PlayStation Final Fantasy VII remake

سازنده
Square Enix
تاریخ انتشار
April 2020
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
106437

Publisher: Square Enix
Developer: Square Enix
Director: Tetsuya Nomura
Producer: Yoshinori Kitase
Writer: Kazushige Nojima
Designer: Tetsuya Nomura
Genre: Japanese Action-Role Playing

106438

106439

106440

Final Fantasy VII Remake E3 trailer

720p - gamersyde

Final Fantasy VII Remake PSX trailer

720p

با تشکر از .Amirone برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول

لطفاً هر اطلاعاتی راجع به بازی که باعث لو رفتن محتویات بازی میشه (داستان، گیم پلی و..) رو داخل تگ اسپویل قرار بدید، در غیر اینصورت با کاربر خاطی برخورد خاهد شد.

Last edited by a moderator:

amin_dante

کاربر سایت
Aug 29, 2011
43
نام
امین
What Dreams May Come...
هنوزم باورم نمیشه داره بازسازی میشه FF VII، دو سه سال قبل اگه اشتباه نکنم خود یویچی وادا مصاحبه کرده بود گفته بود منتظر بازسازی FFVII نباشین و برای ما ساخت بازی های جدید تو اولویته!!
یادش بخیر چه روزهای سختی بود! روی PS1 یک سال طول کشید تمومش کنم، یه جا باید "چنگ" رو پیدا میکردیم اونجا نزدیک 6ماه گیر کرده بودم آخرشم با راهنمایی تونستم ردش کنم اون یه تیکه رو..!
راستی برو بچه های پیشکسوت یه غول آهنی زیر آب بود با HP فوق العاده بالا، به 1 یا دو ضربه کار ما رو تموم میکرد! کسی تونسته شکستش بده تا به حال؟! ببخشید آف تاپیک شد اما خیلی کنجکاوم بدونم
برای آوردن وینسنت توی پارتی یه سری کارای خاصی توی یکی از مکان های بازی باید انجام میدادی و در طی داستان خودش نمیومد :d
من خودم دفعه اول که بازی کردم این رو نمیدونستم و تا آخر بازی همش منتظر وینست بودم :))
ذهن پیرم خوب یاری نمیکنه اما فکر کنم توی تابوت بود باید بیدارش میکردیم درسته؟! :d

TwistedFate

کاربر سایت
Jul 31, 2013
407
نام
Alireza
ذهن پیرم خوب یاری نمیکنه اما فکر کنم توی تابوت بود باید بیدارش میکردیم درسته؟! :d

بله :d
20-Vincent.png
------
یکی از چیزهایی که شدیدا مشتاق دیدنش توی ریمیک هستم Forgotten City هستش .
هم اتفاقات داستانی فوق‌العاده ای اونجا رخ میداد ، هم واقعا فضاسازی جالبی داشت. و همه اینها به علاوه ی موسیقی جالبش در کل یه فضای فوق‌العاده رو خلق کرده بودن :
Ancient_City_FFVII.jpg

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,032
نام
نیما
من هیچوقت FF بازی نکردم ، هر موقع هم اومدم بازی کنم خوشم نیومده و بعد از نیم ساعت کلا بیخیال شدم . خیلی دلم میخواد بدونم که این شماره 7 بازی چی بوده که اینقدر برای طرفدارانش مهمه و همه منتظر بازسازیش بودن و ...
کلا جریانش چیه ؟ ممنون میشم یکی توضیح بده .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من هیچوقت FF بازی نکردم ، هر موقع هم اومدم بازی کنم خوشم نیومده و بعد از نیم ساعت کلا بیخیال شدم . خیلی دلم میخواد بدونم که این شماره 7 بازی چی بوده که اینقدر برای طرفدارانش مهمه و همه منتظر بازسازیش بودن و ...

FFVII اساسا حتی با استاندارد های زمان خودشم گرافیک افتضاحی داشت، به عقیده فن های FF گیم پلی خیلی خوبیم نداشت. یعنی مثلا FFVI به مراتب گیم پلی بهتری داشت. امادر عوض هرچقدر گرافیک بازی داغون و گیم پلیش معمولیه، داستان و شخصیت هاش تکرار نشدنیه.

باید حتما خودت بازی کنی ببینی و حس کنی، شخصیتها و داستان FFVII یه چیز عجیبین. عمده دلیلشم داشتن یه شخصیت منفی فوق جذاب به اسم سفیروثه. سفیروث اولش یه شخصیت مثبت بوده اما وقتی میفهمه یه موجود آزمایشگاهی ساخته شده از ژنهای یه موجود فضایی به اسم ژنواست، تبدیل به دشمن ادم ها و شینرا، کمپانی بوجود اورندش میشه. کلود استرایفم یکی از سربازای شینراست که حالا بنا به دلایلی علیه شینرا مبارزه میکنه.

کلا داستان FFVII خیلی مرموز و وسیعه. پر از شخصیت های دوست داشتنی که میمیرن. ساکاگوچی سر ساخت این بازی مامانش میمیره و میگه میفهمه مرگ چه تاثیر بدی روی آدما میزاره. برای همین به کارگردانش یعنی کیتاسه و نویسنده داستان اصرار میکنه یکی از شخصیتای اصلی بکشن. در نهایتم یکی رو میزنن میکشن که چند وقت پیش با نظر مردم و منتقدین تاثیر گذارترین صحنه بازیای کامپیوتری انتخاب شد. حتی خیلیا تو ژاپن بخاطر این قضیه کارشون به بیمارستان کشید. جلوی دفتر Squar Soft جمع شدن با گوجه زدنشون!:D

کلا فقط باید بازی کنی تا بفهمی چی میگم. البته اینم بگم همه اینا با استانداردهای 20 ساله پیشه! انتظار نداشته باش بعد دیدن مثلا TLoU بازم همون حس رو نسبت به بازی داشته باشی! برای همین من شخصا دوست دارم بازی یه مقدار تغییر کنه!! البته منظورم کارگردانیش هست نه چیز دیگه!! اشتباه برداشت نشه!

amin_dante

کاربر سایت
Aug 29, 2011
43
نام
امین
این که با بازی حال نکردین احتمالا برمیگرده به کنار نیومدن با گیم پلی و نوع مبارزات (که تا شماره 13 تقریبا همه شون نوبتی بوده، حالا یه شماره بیشتر و یکی کمتر) و شایدم طراحی شخصیت ها حتی که خب سلیقه ای هست تا حد زیادی؛ اما خب اینکه نیم ساعت هم برای بازی وقت نذاشتین بی انصافی کردن به نظرم! چون اکثر بازی های این سری فقط دموی intro شون بیشتر از 15-20 دقیقه است..

به نظرم پتانسیل داستانی و شخصیت پردازی این بازی تو بین بازی های سری(حداقل از 7 به اینور که خودم تجربه بازی کردنشو داشتم) بی نظیره و از بازی های زمان خودش و چه بسی بازیهای حال حاضر بدون شک خیلی جلوتر بوده اما از نظر گرافیک چون تقریبا اوایل نسل اومده بود چند قدم عقب تر از FF VIII و IX و بازیهای گرافیک بالای نسل پنجم بوده(که خب طبیعی هم هست چون اوایل نسل عرضه شده بود) و همیشه این حسرت رو طرفدارا میخوردن که چرا نباید یه گشتی تو دنیای زیبا و آخرالزمانی FF VII و خرابه های شهر Midgar "اوایل با گرافیک ps2 و بعدها ps3 بزنن!" مهم ترین دلیلش حداقل از نظر من همینه
در هر صورت "شنیدن کی بود مانند دیدن" :d

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
ناموسن چی میزنی تو ؟ :D

LSD :D

Henyoku no Tenshi خودش مثل یه بسته LSD میمونه:D من هنوزم مثل زمان طفولیت رویای سفیروث شدنو دارم!:D کاری که موسیقی FFVII با من میکنه LSD هم نمیتونه!:D

اخ سر کنفرانس سونی که Beyond the Wasteland پخش شد و مطمعن شدم FFVII برگشته نمیدونید چه حسی داشتم. قشنگ رو صندلی خشکم زده بود! بازم میگم، هنوز خیلیا عظمت این نمایش تو کنفرانس سونیو درک درک نکردم!

پ.ن: راستی الان که گفتم Beyond the Wasteland یادم افتاد تلوزیون چقد نیمه دوم این آهنگو روی چرت و پرتاش میزاره!:|

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
دوستان من شنیدم هر شماره ی این سری تو یه دنیای دیگست ولی دو تا عنوان هستن که تو یه دنیای مشترک ولی در زمان های مختلفن
خواستم بدونم این نسخه جزو اون دوتاست؟ و این که اگه هست نسخه مشترک توی دنیاش چیه؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
دوستان من شنیدم هر شماره ی این سری تو یه دنیای دیگست ولی دو تا عنوان هستن که تو یه دنیای مشترک ولی در زمان های مختلفن
خواستم بدونم این نسخه جزو اون دوتاست؟ و این که اگه هست نسخه مشترک توی دنیاش چیه؟

سری FF هرشمارش یه چیزه. یجورایی یه IP جدید که فقط وجه تشابهش با باقی بازی های اصلی سری ژانر و تم فانتزی و خاص بازیه. اصولا هم شماره های اصلی دنباله ندارن و باید تو یه شماره تموم بشن. غیر از دوتا استثنا. FFX و FFXIII. این FFVII هم چون خیلی محبوب بود 10 سال بعد امدن با چندتا بازی و کارتون ادامه دادنش.

FFVII: Advent Children که یه کارتن بود ( به همراه The Last Order و On the Way to Smile ) و FFVII: Crisis Core برای PSP که تاباتا ساخت و FFVII: Dirge of Cerberus برای PS2 و در آخر FFVII: Before Crisis برای موبایل.

البته همه این عناوین برای کامل کردن داستان FFVII اصلی هستن و شخصیتای جدید رو به بازی اضافه میکنن. مثلا اصلا بعید نیست دنزل هم تو بازی نشون داده بشه. چون موقع انفجار راکتور توسط آوالانچ پدر و مادرش به اف رفتن. یا حتی Genesis!

بچه ها کی Escape Report رو تو بازی دیده بود؟:D وقتی با سفیروث میرفتی به نیبلهیم تو عمارت شینرا یه کتابخونه بود که اسنادو توش نگه میداشتن. انجا یکی از پرونده ها همین اسکیپ ریپورت بود. درباری فرار پرفسور گاست از دست هوجو بود!:D بعد میشد تو زیرزمین انجا وینسنتو پیدا کرد....

مثلا یکی از نکاتی که FFVII رو استثنایی میکنه همینه! وینسنت ولنتاین با ان عظمت و ابهت یه شخصیت مخفیه! یعنی پیداش نکنی از تو تابوت در نیاریش اصلا نمیبینیش! یا حتی Yufi! واقعا کدوم بازی میاد اینکارو کنه؟

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad

جدا از داستان و شخصیت پردازی که ماکان گفت (که واقعا یه چیز مادر بگریدیه) بازی خیلی چیزای خفن بیشتر دیگه ای هم داره :d

برای مثال (نمیدونم چرا ماکان گفت گیم پلی خوب نیست چون واقعا هیجان انگیزه) گیم پلی بازی خیلی هیجان انگیزه چون بازی برا زمان خودش تو وسعت کاراکترا و دشمنا یه چیز گولاخی به حساب میومد

سیستم Summon بازی که یه وضعیتی بود هر سامونی صحنه مربوط به خودش رو داشت و خیلیییی خفن بودن اینجوری نبود که فقط بیاد تو صحنه یه ضربه بزنه بره. میومد یه انیمیشن خفنی داشت و زاویه های دوربین تغییر میکرد و آخرش هم دشمن رو به فاک میداد میرفت :d

دنیای خیلییییییی بزرگش. تو زمان PS1 که نقشه ها 2 قدم بودن این بازی به شدت بزرگ بود و برا راحتی فقط باید از Airship استفاده میکردی :d

یکی از بهترین مکان ها مثلا Gold Saucerئه که یه جاییه که میری عشق و حال :d کلییییی minigame خفن توش داره. وقتی میری اون تو دیگه نمیخوای ازش در بیایی :)) دلم میخواد ببینم تو Remake اینجا چه شکلی میشه و چه مینی گیم هایی بهش اضافه میشه

حتی این چند وقت پیش یه بازی از VII برا موبایلا معرفی شد به اسم final fantasy vii g-bike که این بازی دقیقا یکی از mini game های توی Gold Saucer بوده

میشه گفت کل صحنه های بازی سه بعدی (غیر از پشت صحنه رو میگم) بودن اون زمان که خیلی خفنه برا زمانی که کل صحنه با کاراکتراش و انیمیشنا و همه چیز 2 بعدی بوده :d درسته گرافیک داغونی داشت اما عوضش رو چیزای دیگه خیلی کار کرده بودن

و یکی از خفن ترین چیزای بازی Event ها و Side Quest های بازیه که به شدت زیادن و یه سریاشونو شاید با 3-4 بار بازی کردن هم نبینی :d چون برا دیدن و انجام دادن یه سریاشون باید یه سری کارا بکنی

یه سری Event ها خیلی باحالن و کلی میخندی سرشون XD مثل Cross.Dress کلود یا Dateش XD

پویا بودن دنیای بازی خیلی معرکه بود مثلا شما تو بازی باید یه کاری میکردی مثلا یه آیتمی باید همراهت میبود اما از دست دادیش بعد یهو متوجه یه سری تغییرات میشی یا اصلا دیالوگ یه سری کاراکترا عوض میشه

و . . . .

خیلی نکته خفن زیاد داره منم الان یهویی باید پاشم برم کار واجب دارم :d

کلا اینکه همچین خصوصیاتی تو یه بازی زمان 1997 باشه یعنی شاهکار

ولی بیشتر از همه شخصیت پردازی و داستان و دنیای معرکه بازیه که انقدر معروف شده

آخرین ویرایش:

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
اخ سر کنفرانس سونی که Beyond the Wasteland پخش شد...

اخ اخ نگو, اون کیبورد لعنتیشو که شروع کرد زدن ضربان قلبم باش یکی شده بود
t23126.gif

--

یادمه اون زمان بازیو گرفته بودم (دیگه هم گیر نمیومد) انقد خش داشت مجبور بودم برم کرم زد خش بگیرم بزنم یه دور بازی کنم دوباره برای دفعه بعدی که میخوام بازی کنم کرم بگیرم بزنم :d یعنی من شونصدتا کرم گرفتم تا بازیو تموم کنم :| نمیدونم چقد خرج کردم ولی ارزششو داشت :praying:

amin_dante

کاربر سایت
Aug 29, 2011
43
نام
امین
FFVII
باید حتما خودت بازی کنی ببینی و حس کنی، شخصیتها و داستان FFVII یه چیز عجیبین. عمده دلیلشم داشتن یه شخصیت منفی فوق جذاب به اسم سفیروثه. سفیروث اولش یه شخصیت مثبت بوده اما وقتی میفهمه یه موجود آزمایشگاهی ساخته شده از ژنهای یه موجود فضایی به اسم ژنواست، تبدیل به دشمن ادم ها و شینرا، کمپانی بوجود اورندش میشه. کلود استرایفم یکی از سربازای شینراست که حالا بنا به دلایلی علیه شینرا مبارزه میکنه.
دقیقا.. نداشتن یه شخصیت منفی قدرتمند در حد سفیروث بزرگترین مشکل FF های بعد از خودش مثل FF X هست. لامصب اینقدر ابهت داره آدم از همون اول بازی مجذوبش میشه! تو همون اوایل بازی "کلود" و "سفیروث" (هنوز سفیروث یارمون هست) رو یه پل با یه اژدها رو به رو میشن، کلود یه ضربه به اژدها میزنه حدود 25 تا از HP دشمن کم میشه، بعد سفیروث یه ضربه با "ماسامونه"ش میزنه که 9999تا قدرت داره، هیچی دیگه با یه ضربه من و اژدها رو با هم نابود کرد :d

brokensword

کاربر سایت
Jan 11, 2012
371
نام
کاوه
به به بالاخره این بازی محبوب رونمایی شد پس از مدتها انتظار :bighug:
داستان فینال فانتزی هفت تکرار نشدنیه الان هم که نسخه ریمیک بازی اومده داستان زیبای بازی با گرافیک زیبا و انیمیشنهای عالی نسل جدید ترکیب میشه و یه انقلاب دوباره رو برای بازیهای ار پی جی رقم میزنه.
امیدوارم سازنده های بازی تم قدیمی بازی رو بتونن خوب با گرافیک جدید بازی ترکیب کنن و یه بازی که همه انتظارشو دارن رقم بزنن.
واقعا شکه شدم وقتی بازی تو e3 به نمایش دراومد مخصوصا وقتی کلود با اون شمشیر خفنش یه دفعه اومد جلو دوربین جمعیت تو e3 داشت منفجر میشد منم مونده بودم فکر کردم دارم خواب میبینم اخه نصف شبم بود خوابمم میومد :))
ولی خوب خوشبختانه خواب نبود بیصبرانه منتظر بازی هستم.
فقط امیدوارم که بازی تورن بیس باشه :d

آخرین ویرایش:

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
من فقط دوتا چیز از این بازی میخوام :‌

یکی اون لوکیشن کلیسا با گل های سفید...
:x

یدونه هم سفیروث میخوام خشمش رو Full HD ببینم...
:-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر