Final Fantasy XIII - X360

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
در چپتر 4 odin رو نمی تونم بزنم.
کمک.
هرچی اکسسوری واسه افزایش جون یا کاهش دمیج داری بنداز روی شخصیتهات
میتونی هوپ رو بزاری رول med و فقط با لایت حمله کنی هروقت گارد گرفت با جفتشون حمله کن
یه رول med med هم بزار واسه حالت اضطراری

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
سلام
وقتي تو بازي Y رو مي زنم و بعد روي كريستال مي رم و وقتي شكل يك كريستال رو آورد با زدن A و فلش به سمت كريستال حركت مي كنه و HP زياد ميشه ولي CP كم ميشه ! اين به چه دردي مي خوره؟
اين منو با زدن Y‌ تو جريان بازي مياد؟
راستي اين بازي چند تا CHAPTER و ماموريت داره؟
خيلي ممنون.
بازم علیک سلام :d
واسه level up کردنه. که از CP استفاده میکنه. روی هر گوی توی کریستالیوم نوشته مثلا HP +10 یا strenght+5 و... به هر کدوم که برسی همون قدر واست up میکنه.
نه نمیاد.
13تا چپتر
بازم خواهش میکنم :d

آخرین ویرایش:

titanium833

کاربر سایت
Feb 22, 2007
50
سلام
لطفا شیوه ی درست آپگرید کردن رو بهم توضیح بدید ، منظوم اینه که با چه ماده ای اسلحه ها رو آپگرید کنم که ارزش اونها بیشتر بشند .. تو صفحات قبلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم ، اگر لینکش رو بزارید ممنون میشم:">

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
سلام
لطفا شیوه ی درست آپگرید کردن رو بهم توضیح بدید ، منظوم اینه که با چه ماده ای اسلحه ها رو آپگرید کنم که ارزش اونها بیشتر بشند .. تو صفحات قبلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم ، اگر لینکش رو بزارید ممنون میشم:">
یکی از دوستان گفته بود ولی عیبی نداره من دوباره تکرار میکنم
هرچی components داری بفروش فقط اونایی که برای چنج تایر هستن رو نگه دار.مشخصن.توی توضیحات بالای صفحه مینویسه function as transfomational catalyst
بعدش اینا رو میخری
strudy bone
particple accelaration
ultreampact reactor
اولی رو creature comfort بعدیها رو rd depot داره.از اولی 36 تا استفاده میکنی اول بعدش تا اونجایی که لازم داری از دو تا بعدی استفاده میکنی.فقط توجه داشته باشه که وقتی میخواد بره برای چنج تایر و دم دمهای رسیدن به اون نقطه هست به مقدار لازم از اونا استفاده کن که سوخت نشن

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
خب بعد 40 روز بازی کردن معادل 109 ساعت بازی آخر تمومش کردم
البت خط داستانی رو ساعت 75 اینطورا تموم کرده بودم ولی تا بازی کامل شد یه کم طول کشید
تمام اسلحه های بازیکنا رو آپگرید کردم تا ته ته(البته یک اسلحه بر هرنفر)
7 8 تا اکسسوری فول آپگرید کردم
تمام موجودات و دشمنان بازی اعم از long gui shalong gui و هرچیزی رو که میشد باهاش مبارزه کرد زدم(کاش میشد با تایتان هم مبارزه کرد)
کریستاریوم رو فول آپگرید کردم واسه همه ی بازیکنا
میشنها هم همه انجام شدن
خیلی بازی قشنگی بود و من واقعا لذت بردم ازش مخصوصا دموی آخر بازی که خیلی زیبا بود ولی به نظرم چند تا مورد توی مبارزات رو تغییر میدن عالی میشد
1:حرکت کردن با آنالوگ (میشد از آنالوگ سمت راست واسه حرکت کردن حتی توی یه فضای محدود استفاده بکنن)
2:اگر میشد لیدر رو بتونی وسط بازی حتی یه بار تغییر بدی عالی میشد
3:باید یه قسمتی رو میزاشتن که بتونی توی هر پارادیگم یه سری حرکتها رو واسه شخصیتهایی که در کنترل تو نبودن رو تعیین کنی که به محض اینکه چنج کردی اون حرکت رو انجام بدن
مثلا توی میشن 64 وقتی رفتی روی med med med همه cura بندازن
اچیومنت ها رو هم درو کردم فقط treasure hunter موند
هرچی اکسسوری بود گرفتیم ما نمیدونم چی جا موند اون وسط

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
دوستنا چرا بعضی از این ceih که شکل مجسمه اند ازشون ماموریت میگیریم افتادن رو زمین و غیر فعالن ؟
یعنی اینکه هنوز زمان اینکه انتخابشون کنی نرسیده.باید قبلش یه سری ماموریتهای دیگه رو تموم کنی یا خط داستانی رو جلوتر بری

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152
سلام
بلاخره من این بازی رو تموم کردم ولی آخرش کلی سوال برام ایجاد شد=((:((

شدیدا اسپویلر :

1.چرا orphan اول vanille رو انتخاب میکنه؟
2.چرا fang همه رو تبدیل به cieth میکنه؟ ولی vanille تبدیل نمیشه؟
3. orphan همه رو خلق کرده بود؟ چرا میخاست همه رو نابود کنه؟
4.fang بعد از اونکه همه رو تبدیل به cieth میکنه چه جوری دوباره زنده میشن؟
5.آخر بازی که vanille و fang تبدیل به کریستال میشن چرا فقط این 2 تا و بقیه نمیشن؟
6.مگه قرار نبود لایتنینگ بعد از اینکه سارا رو پیدا کرد اسمشو به snow بگه؟ چرا نگفت؟!!:-o
7. focusـشون فقط این بود که تبدیل به ragronak بشن؟ یا چیز دیگه ای هم بود؟
8.همه ی فالسی ها نابود شدن؟ یا هنوزم انسان ها حیوان دست آموز فالسی ها هستن؟

ممنون میشم اگه میتونین یه خورده آخرشو توضیح بدین. چون برای من خیلی گنگ بود.

پ.ن: من این سوالم رو توی تاپیک ffxiii|ps3 گذاشتم ولی کسی جوابمو نداد !:-s ایشالا اینجا یکی پیدا بشه سوالات رو برام روشن کنه.

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
ممنون میشم اگه میتونین یه خورده آخرشو توضیح بدین. چون برای من خیلی گنگ بود.

پ.ن: من این سوالم رو توی تاپیک ffxiii|ps3 گذاشتم ولی کسی جوابمو نداد ! ایشالا اینجا یکی پیدا بشه سوالات رو برام روشن کنه.
اساتید باید بیان کاملا قضیه رو روشن کنن.منم کامل داستان رو متوجه نشدم ولی اگر کارت خیلی گیره میتونم یه توضیحاتی بدم

1:خب وانیل رو انتخاب میکنه دیگه که بعدش فنگ میگه من این کارو میکنم
2:کسی تبدیل به cieth نمیشه.این یکی از حیله های ارفان بوده.مثل همون کاری که اول اون مبارزات با کریستال داج و سارا میشه ولی در اصل تقلب و توهم بوده نه واقعیت.توی اون زمان بقیه بازیکنها یه جای سرد و تاریک بودن و وقایعی که براشون رخ داده بود براشون تداعی میشه
3:خالق اصلی همه ی این فالسیها و جهان یه بابایی بوده به اسم the maker
و همونطوری که میدونی ارفان فالسی اصلی کوکون بوده و حیات کوکون به اون وابسته بود
اینجاش رو دقیق نمیدونم چرا مثل اینکه با خراب شدن وضعیت جهان فالسیها تصمیم میگیرن که یه جوری نابود بشن تا the maker دوباره اونها رو پاک تر و بدون گناهان قبلی و همچنین جهان رو از نو خلق کنه
4:توی قسمت 2 توضیح داده شد که اصلا کسی تبدیل به سیت نشده بوده
5:خب دیگه کریستال این دو تاست که کوکون رو نگه داشته.نمیشه که اینها هم دوباره انسان بشن.فنگ و وانیل به طور کامل خودشون رو وقف نجات دادن کوکون کردن.البته منم خودم توی ماجرای فنگ و وانیل یه ابهاماتی دارم
نمیدونم اصلا فوکاس قبلیشون چی بوده الان چی هست
6:نمیدونم حتما یادش رفته.اسم دقیقش مثل اینکه مشخص نیست.ولی بعضیا میگن eclair هست
7:فوکوس گروه چهار نفرمون این به جز فنگ و وانیل این بوده که orphan رو نابود کنن (در واقع کوکون رو) که از طرف انیما فالسی پولس بهشون داده شده بود که در آخر بازی هم با نابود کردن اورفان فوکاسشون رو انجام میدن ولی در حالیکه کوکون داره سقوط میکنه وانیل و فنگ نجاتش میدن
فوکوس قبلی وانیل و فنگ هم این بوده که به کوکون حمله کنن و از بین ببرنش ولی شکست میخورن و تبدیل به کریستال میشن تا وقتی که دوباره به حالت انسان برمیگردن واسه پایان دادن ماموریتشون
8:وتالا دیگه در مورد بقیه داستان حرفی نمیزنه بعد نجات افراد گروه ولی نه فقط اورفان نابود شده.فکر نکنم بقیه فالسیها هم نابود شده باشن

Last edited by a moderator:

Mir7anA

کاربر سایت
Oct 28, 2008
837
نام
Maj!D
1. در واقع هم وانیل هم فنگ جفتشون لسی اورفان هستند ولی چون فنگ قول داده از وانیل مواظبت کنه، خودش به اورفان میگه که اونو انتخاب کنه و مانع وانیل میشه.
2. به خاطر اینکه فنگ همشونو می کشه و نمی تونن فوکوسشونو انجام بدن تبدیل به سیف میشن.
3. اورفان خالق نیست، خالق اصلی maker هستش.
4. تو ابتدای مبارزه اورفان تو دیالوگاش میگه که دلیل اصلی اینکه یک فالسی، کسی رو به عنوان لسی انتخاب میکنه اینه که فالسی با این کار می خواد چیزی رو بدست بیاره که نداره و اون انسانیت یک انسان و احساسات اون هستش. بعد از اینکه همه سیف میشن همشون تو یک خلا رویای مشابهی رو میبینن و برای فنگ هم زیر شکنجه خاطرات دوستاش تداعی میشه و این نقطه عطف داستانه جایی که انسان و احساسات ناب اون کار خودشونو می کنن و فالسی در برابر قدرتی که هرگز نداشته مغلوب میشه و این همون لحظه است که اورفان شروع به نابود شدن می کنه. در واقع بازی ستایشی است بر انسانیت.
5. تو ابتدای بازی هم اشاره شد که قبلا رگنوراک به کوکن حمله کرده. در حمله قبلی هم این وانیل و فنگ بودن که تبدیل به رگنورhک شده بودن ولی به دلایلی که معلوم نشد موفق نشده بودن. این دفعه دوباره برای به اتمام رساندن ماموریت ناقصشون توسط اورفان بیدار میشن ولی باز هم ناموفق!
6. این قضیه به شوخی به مراسم عروسی موکول میشه. اسم واقعی لایت Claire Farron هستش.
7. همه اینها لسی اورفان هستن. وانیل و فنگ مستقیما توسط اورفان لسی شدن و بقیه توسط سارا که بواسطه وانیل و فتگ لسی شده، لسی میشن. فوکوس همشون اینه که کوکن رو نابود کنن. با نابودی اورفان، کوکن نابود خواهد شد و خالق اصلی یعنی The Maker ظاهر خواهد شد و دوباره همه چیزو خواهد آفرید. با این کار کوکن و همچنین اورفان دوباره خلق خواهند شد و به قول خودمون روز از نو روزی از نو... وانیل و فنگ به رگنوراک تبدیل میشن ولی نه با هدف نابودی کوکن بلکه تلاش میکنن اونو از نابودی نجات بدن و چون فکوسشونو انجام دادن تبدیل به کریستال میشن و یک پایه کریستالی زیر کوکن شکل میگیره که اونو از نابودی نجات میده. بقیه به این خاطر کریستال نمیشن که همون طور که توضیح دادم میمیرند و تبدیل به سیف میشن. داستان زنده شدنشونم که بالا گفتم.
8. همه فالسی ها نابود نشدن. تو پالس و تو کوکن باز هم فالسی هست. کوکن بواسطه فالسی های مختلف که یکی آب، یکی نور و ... تامین میکنه به حیاتش ادامه میده.
9. چقدر حرف زدم....!؟

Last edited by a moderator:

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152
دست جفتتون درد نکنه خیلی چیزا رو برای من روشن کردید>:d<
خواهشا مطالبتون رو هم توی spoiler قرار بدین چون یکی که بازی نکرده اینا رو بخونه...:d
در مورد شماره 2 نمیدونم چرا این جای تاریک رو که شما میگین من اصلا یادم نمیاد!:|
اسم اصلی لایتنینگ هم توی datalog نوشته ولی موکول شدن به عروسی سارا رو هم یادم نمیاد!:|آخره بازی همچین چیزی میگه؟
مسئله ای که خیلی برام عجیبه ادامه ی حیات فالسی هاست بعد از آخر بازی ـست.
چون لایتنینگ عامل اصلی بدبختی خود و بقیه رو فالسی ها میدونست و میخاست ازشون انتقام بگیره و از شرشون خلاص شه که البته با چند تاشون هم جنگید. انسان ها رو حیوون فالسی ها میدونست که زندگیشون به فالسی ها وابسته است. این موضوع جزء مسائل مهم بازی بود ولی نمیدونم آخر بازی چرا به این اصلا اشاره نکردند!
یه سوال دیگه هم داشتم:
رمان ffxiii به چه چیزهای اشاره میکنه؟( focus اول فنگ و وانیل - اتفاقات قبل از طرح purge - اتفاقات بعد از پایان بازی)
ممکنه این مسائل رو توی رمان نوشته باشه؟

برای شما هم بعد از پایان بازی هیچ datalog ی اضافه نشد؟

پ.ن: مثل اینکه ff بازهای 360 خیلی فعالتر از ps3 باز ها هستن.:d

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
پست ها رو ویرایش کردم، لطفا رعایت کنید و از اسپویلر استفاده کنید تا داستان را برای کسانی هنوز بازی نکردند لو ندهید.
دفعه دیگه اخطار میگیرید.

• Like
Reactions: TOP Game

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر