Gran Turismo 6 [پست اول حتماً خوانده شود]

طبیعیه ، شرایطشون خیلی فرق می کنه ، GT5 بعد از یه دوره ی خیلی طولانی اومد و خیلی هایپ شده بود ولی GT6 با اختلاف یکسال از نسخه قبلش اومده و از همه مهمتر آخر نسل هم منتشر شده ... میشه گفت یجورایی قربانی PS4 شد
GT 5 November 24, 2010
GT 6
6 December 2013

بالاخره ما هم اوریجش رو خریدیم.حالا وقتش حریف بطلبیم:dمیگم مثل GT5 واسه اینم یه تاپیک بزاریم هر هفته رکورد یه مسیر رو بزنیم.
این آپدیت 1 گیگ چی داره دقیقا؟

بالاخره بازی رو آپدیت کردم ! :((
مصیبتی که سر آپدیت GT6 کشیدم رو سر هیچ بازی دیگه ای نکشیده بودم ! 4 بار (!) زدم آپدیت بشه ، 2 بار که نصفه شب گذاشتم و عصر فرداش رسیدم خونه و قطع شده بود ، یه بار دیگه هم باز نصفه شب گذاشتم و 3 ساعت بعدش قطع شد. این بار هم از ساعت 11 دیشب گذاشتم و وقتی اومدم خونه دیدم دانلود شده ! :دی (جا داره از احمد عزیز هم تشکر کنم بابت راهنمایی های فوق العاده ای که بابت دانلود کرد و میره برای آپدیت های حجیم بعدی ! :دی)
دوستانی که بازی رو آپدیت میکنن حتماً یه سری به Festival of Speed بزنن. به ازای هر 3 تا مسابقه که طلا بگیرین ، یه ماشین میده و ماشین ها هم عالی هستن ! (هم قدیمی هستن و هم جدید ، من به خیلی از ماشین های قدیمی میگم خفن ولی شاید دوستان تعریفشون از ماشین عالی فقط مدل های 2013 و 2014 باشه ! :دی)
تیتراژ بازی هم بعد از آپدیت عوض شده ! :دی وقتی میگیم بعضی از کارهای PD عجیب غریبه ، به خاطر همین چیزاست ! آخه دیگه کی میاد تیتراژ بازی رو هم با آپدیت عوض کنه ؟! :| ولی تیتراژ جدید جالب تره و اوایلش انستیتوی آیرتون سنا رو نشون میده و بعد هم مراحلی از طراحی Mercedes Benz VGT و ... آخرین سکانس تیتراژ هم خیلی جالبه و فردی رو نشون میده (حالا یا خود آیرتون سنا هست یا بازیکن) که کلاه ایمنی معروف آیرتون سنا با لوگوی Renault رو داره و سوار Lotus معروفش میشه. احتمالاً به زودی DLCـش بیاد.
بخش Vision GT هم خیلی جالبه و همه کمپانی ها رو گذاشته و البته به جز Mercedes Benz ، بقیه ـشون فعلاً فقط یه طرح دارن. توی بخش Mercedes Benz هم علاوه بر هدیه دادن ماشین خوفناک این کمپانی ، ویدئوی معرفی ماشین و حدود 20 تا طرح هم ازش هست. فقط خدا رحم کنه اگه بخوان سر هر ماشین Vision GT یه ویدئوی HD هم بذارن !! :دی

دوستان یه خبر بد و اونم اینه که GT6 پنج برابر کمتر از GT5 در زمان لانچ خودش فروخته ! :|
Gran Turismo 6 launch sales were just a fifth of GT5's • News • Eurogamer.net
طبیعی بود که کمتر از GT5 باشه ، ولی دیگه 1/5 رو فکر نمیکردم ! :دی
کلاً این فروش کمتر دلایل مختلفی داره :
1. همیشه نسخه دوم GT توی هر نسل کمتر از نسخه اول میفروشه.
2. GT5 از خیلی جهات ناامیدکننده بود و خیلی ها دیگه اون انتظار رو برای GT6 نداشتن.
3. امتیازهای بازی هم خیلی عالی نبوده (مخصوصاً اوایل کار که تا 70 و خورده ای رفت)
4. یکی از مهم ترین موارد هم شروع نسل جدید هست که از خودم گرفته تا خیلی ها توی Neogaf و GTPlanet از همون زمان معرفی بازی حدس میزدن این کار اشتباه باشه و بازی روی PS4 موفق تر عمل کنه. مخصوصاً اینکه بازی داستانی نیست و مثل CoD , GTA و ... هم نیست که در هر صورت خیلی ها بخرنش. خود من به شخصه 2 نفر رو از نزدیک میشناسم که PS3ـشون رو فروختن و منتظر خرید PS4 و دیگه امکان خرید GT6 رو ندارن. توی فروم ها هم خیلی ها به این موضوع اشاره کردن.
5. نسخه های دیجیتالی توی این آمار محاسبه نشده و زمان GT5 هم خبری از نسخه های دیجیتالی نبوده. البته بعیده آمار اون ها در مقایسه با نسخه های فیزیکی زیاد باشه ! :دی
ولی در کل این فروش کم میتونه به نفع سری GT باشه. یادش بخیر سال 2010 و 2011 (و حتی توی همین تاپیک) گفتم که بد نیست فروش بازی خیلی بالا نباشه تا PD بفهمه یه جاهایی رو داره اشتباه میره. خود من که از GT6 خیلی بیشتر از GT5 خوشم اومده و به نظرم یه حالت جذاب تر و پرکشش تری داره. گرافیک و گیم پلی هم فوق العاده هستن و خیلی از اینایی که 8 دادن هم از این دو بخش به شدت تعریف کردن. ولی مشکل کار اینه که یه سری از ایرادات GT5 اصلاً برطرف نشده و دیگه باید توی GT6 به اون ها رسیدگی میشد. هوش مصنوعی (البته بعضی ها میگن توی مسابقات بالاتر بهتر میشه ولی شاید اشتباه کنن ، توی بخش Arcade هم درجه بندی داره و روی درجه آخر بهتر میشه) ، دمیج (که این هم انگار توی آنلاین سر جای خودش هست و دمیج مکانیکی وجود داره) و مهم تر از همه صداگذاری که بزرگ ترین شکایت ها رو به همراه داشت و همه فکر میکردن توی GT6 درست میشه ، ولی تقریباً هیچ تغییری نکرد. حالا بعضی منتقدهای بامزه یه سری ایرادات دیگه هم گرفتن مثل اینکه بازی خشک هست (!!!) که اونا رو کاری نداریم چون طرف احتمالاً انتظار یه ریسینگ تو مایه های NFS رو داشته ! :دی ولی منتقدهایی که نقدهای درست حسابی کردن و ایرادات مناسبی گرفتن ، باید بهشون گوش داده بشه و این مشکلات رفع بشه. GT هر نسخه از نظر گیم پلی و گرافیک عالی کار میکنه ، ولی این ایرادات قدیمی همین طور توی بازی باقی مونده و دیگه وقتش هست با شروع نسل بعد یه تغییر اساسی توی این قسمت ها بدن. (البته این حرف ها رو بعد از GT5 هم زده بودم ولی خبری نشد ! :دی)

این آپدیت 1 گیگ چی داره دقیقا؟
ماشین Mercedes Benz Vision GT
4،5 تا ماشین جدید مثل برادران DeltaWing و Acura NSX Concept
آزاد شدن بخش آنلاین (!)
تیتراژ یا همون Opening جدید (!!)
چند تا مسابقه اضافه برای بخش Career
جایزه برای یه سری از مسابقات که توی نسخه اصلی جایزه نمیداد.
یه سری چیزهای کوچیک دیگه هم هست.

آخرین ویرایش:
این قسمت store GT6 که از داخل بازی واردش میشه . زده پول میشه خرید کرد خواستم ببینم فقط پول میده یا شامل ماشین و چیز های دیگه هم میشه ؟ دوستان کسی در موردش نمیدونه ؟؟

این قسمت store GT6 که از داخل بازی واردش میشه . زده پول میشه خرید کرد خواستم ببینم فقط پول میده یا شامل ماشین و چیز های دیگه هم میشه ؟ دوستان کسی در موردش نمیدونه ؟؟
فکر میکنم فقط پول باشه ، ولی نکنین این کارا رو ! :دی زیاد که از این جور کارا بکنین دیگه سازنده ها پررو میشن و توی همه بازی ها این موضوع رسم میشه.
از طریق این Glitch میشه راحت پول درآورد ، البته خودم امتحانش نکردم چون بعد از سال ها (!) رنج و سختی تونستم بازی رو آپدیت کنم ! :دی نمیتونم تضمین 100% بدم که مشکلی پیش نمیاد ، ولی خیلی ها از این روش یه شبه پولدار شدن ! :دی

اقا میگم رفیقم دستگاهش کپی خوره رفته یه dlc دانلود کرده کلی ماشین مجانی بهش داده این چه dlc ایه ؟ کسی خبری داره ازش ؟
اگه اشتباه نکنم همه اونا داخل نسخه معمولی هم هستن و ماشین جدیدی در کار نیست (خوشبختانه !) ماشین های DLC لوگوی 15 سالگی GT روشون خورده و رنگ آمیزی مخصوص دارن و شاید یه ذره تیونینگ هم شده باشن. (مطمئن نیستم این آخری رو)

مهدی کار خودته تاپیک رو درست کن شوماخرها بریزن توش

والا بچه ها همراهی نمیکنن واس همین منم بیخیال میشم !! :|

اقا میگم رفیقم دستگاهش کپی خوره رفته یه dlc دانلود کرده کلی ماشین مجانی بهش داده این چه dlc ایه ؟ کسی خبری داره ازش ؟

ALL_DLC_PACK_FIX :d

فکر میکنم فقط پول باشه ، ولی نکنین این کارا رو ! :دی زیاد که از این جور کارا بکنین دیگه سازنده ها پررو میشن و توی همه بازی ها این موضوع رسم میشه.
از طریق این Glitch میشه راحت پول درآورد ، البته خودم امتحانش نکردم چون بعد از سال ها (!) رنج و سختی تونستم بازی رو آپدیت کنم ! :دی نمیتونم تضمین 100% بدم که مشکلی پیش نمیاد ، ولی خیلی ها از این روش یه شبه پولدار شدن ! :دی

اگه اشتباه نکنم همه اونا داخل نسخه معمولی هم هستن و ماشین جدیدی در کار نیست (خوشبختانه !) ماشین های DLC لوگوی 15 سالگی GT روشون خورده و رنگ آمیزی مخصوص دارن و شاید یه ذره تیونینگ هم شده باشن. (مطمئن نیستم این آخری رو)
ممنون خوب یعنی چی اقا اونوقت میشه با این ماشین ها مسابقه هم داد ؟ اگر اینطوری باشه که خیلی بده

تلفیق شب و بارون و Custom Soundtrack توی nurburgring با نمای Cockpit عجب چیزی میشه :crying1::d هرچقدر بیشتر بازی میکنم بیشتر از بازی خوشم میاد

البته من هنوز Patch رو نزدم و این 2 روز فقط توی Arcade پیست ها رو چک کردم با آب و هواهای مختلف :d

ایول دمت گرم !!!!!!!!!!!!!!

- - -ویرایش - - -

والا بچه ها همراهی نمیکنن واس همین منم بیخیال میشم !! :|

ALL_DLC_PACK_FIX :d

دوست عزیز اگه قصد داری تاپیکو را بندازی . فقط یه چی این مسابقه میذارین تو sesional event بذارین که شرایط یکسان باشه . چون غیر از این کسی نمی دونه کی راست میگه کی دروغ . یکی میبینی مثلا 2.14 رکورد زده از دروغ میاد میگه 2.11 زدم . یه چیزی باشه که ارزش وقت گذاشتن داشته باشه . وقتی اونجا بازی کنی دیگه کسی نمی تونه دروغ بگه میری Leaderbord رو نگاه میکنی . بنظر من این event vision mersede benz خوبه . کسانی که طرفتار این مرسدس بنز جدید و زیبا هستن بیان تاپیک رو همراهی کنن !!!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or