Final Fantasy XIII - X360

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
بابا FFXIII که خیلی آسون هست!:D

بشین این FFXIII GamePlay Guide که لینکش تو امضام هست رو بخون، به روش هایی که گفتم عمل کن به راحتی میتونی بازی رو تموم کنی!
دقیقا !
من الان اینو بازی میکنم خندم میگیره:D اصلا هیچی نداره! دیسک 2 هم تموم شد ولی هنوز به اون صورت یه مبارزه خیلی Challenging ندیدم! اون غول آخر دیسک 2 تازه یه کم چالش برانگیز بود (که اونم فقط یه بار مردم:D). بازی کلا یه استراتژی درست و حسابی داره که اونم همون تعویض Paradigm است! بقیش همش Auto رو بزنی حله. اگه Paradigm نبود میشد بازی رو جزو Button Mashingـها هم حسابش کرد:D Tekken رقیبی جدی پیدا کرده:cheesygri
به قول میثم LO رو پیر میشدی تا تموم کنی:D بعضی جاهاش خیلی سخت میشد. یعنی این در مقابل اون خیلی آسونه.

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
lo واقعا سخت بود اما سختیش هم جالب بود
challeng تو این بازی چپتر 12 و باس نهاییه و بقیه بازی رو میشه راحت رفت
ولی اگه challeng درست حسابی میخواین اون 64 سنگ رو 5 ستاره بکنین , من الان 75 ساعت بازی کردم و snow جونش به 13000 رسیده اما سنگ 55 راحت با یه ضربه میکشش

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
ا
ماموریت 55 رو که انجام بدین بهتون یه Accesories میده که اگه ازش استفاده بکنین مقدار cp بعد از هرجنگ که بهتون میده رو دو برابر میکنه
سلام
این 55 رو من رفتم ولو بود رو زمین چیکار باید بکنی تا سر پا شه؟

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
سلام
این 55 رو من رفتم ولو بود رو زمین چیکار باید بکنی تا سر پا شه؟

متوجه منظورت نشدم , یه هیولا تو مایه های سیب زمینیه به رنگ قهوه ای با 5 تا جقل مقل دور و اطرافش
با یه ضربه بالای 10 هزار جون ازت کم میکنه
من خودم هنوز نتونستم بزنمش , با وانیل dead زدم مُرد اما اون کوچیکا نزاشتن از خوشحالیم بهره ببرم

Shayan_AC

کاربر سایت
Jun 27, 2008
215
نام
شایان
یه چیز بگم بخندین.
هنوز تو همون غول چپتر 9 هستم.
تمام کاراکتر ها هم تو همه چی لول 3 هستن اسلحم هم لول 8.
ولی بازم بعد از کشتن چهار کله و Stagger کردن کله اصلی غول یکم خودشو شارژ می کنه بعد یه چیز میندازه همه میمیرن!
دیگه نمیدونم چه خاکی به سر بریزم!

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
Boss Fight
Recommended Paradigm configuration:
  • Commando / Synergist / Saboteur
  • Ravager / Ravager / Saboteur
  • Commando / Ravager / Medic
  • Medic / Medic / Medic
  • Commando / Ravager / Ravager
  • Ravager / Ravager / Ravager Use a Librascope on the boss as soon as possible. Begin targeting the bosses' component parts. After you've destroyed them, put the emphasis on staggering the enemy.

Start off in configuration one until you have Protect and Shell. When the boss unleashes a devastating attack, use configuration four to heal ASAP. Try to use configuration two to do damage and keep status effects active. When you stagger the boss, use configuration six.
  • اگه دیگه نتونی یعنی تو تعویض پارادیگم ها اشتباه میکنی

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان من تو این 15 سالی که gamer هستم و همه کنسول ها رو هم داشتم
بار ها و بار ها خواستم برم سمت این سری بازی اما تا سبکش یادم می افتاد بی خیال میشدم
ولی از اون سمت گرافیک فوق العاده و داستان کوبنده که تو هر شماره تو هر نسلی که بوده حاکم بوده همیشه اذیتم میکرد

فقط dirge of cerberus رو اونم صرف Action بودن بازی کردم و تمام کردم و شدیدا هم لذت بردم :biggrin1:
چون هم داستان عالی داشت هم گرافیک عالی

حالا این بازی هم با این همه سر و صدا اومده

چند تا سوال داشتم

1 - من بازی های tales of vesperia و xenosaga رو بازی کردم که هر دوشون رو تا یک جاهایی رفتم و بعدش به یک boss خوردم که نشد ازش رد شدم به علت RPG بودن ( علاوه بر سعی زیاد :biggrin1:) و هر دوشون رو با این که داستان عالی و گرافیک خیلی خوب داشتن نیمه کاره ول کردم

این بازی این شمارش چجوریاست ؟
میشه تمامش کرد ؟
منظورم از رو اسون ترین درجه سختیه ها
چون RPG رو من یکی بیخیال achieve هاش میشم بر خلاف بازی های دیگه که معمولا 800 تا 900 میگیرم از هر بازی :biggrin1:
اینم میخوام فقط بگیرم از داستان و گرافیک لذت ببرم gameplay مهم نیست میخوام فقط نمونم جایی

2 - دیالوگ های بازی چطوریه ؟
اینم متن محوره مثل بقیه ؟ یا cutscene زیاد داره ؟
منظورم از اون دیالوگ های طولانی هست که همش تو کادر های حاوی متن نوشته میشه و حتی صدا هم نداره :biggrin1:

3 - این 3 عدد dvd بودنش صرف چی هست ؟
منظور طولانی بودن داستان و زیاد بودن cutscene هاست یا مسایل تکنیکی ؟

4 - CG Movie زیاد داره ؟ cutscene چطور ؟

میدونم سوالام زیاد شد ولی ممنون میشم جواب بدید :love:

Shayan_AC

کاربر سایت
Jun 27, 2008
215
نام
شایان
Boss Fight
Recommended Paradigm configuration:
  • Commando / Synergist / Saboteur
  • Ravager / Ravager / Saboteur
  • Commando / Ravager / Medic
  • Medic / Medic / Medic
  • Commando / Ravager / Ravager
  • Ravager / Ravager / Ravager Use a Librascope on the boss as soon as possible. Begin targeting the bosses' component parts. After you've destroyed them, put the emphasis on staggering the enemy.

Start off in configuration one until you have Protect and Shell. When the boss unleashes a devastating attack, use configuration four to heal ASAP. Try to use configuration two to do damage and keep status effects active. When you stagger the boss, use configuration six.
  • اگه دیگه نتونی یعنی تو تعویض پارادیگم ها اشتباه میکنی

من دقیقا طبق همین راهنمای Ign میرم پارادیگم هامم همینا هست.
من رو پارادیگم 1 بازی رو شروع می کنم و حین حمله با تعویض 1 به 2 و 3 و 5 و 6 برای Stragger کردن کله ها بازی رو ادامه میدم.
وقتی غول عصبانی میشه و میره رو ice attack و blizzard میرم رو 4 و اگه شانس بیارم و نمیرم با کله اصلی طرف میشم.
حداکثر 2 بار می تونم با stragger کردن کله اصلی مانع انداختن دوم بشم ولی تو بار سوم همه میمیرن.

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
متوجه منظورت نشدم , یه هیولا تو مایه های سیب زمینیه به رنگ قهوه ای با 5 تا جقل مقل دور و اطرافش
با یه ضربه بالای 10 هزار جون ازت کم میکنه
من خودم هنوز نتونستم بزنمش , با وانیل dead زدم مُرد اما اون کوچیکا نزاشتن از خوشحالیم بهره ببرم
منظوزم اینه که اون سنگه الان رو زمین و اصلا اکتیو نیست تا من بخام ماموریتو بگیرم تنها این نیست بعضی های دیگه هم همینطوری رو زمین ولو هستند.
یه چیز بگم بخندین.
هنوز تو همون غول چپتر 9 هستم.
تمام کاراکتر ها هم تو همه چی لول 3 هستن اسلحم هم لول 8.
ولی بازم بعد از کشتن چهار کله و Stagger کردن کله اصلی غول یکم خودشو شارژ می کنه بعد یه چیز میندازه همه میمیرن!
دیگه نمیدونم چه خاکی به سر بریزم!
شما اول سلاحاتو ستاره دار کن بد برو پیش اون. اون موقع که میخاد اون جادو بنفش رو بزنه شیفت کن رو حالت rav rav rav یه مقدار که بزنی نصف اون جادو ها از بین میره و دیگه نمیمیری اگه بازم نشد پس کاراکتر هات ضعیفن برو عقب و مبارزه کن بعد بیا سیو کن خارج شو دوباره مبارزه کن سیو کن ...
من خودم دقیقا همین جا گیر کرده بودم همین کارو کردم.
--------------------------------
آقا یکی به داد خودم برسه الان سر غول آخرم ( orphan ) میتونم بزنمش ولی یهو یه جا یه جادو میزنه که من دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم . atb gauege پر نمیشه همینطوری مس خیار وای میسه هر چی هم آیتم دارم استفاده میکنم که اون جادو رو پاک کنه باز همون طوریه اورفان هم که رحم سرش نمیشه و داغون میکنه دیگه نمیدونم چی کار باید بکنم :(
ممنون میشم یکی کاربرد این آیتم ها رو کامل توضیح بده

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
دوستان میگن به پای شماره 10 نمیرسه اما بازم برای علاقه مندان این سری خوبه
فرق عمده ای که بازیهای RPG داره اینه که یا باید کاملا به این سبک وارد باشی یا مدت زیادی رو اواسط بازی بچرخی تا افرادت قوی بشن و بتونی تا آخر بری
در ضمن بازی درجه سختی و آسونی نداره و کلا یه نوع بیشتر نمیشه بازیش کرد
بازی دیالوگ و این جور چیزا نداره فقط CG داره
3 تا DVD بیشتر بخاطر CG های بازیه
از نظر من مدت زمان داستان اصلی نورماله , نه کوتاهه و نه بلند

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
من دقیقا طبق همین راهنمای Ign میرم پارادیگم هامم همینا هست.
من رو پارادیگم 1 بازی رو شروع می کنم و حین حمله با تعویض 1 به 2 و 3 و 5 و 6 برای Stragger کردن کله ها بازی رو ادامه میدم.
وقتی غول عصبانی میشه و میره رو ice attack و blizzard میرم رو 4 و اگه شانس بیارم و نمیرم با کله اصلی طرف میشم.
حداکثر 2 بار می تونم با stragger کردن کله اصلی مانع انداختن دوم بشم ولی تو بار سوم همه میمیرن.

من خودم تا اونجا هیچی رو لول آپ نکرده بودم و دقیقا موقعی کشتمش که اعداد دوم روی 300 بود
تمام رولها رو پُر کردی؟
اون 5 تا TP v رو چجوری استفاده کردی؟
من یه بار گذاشتمش خون افراد قرمز بشه و یه Renew زدم و بار دوم گذاشتمش کم بشه و summun زدم
درضمن حتما از sab استفاده کن تا DeProtect رو بندازی روشون تا سریعتر خونشون کم بشه وگرنه وقتت نمیرسه

منظوزم اینه که اون سنگه الان رو زمین و اصلا اکتیو نیست تا من بخام ماموریتو بگیرم تنها این نیست بعضی های دیگه هم همینطوری رو زمین ولو هستند.

آقا یکی به داد خودم برسه الان سر غول آخرم ( orphan ) میتونم بزنمش ولی یهو یه جا یه جادو میزنه که من دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم . atb gauege پر نمیشه همینطوری مس خیار وای میسه هر چی هم آیتم دارم استفاده میکنم که اون جادو رو پاک کنه باز همون طوریه اورفان هم که رحم سرش نمیشه و داغون میکنه دیگه نمیدونم چی کار باید بکنم :(
ممنون میشم یکی کاربرد این آیتم ها رو کامل توضیح بده

ماموریت رو درست میگی ؟
سنگش توی اون روستا , بالای یه ساختمونه , همونو میگی ؟
اگه همونه که برای من مشکلی نداشت , سنگ رو که زدم و برگشتم تو openWorld , بودش
امروز با یه Dead کشتمش

باس آخر یه حرکت داره که مثل شمشیر فرود میاد که حدود 98 یا 9 هزارتا خون کم میکنه
وقتی اونو میزد از خون من حدود 400 تا میموند که سریع 3 تا رو میگذاشتم رو med و خون رو پر میکردم و دوباره ادامه میدادم , احتمالا کم cp پر کردی (البته protect یادت نره)
کاربرد کدوم آیتمها رو میخوای بدونی؟

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
ماموریت رو درست میگی ؟
سنگش توی اون روستا , بالای یه ساختمونه , همونو میگی ؟
اگه همونه که برای من مشکلی نداشت , سنگ رو که زدم و برگشتم تو openWorld , بودش
امروز با یه Dead کشتمش

باس آخر یه حرکت داره که مثل شمشیر فرود میاد که حدود 98 یا 9 هزارتا خون کم میکنه
وقتی اونو میزد از خون من حدود 400 تا میموند که سریع 3 تا رو میگذاشتم رو med و خون رو پر میکردم و دوباره ادامه میدادم , احتمالا کم cp پر کردی (البته protect یادت نره)
کاربرد کدوم آیتمها رو میخوای بدونی؟
آره دقیقا همونجا هست . حالا اونو بیخی
نه مشکلم اون نیست HP هام 9200 - 9000 - 10000 هست. لایتینگ وانیل و اسنو .
خونو پر میکنم تا وسطای جون اورفان هم خوب میرم. اما میگم که یه جادو میزنه که من کلا disabale میشم و هیچ حرکتی نمیتونم بکنم گفتم اون خط ATB پر نمیشه. اون جادو رو میگم چطوری باید از بین برد ؟
این dead چیه ؟ Ability هست ؟ تو کدوم سطح کریستال هست ؟
من army of one رو با لاینتینگ دارم.

teoman

کاربر سایت
Dec 28, 2005
269
بچه ها شرمنده این Accessories چیه
من خیلی از اینا دارم به چه درد می خوره
اونجا که سلاح انتخاب می کنی زیرش اینه
اینم یه جورایی سلاح ؟
یکی اگه لیست انواعشو داره بزاره و بگه هر کدوم به چه درد می خورن
با تشکر

• Like
Reactions: Quantic Dream

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
آره دقیقا همونجا هست . حالا اونو بیخی
نه مشکلم اون نیست HP هام 9200 - 9000 - 10000 هست. لایتینگ وانیل و اسنو .
خونو پر میکنم تا وسطای جون اورفان هم خوب میرم. اما میگم که یه جادو میزنه که من کلا disabale میشم و هیچ حرکتی نمیتونم بکنم گفتم اون خط ATB پر نمیشه. اون جادو رو میگم چطوری باید از بین برد ؟
این dead چیه ؟ Ability هست ؟ تو کدوم سطح کریستال هست ؟
من army of one رو با لاینتینگ دارم.

اهان اون جادو که disable میکنت ؟
البته من ضد اونو نزدم چون سریع از بین میرفت اما ضدش هست , دقیقا علامتش یادم نیست اما فکر کنم ضدش Daze باشه (حلقه Rainbow Anklet)
منتها تا 30% بیشتر جلوش رو نمیگیره مگه اینکه لول آپ بکنیش

Dead توانایی وانیل هستش که تو رول آخر هستش یعنی بعد از شکست باس آخر میتونی بگیریش
تو قسمت اطلاعات دشمنها , بالا سمت راست رو ببینی زده که اون دشمن نسبت به چه چیزهایی ایمنه . اگه یه دشمن تو اون قسمت علامت کله اسکلت رو داشت یعنی این جادو رو اثر نمیکنه
منتها بعضی باس ها مثل همون 55 2 میلیون و خورده ای جون دارن ولی اگه جادوی deat وانیل روش اثر بکنه با یه ضربه میمیره
منتها این جادو هم درصد داره که مثل اینکه میگن اگه سلاحت آپگرید نشده باشه 1% شانس داره که طرف رو بکشه
اما من 4 یا 5 بار باهاش جنگیدم , 23 بار تونستم طرف رو با یه ضربه بکشم , باید یکی رو بزاری med و یکی رو sen و با وانیل هی dead بزنی تا شانست بگیره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر