Multi Platform FINAL FANTASY XIV Online

FFXIVCE.jpg

خب همونطور که میدونید این بازی که شماره چهارم سری محبوب و مشهور Final Fantasy محسوب میشه قراره 30 سپتامبر برای PC عرضه بشه ، سبک بازی MMO RPG هست و همانند FFIX که چند سال پیش بصورت آنلاین عرضه شد این بازی هم فقط دارای بخش آنلاین هست.
با توجه به تصاویر منتشر شده از بازی باید انتظار یک بازی خوب و قوی توی این سبک رو داشته باشید البته ممکنه این بازی هم مثل بقیه MMO RPG ها زیر سایه WOW نتونه موفقیت خیلی بزرگی رو کسب بکنه اما پتانسیل بالایی برای این کار داره ، ناشر بازی هم طبق معمول Square Enix هست.
بتای بازی بصورت محدود و بوسیله ثبت نام در نظر سنجی مربوطه از فردا کار خودش رو شروع میکنه شما از همین الان میتونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر دریافت ایمیل تایید و شروع نسخه بتا باشید.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
وای این بخش Hildibrand چقدر دوست دارم.
یعنی کل بازی یک طرف، این اپیزودهای این دلقک یک طرف.

چقدر هم Nashu دوست داشتنیه، یکی از بامزه ترین شخصیتها و خوشگل ترینشون تا اینجای بازیه :D

این بخش بازی برام واقها رنگ و بوی دیگه ای داره، ترکیبی از ماجراجویی ، تعلیق و 100 البته خنده :))
الان اپیزود دومم، هنوز جلوتر نرفتم ببینم با چی میخواد سورپرایزم کنه.

کاش این بخشها صداگذاری شده بود، واقعا جای تاسف و حسرت خوردن داره.

آخرین ویرایش:

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما

باید خود این یارو ریپورت بشه سر این حرف چرتی که زده یارو رو bio اسمش Shitposter هست NO COMMENT
ازمانگلد هیچوقت Hatred نمیکنه اگه انتقاد داشته باشه مستقیم میزنه و کاملا هم انتقاد هاش به جاس
فک کنم استریم دیروز با 240k بیننده قشنگ یه فحش مستقیم به Tribal کردن بازیا بود

• Like
Reactions: m.d.makan

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
خب زنده موندیم و این روز هم دیدیم، بعد این من دیگه هیچوقت از کلمه امکان نداره استفاده نمیکنم.
:)) :)) :))
بنده خدا Endwalker خریده بود فک میکرد قبلیارو هم بهش میده، داشت با اکانت free trial پلی میداد میگفت چرا این ریس ها واسم بستس :))
استریم به شدت فانی بود نمیدونم نگاه کردی یا نه

• Smile

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
بنده خدا Endwalker خریده بود فک میکرد قبلیارو هم بهش میده، داشت با اکانت free trial پلی میداد میگفت چرا این ریس ها واسم بستس :))
استریم به شدت فانی بود نمیدونم نگاه کردی یا نه
آره با اینکه Zepla و بقیه بهش گفته بودن که با پیش خرید چیزی برات باز نمیشه، مثل اینکه فراموش کرده بود.

لایو ندیدم، همین مقطع شده رو تو یوتوب دیدم.
پسر انگار چندسال پیش این بخشهارو بازی کرده بودم، انگار نه انگار همین شهریور/مهر پارسال بود :D
یک مروری روی داستانش هم کردم، یه جاهاییش اصلا یادم نبود، در کل حال داد.

اینطوری که مشخصه سرورهای آمریکا دیروز روز سختی گذروندن، اما جالبتر برام این بود که چقدر خوب برخورد میکرد با اون همه پلیر تو صحنه، من بودم اعصابم میریخت به هم.
گرچه بنظرم بخشی قصد آزار داشتن، ولی بخشی دیگه فقط هیجان خودشون نشون میدادن.
اما خب این ثابت کرد مثل همیشه احمق نادون همه جا هست.
یکیش همین عکسی که بالاتر دوستمون گذاشت.

اما اون کارمند بلیزارد دیگه چرا؟
اینقدر تحمل نظرات منفی ندارن که با یک استریمر اینجوری شاخ به شاخ میشن؟

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
آره با اینکه Zepla و بقیه بهش گفته بودن که با پیش خرید چیزی برات باز نمیشه، مثل اینکه فراموش کرده بود.

لایو ندیدم، همین مقطع شده رو تو یوتوب دیدم.
پسر انگار چندسال پیش این بخشهارو بازی کرده بودم، انگار نه انگار همین شهریور/مهر پارسال بود :D
یک مروری روی داستانش هم کردم، یه جاهاییش اصلا یادم نبود، در کل حال داد.

اینطوری که مشخصه سرورهای آمریکا دیروز روز سختی گذروندن، اما جالبتر برام این بود که چقدر خوب برخورد میکرد با اون همه پلیر تو صحنه، من بودم اعصابم میریخت به هم.
گرچه بنظرم بخشی قصد آزار داشتن، ولی بخشی دیگه فقط هیجان خودشون نشون میدادن.
اما خب این ثابت کرد مثل همیشه احمق نادون همه جا هست.
یکیش همین عکسی که بالاتر دوستمون گذاشت.

اما اون کارمند بلیزارد دیگه چرا؟
اینقدر تحمل نظرات منفی ندارن که با یک استریمر اینجوری شاخ به شاخ میشن؟
چون چپ و راست داره بلیزارد رو به توپ میبنده
انقدر سیستم های چرت و پرت به بازی اضافه شده که صدای همه در اومده ازمانگلد هم به عنوان نماینده همه این پلیرا مسئولیت داره به نظرم چون تنها کسی که ممکنه صداش شنیده بشه همین ازمانگلده ولی خیلی جالبه که dev های بازی کلا ignore میکننش و انگار بهشون بر میخوره میگی بازیت ایراد داره ! WoW وضعیت خوبی داشت الان ریزش 40% ای نمیگرفت ! الانم زورشون میاد یه استریمر با این همه محبوبیت داره انتقاد میکنه ازشون !

راجع به سرور های آمریکا، ازمانگلد پاش رو که گذاشت تو گیم فک کنم بیشترین تعداد پلیر همزمان رو زد رکوردشو :D تمامی زون های بازی پر شده بودن نمیتونست بره توشون. البته عادت کرده به این چیزا، سر WoW Classic لانچش از این بدتر بود ولی خب چون افکت نداشت انقدر به چشم نمیومد :D ازمانگلد هم تنها چیزی که گفت تعریف کردن از بازی بود داشت حال میکرد واقعا
ریچ کمپبل هم داره رگباری FF14 رو تبلیغ میکنه تو استریمش (Free Trial) فک کنم بالاخره تونست اسپانسرشیپ بازی رو بگیره واسه OTK اگه تونسته باشه event های به شدت جذابی در انتظاره
خلاصه همه این اتفاقا خوبن به شرط اینکه رفتار قبیله ای نکنن ! رسما به پلیر های WoW مثل انسان های نخستین و Cave man ها نگاه میکنن تو بازی که واقعا جالب نیست :|

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
من شخصا از ادبیاتی که این فرد داره خوشم نمیاد، نمیدونم که آیا نقش بازی میکنه و یا مشکل شخصیتی داره.
ترجیح میدم که این فرد و طرفدارانش که معروف هستند به toxic بودن سمت این بازی نیان.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
باید خود این یارو ریپورت بشه سر این حرف چرتی که زده یارو رو bio اسمش Shitposter هست NO COMMENT
ازمانگلد هیچوقت Hatred نمیکنه اگه انتقاد داشته باشه مستقیم میزنه و کاملا هم انتقاد هاش به جاس
فک کنم استریم دیروز با 240k بیننده قشنگ یه فحش مستقیم به Tribal کردن بازیا بود
مساله اصلی اون لید پروداکت منیجر اه بلیزاد اه که بهش گفته assh0le :D

آخرین ویرایش:
  • Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
من شخصا از ادبیاتی که این فرد داره خوشم نمیاد، نمیدونم که آیا نقش بازی میکنه و یا مشکل شخصیتی داره.
ترجیح میدم که این فرد و طرفدارانش که معروف هستند به toxic بودن سمت این بازی نیان.
بنظر من بازی بهشون این اجازرو نمیده که تاکسیک باشن، 100 البته که یکسری نوع دیگه ای از رفتار اجتماعی نمیشناسن و خب کاریش نمیشه کرد.
ولی اینها هم روزی در XIV، یوشیدا و تیمش همینطور دنیا وداستانی که خلق کردن ذوب میشن.
بالاخره کلی از پلیرهای فعلی قبلا WOW باز بودن و الان اینجا به آرامش رسیدن.

همش به خودمون بستگی داره که چطور باهاشون رفتار کنیم، همونطور که باهامون رفتار شد.
آخرش اونها هم یاد میگیرن که اینطور باشن، یکسری هم که خیلی وضعشون خرابه، وقتی ببینن که اینجا خوراک ندارن برمیگردن همون WOW.

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
درسته بنده و 2 میلیون فالوورش و 181 میلیون viewer اش تاکسیک هستیم
دقیقا همون بحث Tribal بازی نمونه بارزش همین کامنته
من و خیلیای دیگه اومدیم لذت ببریم از بازی یجوری رفتار میشه باهامون انگار از سر کوه چماق به دست اومدیم قبیله FF رو فتح کنیم ! مطمئن باش نصف بیشتر کامیونیتی FF پلیرای قدیمی WoW ان
ازمانگلد شخصیت فان و شوخی داره ضمن اینکه مستقیم با مخاطبش حرف میزنه و راحت هم حرف میزنه اینکه حرفاش رو به خودتون میگیرد مشکل شخصی خودتونه

• Like
Reactions: iiAmAqua

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
من و خیلیای دیگه اومدیم لذت ببریم از بازی یجوری رفتار میشه باهامون انگار از سر کوه چماق به دست اومدیم قبیله FF رو فتح کنیم ! مطمئن باش نصف بیشتر کامیونیتی FF پلیرای قدیمی WoW ان
ازمانگلد شخصیت فان و شوخی داره ضمن اینکه مستقیم با مخاطبش حرف میزنه و راحت هم حرف میزنه اینکه حرفاش رو به خودتون میگیرد مشکل شخصی خودتونه
البته این بنظرم طبیعی هست، سالها برخی از طرفدارهای WOW بدون اینکه بازیو تجربه کنن به بازی هزار جور انگ و... میزدن و پلیرهای 14 رو مسخره میکردن ، حتی بهشون لقب میدادن و... .
همین تاپیک کمی عقبگرد کنیم همچین کامنتهایی میبینیم.
وخب طبیعی هست که باز برخی از پلیرهای 14 همین اول کاری دافعه داشته باشن، ولی اینو یادمون نره کلی از فالوورهای Asmon و بیننده هاش پلیرهای 14 هستن.
کافیه بریم ویدئوهای مثلا 6ماه پیش ببینیم، کافیه که یک سوال در مورد 14 کنه، تو کسری از ثانیه چت پر میشه از جواب درست.
خب حالا اگه اونها تاکسیک هستن و... در نتیجه بخشیش هم به پلیرهای 14 برمیگرده.

از طرف دیگه قبلا هم گفتم تاکسیک بودن بعضی از پلیرهای WOW شاید بیشتر بخاطر نوع فشاری هست که بازی روشون میزاره و اونهارو به اون مرحله میرسونه که مثلا برای بازی غیرتی بشن.
اینجا تو fanfestهای 14 تو صورت یوشیدا بهش میگن اینجای بازی مشکل داره، برمیگرده میگه دقیقا کاش میتونستیم اون بخش بهتر توسعه بدیم!!
حالا اینکه بیگ باس بود، پلیر معمولی بماند.
در ادامه پلیر میدونه که تو دوره های 3ماه و خورده ای که بطور منظم پچ های بازی میاد، کلیت بازی فقط بهتر میشه.

از اونطرف 14 بازی نیست که ازت بخواد کل وقتت روش بزاری و به بازی تعهد تمام وقت داشته باشی، جوری که زندگی روزانت تحت شعاع قرار بده.
البته اگه بخوای میتونی این کارو بکنی، ولی بازی اینو ازت نمیخواد.

خود یوشیدا میگه MMO باید اینطور باشه که هروقت محتوای جدید میاد لاگین کنی ، بازی کنی، تمومش کنی وبزاری کنار تا محتوای جدید بیاد.
البته اونقدری محتوا در بازی چپوندن که اگه بخوای 24/7 خودت در دنیای بازی گم کنی ابزارش آماده باشه :D

بنابراین فرهنگ رایج بین پلیرها واقعا با چیزی که از WOW دیدم و شنیدم فرق داره.

با همه اینها میخوام بگم این حق هم بده که پلیرهایی مثل Inoeex از ورود دسته جمعی همچین پلیرهایی که شاید تاکسیک باشن حراس داشته باشن.

اما حقیقت اینه که این کوچ پلیرها بین MMOها همیشه وجود داشته، مال امروز و دیروز نیست.
اونطوری که من دنبال کردم تو این چندسال اخیر شیب سرازیر شدن پلیرهای WOW به 14 همیشه زیاد بوده.
بنابراین همون پلیرها اگر تاکسیک هستن یا نه، همین الان دارن 14 بازی میکنن، ولی الان فقط به لطف Asmon و خیلی از استریمرهای دیگه برجسته شده.
در نتیجه این نگرانی واقعا لزومی نداره.

• Like
Reactions: MadysoNx

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
خب شاهد از غیب رسید، همین ویدو رو ببینین که اولین دانجن داره میره.
خودش میگه پلیرهای دیگه تو چت بازی چقدر باهام خوبن.

اینطوری که داره بازی میکنه فکر کنم آخر هفته ARR تموم کنه، لعنتی داره میرسه بهم :D
دیگه نمیتونم ویدئوهاش ببینم :))

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
البته این بنظرم طبیعی هست، سالها برخی از طرفدارهای WOW بدون اینکه بازیو تجربه کنن به بازی هزار جور انگ و... میزدن و پلیرهای 14 رو مسخره میکردن ، حتی بهشون لقب میدادن و... .
همین تاپیک کمی عقبگرد کنیم همچین کامنتهایی میبینیم.
وخب طبیعی هست که باز برخی از پلیرهای 14 همین اول کاری دافعه داشته باشن، ولی اینو یادمون نره کلی از فالوورهای Asmon و بیننده هاش پلیرهای 14 هستن.
کافیه بریم ویدئوهای مثلا 6ماه پیش ببینیم، کافیه که یک سوال در مورد 14 کنه، تو کسری از ثانیه چت پر میشه از جواب درست.
خب حالا اگه اونها تاکسیک هستن و... در نتیجه بخشیش هم به پلیرهای 14 برمیگرده.

از طرف دیگه قبلا هم گفتم تاکسیک بودن بعضی از پلیرهای WOW شاید بیشتر بخاطر نوع فشاری هست که بازی روشون میزاره و اونهارو به اون مرحله میرسونه که مثلا برای بازی غیرتی بشن.
اینجا تو fanfestهای 14 تو صورت یوشیدا بهش میگن اینجای بازی مشکل داره، برمیگرده میگه دقیقا کاش میتونستیم اون بخش بهتر توسعه بدیم!!
حالا اینکه بیگ باس بود، پلیر معمولی بماند.
در ادامه پلیر میدونه که تو دوره های 3ماه و خورده ای که بطور منظم پچ های بازی میاد، کلیت بازی فقط بهتر میشه.

از اونطرف 14 بازی نیست که ازت بخواد کل وقتت روش بزاری و به بازی تعهد تمام وقت داشته باشی، جوری که زندگی روزانت تحت شعاع قرار بده.
البته اگه بخوای میتونی این کارو بکنی، ولی بازی اینو ازت نمیخواد.

خود یوشیدا میگه MMO باید اینطور باشه که هروقت محتوای جدید میاد لاگین کنی ، بازی کنی، تمومش کنی وبزاری کنار تا محتوای جدید بیاد.
البته اونقدری محتوا در بازی چپوندن که اگه بخوای 24/7 خودت در دنیای بازی گم کنی ابزارش آماده باشه :D

بنابراین فرهنگ رایج بین پلیرها واقعا با چیزی که از WOW دیدم و شنیدم فرق داره.

با همه اینها میخوام بگم این حق هم بده که پلیرهایی مثل Inoeex از ورود دسته جمعی همچین پلیرهایی که شاید تاکسیک باشن حراس داشته باشن.

اما حقیقت اینه که این کوچ پلیرها بین MMOها همیشه وجود داشته، مال امروز و دیروز نیست.
اونطوری که من دنبال کردم تو این چندسال اخیر شیب سرازیر شدن پلیرهای WOW به 14 همیشه زیاد بوده.
بنابراین همون پلیرها اگر تاکسیک هستن یا نه، همین الان دارن 14 بازی میکنن، ولی الان فقط به لطف Asmon و خیلی از استریمرهای دیگه برجسته شده.
در نتیجه این نگرانی واقعا لزومی نداره.
کاملا موافقم
خود ازمان مشکل داشت با 14 و با شوخی میگفت ویب گیمه ولی خودش گفت وقتی میخوام شروع کنم کاملا با ذهن باز میخوام پلی بدم و Biased نباشه و الان میبینیم که چقدر حال میکنه
یکم پیش هم گفت اولین ایونت 14 رو هفته بعد شروع میکنیم FF14 Talents که بین bard های بازیه ( فقط یه حساب سر انگشتی میتونه بگه این ایونت استریمر ها و کارایی که میکنن چقدر به نفع یه بازی هست چه از لحاظ مالی چه از لحاظ محتوایی و فرهنگ سازی )

بلیزارد از دست ازمان کفریه چون خیلی محکم انتقاد میکنه و میکوبه و اینا جای اینکه حرفاش رو گوش بدن (حرفای کامیونیتی هست همشون ) میان فحش میدن رو توییتر (چقدر یه dev باید سطحش پایین باشه و cheap باشه که همچین کاری کنه سر کسی که هرروز بازی مزخرفش رو تو تاپ 10 توییچ بالا میاره با 50-60k بیننده و تولید محتوا میکنه براش) و الان 14 رو آورده تو تاپ 5 توییچ کافیه تولید محتوا بکنه برا 14 و ببینیم چجوری SE ازش ساپورت میکنه بر عکس Blizz

uhjhuh.PNG

این حرکتی که ازمان زده عملا بازی رو داره Promote میکنه ( یادمون نره ازمانگلد صاحب Organization هست و خودش خیلی حرفه )

• Like

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
ا شخصیت فان و شوخی داره ضمن اینکه مستقیم با مخاطبش حرف میزنه و راحت هم حرف میزنه اینکه حرفاش رو به خودتون میگیرد مشکل شخصی خودتونه.
اوکی
اولا که واضحا شما اینجا کامنت من رو به خودت گرفتی و چون به خودت گرفتی باور داری که من و یا دیگران هم به خودشون میگیرن.

من شما رو نمیشناسم، طرفداران ایشون رو هم نمیشناسم چیزی که از این ور و اون ور ( استریمر های دیگه ) شنیده بودم این بود که خودش آدم بدی نیست اما تحت تاثیر طرفداران (chat) تاکسیک هست، تا زمانی که واکنشش به endwalker رو دیدم.
در طی همون ویدیو رفتار این شخص برای من زننده بود. من به خودم نگرفتم ولی وظیفه ی خودم میدونم که اگر کسی در ملاعام داره توهین میکنه جلوی رفتارش رو بگیرم. طرز صحبت کردن این فرد کاملا توهین آمیز هست و در طی همون ویدیو دیدم که طرفدارانش هم کاملا ساپورت میکنن. اگر این یک جور فیلم بازی کردن و شوخ بودن هست از نظر من شوخی کاملا هرزه ای هست که تو راه بیافتی و به هرکسی که ظاهر بربر و وحشی نداره توهین کنی.

بدیها من نمیتونم این فرد رو قانع کنم و باهاش صحبتی داشته باشم اما این باعث نمیشه که نگرش کلی خودم رو فراموش کنم.
به نظر من آدم ها نسبت به رفتار و گفتارشون مسئول هستند و این موضوع حتی وقتی که مخاطب بالایی داری بیشتر هم میشه چون مخاطبت ( در ناخودآگاهشون) به عنوان الگو بهت نگاه میکنن.
ایشون درسته داره با مخاطبش حرف میزنه اما این صحبت داره استریم میشه و همه هم می بینن. ماهیت این صحبت با ماهیت صحبتی که من با دوستم در منزل خودم و یا پای تلفن دارم فرق داره. در واقع این گفتگو به هیچ وجه خصوصی نیست.

مجدد این رو عنوان میکنم که من نه این فرد رو میشناختم و نه طرفدارانش رو و الان از صحبت های شما برداشت میکنم که ظاهرا همه ی طرفدارانش پلیرهای WoW هستند.
اینکه آدم پلیر WoW باشه و یا FF بهش هویت نمیده. من از هویتی دفاع نمیکنم و مقابل هویتی هم قرار نگرفتم. برای من اصلا این حرفی که شما میگی که " نصف بیشتر کامیونی این بازی همون پلیرهای قدیمی WoW هستند" اصلا معنی نداره. مگر پلیرهای یک بازی صاحب اون بازی هستند که شما این طور صحبت میکنی؟
A player is a player and he/she plays games

من خودم از 2005 یعنی از روزی که WoW اومد داشتم بازی میکردم و کیفیت بشدت پایین WoD باعث شد که برم سراغ یک بازی دیگه. وقتی که Legion اومد هر دوی این MMO ها رو بازی کردم و در اواخر Legion به دلیل برخورد ضعیف گیم مستر های بازی در مورد یک مشکلی که در بازی ایجاد شده بود ول کردم اون بازی رو.

این برداشت کلی من هست که همچنان روش تاکید دارم چیزی که در استریم های ازمان دیدم ترویج بی منطقی، فحاشی و توهین هست و طرفدارانش هم می پسندند و تشویقش میکنن. ازمان هم تحت تاثیر قرار میگیره و یک چرخه ی معیوب شکل گرفته.
من شخصا دوست ندارم که افرادی که به اکثر نژاد های FF توهین میکنن وارد این بازی بشن چون دارن به انتخاب اکثریت پلیر های این بازی توهین میکنن و توهینشون هم که داریم می بینیم در چه سطحی هست، حتی نوشتنش هم جالب نیست. حالا میخوان این عده ساکن یک کشور باشن، طرفداران یک شخص باشن و یا طرفداران یک گیم دیگه.
هم من و هم شما به رفتار اکثریت یک مجموعه نگاه میکنیم و در مورد کل اون مجموعه تصمیم می گیریم، درسته؟ پس من با دیدن رفتار مخاطب های این فرد که در واکنش های توهین آمیزش ( چه واقعی و چه تصنعی ) براش کف میزنن به این نتیجه میرسم که مخاطبینش موافق توهین های تبعیض آمیز هستند اگر اون بین 20 درصد طرفدرانی هستند که موافق نیستند و به چشم نمیان ( چون مخالفتشون رو در مقابل این رفتار تاکسیک ابراز نمی کنن) این دیگه وظیفه من نیست که بگردم و مطمئن بشم قبل از نظر دادنم.

و اگر هم صحبت مقایسه ی بین دو کامیونیتی باشه از اونجایی که توی هر 2 بودم نظرم این هست که کامیونیتی توی WoW اصلا وجود نداره، در واقع از زمان Cata شروع کرد به از دست دادن معنا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر