Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
مقایسه فرودگاه میامی با مپ لیک شده:

1626369877892.png

یعنی 6 تا باند بالایی رو تو مپ کردن 2 تا ؟! یا باید زوم بشه تا دیده بشه؟

براساس طول باند فرودگاه اسکیل کردم این مپ اندازه مپ جی تی ای5 میشه! بنظر میاد کل فضای شهری هر دو تا مپ یکسانه (اگه هر دوتا رو یک اندازه در نظر بگیریم) ولی تو این مپ لیک شده مناطق شهری پخش شده و متمرکز نیست

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,604
مقایسه فرودگاه میامی با مپ لیک شده:

View attachment 217105

یعنی 6 تا باند بالایی رو تو مپ کردن 2 تا ؟! یا باید زوم بشه تا دیده بشه؟

براساس طول باند فرودگاه اسکیل کردم این مپ اندازه مپ جی تی ای5 میشه! بنظر میاد کل فضای شهری هر دو تا مپ یکسانه (اگه هر دوتا رو یک اندازه در نظر بگیریم) ولی تو این مپ لیک شده مناطق شهری پخش شده و متمرکز نیست
البته اگه نگاه هم کنی به فرودگاه طولش اندازه 5-6 عرض شهره
اینش هم یکم عجیبه
البته فکر کنم 3 تاس نه 2 تا
ولی خوب اصوولا مپای GTA باید کوچیک تر از واقعیت باشه
نمیدونم ولی خیلی دوست دارم تریلرGTA VI ببینم
فکر کنم اولین تریلر بهار/تابستون 22 بیاد

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
فکر کنم تا بازی بیاد قشنگ نقشه فلوریدا و میامی بیاد دستمون 😄
تو بازی چشم بسته بدون اینکه مپ باز کنیم هرجایی خواستیم بریم 🤣

واسه نقشه RDR2 که لیک شده بود یه تاپیک در موردش زدن تو Gtaforums که تا ۵۰۰ صفحه هم رفت هر تریلری که میومد میومدن خط کش و.. میذاشتن از روی تریلر متوجه میشدن نقشه کاملا درسته

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
بین تمام gta ها اگر توجه کنید نسخه ای وجود نداره تنوع اب و هوایی داشته باشه. و تنها بازی راک استار که با تغییر محیط، اب و هواش تغییر چشم گیری میکرد رد دد٢ بود. از مناطق کوهستانی پر برف تا مناطق جنگلی سرسبز و پایین تر نقشه مناطق افتابی و بیابانی. من احساس میکنم توی gta بعدی حتما به این موضوع توجه میکنن و صرفا رو تنوع محیطی تمرکز نمیکنن و تنوع اب و هوایی هم وارد بازی میشه. البته برای این منظور هم باید یک نقشه ی بزرگ طراحی کنن

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
بین تمام gta ها اگر توجه کنید نسخه ای وجود نداره تنوع اب و هوایی داشته باشه. و تنها بازی راک استار که با تغییر محیط، اب و هواش تغییر چشم گیری میکرد رد دد٢ بود. از مناطق کوهستانی پر برف تا مناطق جنگلی سرسبز و پایین تر نقشه مناطق افتابی و بیابانی. من احساس میکنم توی gta بعدی حتما به این موضوع توجه میکنن و صرفا رو تنوع محیطی تمرکز نمیکنن و تنوع اب و هوایی هم وارد بازی میشه. البته برای این منظور هم باید یک نقشه ی بزرگ طراحی کنن
اصلا یکی از بولد ترین قسمت لیک ها بخصوص لیک معروف Project Americas اینه که آب و هوا خیلی نقش مهمی داره توی gta6 داره و سعی شده به واقع گرایانه ترین وجه ممکن اب و هوا طراحی بشه تو بازی

Weather is a heavy focus (hurricanes, floods, etc).

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110

طول باند رو نصف در نظر گرفته درصورتی که فرودگاه میامی و لس آنجلس طول باند تقریبا برابری دارن:

1626410069531.png
1626410075431.png

1626409570751.png

فقط زمانی میشه نظر قطعی داد که اسکیل هردو مپ یکسان باشه الان ما اصلا نمیدونیم چقدر باید روی اون مپ لیک شده زوم کرد تا اسکیل (یا همون زوم 100%) هر دوتا مپ برابر باشه
ولی بازم طول باند ها نمیتونه انقدر اختلاف داشته باشه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,544

نظرت چیه ؟ @.Amirone
خیلی خوب شده از نظر خودم
بهترین مادیه که تا الان براش ساختن، تمام مادها رو روش امتحان کردم ولی این ماد ریمستر با همین ویدئو مشخصه بهترینشونه، خیلی طبیعی شده بازی مخصوصا پوشش گیاهی، برای ماد خیلی خوبه ولی راکستار اگه بخواد ریمستر کنه چه این بازی چه بازی های قبلشو، کار سختی در پیش داره، چون تمام مدل ها و انیمیشن ها رو باید تغییر بده، تیم جدید هم که برای ریمستر عناوینش داره، فقط مشکل مشخص نبودن برنامه هاشونه که امیدوارم هر چه زودتر ملتو از خماری در بیارن

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
آقا یه اتفاق جالبی افتاده که فکر میکنم بگم حتما براتون

کاربری هست تو یوتیوب بنام XXII که خودمن از قدیم سابسکرایبش کردم و دنبالش میکردم بخاطر تریلر کانسپت هایی که میسازه درباره GTA 6 یا GTA Online و GTA های قدیمی

مساله اینه که دیروز چنل رسمی یوتیوب راکستار یه تریلر از DLC جدید GTA online منتشر کرد
این ویدیو:

که شباهت عجیبی داره به ویدئو فن مید این یارو XXII که سه سال پیش ساخته :

اخه چطور ممکنه؟
یعنی راکستار کپی کرده؟ اصلا غیر ممکنه راکستار کپی کنه حتی NPC رو..
پس شاید این طرف برای راکستار کار میکنه
این احتمالش هست

حالا جالب اینکه من رفتم و یکی از بهترین کانسپت تریلرهای GTA 6 رو پیدا کردم و بنظرم خیلی جالب اومد براتون پایین میفرستم ببینید

View attachment IMG_20210716_115604_974.mp4

نکته جالب اینکه XXII معادل رومی عدد 22 هست

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,604
طول باند رو نصف در نظر گرفته درصورتی که فرودگاه میامی و لس آنجلس طول باند تقریبا برابری دارن:

View attachment 217166
View attachment 217167

View attachment 217165

فقط زمانی میشه نظر قطعی داد که اسکیل هردو مپ یکسان باشه الان ما اصلا نمیدونیم چقدر باید روی اون مپ لیک شده زوم کرد تا اسکیل (یا همون زوم 100%) هر دوتا مپ برابر باشه
ولی بازم طول باند ها نمیتونه انقدر اختلاف داشته باشه
فکر کنم اگه نقشه v بشه بخش فرودگاشو هم سایز فرودگاه vi کنی بشه سایز نقشه واقعیو به دست اورد

• Like
Reactions: Bellic

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689
نه تو رد دد 1 هم تنوع اب و هوایی بود مثل همون جا که داچ خودشو میندازه میکشه که کاملا برفی بود تا بیا بون های بی اب و علف که در gta v که بعد رد دد اومد وجود نداشت و این دلیل نمیشه که تو rdr2 چون تنوع اقلیم وجود داشته تو gta vi هم باشه این دو بازی بحثشون از هم جداست

• Like
Reactions: stanley

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,604
بجاش محتوا رو زیاد کنن و محیط اینتراکتیوتر باشه و جزییات بالا باشه. ساختمون‌های صرفا جا پر کن کم بشه و هر ساختمونی واقعا یه مجتمع باشه که پِرپسی داشته باشه و بشه داخلش شد و تعامل داشت. بازی ای که دویست تا ساختمون داره که میشه داخل صدتاش رفت بهتر از بازی‌ایه که ششصدتا ساختمون داره و می‌شه فقط داخل دویستاش رفت.
giphy.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر