Fragmovie Center

سلام..دیدم چند وقته بچه ها تو xfire زدن تو کار fragmovie ساختن و اینجا هم کمبود این تاپیک حس میشه ..پس گفتم خودم دست به کار شم : )

حالا ممکنه این سوال پیش بیاد که اصلا Fragmovie چیه دیگه؟
fragmovie یه جور فیلم کوتاهه که کسایی که Online یا Lan بازی میکنن (بازیای FPS معمولا) با edit کردن Frag هایی که توی بازیاشون میگیرن و قرار دادن یه آهنگ متناسب با اون movie درست میکنن و جاهای مختلف مثل youtube یا xfire یا سایتای مربوطه قرار میدن تا بقیه ببینن و مثلا نظر بدن درباره movieـشون..که برای ساختن Fragmovie به صورت فردی و یا گروهی کار میکنن..حتی یه سری تیم ها هستن که کارشون فقط درست کردن Fragmovieــه..
در ضمن demo با fragmovie فرق داره و این 2 تا رو با هم قاطی نکنید.

کسایی هم که fragmovie میسازن باید سعی کنن تا جایی که میتونن قسمت هایی از بازیشون رو توی movieـشون قرار بدن که "منحصر به فرد" باشه و skill خاصی بخواد اون کار..آخه جدیدا بعضیا رو دیدم که مثلا طرف snipeـش رو در میاره و به شکل خیــلی ساده و معمولی یکی رو که دوره ازش میبینه و میزنش و بعدش اینو تو movieـش میزاره :| .. در صورتی که یه همچین کارایی رو یه بچه 5 ساله هم میتونه انجام بده و اگه از اونا توی movieـتون استفاده کنید به شدّت جذابیت fragmovieـیتون کم میشه..یه نکته دیگه ای هم که هست اینه که تاجایی که میتونید سعی کنید آهنگی رو انتخاب کنید که به movieـتون بخوره و movieـتون رو یه جوری edit کنید که با آهنگ هماهنگ باشه.. برای ساختن fragmovie هم معمولا از آهنگای Metal و Techno و یه سری آهنگای ریتمیک استفاده میکنن.fragmovie هم خیلی نباید طولانی و یکنواخت باشه جوری که وسطش طرف حوصلش سر بره(برا خودم این مورد پیش اومده قبلا).افرادی هم که توسط شخص سازنده ی اون movie کشته میشن سعی کنن از خودشون جنبه نشون بدن و مثلا نگن چرا اون جایی که منو زدی رو گذاشتی تو movieـت :biggrin1: یه سری افـکت ها هم هستن که اگه اونا رو اضافه کنید باعث میشه movieـتون جالب تر بشه..(مخصوصا افکت Slowmotion). بعضی اوقات هم اگه توی movie بازی از حالت اول شخص دربیاد و سوم شخص بشه و یه Fragـی رو که گرفتین از زوایای دیگه ای هم نشون بده باعث میشه که اون movie از حالت یکنواخت بودن دربیاد.

خوب کارایی هم که قراره توی این تاپیک انجام بشه اینان:

• قرار دادن لینک fragmovie هایی که خودتون درست کردین و یا اونایی که جاهای دیگه دیدین.
  • بحث و تبادل نظر درباره ی اون ها
  • معرفی برنامه هایی برای edit کردن فیلم
  • قرار دادن آهنگ های مناسب برای ساختن Fragmovie
  • قرار دادن demo های record شده از Match ها و ...
خودم اول شروع میکنم:

Get Quaked 3 Part1
Get Quaked 3 Part2
یکی از بهترین Fragmovie هایی که تا حالا دیدم..Frag های بی نهایت زیبا..آهنگ هماهنگ با بازی..افکت های عالی..edit عالی..یعنی هر چیزی که یه Fragmovie خوب باید داشته باشه این داره..اصلا آدم شک میکنه کسایی که بازی میکنن چین:biggrin1: آدم ؟ روبات؟ Bot ? ولی یه مشکل بزرگی که داره اینه که FOVـش کمه! Crosshair هم اگه میزاشتن بهتر بود.
CykO - Instagib
اینم یه demoـه از بازی خودم توی Quake3 .. برای اجراش به Q3 و Mod ـه CPMA نیاز هست.

من الان میخاستم کلّی fragmovie و اینا معرفی کنم ولی به دلیل اینکه adsl نمیتونم بگیرم و فیلتـریـنگ و این صحبت ها نشد دیگه همه رو اینجا معرفی کنم.:dozing:
الان Cod4 بازا باید بریزن اینجا :biggrin1:
فقط دوستانی که میخان Fragmovie هاشون رو معرفی کنن یه لطفی بکنن یه توضیح کوچیکی در مورد نحوه ی ساخت و اینکه از چه برنامه هایی استفاده کردن و این چیزا بدن.

پ.ن1 : تاپیک در حد مهم شدن هست؟
پ.ن2 : اون توضیحاتی که اون بالا دادم بر اساس تجربیات خودم بود و اگه مزخرف گفتم ببخشید دیگه:biggrin1:

آخرین ویرایش:

manouch

کاربر سایت
May 25, 2007
369
نام
امیر منوچهر
ایول دستت درست داش ارسلان لازم بود چنین چیزی. :love:
خب خودم چیز های درست حسابی بذارم حال کنید. :p

===========
Fragmovie 1 : Sniping as a Fake Player
خب این اولین Fragmovie منه.
یار Fake واستاده بودم برای تیم DF.
تیم داشت گند میزد که Sniper به من رسید. نتیجه رو خودتون حدس بزنید بعد از دیدنش. :D
Edit این کار خودم نیست چون زیاد این کاره نبودم و ... و برای همین Demo رو دادم فرزاد (EnEmY) برام Edit کرد.
چیز خفنی هم شد Edit ش. منظورم بیشتر انتخاب Music هست که کاملا جور هست با Frag ها.
فرزاد Demo رو با برنامه Cod4Player باز کرده و بعد با Fraps ضبط کرده.
برنامه Edit ش هم میدونم Sony Vegas هست.
اگر دیدید خوشحال میشم
Frag ها هم به نظر خودم جالب بودند ولی خب این Video زیاد بازدید کننده نداشت و همینطور ملت Cool مدادند زیاد.
==========
Fragmovie 2 : FasT ShoT o_O
این رو من یک توضیحی بدم. :D
2 تا از بچه ها (صادق و احسان) یک Video از Fast Shot هاشون گذاشته بودند.
من هم خیلی دلم میخواست چنین چیزی داشته باشم.
البته من به جای مپ Strike مپ Vacant رو انتخاب کردم.
خلاصه رفتم تو سرور Public و شرو کردم به Record کردن.
چند Round سعی خودم رو کردم و آخر سعی تو یک Round پس از 3 بار تلاش موفق شدم. :D
بدجور هم زدم. یک تیر دو نشون. :D
Edit کردنش کار خودمه برای همین به پای کار Editor های بزرگی مثل فرزاد نمیرسه. ولی بازم مثل قبلی موزیک خیلی با فیلم جور هست.
برنامه ادیت Sony Vegas بوده و مثل فرزاد با Cod4Player و Fraps ضبط و Edit شده.
این یکی برخلاف قبلی خیلی بیننده و Cool داشته یک دلیلش احتمالا به خاطر حجم کمش بوده. (اینترنت زغالی ملت و ...)
البته کلی بیننده خارجکی هم داشته. :D
این دومی رو توصیه میکنم حتما ببینید. می ارزه به صبر کردن.
==========
باز هم از ارسلان تشکر میکنم و بگم که توضیحات جامع و مفصلی داده.
فکر میکنم ارزش مهم کردن رو داشته باشه چون چیزهای دیگه میاند و میرند اما این Fragmovie ست که میماند. :D
با تشکر از همه :love:

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
ممنون به خاطر ـه تایپیک ....
منم خودم یه مینی FragMovie دارم ... به عنوان اولین ....
خیلی کوتاه ...
زحمتش رو هم فرزاد جان کشید !
http://www.xfire.com/video/e9bbf/
یه سری CFG هم هست ... برای درست کردن Fragmovie استفاده میشه ...
خودم دارم ... ولی تا الان استفاده نکردم ... چون به خاطر PC ـه داغون خودم نمیتونم Movie درست کنم ...
یه توضیحی هم در مورد اونا بدن اساتید ممنون میشم !

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
احسان کجایی بیای کالکشن Ace رو کنی برای ملت :D

این Fragmvie اولین کار من بود که با راهنمایی فرزاد ساختم.
http://www.xfire.com/video/c06e2/
از Fraps برای ضبط کردن و از Sony vegas برای Edit کردن استفاده کردم...آهنگی که روش گذاشتم godsmack -The enemy هست.
بیشتر سعی کردم از Frag هایی استفاده کنم که تک به 4 گرفتم و Frag های Double توش زیاد هست.
خوشبختانه این مرتیکه 2 تا بالاتر پست داده جدیدا هم تیمی ـه من شده :D میدونه جدیدا جام توی تیم عوض شده و کمتر اینجوری Frag میگیرم...بیشتر جام یه جوری هست که تیم Flank نشه.
=====================================
این یکی هم یه Mini Fragmovie هست که از یک Round ـه بازی گرفتم...یه اسنایپ معمولی + 2 تا Desert با زاویه 90 درجه!! فکر نمیکنم کسی بتونه این حرکت منو تکرار کنه :D
هیچ گونه Edit خاصی نداره فقط با Xfire کپچر و آپلود کردم.
http://www.xfire.com/video/b6fce/

پ.ن: ارزش مهم شدن داره ;)

aerelm

کاربر سایت
Nov 14, 2008
38
پ.ن1 : تاپیک در حد مهم شدن هست؟

چیکار به مهم شدنش داری ؟ =/
هدف باید مفید بودن باشه !!
02# : Random Shots

این ویدئو به اون صورت Fragmovie به حساب نمیاد ، ولی یه سری Fragـه که چیدم کنار هم.
و البته به لطف Convertor خز xfire کیفیت موزیک به فنا فرستاده شده.

ادیت : Sony Vegas v.8
موزیک : In Flames - Man Made God
------
And It's Just the Beginning : #01

اینم فرگمووی ( Oo ) اولم که با n00bترین Ideaهای ممکن ساخته شده =/
ادیت : Sony Vegas v.8
موزیک : myGRAIN - Veil of Sun

-----
فعلا که مشکل بزرگ کمبود frag دارم ! کسی frag درست داشت بده movie کنم براش :/

آخرین ویرایش:

manouch

کاربر سایت
May 25, 2007
369
نام
امیر منوچهر
خوشبختانه این مرتیکه 2 تا بالاتر پست داده جدیدا هم تیمی ـه من شده :biggrin1: میدونه جدیدا جام توی تیم عوض شده و کمتر اینجوری Frag میگیرم...بیشتر جام یه جوری هست که تیم Flank نشه.
منظور از مرتیکه من هستم. :D
آره خو یکی خفن تر بیاد ضعیف ها میرن جاهای به درد نخور. :D
==========
راستی æ خوش آمدی ! :love:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
منم از امشب میذارم تا صبح ساعت میندازم ببینم فیکس P!H میشم یا نه. :biggrin1:
برای جلوگیری از اسپم بازی برو تو پروفایلت جوابت رو دادم :D(انشالله خودت داری یه طرح میریزی از دستت راحت بشیم :D)
لینک Fragmovie اسماعیل رو کسی نداره که اون یارو ترکه واسش درس کرده بود....اونم خیلی ردیف بود.

manouch

کاربر سایت
May 25, 2007
369
نام
امیر منوچهر
برای جلوگیری از اسپم بازی برو تو پروفایلت جوابت رو دادم :D(انشالله خودت داری یه طرح میریزی از دستت راحت بشیم :D)
لینک Fragmovie اسماعیل رو کسی نداره که اون یارو ترکه واسش درس کرده بود....اونم خیلی ردیف بود.
منم برای جلوگیری از اسپم جوابت رو اصلا نمیدم. :D
اسماعل که Fragmovie داشت ؟!؟!
من که ندیده بودم.
اگه باشه که خیلی خدا باید باشه.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
آره بابا یه ترکه براش درست کرده بوده توی پروفایل خودش گذاشته بود به اسم Partizan movie اگر درست یادم بیاد... حجمش هم حدود 70 مگ بود...دیدمش ازش میگیرم.

aerelm

کاربر سایت
Nov 14, 2008
38
@ mench

آره خو ، فقط آهنگش یه خورده خیلی زیاد ملایم بود واسه FragMovie =/

اکثر FragMovieهای خوب CoD4 رو تو سایت Tek9Cinema میشه پیدا کرد، اگه عضو باشین قابلیت دانلود هم داره.

اینم چند تا از FragMovie های خفن CoD4 :

Paradox - Rapid

Mazarini - It's just the beginning

LuckeR - Too Lucky

Stevy - 9 Lives

---
اینم یه دونه از اون FragMovieهای به قول خارجی ها Must-See

Cereal Killers 1.0

یه FragMovie گروهی ، که اصولا بعد از دیدن این movie دیگه چشمتون به +20 و +15 و این تیپ Fragها عادت میکنه :-j

---
این هم یه FragMovie که من خودم از تیتراژش خیلی خوشم اومد :

She Looked 16

به اسمش زیاد توجه نکنید =/ اسم آهنگیه که گذاشته رو movie

آخرین ویرایش:

manouch

کاربر سایت
May 25, 2007
369
نام
امیر منوچهر
اینم جدید ترین فیلم من ... البته نمیشه بهش گفت Fragmovie ... چون در اصل برای خنده ست. :D :D
Superman Squad
با همون Cod4player فیلم هارو باز کردم و با Fraps ضبط کردم و با Sony Vegas اون هارو Edit کردم.
آهنگش هم مال Battlefield Bad Company هست. :love:

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
اینم جدید ترین فیلم من ... البته نمیشه بهش گفت Fragmovie ... چون در اصل برای خنده ست. :D :D
Superman Squad
با همون Cod4player فیلم هارو باز کردم و با Fraps ضبط کردم و با Sony Vegas اون هارو Edit کردم.
آهنگش هم مال Battlefield Bad Company هست. :love:
:lol:
خیلی باحال بود!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر