Multi Platform FIFA 22

سازنده
EA
تاریخ انتشار
2022
ناشر
EA
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
به نام خدا
IMG_20210709_195810_050.jpg
کمپانی EA در توییتی تاریخ انتشار رسمی فیفا 22 را مشخص کرد.
IMG_20210704_181338_462.jpg
با توجه به اطلاعات لیک شده و با کسب اجازه از ناظمین تاپیک فیفا 22 را ثبت میکنیم.
1624450547655.png
در روزهای گذشته اطلاعات مهمی از جمله تاریخ انتشار بازی لیک شد که بین 2تا 9 مهر ماه خواهد بود.
IMG_20210620_212534_457.jpg
طبق شایعات بازی با موتور گرافیکی جدید دایس منتشر می شود و متاسفانه نسخه نسل بعدی شامل کنسول های نسل هشتمی و pc نمی شود.
امروز لوگوی بازی نیز لیک شد و نیز شاهد دگرگونی کاستوم تاکتیک هستیم.
IMG_20210623_173539_967.jpg
همچنین شاهد اضافه شد آیکون های جدیدی در بازی هستیم.
IMG_20210623_153824_194.jpg

طبق اطلاعاتی که داریم برخی تیم های بتا نیز لیک شده است.
IMG_20210623_160500_702.jpg
طبق منابع لیک شده الکس اسکات به عنوان اولین گزارشگر زن به بازی فیفا 22 اضافه می شود.
IMG_20210626_145141_952.jpg

Attachments

• IMG_20210623_173539_967.jpg
    IMG_20210623_173539_967.jpg
    36.4 KB · مشاهده: 159
آخرین ویرایش:

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
درود
ی سوال دوست عزیز

یعنی الان میشه از PSX لینکش رو گرفت و دانلود کرد ؟
بله احتمالا ،چون چند تا از دوستام اینکارو کردن به گفته خودشون،اما من چون مستقیم زدم دانلود شه اینو مطمعن نیستم

• Like
Reactions: trainer

abt

کاربر سایت
Aug 6, 2014
1,702
نام
Ali

تفاوت پای چپ و با پای راست در دقت پاس ها​

نکته ای که من در ویدئو گیم پلی ها دیدم تفاوت پاس دادن بازیکن ها در ارسال پاس ها در پای چپ و راستشون زیاد نبود ( همون داستان طراحی بازی بین آرکد و شبیه ساز ) یعنی سازنده بازی رو طوری طراحی میکنه که گیمر آرکد باز هم سریع بدون این که فکر کنه این بازیکن چپ پا هستش و یا راست پا سریع اقدام به پاس دادن کنه. مثلا بازیکنی مثل آلابا بازیکن چپ پایی هستش و ارسال پاس های سخت، هوایی و ... خودش رو با پای چپ خودش میده. حالا به ویدئو ها نگاه کنیم.

1 - همون طور که در ویدئو مشاهده می کنید آلابا با پای راست خودش اقدام به پاس بلند هوایی میکنه و پاس به دقت بالایی به بازیکن هم تیمیش میرسه. آلابا بازیکن چپ پایی هستش و در واقعیت چنین سانتر هایی رو با پای چپ خودش میده. بازی هر چقدر بخواد بین بازی شبیه ساز و آرکد طراحی بشه باز هم از دید من سازندگان باید به چنین مواردی بیشتر توجه کنن و تفاوت پاس دادن با پای چپ و راستشون بیشتر حس بشه ( همین طور در بخش شوت زنی )

View attachment 225720

2 - ویدئویی دیگر که آلابا با پای راستش اقدام به پاس بلند میکنه ( گیمر میدونه که خیلی فرق خاصی بین ارور پاس در پای چپ و راست در فیفا به طرز محسوسی حس نمیشه و بنابراین با خیال راحت اقدام به پاس بلند با پای راست می کنه )

View attachment 225721

3 - در این ویدئو آلابا با پای راست خودش پاس زمینی میده و این جا کمی حس میشه ارور پاسش بیشتر بود. حالا باید دید در عمل واقعا این تفاوت پاس ها با پای چپ و راست به چه صورت هستش !

View attachment 225722

نکته : وقتی صحبت از گیمر آرکد باز میشه و یا صحبت از گیمری میشه که بازی شبیه ساز دوست داره صحبت سر این نیستش که گیمر آرکد باز نوب هستش و گیمر شبیه ساز باز یه گیمر هاردکور گیمر !

هر دو قشر میتونن گیمر هاردکور گیمر باشن و حرفه ای تو سبکی که بازی میکنن. مثلا امکان داره یه گیمری که بازی فوتبالی شبیه ساز بازی می کنه بره با یه گیمر آرکد باز تو اون بازی فوتبالی آرکد بازی کنه و ازش شکست بخوره و همین طور برعکس. یعنی هر دو گیمر میتونن تو حیطه سبک بازی که دارن انجام میدن حرفه ای باشن. چون اون بازی بر اون سبک و سیاقی طراحی شده و گیمر هم به زیر و بم اون بازی وارد !

ولی خب قوانین فوتبال واقعی و ... در یه بازی فوتبالی شبیه ساز درست تر و واقعی تر رعایت میشه و ماهیت یک بازی شبیه ساز هم همینه اصلا. به خصوص قوانین فیزیک در بازی های شبیه ساز درست تر و واقعی تر رعایت میشه. البته طبیعی هم هستش و بازی، بازی شبیه ساز هستش و اون بازی هم آرکد و داستان مربوط به خودش !
در مورد پای غیر تخصصی، تو فیفا هر بازیکن یه اتریبیوت به اسم ویک فوت داره که میزان کارایی پای غیر تخصصیشه که به نسبت استفاده اون بازیکن تو دنیای واقعی تعیین میشه.
مثلا الابا ۴ ستاره از ۵ هست ویک فوتش که خوب حساب میشه واسه همون فرق چندانی نداره جفت پاهاش
دمبله ۵ ستاره اس، پای چپ و راستش فرق نداره
دی ماریا ۲ ستاره س، پای راستش بی استفاده اس عملا.
غلاوه بر این بعضی بازی کنا یه پرک به نام avoid using the weak foot دارن که باعث میشه حتی تو سختترین شرایط از پای اصلیشون استفاده کنن.
همین ویک فوت تو میزان استفاده از بازیکنا تو التیمیت تیم خیلی تاثیر داره. دمبله و سان که ۵ ستاره ان به وفور تو تیما استفاده میشن و تاثیر این ویک فوتشون هم خیلی مشهوده
دیماریا که ویک فوت دو ستاره داره نقطه ضعف حساب میشه و خیلی کمتر از این دو تا میبینید شما تو تیما

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
@Romell شما فکر کنم التیمیت بازی نکنید،این قضیه پای چپو راست چندین ساله قشنگ تاثیر گذاره و چیزی نیس که اثر نداشته باشه،بالای پست من این دوستمون خوب توضیح داده

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
683
خوب دوستان من چون اشتراک ea play روی ps5 دارم بازی رو دانلود کردم و حجمشم 37.1 گیگ هست و بعد از 4 ساعت بازی کردن روی difficulty ورلد کلس و مقایسه با فیفا 21 نسخه ps5 میتونم قاطعانه بگم کلا بازی تو یه level دیگه هست !!

هوش مصنوعی بالاتر رفته
پاس کاری کامپیوتر عالی شده و همینطور بازی سازی در واقع کامپیوتر اینقدر توپ رو داخل زمین قشنگ به گردش در میاره که کف میکنید!
شوت زنی کامپیوتر خیلی بهتر شده در فواصل دورتر
به علت بالاتر رفتن هوش مصنوعی دریبل زدن سخت تر شده مخصوصا کنار زمین و حرکت از گوشه ها
سرعت بازیکنها به نظر میاد سریعتر شده و روان تر شده و انیمیشنها بهتر شده
فیزیک توپ در پاسهای بلند خیلی بهتر شده
کنار زمین یه بازیکن رو دریبل زدم دست کرد پیراهن بازیکنم رو کشید :|
بازی کلا Real تر شده

بنظرم تنها ایرادی که میتونم ازش بگیرم اینه که بخاطر ریل تر شدن از هیجان بازی نسبت به 21 کمتر شده و گل زدن تا حدودی سخت تر شده(البته اگر بیشتر بازی کنیم شاید بهتر بشه) و کات سکانسها هنوز 30 فریمه روی ps5

در مجموع پیشرفت عالی بوده و جای تبریک داره به سازنده و با توجه به قدرت کنسولهای جدید هنوز ظرفیت پیشرفت بیشتر وجود داره.

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
در مورد پای غیر تخصصی، تو فیفا هر بازیکن یه اتریبیوت به اسم ویک فوت داره که میزان کارایی پای غیر تخصصیشه که به نسبت استفاده اون بازیکن تو دنیای واقعی تعیین میشه.
مثلا الابا ۴ ستاره از ۵ هست ویک فوتش که خوب حساب میشه واسه همون فرق چندانی نداره جفت پاهاش
دمبله ۵ ستاره اس، پای چپ و راستش فرق نداره
دی ماریا ۲ ستاره س، پای راستش بی استفاده اس عملا.
غلاوه بر این بعضی بازی کنا یه پرک به نام avoid using the weak foot دارن که باعث میشه حتی تو سختترین شرایط از پای اصلیشون استفاده کنن.
همین ویک فوت تو میزان استفاده از بازیکنا تو التیمیت تیم خیلی تاثیر داره. دمبله و سان که ۵ ستاره ان به وفور تو تیما استفاده میشن و تاثیر این ویک فوتشون هم خیلی مشهوده
دیماریا که ویک فوت دو ستاره داره نقطه ضعف حساب میشه و خیلی کمتر از این دو تا میبینید شما تو تیما

Sent from my SM-A305F using Tapatalk
ویژگی های weak foot و ... اطلاع دارم و در PES هم بوده و در اون بازی هم تفاوت پای چپ و پای راست بازیکن ها بر خلاف آمار هایی که در بازی هست و در عمل یه چیز دیگه رو داره نشون میده و این به صورت عمدی از سوی سازندگان بازی هستش. بله تفاوت هایی وجود داره، ولی نه به اون مقداری که شما میگید !

من به صورت عملی دارم ویدئو ها رو میذارم. تفاوت ها بین دو پا اصلا محسوس نیست.

نمونه بارز مثال بازیکنی مثل Erling Haaland که پای راست قدرتمندی در واقعیت نداره.

در فیفا 21 و همین طور فیفا 22 آمار Weal Foot این بازیکن سه ستاره هستش.

حالا از ویدئو گیم پلی فیفا 22 این بازیکن در یک بازی که برای شما میذارم تونسته با پای راست خودش از چهار شوتی که به سمت دروازه میفرسته سه گل با پای راست خودش به ثمر برسونه ! الان این چیزی که در این بازی داریم مشاهده می کنیم با چیزی که در تئوری آماری بازی وجود داره، عملا تناقض داره.

View attachment 1.mp4
View attachment 2.mp4
View attachment 3.mp4
View attachment 4.mp4

گل هایی که این بازیکن با پای راست خودش زد. یک گل هم از پشت محوطه جریمه زد. الان بازیکن هایی که Weak Foot چهار ستاره یا 5 ستاره دارن دیگه چقدر با بازیکن Weak Foot سه ستاره فرق دارن ؟ الان هالند با Weak Foot سه ستاره در یک بازی به این راحتی با پای راست خودش گل زد. بازیکن هایی که آمار 4 ستاره و 5 ستاره دارن چقدر با بازیکن Weak Foot سه ستاره فرق دارن ؟! موضوع اصلی اینه که تفاوت ها اصلا چشمگیر نیست.

هالند با یه Weak Foot سه ستاره تونست به راحتی هر چه تمام تر در یک بازی با پای راست خودش 3 بار گل زنی کنه. چهار شوت به سمت دروازه با پای راست خودش زد و سه تاش گل شد و اون یکی شوتش هم در چهارچوب دروازه بود. ویدئو هاش رو هم برای شما گذاشتم. از دید من تفاوت پای چپ و راست بازیکن ها با هم تفاوت های چشمگیری نداره. حتی اگر Weak Foot سه ستاره و یا پایین تر باشه، تفاوت هایی که من در بازی مشاهده می کنم محسوس نیست ( در PES مرحوم هم دقیقا همین داستان بود و اون چیزی که باید باشه نیست )

و صحبت های خود هالند درباره پای راستش و گفته بود که باید بیشتر تمرین کنه روی پای راستش و ...

Borussia Dortmund's Erling Haaland: "I've been training my right foot"

آخرین ویرایش:

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,255
نام
محمدرضا
ویژگی های weak foot و ... اطلاع دارم و در PES هم بوده و در اون بازی هم تفاوت پای چپ و پای راست بازیکن ها بر خلاف آمار هایی که در بازی هست و در عمل یه چیز دیگه رو داره نشون میده و این به صورت عمدی از سوی سازندگان بازی هستش. بله تفاوت هایی وجود داره، ولی نه به اون مقداری که شما میگید !

من به صورت عملی دارم ویدئو ها رو میذارم. تفاوت ها بین دو پا اصلا محسوس نیست.

نمونه بارز مثال بازیکنی مثل Erling Haaland که پای راست قدرتمندی در واقعیت نداره.

در فیفا 21 و همین طور فیفا 22 آمار Weal Foot این بازیکن سه ستاره هستش.

حالا از ویدئو گیم پلی فیفا 22 این بازیکن در یک بازی که برای شما میذارم تونسته با پای راست خودش از چهار شوتی که به سمت دروازه میفرسته سه گل با پای راست خودش به ثمر برسونه ! الان این چیزی که در این بازی داریم مشاهده می کنیم با چیزی که در تئوری آماری بازی وجود داره، عملا تناقص داره.

View attachment 225747
View attachment 225748
View attachment 225749
View attachment 225750

گل هایی که این بازیکن با پای راست خودش زد. یک گل هم از پشت محوطه جریمه زد. الان بازیکن هایی که Weak Foot چهار ستاره یا 5 ستاره دارن دیگه چقدر با بازیکن Weak Foot سه ستاره فرق دارن ؟ الان هالند با Weak Foot سه ستاره در یک بازی به این راحتی با پای راست خودش گل زد. بازیکن هایی که آمار 4 ستاره و 5 ستاره دارن چقدر با بازیکن Weak Foot سه ستاره فرق دارن ؟! موضوع اصلی اینه که تفاوت ها اصلا چشمگیر نیست.

هالند با یه Weak Foot سه ستاره تونست به راحتی هر چه تمام تر در یک بازی با پای راست خودش 3 بار گل زنی کنه. چهار شوت به سمت دروازه با پای راست خودش زد و سه تاش گل شد و اون یکی شوتش هم در چهارچوب دروازه بود. ویدئو هاش رو هم برای شما گذاشتم. از دید من تفاوت پای چپ و راست بازیکن ها با هم تفاوت های چشمگیری نداره. حتی اگر Weak Foot سه ستاره و یا پایین تر باشه، تفاوت هایی که من در بازی مشاهده می کنم محسوس نیست ( در PES مرحوم هم دقیقا همین داستان بود و اون چیزی که باید باشه نیست )

و صحبت های خود هالند درباره پای راستش و گفته بود که باید بیشتر تمرین کنه روی پای راستش و ...

Borussia Dortmund's Erling Haaland: "I've been training my right foot"
اینا با تیون کردن و پچ کردن درست میشه .
و احتمال داره مثل فیفا 20 ویک فوت تاثیرش بیشتر باشه در بازی اصلی .
اینی که شما گذاشتی بتا هست ، درسته ؟ پس شاید تو نسخه اصلی این مورد رفع شده باشه.
صرف نظر از ویک فوت که به نظرم باید بهش بیشتر بها داده بشه و نظرم با نظر شما یکیه اینه که بیس بازی خیای خوب شده و از این خزعبلات 20 و 21 بهتر شده و جای امیدواری هست .
امروز بازی رو میخرم بریم تو کارش ! :D

آخرین ویرایش:

special_one

کاربر سایت
Aug 12, 2011
558
نام
navid
خب من تجربه ام از نسخه نسل بعدی رو بگم
به عنوان یه فیفا فن قدیمی بازی رو حداقل امسال نمیخرم
انیمیشنای بسیار زیاد و خوبی به بازی اضافه شده که واقعا عالین
یکی از چیزای به شدت‌ مثبتی که وقتی بار اول بازی رو تجربه میکنید،حس میکنید فیزیک تو‌په که خیلی خیلی از ورژنای قبلی بهتر شده و سنگینیش رو کاملا حس میکنید..فیزیک تور دروازه هم کاملا عوض شده و خیلی بهتر شده
اما چرا بازی رو نمیخرم دلیلم کامل واضحه
شما اگر ورژن نسل بعدی ۲۱ رو بازی کرده باشید روی این نسخه ی جدید چیزی جز انیمیشن و فیزیک بهتر حس نمیکنید..گرافیک بازی یه کپی پیست زشت از نسخه ی قبل هست و ارزش ۷۰ دلار یا حتی ۶۰ دلار هم نداره
وقتی دارید به نسل بعد قدم میزارید دوست دارید چیزی رو ببینید که قبلا نمیتونستید از لحاظ بصری ببینید..
کاملا شبیه ۲۱ نسل بعدی و بدون پیشرفت اساسی
امیدوارم کسایی که بازی رو میخرن راضی باشن

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
333
خوب دوستان من چون اشتراک ea play روی ps5 دارم بازی رو دانلود کردم و حجمشم 37.1 گیگ هست و بعد از 4 ساعت بازی کردن روی difficulty ورلد کلس و مقایسه با فیفا 21 نسخه ps5 میتونم قاطعانه بگم کلا بازی تو یه level دیگه هست !!

هوش مصنوعی بالاتر رفته
پاس کاری کامپیوتر عالی شده و همینطور بازی سازی در واقع کامپیوتر اینقدر توپ رو داخل زمین قشنگ به گردش در میاره که کف میکنید!
به علت بالاتر رفتن هوش مصنوعی دریبل زدن سخت تر شده مخصوصا کنار زمین و حرکت از گوشه ها
بازی کلا Real تر شده

بنظرم تنها ایرادی که میتونم ازش بگیرم اینه که بخاطر ریل تر شدن از هیجان بازی نسبت به 21 کمتر شده و گل زدن تا حدودی سخت تر شده(البته اگر بیشتر بازی کنیم شاید بهتر بشه) و کات سکانسها هنوز 30 فریمه روی ps5

در مجموع پیشرفت عالی بوده و جای تبریک داره به سازنده و با توجه به قدرت کنسولهای جدید هنوز ظرفیت پیشرفت بیشتر وجود داره.
ممنون خیلی خوب گفتی
فقط یه نکته ای رو نگفتی که تمام اونایی که میان این تاپیک واسه دونستن این موضوع میان، "دفاع مثل fifa 21 هست یا خیر" و چند درصد شبیه به اون فاجعه هست؟

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
333

هوش مصنوعی بالاتر رفته
بازی کلا Real تر شده

ممنون خیلی خوب گفتی
فقط یه نکته ای رو نگفتی که تمام اونایی که میان این تاپیک واسه دونستن این موضوع میان، "دفاع مثل fifa 21 هست یا خیر" و چند درصد شبیه به اون فاجعه هست؟

ehsas1

کاربر سایت
Apr 5, 2014
2,093
نام
احسان

هوش مصنوعی بالاتر رفته
بازی کلا Real تر شده

ممنون از بازخورد خوبی که دادی
اما به روال سالهای گذشته جناب ea با اپدیت های بعدی حتما سرپایی اجابت مزاج میکنه داخلش

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
683
ممنون خیلی خوب گفتی
نه دفاع اصلاح شده و اشاره کردم بدلیل بهتر شدن هوش مصنوعی گل زدن سخت تر شده و دفاع کار خودش رو بهتر انجام میده ، واکنشهای دروازه بان هم بهتر شده

در مورد گرافیک بازی و طراحی مدلینگ درسته بازی با 21 پلی5 فرق خاصی نکرده .

• Like
Reactions: ardalthebest

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
ممنون از بازخورد خوبی که دادی
اما به روال سالهای گذشته جناب ea با اپدیت های بعدی حتما سرپایی اجابت مزاج میکنه داخلش

تو اینکه آپدیت های EA ممکنه لطف ویژه ای به بازی داشته باشن که شکی نیست :D ولی انصافا هایپرموشن و تغییرات هوش مصنوعی که اعمال کرده بودن از همون نسخه بتا مشخص بود چقدر بازی رو بهتر کردن. دوستمون بالاتر اشاره کرده مثل نسخه نسل بعدی 21 هستش ولی من مخالفم حتی نسخه بتا بازی باعث شد من دیگه نسخه قبلی از چشمم بیوفته و خیلی تمایلی به بازی ندارم.

فقط دو چیز به شدت رو مخ من مونده که اولیش زمین چمن بازیه که واقعا کیفیتش فاجعه بود و دومی شاید خندت بگیره ولی چرا فقط برای باشگاه جدید میتونی دو تا لباس طراحی کنی آقا تو فوتبال طراحی خاص لباس سوم خیلی مهم و جذابه :)) کاش با آپدیت ظرفیت رو بکنن سه تا

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsas1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر