریحی میتونه پوششی باشه برای قاچاق دراگ به وایس سیتی

IMG_20210719_211458_740.jpg

و البته یکی از خفن ترین ایده های این کاربر مشکوک در مورد ایده سوییچ کرکتر-زمان هست که خود من بشخصه بارها بهش فکر کرده بودم که کنسولهای نسل جدید الان دیگه قدرت اینو دارن که این ایده رو پیاده کنن و این کاربر قبل از اینکه بازی مثل Ratchet and Clank نشون بده کنسولها توانایی تغییر دنیا در آن واحد رو دارن این ایده رو مطرح کرده بوده

IMG_20210719_211456_267.jpg

"ایده ای برای مکانیک کاملاً جدید گیم پلی بازی GTA VI
من در مورد ایده بنزین زدن یا ذخیره سازی سلاح در صندوق عقب ماشین صحبت نمی کنم ، من در مورد مکانیکی کاملاً گیم چنجر در صنعت بازی صحبت می کنم. Gta V سوئیچ شخصیت را معرفی کرد ، یک روش فوق العاده ابتکاری برای بازی جهان باز از طریق شخصیت های مختلف. با دانستن این موضوع ، Gta VI باید فراتر از اینها باشد.
من نه تنها سوئیچ کاراکتر ، بلکه یک سوئیچ زمان پیشنهاد می کنم. تصور کنید که در زمان مدرن توسط پلیس تعقیب می شوید ، سپس دکمه ترکیبی را برای سوئیچ زمان فشار می دهید ، می بینید که محیط اطراف شما به ماشین های پلیس معادل 1980 ، موسیقی ، ساختمان ها ، شخصیت ها تغییر می کند. این مکانیک به شما امکان می دهد دوره های زمانی را بر اساس تقاضا تغییر دهید ، مگر اینکه در یک مأموریت اصلی باشید ، بنابراین یک کرکتر می تواند دو خط داستانی داشته باشد و تصمیماتی که او در دهه 80 می گیرد ، بر خط داستانی امروز تأثیر می گذارد. این کاملاً برآورده کننده بحث دهه 80 یا مدرن است که بارها بحثش در میان کاربرها مطرح شده است و این یک روش شگفت انگیز برای اجرای ایده مولتی تایم لاین است.من امیدوارم که راک استار این کار را انجام دهد ، و نه فقط یک تصمیم کم عمق در مورد بزرگتر کردن نقشه یا واقع گرایانه تر بازی، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که ما انتظار داریم و راکستار انجام خواهد داد"

بنظر من ایده وحشناک خفنی هست!

و در آخر این هم جدیدترین ویدیوی یوتیوب راکستار :

View attachment IMG_20210719_210907_554.mp4

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY

View attachment 217515
View attachment 217479View attachment 217481View attachment 217482
?Coincidence
پشمام..این Quincy World رو خانم میریام بلارد آرت دایرکتور راکستار در GDC 2019 قبلا بهش اشاره کرده بوده!!!

r/GTA6 - Rockstar North's Art Director Miriam Bellard Talking About Disneyland ("Quincy World") on Her GDC Talk

آیا وقتش نیست ایمان بیاریم؟

یه چیز دیگه هم اینکه این مپ کانسپت دیزنی لند رو پوسترش نوشته شده:

IMG_20210719_223536_387.jpg

تو GTA 5 یه کمپانی ساخت فیلم هست به اسم:

IMG_20210719_223056.jpg

که مالکش شخصی هست به اسم Fred Quincy که اطلاعاتش تو GTA Fandom که یکجور مرجع اطلاعات سری GTA هست نوشته شده:
IMG_20210719_223533_815.jpg

که چهره ش هم خیلی شبیه Tony Baxter یکی از روسای سابق کمپانی والت دیزنی هست

IMG_20210719_223825_725.jpg

یادتون نره راکستار قبلا یه همچین حرکتهایی زده مثل کاری که با هیلاری کلینتون کرد 😂

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
و البته یکی از خفن ترین ایده های این کاربر مشکوک در مورد ایده سوییچ کرکتر-زمان هست که خود من بشخصه بارها بهش فکر کرده بودم که کنسولهای نسل جدید الان دیگه قدرت اینو دارن که این ایده رو پیاده کنن و این کاربر قبل از اینکه بازی مثل Ratchet and Clank نشون بده کنسولها توانایی تغییر دنیا در آن واحد رو دارن این ایده رو مطرح کرده بوده

این رو چند سال پیش یوبی هم گفته بود تو برنامه دارن یه محیط رو در چند زمان مختلف برای AC پوشش بدن

به نظر میاد یکی از چیزاییه که رو نسل جدید سازنده ها دنبالشن و میخوان اجراش کنند

Rockst@r

کاربر سایت
Jul 9, 2021
8
با این اخبار منتشر شده میشه نتیجه گرفت راکستار باز هم میخواد رکورد بزرگی " جزییات و نوآوری خودش رو تو دنیای GTA بشکونه. در مورد بخش آنلاین از اونجایی که طرفدارش نیستم ترجیح میدم بابت DLCهای داستانی یا محتویات جدیدی که به دنیای اصلی بازی اضافه میشه هزینه کنم.

• Like
Reactions: simplexcomic96

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر