Gran Turismo 6 بسيار واقعي تر از گذشته است

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
در مورد دمیج باید بگم که من نودم اونقدر حساسم که تمام مسابقه هایی که ماشین کوچکترین صدمه ای میبینه به سرعت ری استارت میکنم, چون اصلا دلم نمیاد که چهره له شده ماشین عزیزمو توی ریپلی نگاه کنم و کلا کنترلم رو هندلینگ به هم میریزه, اما ترجیح میدا م که یه دمیج در حده این شبیه ساز ایجاد میکرد و در عوض برای افرادی که دل دیدن ماشین له شدشونو ندارن گزینه غیر فعال کردن قرار میداد.
و کاش میشد این تاپیک به نحوی با تاپیکه اصلی GT6 ادغام بشه,چون هم مطالب مفیدی در مورده جی تی داره هم از چند دسته شدن نظرات طرفداران و به اصطلاح خوابیدن تاپیک های مربوط به جی تی 6 جلو گیری بشه.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
در مورد دمیج باید بگم که من نودم اونقدر حساسم که تمام مسابقه هایی که ماشین کوچکترین صدمه ای میبینه به سرعت ری استارت میکنم, چون اصلا دلم نمیاد که چهره له شده ماشین عزیزمو توی ریپلی نگاه کنم و کلا کنترلم رو هندلینگ به هم میریزه, اما ترجیح میدا م که یه دمیج در حده این شبیه ساز ایجاد میکرد و در عوض برای افرادی که دل دیدن ماشین له شدشونو ندارن گزینه غیر فعال کردن قرار میداد.
و کاش میشد این تاپیک به نحوی با تاپیکه اصلی GT6 ادغام بشه,چون هم مطالب مفیدی در مورده جی تی داره هم از چند دسته شدن نظرات طرفداران و به اصطلاح خوابیدن تاپیک های مربوط به جی تی 6 جلو گیری بشه.
سر اين قضيه دميج داره يكم ديگه زياده روي ميكنه اين يامائوچي بهتره يه ذره پا روي دل خودش بزاره و به حرف طرفدارانش رو گوش بده
اما هوش مصنوعي رو عوض كنه خودم ميرم ژاپن ترورش ميكنم:d

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,169
نام
حسین
چه جالب:dگرن توریسمو حتی فورتزا 5 رو هم رقیب خودش نمیدونه=))ماشااله منبع این خبر هم که انقدر معتبره که من گُرخیدم:d

مهم نیست GT چه فکری میکنه.اونچه که مهمه اینه که فورتزا سلطان بلامنازع سبک شبیه ساز هست.فاصلش هم روز به روز داره با جی تی بیشتر میشه.به سلامتی وقتی جی تی 6 عرضه شد و مثل جی تی 5 یه متای 85 گرفت،دیگه پرونده مقایسش با فورتزا همیشه بسته میشه:d
رقابت بین gt و forza رو که میبینم یاد رقابت بین فیفا و پرو میفتم که به دلیل اهمال یه شرکت،رقیب هم اون تلاش سابق رو نداره و هر دو بازی رو به افول میرن درست مثل فیفا که در نبود پرو پیشرفت نکرد و الان دیگه فیفا هم بازی درست حسابی نیست.
در ضمن بهتره فورزت رو رقیب حساب کنه وگرنه توی نسل جدید هم تبعات بدی در انتظارشه..مثلا یه سوسک شدنِ حسابی
yahoo_4.gif

آخرین ویرایش:

Dexon

کاربر سایت
Apr 18, 2007
631
نام
محمد
من چند وقت پیش دموی gt6 تست کردم کاملا واقعی تر شده! بخصوص تغیر زاویه دوربین توی پیچ ها خیلی توی القای حس بهتر محیط و فهم وضعیت ماشین(خوب داریم میپیچیم یا نه!) کمک کرده گرافیک هم پیشرفت کرده البته برای یک ریسینگی که ادعای شبیه سازی داره در درجه اخر اهمیت محسوب میشه!

البته نکته اینجاست سریع ترین راننده جهان سباستین وتل به سری gt علاقه داره! ولی افرادی که توی سایت ها به گیم ها مختلف از ریسینگ تا شوتر نمره میدن احتمالا یک فراری از نزدیک ندیدن و ماشینی هم که دارن فیات پانداست! بالاترین سرعتی هم که تا حالا رفتن به بیش از 100 کیلومتر در ساعت میرسه!

و موقع نمره دادن با خودشون میگن خب این بازی تخریب پذیری داره پس اینقدر امتیازش اضافه میشه! تصویر زمین روی کاپوت بهتر می یوفته ! امتیاز یکم بیشتر شد!... در حالی که هیچ نظری درباره اینکه هندلینگ یک شبیه ساز درست هست که چطور باشه نمی توانند داشته باشن!

در کل کژوال گیمینگ در هر سبکی لازم از شوتر گرفته تا ریسینگ!ساده تر امتیاز های شاید بهتر و طرفداران خوشحال تر!...

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
چه جالب:dگرن توریسمو حتی فورتزا 5 رو هم رقیب خودش نمیدونه=))ماشااله منبع این خبر هم که انقدر معتبره که من گُرخیدم:d

مهم نیست GT چه فکری میکنه.اونچه که مهمه اینه که فورتزا سلطان بلامنازع سبک شبیه ساز هست.فاصلش هم روز به روز داره با جی تی بیشتر میشه.به سلامتی وقتی جی تی 6 عرضه شد و مثل جی تی 5 یه متای 85 گرفت،دیگه پرونده مقایسش با فورتزا همیشه بسته میشه:d
رقابت بین gt و forza رو که میبینم یاد رقابت بین فیفا و پرو میفتم که به دلیل اهمال یه شرکت،رقیب هم اون تلاش سابق رو نداره و هر دو بازی رو به افول میرن درست مثل فیفا که در نبود پرو پیشرفت نکرد و الان دیگه فیفا هم بازی درست حسابی نیست.
در ضمن بهتره فورزت رو رقیب حساب کنه وگرنه توی نسل جدید هم تبعات بدی در انتظارشه..مثلا یه سوسک شدنِ حسابی:d

از این حرفا فقط پیش کسی نگین که میخندن بهتون. مگه دور همی با 4 تا فورزا باز نشسته باشید. "مهم نیست GT چه فکری میکنه.اونچه که مهمه اینه که فورتزا سلطان بلامنازع سبک شبیه ساز هست. " یعنی این جمله آخرشه دیگه. من موندم پس فروش بیش از 70 میلیون نسخه برای 5 شماره و دانلود بالای 1 میلیون نسخه برای GT Academy 2013 که همون دموی GT6 هم هست، چیه! پس هنوز بعد 3 سال روزی 20.000 هزار نفر آنلاین بازی میکنن چیه! نگین از این حرفای الکی تو رو خدا.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
من چند وقت پیش دموی gt6 تست کردم کاملا واقعی تر شده! بخصوص تغیر زاویه دوربین توی پیچ ها خیلی توی القای حس بهتر محیط و فهم وضعیت ماشین(خوب داریم میپیچیم یا نه!) کمک کرده گرافیک هم پیشرفت کرده البته برای یک ریسینگی که ادعای شبیه سازی داره در درجه اخر اهمیت محسوب میشه!

البته نکته اینجاست سریع ترین راننده جهان سباستین وتل به سری gt علاقه داره! ولی افرادی که توی سایت ها به گیم ها مختلف از ریسینگ تا شوتر نمره میدن احتمالا یک فراری از نزدیک ندیدن و ماشینی هم که دارن فیات پانداست! بالاترین سرعتی هم که تا حالا رفتن به بیش از 100 کیلومتر در ساعت میرسه!

و موقع نمره دادن با خودشون میگن خب این بازی تخریب پذیری داره پس اینقدر امتیازش اضافه میشه! تصویر زمین روی کاپوت بهتر می یوفته ! امتیاز یکم بیشتر شد!... در حالی که هیچ نظری درباره اینکه هندلینگ یک شبیه ساز درست هست که چطور باشه نمی توانند داشته باشن!

در کل کژوال گیمینگ در هر سبکی لازم از شوتر گرفته تا ریسینگ!ساده تر امتیاز های شاید بهتر و طرفداران خوشحال تر!...
دقيقا حرفتو بايد با طلا نوشت زد سر در بازي سنتر متاسفانه كسايي كه فورزا رو بهتر از GT ميدونن هيچ اطلاعي از مسابقات اتومبيل راني ندارن همين وتل با بازي كردن گران توريزمو به مسابقات فرمول يك علاقه مند شده. جالب اينجاست كه تحليلگري كه تو IGN گران توريزمو رو نقد كرده همونه كه آنچارتد رو نقد كرده يعني نرفتن حتي بدن يه نفر كه كارش رانندگي اينكارو بكنه صلاحيت يوروگيمر يا گيم اسپات نيست كه گران توريزمو رو نقد كنه فدراسيون جهاني اتومبيل راني بايد اينكارو بكنه در اون صورت ببينم متاي فورزا چند ميشه:-*

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
من که هیچ تخصص و ادعایی تو این زمینه simu ندارم ... جفتشم بازی کردم .. از نظر من از حیث مراحل forza 4 بهتر بود ولی شبیه سازی ماشین ها و خصوصا گیم پلی gt5 برا من لذت بخش تر بود ... gt6 جای خود دارد ...

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan

در ضمن بهتره فورزت رو رقیب حساب کنه وگرنه توی نسل جدید هم تبعات بدی در انتظارشه..مثلا یه سوسک شدنِ حسابی:d

جواب شما رو من نميدم ميگذاريم آقاي جرمي كلاركسون مجري برنامه ي Top Gear بده جالب اينجاست از صداي ايشون توي فورزا 4 استفاده شده و تاپ گير با مايكرو تو اين بازي همكاري داشته
467816-jeremy-clarkson.jpg

[LTR] I called Sony and asked it to send me a game chip already loaded with the 700 computer cars. And I am in a position to test out its claims because, unlike most people, I really have driven almost all of them in real life. There are mistakes. The BMW M3 CSL, for instance, brakes much better on the road than it does on the screen. And there's no way a Peugeot 106 could outdrag a Fiat Punto off the line. But other than this, I’m struggling: they’ve even managed to accurately reflect the differences between a Mercedes SL 600 and the Mercedes SL 55, which is hard enough to do in real life. There's more, too. If you take a banked curve in the Bentley Le Mans car flat out, you’ll be fine. If you back off, even a little bit, you lose the aerodynamic grip and end up spinning. That's how it is. This game would only be more real if a big spike shot out of the screen and skewered your head every time you crashed. In fact that's the only real drawback: that you can hit the barriers hard without ever damaging you or your car. [/LTR]

ترجمه:
من با سوني تماس گرفتم و ازشون خواستم كه يه نسخه از بازي رو به همراه 700 ماشينش برام بفرستن. واقعا من در جايگاهي هستم كه نقدش كنم چون برخلاف اكثر مردم من اكثر اين ماشين ها رو روندم. خوب اشتباهاتي هم وجود داره براي مثال BMW M3 CSL در جهان واقعي ترمزهاي بهتري داره تا در گران توريزمو. و يا اينكه عمرا يه Peugeot 106 نميتونه Drag بهتري نسبت به يه Fiat punto داشته باشه اما از اون طرف آنها ( Polyphony digital ) حتي موفق شدن تفاوت بين Mercedes sl 600 و sl 55 رو نشون بدن چيزي حس كردنش توي دنياي واقعي كار سختيه. فقط اين هم نيست اگر با ماشين بنتلي لمان كمي سرعتتون بالا باشه با كناره برخورد ميكنيد اما بلاخره رد ميشيد اما اگه حتي يه كم سرعتتون رو زياد پايين بياريد مسابقه رو ميبازيد. يا حتي باعث ميشه كه دور خودتون بچرخيد كلا بازي اين جوريه. بازي فقط يه راه وجود داره كه واقعي تر از ايني كه هست بشه اونم اينه كه يه سيخ از توي تلويزيون در بياد و هر موقع كه تصادف ميكنيد به صورت شما بزنه تا درد ناشي از تصادف رو حس كنيد. براستي تنها نقطه ضعف بازي همينه( منظورش اينه كه شما وقتي تصادف ميكنيد مثل تو دنياي واقعي آسيب نميبينيد و مثلا پاتون نميشكنه)

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,024
نام
sami
نقد خیلی خیلی یک طرفه بود:dمقایسه این با FM 5 خیلی مسخرست باید با همون FM 4 مقایسه بشه
منم دمو رو دانلود کردم پیشرفت محسوسی حداقل تو زمینه گرافیک به اون صورت ندیدم حتی در مقایسه با FM 4 دیگه چه برسه به نسخه پنجمش
این بازی اگه بیاد مشکلاته نسخه پنجمه خودشو حل کنه خیلی خیلی فوق العاده میشه...به شدت منتظرشم:bighug:

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,788
نام
علی
خب همون حسی که من همیشه نسبت به این دو بازی داشتم به نوعی تو متن این مقاله گفته شد و اون هم اینکه سری گرن توریسمو شبیه سازتر و در نتیجه سختتر و حرفه ای تر از سری فورتزا هست!
حالا تا به اینجای نسل فقط جی تی 5 اومد و کمی پایینتر از سطح انتظار بود و از اون ور مایکروسافت پشت سر هم سه تا فورتزا داد حالا همه فک می کنن توپ و میدون در دست فورتزا بود!
اون موقع که امثال جی تی 1 با متای 96 جی تی 2 با متای 93 و جی تی 3 با متای 95 و اون فروش های میلیونی داشتن آقایی می کردن ترن 10 و سازنده هاش کجا بودن ؟! خب معلومه داشتن گرن توریسمو بازی می کردن :d
جی تی کمی به فورتزا میدون داد و حالا وقت اون هست که با شماره 6 بیاد به جایگاه اصلی خودش!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
خب همون حسی که من همیشه نسبت به این دو بازی داشتم به نوعی تو متن این مقاله گفته شد و اون هم اینکه سری گرن توریسمو شبیه سازتر و در نتیجه سختتر و حرفه ای تر از سری فورتزا هست!
حالا تا به اینجای نسل فقط جی تی 5 اومد و کمی پایینتر از سطح انتظار بود و از اون ور مایکروسافت پشت سر هم سه تا فورتزا داد حالا همه فک می کنن توپ و میدون در دست فورتزا بود!
اون موقع که امثال جی تی 1 با متای 96 جی تی 2 با متای 93 و جی تی 3 با متای 95 و اون فروش های میلیونی داشتن آقایی می کردن ترن 10 و سازنده هاش کجا بودن ؟! خب معلومه داشتن گرن توریسمو بازی می کردن :d
جی تی کمی به فورتزا میدون داد و حالا وقت اون هست که با شماره 6 بیاد به جایگاه اصلی خودش!
واقعا مت نشون دهنده ي ارزش يه بازي نيست چه شاهكارهايي كه متاي بالايي نداشتن مثل هيلو 3 يا 4 دقيقا يادم نيست كدومشون بود كه متاش حول و حوش 70 بود ولي خداييش من هر دو رو بازي كردم خيلي بازياي خوبين مخصوصا سه

Lonely Days

کاربر سایت
Oct 26, 2010
26
نام
hamed
من کنسول ندارم و متاسفانه تا حالا نتونستم تست کنم این دو بازی رو (سری forza و gt5) ولی تو فروم های خارجی و حتی داخلی اتومبیل و از زبون کسایی که خودشون راننده حرفه ای پیست هستن و یا حرفه ای شبیه ساز رو دنبال میکنن زیاد شنیدم که سری گرن توریسمو شبیه ساز بهتری هست و رفتار وعکس العمل ماشینا ، فیزیک ماشین و شبیه سازی تایرا توش خیلی بیشتر شبیه واقعیت هست تا سری forza .
حالا شاید فورزا تو چیزای دیگه برتری داشته باشه ولی به نظرم مهم ترین چیز تو یه ریسینگ شبیه ساز همون کیفیت سیمولیشن ، فیزیک و رفتار مخصوص هر ماشین هست و چیزای دیگه در درجه بعدی اهمیتن.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
فورتزا واقعا شبیه ساز فوق العاده ی فقط طرفداران متعصب و بی منطق جی تی میگن ارکید و..
من عاشق ریسینگمو با جی تی بزرگ شدم و با فورتزا زندگی کردم ولی این حرف که جی تی از فورتزا واقعی تره و قبول ندارم

یه مثال:تو فورتزا4پیست خیس تو بازی نذاشتن چون اطلاعات عملکرد تایر تو پیست خیس اون برند تایری که استفاده میکردن وجود نداشته
همیننشون میده چقد به واقعی بودن بازی اهمیت میدن میتونستن الکی یه چیزی بذارن و نذاشتن

شما اگه با یه فرمان درست و حسابی هر دو رو بازی کنین میفهمین فورتزا تو شبیه ساز چیزی از جی تی کم نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر