Final Fantasy XIII-2 | PS3

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
دیگه اینقدر FF XIII رو نکوبید ! شاید به عنوان ادامه سری FF نتونست انتظارات رو بر آورده کنه ولی به عنوان یک بازی مستقل ، انصافا یک اثر به یاد موندنی بود ! هر کدوم از شخصیت ها غیر از درگیر شدنشون با جریان l'cie شدن توسط Anima ، مشکلات دیگه ای هم داشتن که به تدریج و در طول بازی به زیبایی بهشون پرداخته میشه . طراحی ظاهری شخصیت ها هم خیلی خوب بود ( غیر از سز ) و لوکیشن های بازی هم تنوع خیلی خوبی داشتن . در کل غیر از اون گیم-پلی مزخرف ؛ بازی اینقدر خوب داشت که آدم 60 ساعت اون گیم-پلی خواب آور رو تحمل کنه تا بازی رو تموم کنه . بعد از تموم کردن FF XIII واقعا مونده بودم که چجوری قراره داستان بازی رو ادامه بدن ولی ظاهرا پتانسیل داستاتی FNC بالا هستس که بتونن بدون تکراری شدن چند تا بازی خوب ازش بیرون بکشن ! تا اینجا هم که تریلر های FF XIII-2 رو دیدم غیر از ظاهر و قیافه Noel با چیز دیگه ای مشکل نداشتم !

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,414
نام
ماکان
هر کدوم از شخصیت ها غیر از درگیر شدنشون با جریان l'cie شدن توسط Anima ، مشکلات دیگه ای هم داشتن که به تدریج و در طول بازی به زیبایی بهشون پرداخته میشه .

شخصیت های FFXIII عملا پرداخت نداشتن. فقط Hope بود که درام خودش رو داشت. از یه پسر ترسو تبدیل میشد به یک مبارز کامل.

Lightning که عملا فقط عصبی و خشک بود و تا آخر هیچ تغییری تو شخصیتش نداشت. فقط یکم نرم میشد.

Snow که فقط از اول تا آخر میگفت Serah رو نجات میدیم!

Sazh فقط خنگ و شوخ بود!

Vanille رو مخ ترین شخصیت تمام FF ها بود!

Fang هم که به همراه Snow واقعا هیچ پرداختی نداشت!

کلا شخصیت های FFXIII بغیر از Snow اصلا پرداخت نداشتن که بخواد خوب یا بد باشه! BackStory با پرداخت خیلی فرق داره! همشون فقط یه پیش زمینه داستانی حالا خوب یا متوسط داشتن! همین!

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
شخصیت های FFXIII عملا پرداخت نداشتن. فقط Hope بود که درام خودش رو داشت. از یه پسر ترسو تبدیل میشد به یک مبارز کامل.

Lightning که عملا فقط عصبی و خشک بود و تا آخر هیچ تغییری تو شخصیتش نداشت. فقط یکم نرم میشد.

Snow که فقط از اول تا آخر میگفت Serah رو نجات میدیم!

Sazh فقط خنگ و شوخ بود!

Vanille رو مخ ترین شخصیت تمام FF ها بود!

Fang هم که به همراه Snow واقعا هیچ پرداختی نداشت!

کلا شخصیت های FFXIII بغیر از Snow اصلا پرداخت نداشتن که بخواد خوب یا بد باشه! BackStory با پرداخت خیلی فرق داره! همشون فقط یه پیش زمینه داستانی حالا خوب یا متوسط داشتن! همین!

منظور من همون پیش زمینه داستانی بود ! نمیدونم چرا میگی Lightning تغییر نکرد ! Lightning که شدیدا با ازدواج Snow با Serah مخالف بود ، کاملا بخاطر :
l'cie شدن Serah از Snow متنفر بود ، در اواخر بازی کاملا با Snow در یک جریان قرار میگیره ! اون CG قبل از مبارزه با ایدولون Vanille رو یادت نمیاد ؟ تازه این یک نمونه بود !
همه میدونن که شخصیت مورد علاقه من تو FF XIII همین آقای Villiers بود :D از اون اول بازی که رهبری یک گروه مقاومت در برابر سنکتوم رو بر عهده داره ، مرگ مادر Hope ، وفا به قولی که به مادر Hope داده بود ، حتی بعد از اینکه Hope بهش حمله کرد و Hope رو سالم به پدرش تحویل داد ! بعد از اون که بدون دفاع و لباس جلوی ارتش Roasch وایساد ! دیوونه ی Snow ـم :x
جریان Sazh با Vanille و پسرش در حد صفر نبود ولی خودم هم باهاش حال نکردم !
Vanille هم بچه بود دیگه ، شما ببخشش :D ولی جریان غلط هایی که با فنگ کرده بود کم چیزی نبود !

در کل داستان FF XIII خیلی خیلی از بازی های چرت و پرت امروزی که شاید قبل از عرضه کلی هایپ و تبلیغ داشته باشن بهتر بود !

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,414
نام
ماکان
امیر حسین عزیز دل برادر، به این که نمیگن پرداخت شخصیتی! اینا همش داستان هستن. حالا اینکه مثلا خانوم آذرخش قبلا چی بوده میشه پیش زمینه داستانی این شخصیت، این که در طول داستان با ازدواج سرا و اسنو موافق میشه خود داستان هست و اینکه مثلا سرد و خشک هست خصوصیات شخصیتیش هست. هیچ کدوم اینها ربطی به پرداخت داستانی نداره. برای اینکه بهتر متوجه بشی پرداخت شخصیت یعنی چی اول یکم توضیح میدم و بعد از همین FF برات مثال میارم:

پرداخت یعنی اینکه تو برای هر شخصیت یک سری روحیه و شخصیت روانی خلق کنی و با توجه به ان خصوصیات توی داستان انتخاب کنی و ان رو پیش ببری. این اولین گام و مهم ترینشون هست. یعنی اینکه توی داستان هیچ وقت شاهد هیچ تصمیمی نیستیم که سر و ته نداره. با توجه به شخصیت و روحیات ان کرکتر انتخاب ها انجام میشن. اینجاست که داستان رنگ پیدا میکنه. یعنی تو میتونی بشینی رو داستان فکر کنی. بگی اگه مثلا آقای X اینکارو ان زمان نمیکرد اصلا هیچ کدوم از این اتفاق ها نمی افتاد و ...

ببین مثلا سفیروث شخصیتی هست که پرداخت داره. انتخاب های سفیروث همشون درگیر شرایط هست. هیچ وقت خودش از روی خباثت مطلق از اول نخواست بد باشه. تا آخرین لحظه هم سعی کرد خوب بمونه. اما بلایی که سینرا سرش آورد ان رو مجبور کرد شیطانی بشه. این پرداخت مناسب هست که باعث میشه هنوزم که هوزم بعد از 12 سال در مورد این شخصیت صحبت کنیم! هنوز هم ماندگاره. اما شخصیت های FFXIII به شدت تیپیک و فراموش شدنی هستن. اگه دنباله های FFXIII نبود قطعا از یاد همه فراموش میشدن.

نکته بعدی توی پرداخت یک شخصیت این هست که فرصت بدی بهش تا توی داستان رو بیاد. داستان FFXIII انقدر بی سر و ته اشفته هست که حتی این فرصت رو هم به شخصیت هاش نمیده. مثلا fang. انقدر تو داستان زمان نداره که خودش رو نشون بده. درگیر انتخاب های مختلف بشه تا ما با روحیاتش آشنا بشیم. بفهمیم چجوری فکر میکنه. چه علایقی داره. دقدقه هاش چیه؟ و ... فقط خیلی خشک وارد داستان میشه و در نهایت خیلی مصنوعی کاملا بی مقدمه و بدون توجیه واقعا منطقی ان بلا سرش میاد و ... یعنی اینطور میخوام بگم که پایان بازی و ماجرای فنگ و ونیل فقط برای دادن شوک به گیمرها و برانگیختن حس ترحمشون طراحی شده بود. اینجوری مثلا میخواستن به همه شک بدن و مثلا با یک پایان احساسی داستان بد بازی رو توجیح کنن که نشد و بیشتر کارشون مسخره شد.

---------- نوشته در 12:33 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:31 PM ارسال شده بود ----------

دوستان قیافه جدید Hope و Snow رو مشاهده نمایید!

اسنو خیلی زشت شده! خوبه میشه کاستوم های الترنیتیوشون رو هم انتخاب کرد که فکر کنم همون لباس های کلسیکشون هست!

FF13-2-TGS-Trailer1.jpg

اما عوضش hope خیلی خوب شده! الان که سنش رفته بالا خراکه باهاش Lightning رو مخ کنیم!:biggrin1:

830px-Hope_%2813-2_and_13%29_comparison.png

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
امیر حسین عزیز دل برادر، به این که نمیگن پرداخت شخصیتی! اینا همش داستان هستن. حالا اینکه مثلا خانوم آذرخش قبلا چی بوده میشه پیش زمینه داستانی این شخصیت، این که در طول داستان با ازدواج سرا و اسنو موافق میشه خود داستان هست و اینکه مثلا سرد و خشک هست خصوصیات شخصیتیش هست. هیچ کدوم اینها ربطی به پرداخت داستانی نداره. برای اینکه بهتر متوجه بشی پرداخت شخصیت یعنی چی اول یکم توضیح میدم و بعد از همین FF برات مثال میارم:

پرداخت یعنی اینکه تو برای هر شخصیت یک سری روحیه و شخصیت روانی خلق کنی و با توجه به ان خصوصیات توی داستان انتخاب کنی و ان رو پیش ببری. این اولین گام و مهم ترینشون هست. یعنی اینکه توی داستان هیچ وقت شاهد هیچ تصمیمی نیستیم که سر و ته نداره. با توجه به شخصیت و روحیات ان کرکتر انتخاب ها انجام میشن. اینجاست که داستان رنگ پیدا میکنه. یعنی تو میتونی بشینی رو داستان فکر کنی. بگی اگه مثلا آقای X اینکارو ان زمان نمیکرد اصلا هیچ کدوم از این اتفاق ها نمی افتاد و ...

ببین مثلا سفیروث شخصیتی هست که پرداخت داره. انتخاب های سفیروث همشون درگیر شرایط هست. هیچ وقت خودش از روی خباثت مطلق از اول نخواست بد باشه. تا آخرین لحظه هم سعی کرد خوب بمونه. اما بلایی که سینرا سرش آورد ان رو مجبور کرد شیطانی بشه. این پرداخت مناسب هست که باعث میشه هنوزم که هوزم بعد از 12 سال در مورد این شخصیت صحبت کنیم! هنوز هم ماندگاره. اما شخصیت های FFXIII به شدت تیپیک و فراموش شدنی هستن. اگه دنباله های FFXIII نبود قطعا از یاد همه فراموش میشدن.

نکته بعدی توی پرداخت یک شخصیت این هست که فرصت بدی بهش تا توی داستان رو بیاد. داستان FFXIII انقدر بی سر و ته اشفته هست که حتی این فرصت رو هم به شخصیت هاش نمیده. مثلا fang. انقدر تو داستان زمان نداره که خودش رو نشون بده. درگیر انتخاب های مختلف بشه تا ما با روحیاتش آشنا بشیم. بفهمیم چجوری فکر میکنه. چه علایقی داره. دقدقه هاش چیه؟ و ... فقط خیلی خشک وارد داستان میشه و در نهایت خیلی مصنوعی کاملا بی مقدمه و بدون توجیه واقعا منطقی ان بلا سرش میاد و ... یعنی اینطور میخوام بگم که پایان بازی و ماجرای فنگ و ونیل فقط برای دادن شوک به گیمرها و برانگیختن حس ترحمشون طراحی شده بود. اینجوری مثلا میخواستن به همه شک بدن و مثلا با یک پایان احساسی داستان بد بازی رو توجیح کنن که نشد و بیشتر کارشون مسخره شد.

---------- نوشته در 12:33 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:31 PM ارسال شده بود ----------

دوستان قیافه جدید Hope و Snow رو مشاهده نمایید!

اسنو خیلی زشت شده! خوبه میشه کاستوم های الترنیتیوشون رو هم انتخاب کرد که فکر کنم همون لباس های کلسیکشون هست!

FF13-2-TGS-Trailer1.jpg

اما عوضش hope خیلی خوب شده! الان که سنش رفته بالا خراکه باهاش Lightning رو مخ کنیم!:biggrin1:

830px-Hope_%2813-2_and_13%29_comparison.png

خوب شما نشون بده من کجا گفتم که همه ی اینا پرداخت شخصیتی هستند !!! من همون اول پست هم گفتم که منظورم پیش زمینه داستانی یا BackStory بود !
ولی خوب اگر به حرف های خودت استناد کنیم میشه گفت که FF XIII اینقدرا هم بد نبود و شاهد همچنین تصمیم های بی سر و تهی نیست !
اسنو سر اون علاقه ای که به سرا داره و کلا کله شق بودنش ( ویژگی های روانی این شخصیت ) تو کل بازی یک سری کنش و یا واکنش هایی از خودش نشون میده که از طرف یک شخصیت خیلی خونسرد و منطقی و اکثرا نا امید ( باز هم خاصیت های روانی اون شخصیت ) به نام لایتنینگ نفی میشه ! تا جایی که صحبت های اسنو و هوپ که با و ونیل که نمونه بارز یک انسان امیدوار هستند روی لایتنینگ تاثیر میزارند و ...

روی 3 تا شخصیت Snow , Lightning , Hope خیلی خوب کار شده بود و شاید اگر محدودیت هایی که حجم دیسک Xbox 360 داره و پول پرستی Square Enix نبود ، میشد کات-سین های بیشتری رو تو بازی ببینیم و با سه تا شخصیت دیگه بیشتر آشنا بشیم !

moosa

کاربر سایت
Mar 11, 2009
296
نام
MooSa
خوب شما نشون بده من کجا گفتم که همه ی اینا پرداخت شخصیتی هستند !!! من همون اول پست هم گفتم که منظورم پیش زمینه داستانی یا BackStory بود !
ولی خوب اگر به حرف های خودت استناد کنیم میشه گفت که FF XIII اینقدرا هم بد نبود و شاهد همچنین تصمیم های بی سر و تهی نیست !
اسنو سر اون علاقه ای که به سرا داره و کلا کله شق بودنش ( ویژگی های روانی این شخصیت ) تو کل بازی یک سری کنش و یا واکنش هایی از خودش نشون میده که از طرف یک شخصیت خیلی خونسرد و منطقی و اکثرا نا امید ( باز هم خاصیت های روانی اون شخصیت ) به نام لایتنینگ نفی میشه ! تا جایی که صحبت های اسنو و هوپ که با و ونیل که نمونه بارز یک انسان امیدوار هستند روی لایتنینگ تاثیر میزارند و ...

روی 3 تا شخصیت Snow , Lightning , Hope خیلی خوب کار شده بود و شاید اگر محدودیت هایی که حجم دیسک Xbox 360 داره و پول پرستی Square Enix نبود ، میشد کات-سین های بیشتری رو تو بازی ببینیم و با سه تا شخصیت دیگه بیشتر آشنا بشیم !
با این حرفتون کاملا موافقم چیزی که سافیروث رو انقدر قشنگ نشون داد و به این ماندگاری کرد به نظر من بیشترش کات سنس های خیلی قشنگ بازی بود البته نمیشه طراحی شخصیت حتی لباس و حالت مو موارد دیگه رو که همشون با شخصیت و تیپش سازگاری داشتن و ندید گرفت FF XIII به شدت کات سنس های دیدنی برای معرفی شخصیت هارو کم داره واسه همین ابعاد شخصیتی کاراکتر ها اونجوری که باید نشون داده نمیشه

Nina.Williams

کاربر سایت
Oct 22, 2010
360
نام
رها
فکر کنم بازیش خیلی بهتر از ff 13 بشه گرچه به نظر من ff 13 خودش یه شاهکار بود...من دیدم cg render نول گذاشته شده ولی ندیدم cg های سارا یا لایتنینگ رو بزارین حالا شایدم اشتباه کردم...ولی در کل...
این cg سارا:http://images.wikia.com/finalfantasy/images/a/a7/Ffxiii_2_serah_cg_render.png
این cg لایتینینگ(توصیه میشه اونایی که ای دی اس ال ندارن سعی نکنن عکسشو باز کنن..اخرین بار که سیوش کردم فکر کنم 5 مگ و نیم بود):http://images.wikia.com/finalfantasy/images/8/84/Lightning_FFXIII-2.png

این دوتا رو هم نمیدونم گذاشتین یا نه:http://images.wikia.com/finalfantasy/images/5/55/LightningAndSerah.jpg
http://images.wikia.com/finalfantasy/images/f/f7/XIII-2_PromoPoster-Withoutwatermark.jpg

راستی اسم کامل اون دختره که Yeul معرفی کردینش هم مشخص شده:Paddra Nsu-Yeul
اینم چند تا عکس ازش:http://images.wikia.com/finalfantasy/images/1/11/Noel_and_Yeul.png
http://images.wikia.com/finalfantasy/images/4/4a/YulePointsToSerah.jpg
http://images.wikia.com/finalfantasy/images/a/a9/Yurukaias.png
http://images.wikia.com/finalfantasy/images/a/a1/Yurucloseup.png
http://images.wikia.com/finalfantasy/images/d/da/Yuel,_hair_down..png

Nina.Williams

کاربر سایت
Oct 22, 2010
360
نام
رها
اولین رندر اسنو روی یه مجله منتشر شد....عکسش داغ داغه....من نمیخوام ببینیم....اخه این چه بلایی سر اسنوی من(:d) اوردن....(جریان اون عکس پایینی چیه؟اسنو داره میمیره؟)کلیک کنین بزرگش باز شه البته کیفیتش خیلی خوب نیست..بعدا" خوبش که در اومد میزارم....

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
اولین رندر اسنو روی یه مجله منتشر شد....عکسش داغ داغه....من نمیخوام ببینیم....اخه این چه بلایی سر اسنوی من(:d) اوردن....(جریان اون عکس پایینی چیه؟اسنو داره میمیره؟)کلیک کنین بزرگش باز شه البته کیفیتش خیلی خوب نیست..بعدا" خوبش که در اومد میزارم....

فکر نکنم... خود این عکسیم که گذاشتی علامت تعجبو اینا داره :d شاید ناامید شده یا چیزیش شده... :-?

Nina.Williams

کاربر سایت
Oct 22, 2010
360
نام
رها
فکر نکنم... خود این عکسیم که گذاشتی علامت تعجبو اینا داره :d شاید ناامید شده یا چیزیش شده... :-?
امیدوارم نمیره...خیلی شخصیت جالبی داره....راستی یه خبر دیگه...اسنو همچنان تو فاینال فانتزی 13-2 l'cie هستش...یا شایدم دوباره شده....اخه این عکسو ببینین....:http://www.pic.iran-forum.ir/images/hlzfahfwtve8lnhkrus.png
یه جا خوندم کایاس(دشمن لایتنینگ) قوی ترین شخصیت فایناله...شاید اشتباه کردم ولی متن این بود:
Caius & Yeul
According to the interview, Caius is the strongest (in terms of abilities) Final Fantasy antagonist in a comparative sense. You might recall that this was said about Lightning in the lead-up to Final Fantasy XIII, in that she would be the strongest protagonist of the series. Caius has an important connection to Chaos Bahamut, the beast Lightning is seen fighting in Valhalla. Yeul, the girl that is accompanying Caius, is a very important character. She is traveling with Caius for an important reason.

dima

کاربر سایت
Oct 25, 2010
56
نام
h.k
با سلام خدمت دوستان

من قبلا شنیده بودم سیو های 13 رو میشه رو 13.2 import کرد می خواستم ببینم درسته یا نه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر