FIFA 13 l PS3

بهترين و جذاب ترين قسمت فيفا 13 از نظر شما چيست؟

• سيزن

رای‌ها: 38 22.0%
  • فرندلي

رای‌ها: 23 13.3%
  • اولتيمت تيم

رای‌ها: 29 16.8%
  • پرو كلابز

رای‌ها: 4 2.3%
  • كرير مد

رای‌ها: 63 36.4%
  • مچ دي

رای‌ها: 7 4.0%
  • ساير قسمتها؟؟؟؟؟؟؟

رای‌ها: 9 5.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    173

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
بچه ها ظاهرا سرعت بازی (Game Play) فیفا 14 نسبت به فیفا 13 بالاتر رفته، خودتون و واسه سریعترین فیفا تاریخ آماده کنید درضمن ظاهر منو Pause داخل بازی هم قشنگتر شده، ترکیبی از منو PES و منو سیستم عامل ویندوز موبایل:)

انگار بازی داره تخیلی تر از قبل بشه فقط هم بخاطر اینکه بخش وسیع تری از گیمرهارو با جذاب کردن بازی ( اما به قیمت تخیلی شدن و دور شدن از واقعیت ) به سمت فیفا بکشونن دقیقا همون کاری که PES از اوایل این نسل دنبالش رفت

دیگه الان واژه شبیه ساز نه میشه برای PES بکار برد نه FIFA هر دوتاشون دارن به سمت بازیهای ارکید گونه میرن البته PES که رسما یه بازی فان ارکید شده فیفا هم داره همین مسیر ادامه میده

یکی از فانتزیام این بود که یه استودیویی مثل Polyphony digital باشه که یه شبیه ساز ناب مثل Gran Turismo در زمینه فوتبال برای ما بسازه که داخلش فقط 3 تا چیز رعایت کنن

1- برای جذب گیمرهای تازه کار که دوست دارن توپو به یکی دوتا بازیکن بدن برن جلو گل بزنن هر گندی خواستن به بازی نزنن
2- بیخود با باگ های خود ساخته به گیمرها باج ندن ( مثل همون قضیه شوت R1 فیفا 12 )
3- هدف این باشه که یک شبیه ساز و یک عنوان حرفه ای منتشر بشه نه صرفا فقط یک بازی ، دقیقا همون خصوصیتی که Gran Turismo در دنیای ریسینگ داره و خیلی ها دیگه برا گرن توریزمو عنوان بازی بکار نمیبرن ....

آخرین ویرایش:

PHOENIX47

کاربر سایت
Jan 3, 2010
376
نام
سیامک
انگار بازی داره تخیلی تر از قبل بشه فقط هم بخاطر اینکه بخش وسیع تری از گیمرهارو با جذاب کردن بازی ( اما به قیمت تخیلی شدن و دور شدن از واقعیت ) به سمت فیفا بکشونن دقیقا همون کاری که PES از اوایل این نسل دنبالش رفت

دیگه الان واژه شبیه ساز نه میشه برای PES بکار برد نه FIFA هر دوتاشون دارن به سمت بازیهای ارکید گونه میرن البته PES که رسما یه بازی فان ارکید شده فیفا هم داره همین مسیر ادامه میده

یکی از فانتزیام این بود که یه استودیویی مثل Polyphony digital باشه که یه شبیه ساز ناب مثل Gran Turismo در زمینه فوتبال برای ما بسازه که داخلش فقط 3 تا چیز رعایت کنن

1- برای جذب گیمرهای تازه کار که دوست دارن توپو به یکی دوتا بازیکن بدن برن جلو گل بزنن هر گندی خواستن به بازی نزنن
2- بیخود با باگ های خود ساخته به گیمرها باج ندن ( مثل همون قضیه شوت R1 فیفا 12 )
3- هدف این باشه که یک شبیه ساز و یک عنوان حرفه ای منتشر بشه نه صرفا فقط یک بازی ، دقیقا همون خصوصیتی که Gran Turismo در دنیای ریسینگ داره و خیلی ها دیگه برا گرن توریزمو عنوان بازی بکار نمیبرن ....
دقیقا میشه تخیلی رو توضیح بدین؟؟ اگه منظورتون یک سری تکنیک ها و دریبل های عجیب با مینی گیم های قبل بازیه نمیشه اینارو به عنوان تخیلی نام برد...شما از یه شبی ساز چه انتظاری دارین؟؟ ea هم توانایی ساختن شبیه ساز مد نظر شما رو داره ولی اونوقت هر 5-6 سال یکبار باید منتظر یک نسخه از این بازی باشیم....دوستان عزیزمون در کونامی هم خواستن امسال شبیه سازی کنن حرکت واقعی نیمار رو انیمیشن کردن و گذاشتن تو بازی( لینک گل واقعی نیمار- از دقیقه 3:25 به بعد ببینید)
( اینم اون تریلر مد نظر من به گل بازیکن شماره 10 سانتوس توجه شود) اگه به این باشه pes باید تو شبیه سازی دست فیفا رو بسته باشه وشما هم خودتون گفتین که pes یه آرکید کامله ولی شبیه سازی فیفا تخیلی نیست ، پیشرفت های بازی در گیم پلی و ... از سال 2012 به این ور + اسکن های 3 بعدی امسال گام های مثبتی در جهت شبیه سازی بیشتر هستن. حالا چند تا باگ یا هرچیز دیگه ای مانع این نمیشه که شبیه سازی این عنوان زیر سوال بره....نسخه ی جدید این بازی در این نسل هم زیاد نفاوتی با نسخه ی قبلی نخواهد داشت چون تمرکز ea امسال روی نسخه ی نسل بعد بازیه... البته امسال قابلیت های جدید ball physyiques و pure shot هم اضافه شده که بهبود در وضعیت شوت و کنترل توپه...

Mani.Junior

کاربر سایت
May 21, 2013
43
نام
مانی
دقیقا میشه تخیلی رو توضیح بدین؟؟ اگه منظورتون یک سری تکنیک ها و دریبل های عجیب با مینی گیم های قبل بازیه نمیشه اینارو به عنوان تخیلی نام برد...شما از یه شبی ساز چه انتظاری دارین؟؟ ea هم توانایی ساختن شبیه ساز مد نظر شما رو داره ولی اونوقت هر 5-6 سال یکبار باید منتظر یک نسخه از این بازی باشیم....دوستان عزیزمون در کونامی هم خواستن امسال شبیه سازی کنن حرکت واقعی نیمار رو انیمیشن کردن و گذاشتن تو بازی( لینک گل واقعی نیمار- از دقیقه 3:25 به بعد ببینید)
( اینم اون تریلر مد نظر من به گل بازیکن شماره 10 سانتوس توجه شود) اگه به این باشه pes باید تو شبیه سازی دست فیفا رو بسته باشه وشما هم خودتون گفتین که pes یه آرکید کامله ولی شبیه سازی فیفا تخیلی نیست ، پیشرفت های بازی در گیم پلی و ... از سال 2012 به این ور + اسکن های 3 بعدی امسال گام های مثبتی در جهت شبیه سازی بیشتر هستن. حالا چند تا باگ یا هرچیز دیگه ای مانع این نمیشه که شبیه سازی این عنوان زیر سوال بره....نسخه ی جدید این بازی در این نسل هم زیاد نفاوتی با نسخه ی قبلی نخواهد داشت چون تمرکز ea امسال روی نسخه ی نسل بعد بازیه... البته امسال قابلیت های جدید ball physyiques و pure shot هم اضافه شده که بهبود در وضعیت شوت و کنترل توپه...
سازندگان فیفا خودشون اظهار کردن که هنوز فاصله زیادی دارن با رسیدن به شبیه سازی کامل از فوتبال در دنیای واقعی و یکی از مشکلات عمده سر راهشون هم اینه که هرسال مجبون یه نسخه جدید بدن ویک سال زمان کافی برای تغییرات زیادنیست این گفته خودشون دقیقا، ولی من با گیم پلی جدیدی که چند روز پیش ازنسخه فیفا 14 پلی استیشن 3 دیدم ظاهرا بازهم سرعت گیم پلی تا حدی افزایش پیدا کرده، به نظرمن مناسب ترین سرعت بازی رو فیفا 12 داشت ودلیلی نمیبینم که شرکت معظم EA بخواد تغییری در سرعت بازی بده، سر باگ های بازی هم که نظرات متفاوتی هست بعضی اونارو لازم برای گل زدن میدون بعضی مزاحم و زاید، تا حدی فکر میکنم نسخه فیفا امسال یه باگ جدید در سانتر کردن داره:)، ولی به هر حال برتری محسوسی نسبت به PES داره، از نظر من همونطور که درزمان تغییر پلتفرم از پلی استیشن 2 به 3 دیدیم تغییرات اصلی از FIFA 10 آغاز شد اگر FIFA 09 رو به یاد بیاریم، پس باید در پلتفرم جدید PLAYSTATION 4 انتظار یک فیفای متفاوت رو شاید از فیفا 16به بعد داشت، در پایان میخوام بگم که از نظر من فوتبال از دنیای بازی های کامپیوتری هم نسل خودش تا حدی عقبه متاسفانه:(

- - -ویرایش - - -

سازندگان فیفا خودشون اظهار کردن که هنوز فاصله زیادی دارن با رسیدن به شبیه سازی کامل از فوتبال در دنیای واقعی و یکی از مشکلات عمده سر راهشون هم اینه که هرسال مجبون یه نسخه جدید بدن ویک سال زمان کافی برای تغییرات زیادنیست این گفته خودشون دقیقا، ولی من با گیم پلی جدیدی که چند روز پیش ازنسخه فیفا 14 پلی استیشن 3 دیدم ظاهرا بازهم سرعت گیم پلی تا حدی افزایش پیدا کرده، به نظرمن مناسب ترین سرعت بازی رو فیفا 12 داشت ودلیلی نمیبینم که شرکت معظم EA بخواد تغییری در سرعت بازی بده، سر باگ های بازی هم که نظرات متفاوتی هست بعضی اونارو لازم برای گل زدن میدون بعضی مزاحم و زاید، تا حدی فکر میکنم نسخه فیفا امسال یه باگ جدید در سانتر کردن داره:)، ولی به هر حال برتری محسوسی نسبت به PES داره، از نظر من همونطور که درزمان تغییر پلتفرم از پلی استیشن 2 به 3 دیدیم تغییرات اصلی از FIFA 10 آغاز شد اگر FIFA 09 رو به یاد بیاریم، پس باید در پلتفرم جدید PLAYSTATION 4 انتظار یک فیفای متفاوت رو شاید از فیفا 16به بعد داشت، در پایان میخوام بگم که از نظر من فوتبال از دنیای بازی های کامپیوتری هم نسل خودش تا حدی عقبه متاسفانه:(

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina

دوست عزیز فیفا اگر بازهم سرعت بازیو افزایش بده فقط اونو از واقعیت دور کرده و در این موضوع هم شکی نیست و وقتی سرعت یک بازی بیشتر از حد استاندارد باشه بازی حالت تخیلی پیدا میکنه

بهترین سرعت همون نسخه 12 بازی داشت
خیلی سادس شما برید یک فوتبال در سطح اول باشگاهی ملاحظه کنید و بعد بیاد گیم پلی فیفا 13 مشاهده کنید و اونوقت منظور منو از بالا بودن سرعت بازی میفهمید من کجا حرف از دریبل و تکنیک زدم ؟! اصلا اینا چه ربطی به سرعت بازی و سرعت انتقال توپ در سیستم پاسکاری داره ؟

@Mani.Junior

دوست عزیز با پست شما کاملا موافقم
در اینکه فیفا با اختلاف از PES بهتره شکی نیست
در مورد بحث زمان عرضه بازی و مهلت کم برای ساخت نسخه بعد حرف شما کاملا درسته اما از نظر من در فیفا 13 بازی کمی ارکید گونه شده ود

در اینکه بسیاری از مشکلات نسخه 12 بازی برطرف شده بود شکی نیست اما بزرگترین مشکل من با بازی محبوبم یعنی فیفا 13 ک ساعتها از وقتم صرفش کردم اینه سرعت انتقال توپ و بطور کلی سرعت بازی بیشتر از حدی بود که ما در دنیای واقعی مشاهده میکنیم

PHOENIX47

کاربر سایت
Jan 3, 2010
376
نام
سیامک
دوست عزیز فیفا اگر بازهم سرعت بازیو افزایش بده فقط اونو از واقعیت دور کرده و در این موضوع هم شکی نیست و وقتی سرعت یک بازی بیشتر از حد استاندارد باشه بازی حالت تخیلی پیدا میکنه

بهترین سرعت همون نسخه 12 بازی داشت
خیلی سادس شما برید یک فوتبال در سطح اول باشگاهی ملاحظه کنید و بعد بیاد گیم پلی فیفا 13 مشاهده کنید و اونوقت منظور منو از بالا بودن سرعت بازی میفهمید من کجا حرف از دریبل و تکنیک زدم ؟! اصلا اینا چه ربطی به سرعت بازی و سرعت انتقال توپ در سیستم پاسکاری داره ؟
اتفاقا من با نظرتون مخالفم ، سرعت فیفا 13 مناسب بود ، فیفا 12 زیادی کند بود... دقیقا سرعت لیگ ایران رو داشت ولی شما لیگ های انگلیس و اسپانیا و ... رو نگاه کنید می بینید که سرعتشون بالاس البته اگه سرعت یه چیزی بین 12 و 13 بشه واقعا عالی میشه و فک نکنم این مشکل سرعت باعث دور شدن فیفا از شبیه ساز بودنش بشه....معلومه هیچ بازی کامل نیست ولی فیفا در نوع خودش و سبک خودش عالی محسوب میشه.... برای رسیدن به یک شبیه ساز واقعی چند سال زمان میبره و ea نمی تونه بیاد فروششو موفقیتشو تو این ریسک بزرگ قرار بده ، ما که خبر نداریم ولی شاید یک تیم مستقل تو ea داره رو این ویژگی کارمیکنه مثل ویژگی موتور ایگنایت که کد نویسی تمام بازی های ورزشی ea از این به بعد با اون انجام میشه.....ولی باید قبول کرد تغییر خیلی زیاد برای ea یا هر شرکتی ریسک خیلی بزرگیه...پس میان و این تغییرات رو سال به سال اعمال می کنن. بعدش فوتبال یه دنیای کوچیکه بدون داستان و نمیشه گفت از بقیه بازی ها عقب تره.... نمیشه تمام تکنولوژی های مختلف بازی های دیگرو به فوتبال آورد البته کونامی چند تا تکنولوژی آورد که واقعا فوق العاده بود: سیستم رگ گردن و موشن بلور:)) باز هم میگم چیزی که واضحه تمرکز ea روی نسل بعد و موتور جدید ه و نباید انتظار اون شبیه ساز مد نظر شما رو در این نسل داشت

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,662
نام
امین
سینا شبیه ساز واقعی ؟فوتبال واقعی 90 دقیقه اس اما بازی فیفا یک ربعم نمیشه!سرعت بازی بالاتر از واقعیه چون باید فرت و فرت توش گل زد.اصلا غیر این منطقی نیست.بازی رو بخوان عین واقعیت در بیارن باید زمان بازی رو هم افزایش بدن.الان که کلا فکر نکنم بازیسازها توان ساخت اون چیزی که مدنظر تو هست رو داشته باشن اما اگرم داشته باشن بازم نمیکنن چون باید همیشه تو بازی یکم حالت آرکید وجود داشته باشه تا بشه اسمشو گذاشت بازی!باید بشه توش چهارتا حرکت تخیلی و دریبل خرکی زد و گلهای عجیب غریب بزنی تا از بازیت لذت ببری.

من فقط آرزومه EA یک گرافیک معقول رو نسل بعد بده بیرون و بازیش رو بدون باگ کنه.این باگهای بازی آدمو دیوونه میکنه.هر شماره هم یک عیبی داره.فیفا 09 یادمه از وسط زمین (پاس اول بازی) شوت میزدی میرفت تو گل!کار همه شده بود شوتیدن از وسط زمین!تو 10 شوت با r1 بود که آدمو دیوونه میکرد.تو همین 13 هم من خودم با ضربات سر و داوری خیلی مشکل داشتم.نصف پنالتی های بازی اشتباه بود.

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
سینا شبیه ساز واقعی ؟فوتبال واقعی 90 دقیقه اس اما بازی فیفا یک ربعم نمیشه!سرعت بازی بالاتر از واقعیه چون باید فرت و فرت توش گل زد.اصلا غیر این منطقی نیست.بازی رو بخوان عین واقعیت در بیارن باید زمان بازی رو هم افزایش بدن.الان که کلا فکر نکنم بازیسازها توان ساخت اون چیزی که مدنظر تو هست رو داشته باشن اما اگرم داشته باشن بازم نمیکنن چون باید همیشه تو بازی یکم حالت آرکید وجود داشته باشه تا بشه اسمشو گذاشت بازی!باید بشه توش چهارتا حرکت تخیلی و دریبل خرکی زد و گلهای عجیب غریب بزنی تا از بازیت لذت ببری.

من فقط آرزومه EA یک گرافیک معقول رو نسل بعد بده بیرون و بازیش رو بدون باگ کنه.این باگهای بازی آدمو دیوونه میکنه.هر شماره هم یک عیبی داره.فیفا 09 یادمه از وسط زمین (پاس اول بازی) شوت میزدی میرفت تو گل!کار همه شده بود شوتیدن از وسط زمین!تو 10 شوت با r1 بود که آدمو دیوونه میکرد.تو همین 13 هم من خودم با ضربات سر و داوری خیلی مشکل داشتم.نصف پنالتی های بازی اشتباه بود.

امین کی گفته نمیشه ؟ مگر معنی یه شبیه ساز فقط اینه مدت زمان بازی همون باشه ؟ مشخصه در زمینه گیم نمیشه اون کار انجام داد
همین فیفا 12 که سرعت بازی و انتقال توپ حداقل 20% کمتر از 13 بود نمیتونستیم گل بزنیم ؟ فیفا 12 اصلا من قبول ندارم به اندازه نسخه 13 یک بازی ارکید بود اما با این وجود باز هم بازیها همیشه پرگل و جذاب میشد

مثلا بازی NBA2K13 که در این زمینه عالی کار کرده مدت زمان هر کوارتر به اندازه مسابقات بسکتبال واقعی هستش ؟ معلومه اینطور نیست اما با این وجود تونستن در زمینه شبیه سازی سری NBA2K عالی کنه
این موضوع در مورد NHL هم وجود داره

فیفا باید نسل بعد یه تکونی به خودش بده

فیفا 11 حرف اول بازیکن های قدرتی میزدن
فیفا 12 همون مسیر فیفا 10 و 11 ادامه داد و اون بازیهارو به کمال رسوند و تونست یه تجربه موفق ایجاد کنه اما فیفا 13 ادامه راه نسخه های قبلیش نبود همه چی شده بود سرعت

بازیکنی که توی فوتبال واقعی در حد یه ستارس توی فیفا اگر سرعتش توی فیفا زیر 78 باشه عملا به هیچ دردی نمیخوره

نمونه کوچیکش بازیکنی مثل همسیکه که توی فوتبال واقعی ناپولی زیر 35 میلیون نمیفروشش اما توی فیفا جزو ارزونترین بازیکن های UT بحساب میاد با اینکه ریتش 85 هستش

این چیزارو هم باید دیدش ، فیفا 12 این مشکلات به میزان کمتری داشت چون بازی تعادل بیشتری داشت فیفا 12 نه مثل 11 کاملا به نفع بازیکن های قدرتی بود نه مثل فیفا 13 کاملا به نفع بازیکن های سرعتی بود یه چیزبینابین بیرون داده بودن و من ارزوم اینه نسل بعد فقط تعادل در بازی برقرار کنن

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,662
نام
امین
تو که همه اش از 12 تعریف میکنی.من به دلایلی پارسال فیفا نگرفتم و فقط یکی دو فصل کریر رو 360 بازی کردم و زیاد نمیتونم در موردش نظر بدم.اما کلا سرعت تو همه نسخه های فیفا مهم بوده.قبول دارم که امسال خیلی تاثیرش بیشتر شده!شاید دلیلش این دفاع تاکتیکال باشه چون نمیشه مثل قدیم چسبید به مهاجما.تا میای یارو رو بگیری یهو دفاعت شروع میکنه به شخم زنی وسط زمین و جا میمونه!
nba و nhl هم بازی نکردم.شاید اونها هم ایرادات خودشونو داشته باشن که فقط کسایی که ورزش مورد علاقشونه متوجه بشن.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
سینا مشکل تو اینه که بیش از حد لیگ خواب اور ایتالیا رو نگاه می کنی :D به خاطر همینم سرعت 13 رو غیر عادی می دونی . بیا برو یه سال بشین لیگ جزیره و لیگ اسپانیا رو ببین ، اونموقع متوجه می شی که 12 افتضاح بود از نظر سرعت بازی !
ضمنا در مورد بازیکن ها پیرلو با اون سرعت افتضاحش خیلی هم بازیکن موثر و عالی بود . پس اینکه بگیم فقط بازیکن های سرعتی تو این نسخه جواب می دادن کاملا اشتباهه . دیگه بگذریم از اونهمه باگ های افتضاح IE که در 12 وجود داشت . باگ r1 هم که همرو بیچاره کرده بود . یک و دو های مسخره و پاس های هوایی از اون مسخره تر که همه و همه در 13 حل شد . به جرات می تونم بگم فیفا 13 کامل ترین فوتبال شبیه سازی بود که بازی کردم . فیفا 14 هم مسلما بهتر و بهتر خواهد شد . البته امیدی به نسخه های نسل فعلی نداشته باشید . همون 13 با اپدیت جدید بازیکن ها خواهد بود ! پول خرج کنید :D و تمرکزتون رو بذارید روی نسخه های نسل بعد !

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
5flvj5rdo8xf6mhf69s.jpg

Mani.Junior

کاربر سایت
May 21, 2013
43
نام
مانی
بچه ها یه سوال داشتم درمورد تفاوت ریجن های فیفا، آیا ریجن دو واسه آنلاین بازی کردن بهتره؟ باریجن 2 تفاوت داره واسه آنلاین؟ لگ کمتر داره؟ یا سرور های همه ریجن ها یکی هستند؟

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
بچه ها یه سوال داشتم درمورد تفاوت ریجن های فیفا، آیا ریجن دو واسه آنلاین بازی کردن بهتره؟ باریجن 2 تفاوت داره واسه آنلاین؟ لگ کمتر داره؟ یا سرور های همه ریجن ها یکی هستند؟

نه برخلاف PES هیچ تفاوتی بین ریجن های مختلف وجود نداره ...

همه از هر جای دنیا به یه سرور مرکزی از EA متصل میشن و بازی میکنن

توی PES اما برعکسه یعنی هر ریجنی داشته باشیم فقط با کسانی که اون ریجن دارن میتونیم بازی کنیم بره همین معمولا میگن PES ریجن 2 برای ایران بهتره چون با اروپایی ها بازی میکنیم و بازی تقریبا لگ نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر