Multi Platform FINAL FANTASY XIV Online

FFXIVCE.jpg

خب همونطور که میدونید این بازی که شماره چهارم سری محبوب و مشهور Final Fantasy محسوب میشه قراره 30 سپتامبر برای PC عرضه بشه ، سبک بازی MMO RPG هست و همانند FFIX که چند سال پیش بصورت آنلاین عرضه شد این بازی هم فقط دارای بخش آنلاین هست.
با توجه به تصاویر منتشر شده از بازی باید انتظار یک بازی خوب و قوی توی این سبک رو داشته باشید البته ممکنه این بازی هم مثل بقیه MMO RPG ها زیر سایه WOW نتونه موفقیت خیلی بزرگی رو کسب بکنه اما پتانسیل بالایی برای این کار داره ، ناشر بازی هم طبق معمول Square Enix هست.
بتای بازی بصورت محدود و بوسیله ثبت نام در نظر سنجی مربوطه از فردا کار خودش رو شروع میکنه شما از همین الان میتونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر دریافت ایمیل تایید و شروع نسخه بتا باشید.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
Players can therefore now play the entirety of Final Fantasy 14's main story missions, including the base game and all expansions, without having to team up with other players, allowing for a slightly more traditional Final Fantasy experience
تاپیک اخبار گذاشتم اینجا هم می ذارم انگار دیگه میشه تک نفره بازیش کرد
Final Fantasy 14's Story Can Now Be Played Entirely Solo

بله

البته به این معنی نیست که مثل یک بازی آفلاین هست.
شما در هر صورت باید هزینه ی اشتراک رو پرداخت کنی اما بله تغییراتی رو ایجاد کردند که اگر کسی به جنبه های چند نفره ی بازی علاقه نداره و صرفا دنبال داستان خوب هست، بتونه تنهایی بازی کنه.

_____________________________________________________________________________________________________________

msq رو تموم کردم, بدک نبود, با dungeon و trial خیلی حال کردم, ولی خود داستان خیلی ساده بود, ولی باز قابل قبول بود برای یه داستان فیلر بین 6.0 و 7.0. (ولی 6.3 و 6.4 خیلی msq ضعیفی داشتن) کلا فاینال هایپی داشت. 👍

من هم تمام کردم .... هایپ نداشت جاییش برای من.
به نظرم بسیار کلیشه ای بود ... باورم نمیشه چنین چیزی رو از تیم سازنده ی 14 دیدم. انگار که این رو دقیقا بعد از اتمام 2.0 درست کرده باشن.
حتی در حد انتهای 2.5 هم نبود.

بعد ... سر کار بودیم؟؟!!! من فکر میکردم زیرو با ما میمونه و به ما می پیونده!
واقعا فیلر به تمام معنا ..... در انتها هم که پالادین شد .... یعنی کلیشه ای تر از این نمیشد .... و با گالبز هم دوست شدن و در انتها درس هایی قدرت دوستی و پشت هم وایسادن و این چیزها به ما داده شد ......
اصلا نمیتونم تصور کنم چنین سناریوی آبدوغ خیاری رو ..... به غایت ضعیف بود !!!!!

من یک چیز دیگری هم که بهش توجه کردم این بود که محیط های داستانی پچ ها خیلی تاریک و شبیه به هم بود و این هم یک موضوع ناخوشایند هست.
حالا شاید پلیر عادی بهش توجه نکنه و متوجه نشده باشه که این موضوع روی برداشتش از پچ های تاثیر داره اما حتما تاثیر که شما همش جاهای تاریک با تم رنگی مشابه رو ببینی.
حتی رید های پاندمونیوم هم همگی تاریک و تم بنفش و سرمه ای و خاکستری داشتند.

در زیر هم اسکرین شات های دانجن و ترایال رو میذارم.

ffxiv_06102023_133114_816.png ffxiv_06102023_133422_179.png ffxiv_06102023_134410_382.png ffxiv_06102023_134412_761.png

ffxiv_06102023_193156_650.png ffxiv_06102023_193407_136.png ffxiv_06102023_194148_439.png ffxiv_06102023_194106_335.png

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
بله

البته به این معنی نیست که مثل یک بازی آفلاین هست.
شما در هر صورت باید هزینه ی اشتراک رو پرداخت کنی اما بله تغییراتی رو ایجاد کردند که اگر کسی به جنبه های چند نفره ی بازی علاقه نداره و صرفا دنبال داستان خوب هست، بتونه تنهایی بازی کنه.
یعنی نمی شه هک شده برای کنسول های jailbreak شده رفت
Final Fantasy XIV Online The Complete Experience
اینجا گذاشتنش ولی هرکی پرسیده جواب ندادن شاید با این آپدیت بشه چنین کاری کرد

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
یعنی نمی شه هک شده برای کنسول های jailbreak شده رفت
Final Fantasy XIV Online The Complete Experience
اینجا گذاشتنش ولی هرکی پرسیده جواب ندادن شاید با این آپدیت بشه چنین کاری کرد

بعید میدونم بازی هک بشه|

اگر هم بشه احتمالا نسخه ی ترایالش بشه، یعنی تا انتهای Stormblood.
این بازی 10-11 سال عمر داره و تا به حال هک یا کرک نشده بود با اینکه کنسول های نسل قبل دیگه کامل بازی هاشون هک شده بود.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
IMG_20231021_134534_892.jpg IMG_20231021_134534_820.jpg IMG_20231021_134534_126.jpg IMG_20231021_134534_204.jpg
اسکرین شات های جدیدی از پچ Dawntrail فاینال فنتسی 14 منتشر شد.

◾️ کوجی فاکس (مدیر بومی سازی بازی) تایید کرد که داره روی این پچ کار میکنه تا برای انتشار آماده بشه.

◽️ همچنین ماسایوشی سوکن (آهنگساز بازی) هم گفت که موسیقی نهایی این پچ خیلی بهتر و کامل تر از چیزی هست که قبلا در تریلر ها شنیدیم.

IMG_20231021_134617_845.jpg IMG_20231021_134618_632.jpg IMG_20231021_134617_963.jpg IMG_20231021_134618_067.jpg
شغل جدیدی به اسم Viper بعد از انتشار پچ 7.0 به بازی اضافه میشه.

◾️ بر اساس بازخورد های طرفدارا، ظاهر این شغل به شکل یک نینجا خواهد بود و یوشیدا هم در اونت امروز، لباس این شغل رو پوشیده

◽️ این شغل از دسته DPS خواهد بود.

◾️ نیازی نیست که پلیر ها برای دریافت شغل، کلاس خاصی رو داشته باشن. فقط لازمه که حداقل بالای لول 80 باشن، از قبل یه شغل دیگه داشته باشن و پچ Dawntrail رو خریداری کرده باشن.

◽️ اولین ماموریت مربوط به این شغل در Ul'dah شروع میشه.

◾️ شغل بعدی پچ Dawntrail (که در فن فستیوال بعدی در توکیو ازش رونمایی میشه) از دسته Magic DPS خواهد بود.

IMG_20231021_134714_267.jpg

خلاصه‌ای از داستان پچ Dawntrail

◾️ داستان این‌ پچ با یه تعطیلات تابستونی برای واریور آف لایت شروع میشه. داستان در یه روستای کوچیک غربی و دور از Eorzea خواهد بود. در پایان ماجرای پچ 6.5 خلاصه‌ای از چیزی که پلیر ها در آینده میبینن نشون داده میشه.

◽️ موضوع اصلی داستان این پچ "سفری برای اکتشاف" خواهد بود.

◾️ شهر جدیدی به اسم Tuliyollal به بازی اضافه میشه - که قراره یک هاب اصلی برای واریور آف لایت باشه. این شهر با هاب های قبلی تفاوت داره.

IMG_20231021_134759_569.jpg IMG_20231021_134800_069.jpg IMG_20231021_134759_211.jpg IMG_20231021_134759_131.jpg
تصاویر جدیدی از شهر Tuliyollal منتشر شد.

این شهر توسط Gulool Ja Ja (که یه مِمول جا ی دو سر هست) اداره میشه و از طریق یه مسیر دریایی به Old Sharlayan میرسه.

IMG_20231021_134850_112.jpg IMG_20231021_134849_715.jpg IMG_20231021_134850_287.jpg IMG_20231021_134850_277.jpg IMG_20231021_134850_070.jpg IMG_20231021_134849_816.jpg IMG_20231021_134850_257.jpg
تصاویر جدیدی از مناطق Yok T'el ، Urqopacha و Kozama'uka منتشر شد.

منطقه Kozama'uka (که خودش به سه بخش تقسیم شده) در جنوب شهر Tuliyollal قرار داره. خیلی سرسبزه و جنگل ها، رودخانه ها و آبشار های بی نظیری داره. چندین قوم مختلف از جمله گابلین ها در این منطقه زندگی میکنن.

IMG_20231021_134955_839.jpg IMG_20231021_134955_413.jpg
تصاویر جدیدی از منطقه Shaaloni منتشر شد.

منطقه Shaaloni کاملا صحرایی هست و در مرکز قاره تورال قرار داره. این منطقه بخاطر کشف ذخایر Ceruleum رونق گرفت و حتی براش یه راه آهن ساخته شد. البته مردم محلی منطقه هنوزم سنت های فرهنگی شون رو حفظ کردن.

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
836
کاش کیفیت و موتور بازی رو ارتقا میدادن بروز بشه.واقعا روی پلی فایو با کیفیت بازی پلی 3 بازی کنی اخه
بعد مدتها که 14 روز مجانی داده بودن تونستم اند واکر رو یکم پیش ببرم.اما نسبت به بقیه بازی ها کیفیت تصویر یکم دلخورم کرد.

• Like
Reactions: tboy2022

AmiraliJx

کاربر سایت
Aug 2, 2023
28
کاش کیفیت و موتور بازی رو ارتقا میدادن بروز بشه.واقعا روی پلی فایو با کیفیت بازی پلی 3 بازی کنی اخه
بعد مدتها که 14 روز مجانی داده بودن تونستم اند واکر رو یکم پیش ببرم.اما نسبت به بقیه بازی ها کیفیت تصویر یکم دلخورم کرد.
اینا دارن دقیقا همینکار رو میکنن برای Dawntrail.

Attachments

• F895AijXwAAR4O9.jpg
    F895AijXwAAR4O9.jpg
    1.1 MB · مشاهده: 8
  • F895AinXMAI0rvw.jpg
    F895AinXMAI0rvw.jpg
    986.6 KB · مشاهده: 10
  • Like
Reactions: Inoeex and BoxBox

AmiraliJx

کاربر سایت
Aug 2, 2023
28
امیدم یا corsiar بود یا یه کلاسی که از twinblade استفاده کنه, انگار امید دومم براورده شد.
برای Viper هایپم, انگار کلا از زیدان (شخصیت اصلی ff9) الحام گرفته شده, ست لباسشم هم منو یاد ادوارد اساسین کرید 4 میندازه.
برای انیمشن هاش فعلا نظری ندارم چون زیاد نشون ندادن, باید صبر کنیم تا job action trailer.

کلا فن فست بدکی نبود ولی بخودی مدت طولانی درباره فک یه لالافل حرف زدن. 😐
اینا اگه میخوان درباره اپدیت گرافیک حرف بزنن بهتره عکس های location هارو نشون بدن چون اونا فرق بزرگتری دارن تا مودل کارکترها.

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
836
اره ولی کلا هنوز با بازی های جدید خیلی فرق داره تکستچر ها و مدل ها.اگرچه هنوز یکی از مورد علاقه ترین بازی هامه.ولی دوست دارم نو و جدید بشه

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241

این ویدیو رو شما تماشا کن در مورد ارتقای گرافیکی این بازی هست.
در ضمن فراموش نباید کرد که این بازی یک بازی MMO هست و نمیتونه اصولا نزدیک به بازی های خوبی هم نسل خودش بشه.
چون اینترنت هم باید بکشه که اون همه کاراکتر و آبجکت رو منتقل کنه.

ارتقای گرافیکی بازی

امیدم یا corsiar بود یا یه کلاسی که از twinblade استفاده کنه, انگار امید دومم براورده شد.
برای Viper هایپم, انگار کلا از زیدان (شخصیت اصلی ff9) الحام گرفته شده, ست لباسشم هم منو یاد ادوارد اساسین کرید 4 میندازه.
برای انیمشن هاش فعلا نظری ندارم چون زیاد نشون ندادن, باید صبر کنیم تا job action trailer.

کلا فن فست بدکی نبود ولی بخودی مدت طولانی درباره فک یه لالافل حرف زدن. 😐
اینا اگه میخوان درباره اپدیت گرافیک حرف بزنن بهتره عکس های location هارو نشون بدن چون اونا فرق بزرگتری دارن تا مودل کارکترها.

من شخصا خیلی خوشحال شدم که Corsair نیست.
همیشه دوست داشتم که یک کلاس Dual Wield توی این بازی باشه و مخصوصا اینکه از 2 تا تبر استفاده کنه.
الان از چیزی که معرفی شد واقعا راضی هستم.
و قطعا اکسپنشن بعد از این یک range dps و یک tank اضافه میشه که نقش های محبوب من هستند و امیدوارم از هر دوی اون جاب های جدید لذت ببرم و چیزی تو مایه های Dancer نباشه.
حتی شاید این limited job هم که قرار هست وسط اکسپنشن بیاد beast master باشه که احتمالا اسلحه اش تبر خواهد بود.

و بله صحبت کردن در مورد فک اون لالافل رو هم من درک نکردم دلیلش رو ... انگار که شوخی بود بیشتر.
ولی شما هم لینکی که بالا گذاشتم رو ببین چون تغییرات بازی رو خیلی خوب نشون داده.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
در مورد job های جدید هم حدس من درست بود بر خلاف اون چیزی که تقریبا تمام اینترنت میگفتند که یکیش range dps هست
یکی از job ها با Ninja اشتراکات خواهد داشت که باید dual wielder باشه که در تریلر دیدیم، تقریبا مطمئن هستم که در ادامه ی تریلر خواهیم دید که شمشیر دومش رو در میاره.

👏👏👏😎 🔥

واقعا چسبید ! خودم یادم رفته بود که چنین حدس دقیقی زدم.

👏😎😎😎 🔥 🔥 🔥

آخرین ویرایش:

hesam.xiv

عضو جدید
Mar 18, 2015
11
دوستان من بازی رو تازه گرفتم میشه راهنمایی کنین که کدوم سرور رو شروع کنم ؟
اگه دیسکورد یا تلگرام گروهی دارین منم اینو بدیم ، من دارم استریم میکنم خوشحال میشم جوینتون بدم.

آخرین ویرایش:

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
دوستان من بازی رو تازه گرفتم میشه راهنمایی کنین که کدوم سرور رو شروع کنم ؟
اگه دیسکورد یا تلگرام گروهی دارین منم اینو بدیم ، من دارم استریم میکنم خوشحال میشم جوینتون بدم.

سلام
نمیدونم که شما پاسخی دریافت کردی بابت سوالاتت یا نه.
من چند ماه بسیار شلوغی رو داشتم و چیزی رو چک نمیکردم.
نمیدونم بازی رو شروع کردی یا نه شما.
متاسفانه گروهی در تلگرام نیست و دیسکورد هم نداشتیم.

هر سوال داشته باشی من تا جایی که اطلاعات داشته باشم حتما جوابگو خواهم بود.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
و سلام به هر کسی که همچنان مشتاق هست نسبت به این بازی و اخبارش. 🙌

کمتر از 48 ساعت دیگه فن فست ژاپن برگزار میشه و بلاخره هر چیزی که مجهول بوده به جواب خواهد رسید.
من شخصا نه برای جاب دوم کنجکاوم و نه برای دیدن ماده شیرها، من نسبت به تاریخ اومدن بازی بعدی کنجکاوی و اشتیاق دارم هرچند که این بار رو قصدم این هست که با تاخیر بازی کنم چون آرک داستانی قبلی به پایان رسید و خطر اسپویل شدن به اون صورت وجود نداره.

در مورد یک چیز دیگه هم خیلی کنجکاوم و اون هم اینکه ببینم آیا این ها نمیخواد یک ایونت با VII بذارن ؟ 😐
ریمیک که اومد و رفت، ریبرث هم قبل از Dawntrail میاد ... یعنی واقعا ایونت نخواهند گذاشت ؟ 😑

----------------------------------------------------------

من قرار بود که برای Endwalker این تاپیک رو آپدیت کنم اما اون زمان هم مثل چند ماه اخیر در امسال بسیار شلوغ بودم.
قصدم این هست که این سری حتما تاپیک رو آپدیت کنم برای شروع آرک جدید.
فکر میکنم نیمه ی دوم بهمن ماه بتونم. 🙌

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر