Final Fantasy XV

هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD

0sra_746998.jpg

Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395

بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!

داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.

شخصیت‌ها

Noctis Lucis Caelum

6VnfIZq.jpg

ناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.

Gladiolus Amicitia

FVzuTCQ.jpg

به عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.

Ignis Scientia

J7uR3Mw.jpg

اگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.

Prompto Argentum

5K6psmC.jpg

دوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.

Cor Leonis

KpzDL2H.jpg

اسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.

ffxv_group.jpg

Regis Lucis Caelum

2fAs1EH.jpg

lYPOktO.jpg

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.

Stella Nox Fleuret

aiSlm88.jpg

استلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.

Idola Eldercapt

RwHqPoM.jpg

r858QnA.jpg

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.

شخصیت مجهول 1

AIuClhO.jpg

احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.

شخصیت مجهول 2

siqIyYf.jpg

Ec1Gb7h.jpg

هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست

شخصیت مجهول 3

RTgarOR.jpg

شخصیت مجهول 4

mtUhsWM.jpg

TG08MDX.jpg

یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.

شخصیت مجهول 5

nXNPHUb.jpg

شخصیت مجهول 6

R9bwaul.jpg

zv2XQYD.jpg

مکان‌ها

Lucis

uokupsN.jpg

BVll1BT.jpg

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.

7eVkEmI.jpg

گیم‌پلی

گروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود

اثر

Yuki Matsuzawa
rxqy_15250894_1710158779301439_1696406686293575967_o.jpg

Opencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
گند زدن

خراب کردن

Readن

The secret behind Final Fantasy XV's Chapter 0 revealed - Nova Crystallis

بازی واقعا 10 سال Time Skip داره

و اینطور که حدس میزنم اونجایی که میگن بازی خطی میشه جاییه که 10 سال میگزره :|

تاباتا گند زدی میرتیکه گند

یعنی حسی که الان من دارم اینه که این مردک میخواد فقط طراحی شخصیتا رو عوض کنه یعنی موندم این و نومورا میتونن تو چشمای هم نگاه کنن؟

استلا - Regis و حالا هم شخصیتای اصلی (به خصوص Noct )

کلا گند زد به هایپم :|

بدجور خراب کرد

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,547
نام
کورش
بدجور خراب کرد
من متوجه نشدم مشکلش چیه؟
تنها مشکلی که در بازی تابحال با توجه به اطلاعات داده شده دیدم کمبود محتواست. اینکه تعداد summon ها کم شده و نصف بازی خطی ولی متوجه نمیشم 10 سال در زمان جلو رفتن چطور میتونه باعث خراب کردن بازی بشه. کل قضیه فقط بخشی از داستان بازیه.
اتفاقا من ترجیح میدم یخورده سن و سالشون بره بالا :D تاحالا که در jrpg و انیمه هرچی پروتاگونیست بوده بچه بوده . الان این میتونه یه تنوعی برای من باشه.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
گند زدن

خراب کردن

Readن

The secret behind Final Fantasy XV's Chapter 0 revealed - Nova Crystallis

بازی واقعا 10 سال Time Skip داره

و اینطور که حدس میزنم اونجایی که میگن بازی خطی میشه جاییه که 10 سال میگزره :|

تاباتا گند زدی میرتیکه گند

یعنی حسی که الان من دارم اینه که این مردک میخواد فقط طراحی شخصیتا رو عوض کنه یعنی موندم این و نومورا میتونن تو چشمای هم نگاه کنن؟

استلا - Regis و حالا هم شخصیتای اصلی (به خصوص Noct )

کلا گند زد به هایپم :|

بدجور خراب کرد
>:)فکر کردی اون موقع که می گفتم لیک معتبر میگذارم الکی می گفتم؟>:)یعنی تا حالا باورت نشده بود؟8-|
بعد الان این که نوکت ریش میذاره و بقیه هم ته ریش،شخصیت ها عوض میشن؟!!!!!!!!!!!!!
مشکل اینجاست که همه چیز را رو بیلد اولیه بازی در نظر می گیرید.مگه تاباتا نگفت برای اینکه کل داستان تو یه بازی قرار بگیره یه سری تغییرات دادیم؟من ماه پیش لیک نگذاشتم که ورسوس سه قسمت بوده؟
خب الان کل چیزی که تا حالا از ورسوس و 15 دیدیم مربوط به 1 سوم یا نصف داستانه.مطمئن باش اگه نومورا هم بود شخصیت ها اینطور تغییر می کردند(منظورم نوکت و دوستاشه).فقط با این تفاوت که تو شماره دوم ورسوس این اتفاق می افتاد.مطمئن باش تایم اسکیپ هم دلیل خوبی داره. اگه می خواستند اون ده سال را تو بازی بگذارند،باید با فچ کوئست گذاشتن این کار را می کردند که بعید می دونم هیچکدوممون اینو دوست داشته باشه.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
من متوجه نشدم مشکلش چیه؟
تنها مشکلی که در بازی تابحال با توجه به اطلاعات داده شده دیدم کمبود محتواست. اینکه تعداد summon ها کم شده و نصف بازی خطی ولی متوجه نمیشم 10 سال در زمان جلو رفتن چطور میتونه باعث خراب کردن بازی بشه. کل قضیه فقط بخشی از داستان بازیه.
اتفاقا من ترجیح میدم یخورده سن و سالشون بره بالا :D تاحالا که در jrpg و انیمه هرچی پروتاگونیست بوده بچه بوده . الان این میتونه یه تنوعی برای من باشه.
من از همین کمبود محتوا می ترسم.رسما گفتن که مبارزه با عفریت بعد از چند چپتر اول بازیه.از اونجا که اون مبارزه بعد از تایم اسکیپه و احتمالا بازی از همون جا هم خطی میشه،یعنی فقط تو چند تا چپتر اول بازی اپنه(احتمالا تا پس گرفتن تاج و تخت) و این خیلی بده.اگه مبارزه با عفریت مثلا چپتر 5 باشه ،یعنی 2 سوم بازی خطیه.:|
خدا خودش به داد برسه.:-t

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
من متوجه نشدم مشکلش چیه؟

محتوای خوب رو کمیت تعیین نمیکنه کیفیته که مهمه

مشکل اینجاست که طراحی Noct سن بالا هرچقدرم خفن باشه هیچ شباهتی به خودش نداره و کاملا فرق داره به هیچ وجه این 2 تا یکی نیستن به هیچ وجه و من دلم نمیخواد نصف بازی رو با اون بازی کنم :| مخصوصا اینکه اگه Post Game هم با اون باشه که برا من فاجعست و اینکه طراحی رو انقدر عوض کرده مزخرفه

هیچ انسانی رو کره زمین از سن 20 تا 30 سالگی همچین تغییری نمیکنه به قول ملت فکر کنم بین این 10 سال Noct شروع به مصرف مواد مخدر کرده که تو 10 سال به این شکل افتاده :|

از طرفی هم میگفتن که Airship رو آخر بازی میگیریم و وقتی نشونش میدادن Noct هنوز جوون بود نمیدونم فازشون چیه

من اصلا خوشم نیومد از این کارشون

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
>:)فکر کردی اون موقع که می گفتم لیک معتبر میگذارم الکی می گفتم؟>:)یعنی تا حالا باورت نشده بود؟8-|
بعد الان این که نوکت ریش میذاره و بقیه هم ته ریش،شخصیت ها عوض میشن؟!!!!!!!!!!!!!
مشکل اینجاست که همه چیز را رو بیلد اولیه بازی در نظر می گیرید.مگه تاباتا نگفت برای اینکه کل داستان تو یه بازی قرار بگیره یه سری تغییرات دادیم؟من ماه پیش لیک نگذاشتم که ورسوس سه قسمت بوده؟
خب الان کل چیزی که تا حالا از ورسوس و 15 دیدیم مربوط به 1 سوم یا نصف داستانه.مطمئن باش اگه نومورا هم بود شخصیت ها اینطور تغییر می کردند(منظورم نوکت و دوستاشه).فقط با این تفاوت که تو شماره دوم ورسوس این اتفاق می افتاد.مطمئن باش تایم اسکیپ هم دلیل خوبی داره. اگه می خواستند اون ده سال را تو بازی بگذارند،باید با فچ کوئست گذاشتن این کار را می کردند که بعید می دونم هیچکدوممون اینو دوست داشته باشه.

والا من که هیچ کدوم از حرفات رو کامل نمیخوندم چون واقعا حس کسی که خودش رو با همه چیز اسپویل میکنه برام مزخرف بود :D

من گفتم شخصیتا عوض شدن؟ طراحی شخصیت با خود شخصیت یکی نیستن پس جملم رو یه بار دیگه بخون

من میگم چیزایی که تو مینویسی رو نمیخونم :D چون بر خلاف تو دوست دارم چیزایی که میشنوم رسمی باشن و اونقدر از بازی بدم نمیاد که خودم رو با همه چیزش اسپویل کنم :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
والا من که هیچ کدوم از حرفات رو کامل نمیخوندم چون واقعا حس کسی که خودش رو با همه چیز اسپویل میکنه برام مزخرف بود :D

من گفتم شخصیتا عوض شدن؟ طراحی شخصیت با خود شخصیت یکی نیستن پس جملم رو یه بار دیگه بخون

من میگم چیزایی که تو مینویسی رو نمیخونم :D چون بر خلاف تو دوست دارم چیزایی که میشنوم رسمی باشن و اونقدر از بازی بدم نمیاد که خودم رو با همه چیزش اسپویل کنم :D
خیلی لطف داری.:|
الان من از بازی بدم میاد که داستانش را میدونم؟:|
رسمی و غیر رسمی چه فرقی داره وقتی درست باشه؟
اسپویل ها را هم که همیشه تو تگ گذاشتم:|

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
خیلی لطف داری.:|
الان من از بازی بدم میاد که داستانش را میدونم؟:|
رسمی و غیر رسمی چه فرقی داره وقتی درست باشه؟
اسپویل ها را هم که همیشه تو تگ گذاشتم:|
لطف من بی حد و مرزه میدونم :)

به نظر من کسی که همچین کاری رو با خودش میکنه یعنی از بازی بدش میاد :D

فرقش اینه که رسمی نمیاد کل بازی رو اسپویل کنه و مطمعنی از حرفشون دیگه

همیشه تو تگ گذاشتی؟ :)) حال ندارم وگرنه تک تک پستات رو میاوردم میزاشتم اینجا
میشه گفت 90درصد حرفات هیچ کدوم تگ نداشت

• Like
Reactions: KingAmir

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,601
نام
mohammad
من فکر می کردم اون اخر بازی هست... که یهو می خواد شروع کنه داستان رو روایت کردن و بگه ماجرای این اتفاق چی بوده...
اگه بخواد نصف بازی با نوکت میانسال باشه... یکم قضیه مضخرف میشه... کاری می کنن برم تی جی اس یه تف تو صورت هاشیموتو بندازم(و ژستم مثل این عکس شهاب حسینی هست که تو اینستا می زارن:D) بگم اخه چرا کارگردان رو عوض کردی که الان این تغییرات رو باید تحمل کنیم:D شهر هارو که نابود کردی... نصف بازی هم که خطیه... شخصیت هارو داغوون کردی...داستانم که عوض شد...

تنها تغییر مثبت بازی از ورسوس گیمپلیش هست که اونم کامل تست نکردم با توجه به دمو ها... ولی میشه گفت حداقل تو این بخش متنوع باشه و تکراری نشه برای ادم...
ـــــــــــــــ
من نفهمیدم چشم نوکت اخر سر چرنگی هست:D یه جا ابیه یجا قهوه ای یجا مشکی...:D
هنوز چشم شینیگامی رو داره یا اونم دیگه نیست؟
چون تو داسکای وقتی سامون رو می گیریم یک لحظه چشاش قرمز میشه...

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
لطف من بی حد و مرزه میدونم :)

به نظر من کسی که همچین کاری رو با خودش میکنه یعنی از بازی بدش میاد :D

فرقش اینه که رسمی نمیاد کل بازی رو اسپویل کنه و مطمعنی از حرفشون دیگه

همیشه تو تگ گذاشتی؟ :)) حال ندارم وگرنه تک تک پستات رو میاوردم میزاشتم اینجا
میشه گفت 90درصد حرفات هیچ کدوم تگ نداشت
از حد و مرز و این حرفها گذشته داره lame میشه میزان لطفت:|
یعنی الان Kourosh هم از بازی بدش میاد؟یا n تا فن دیگه بازی که لیک ها را می خونند؟
اصولا با لیک اشنایی داری؟میدونی همیشه یه اسپویلر آلرت اولش میگذارن؟
90 درصد حرفهام تگ نداشت چون 90 درصد حرفهام اسپویل نبود و بیشتر مربوط به ورسوس می شد.سر جمع یه تایم اسکیپ را توی تگ نگذاشتم چون می دونستید و یه قضیه قطار را که هنوزم درست نفهمیدم چیه.شاید یکی دو تا مورد دیگه هم بوده باشه.سر جمع حساب کنی اینایی که تو تگ نبوده mild spoiler هست.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
من فکر می کردم اون اخر بازی هست... که یهو می خواد شروع کنه داستان رو روایت کردن و بگه ماجرای این اتفاق چی بوده...
اگه بخواد نصف بازی با نوکت میانسال باشه... یکم قضیه مضخرف میشه... کاری می کنن برم تی جی اس یه تف تو صورت هاشیموتو بندازم(و ژستم مثل این عکس شهاب حسینی هست که تو اینستا می زارن:D) بگم اخه چرا کارگردان رو عوض کردی که الان این تغییرات رو باید تحمل کنیم:D شهر هارو که نابود کردی... نصف بازی هم که خطیه... شخصیت هارو داغوون کردی...داستانم که عوض شد...

تنها تغییر مثبت بازی از ورسوس گیمپلیش هست که اونم کامل تست نکردم با توجه به دمو ها... ولی میشه گفت حداقل تو این بخش متنوع باشه و تکراری نشه برای ادم...
ـــــــــــــــ
من نفهمیدم چشم نوکت اخر سر چرنگی هست:D یه جا ابیه یجا قهوه ای یجا مشکی...:D
هنوز چشم شینیگامی رو داره یا اونم دیگه نیست؟
چون تو داسکای وقتی سامون رو می گیریم یک لحظه چشاش قرمز میشه...
Noctis is a young man with dark bluish-silver hair and dark blue eyes. However, the color of both his eyes and his hair have been shown to change during battle; his eyes have turned from blue tocrimson.
این که بعضی وقت ها رنگ چشم های کاراکتر ها متفاوت میزنه چیز غیر طبیعی نیست و تو بازی های مختلف هم هست.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,547
نام
کورش
محتوای خوب رو کمیت تعیین نمیکنه کیفیته که مهمه
اصلا اینطور نیست. کمیت و کیفیت هردومهم هستن وگرنه کیفیت خالی میشه شماره 13 یا به عبارتی 20 ساعت بازی در خط مستقیم. ایراد من تنها هم نیست. جاهای دیگه هم همین ایراد رو گرفتن.
هیچ انسانی رو کره زمین از سن 20 تا 30 سالگی همچین تغییری نمیکنه
بازی از اسمش مشخصه فاکتورهای مربوط به خودش رو داره و قرار نیست مثل انسانهای رو زمین باشه. مثل همون تاثیر کریستال بر کینگ ریجس که نمونه اش روی زمین نیست ولی در دنیای بازی(فیلم) ریجس بشدت پیر شده.
در حقیقت این قضیه واقعا هم میتونه بازی رو خراب کرده باشه ولی الان معلوم نیست چون هیچکدوممون بازی نکردیم. صرفا یه قسمت از داستان رو گفتن. حالا اینکه ممکنه باعث عالی شدن داستان بشه یا ممکنه برعکس خرابش کنه یا هیچ تاثیری نذاره.
البته اینکه شما یا یکی دیگه مدل و قیافه رو دوست ندارین یه بحث دیگه هست. اگه اینطوری حساب کنیم من با کل مدلها از اول مشکل دارم و از ریخت emo شکل مدلها خوشم نمیاد ولی باعث خراب شدن بازی نمیشه.
خلاصه ترس من از چیز دیگه ایه.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
تاباتا گفته که بخش خطی بازی دقیقا نصف بازی نیست و آخرای بازی و وقتی انجام میشه که داستان داره به اوج و آخر خودش میرسه

و اینکه اگر بخوایم به بخش Open World برگردیم یه Option تو بازی هست که میزاره این کار رو بکنیم

بعد از بخش قطار تو بازی یه اتفاقاتی میوفته که به کل ساختار بازی رو تغییر میده ( @Kourosh فکر کنم باید خوشحال باشی الان :D ) و برا همین نمیشه بین این 2 بخش بازی رفت و آمد کرد برا همین بهترین چیزی که به ذهنشون رسیده اینه که یه گزینه تو منو بزارن که بتونیم باهاش به بخش Open World برگردیم

بعد از بخش قطار بازی تموم نمیشه و اتفاقای خفن دیگه ای مونده و بازی به شدت تغییر میکنه (10 سال Time Skip ؟ )

Final Fantasy XV’s Passage from Open World to Linear Clarified; You Can Still Go Back Via Menu | DualShockers

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,547
نام
کورش
@Kourosh فکر کنم باید خوشحال باشی الان :D
دقیقا :D
نکته مهمتر از این گزینه که گفته برای خطی شدن هست اینه که صراحتا گفته اخرای بازی خطی میشه نه وسط بازی. این خیلی مهمتره و کاملا قابل قبوله. میشه مثل بقیه فاینل ها که نزدیک باس اخر که بازی یخورده خطی میشد. این که نصف بازی خطی باشه خیلی ضایع و نگران کننده بود. حتی اگه اون گزینه برای برگشت به اوپن هم نبود اینکه فقط اخرای بازی خطی میشه ( اگه واقعا اخرا باشه) برای من کافیه.

نکته عجیب عوض کردن حرفش در یک هفته است. فکر میکنم اعتراضی چیزی شده که اینطوری گفته. امیدوارم حرفش راست باشه و واقعا اخرای بازی خطی بشه نه از وسط بازی.

روی هم رفته بازم من حس میکنم تاباتا بیشتر از هرکس دیگه ( خیلی بیشتر از ساکاگوچی و نومورا) فاینل های قدیمی رو درک کرده و واقعا میخواد بهشون نزدیک بشه و حوصله اش از بازیهایی مثل 13 سر رفته این مصاحبه هم باز اینو بهم میگه. البته فقط یه احساسه. کیتاسه رو هم نمیتونم بگم چون خودش 7 و 8 رو ساخته و چیزی نیست که بگیم از دستش در رفته و اون دو شاهکار خلق شدن ولی خب اخیرا زده جاده خاکی و تو درو دیواره. الان فقط امیدم به تاباتاست که یه چیزی شبیه همین هشت که الان برای بار nام دارم بازی میکنم رو تحویل بده.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
دقیقا :D
نکته مهمتر از این گزینه که گفته برای خطی شدن هست اینه که صراحتا گفته اخرای بازی خطی میشه نه وسط بازی. این خیلی مهمتره و کاملا قابل قبوله. میشه مثل بقیه فاینل ها که نزدیک باس اخر که بازی یخورده خطی میشد. این که نصف بازی خطی باشه خیلی ضایع و نگران کننده بود. حتی اگه اون گزینه برای برگشت به اوپن هم نبود اینکه فقط اخرای بازی خطی میشه ( اگه واقعا اخرا باشه) برای من کافیه.

نکته عجیب عوض کردن حرفش در یک هفته است. فکر میکنم اعتراضی چیزی شده که اینطوری گفته. امیدوارم حرفش راست باشه و واقعا اخرای بازی خطی بشه نه از وسط بازی.

روی هم رفته بازم من حس میکنم تاباتا بیشتر از هرکس دیگه ( خیلی بیشتر از ساکاگوچی و نومورا) فاینل های قدیمی رو درک کرده و واقعا میخواد بهشون نزدیک بشه و حوصله اش از بازیهایی مثل 13 سر رفته این مصاحبه هم باز اینو بهم میگه. البته فقط یه احساسه. کیتاسه رو هم نمیتونم بگم چون خودش 7 و 8 رو ساخته و چیزی نیست که بگیم از دستش در رفته و اون دو شاهکار خلق شدن ولی خب اخیرا زده جاده خاکی و تو درو دیواره. الان فقط امیدم به تاباتاست که یه چیزی شبیه همین هشت که الان برای بار nام دارم بازی میکنم رو تحویل بده.

آره این عوض شدن حرفش یه جوریه

البته یه چیز دیگه ای هم هست چون اون خبر قبلی که میگفت از اواسط بازیه به صورت کتبی بود و بارها و بارها شده که خبر های کتبی به زبان ژاپنی اشتباه و با ایهام ترجمه شدن چون ترجمه کردن یه سری کلمات ژاپنی سخته و جاهای مختلف معنی های مختلفی میده ممکنه از اونم باشه ولی اینی که الان گفته دیگه مترجم داشته :D

آره کلا خودش گفته که چقدر FF VI رو دوست داره و ازش الهام گرفته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر