FARCRY 3 | PC

bhrk87ynygc8vz9via.jpg

Developer : Ubisoft Montreal
Publisher : Ubisoft
Genre : Open World-First Person Shooter
Platform : PC / Xbox 360 / PS3
Release Date : 29 November 2012

Farcry 3 ادامه ای بر بازی پیشین این سری یعنی Farcry 2 هست که برای عرضه در نوامبر در نظر گرفته شده است.
اگرچه در اوایل تاریخ عرضه بازی 29 دسامبر بوده اما طبق گفته سازندگان،برای پولیش و بهینه سازی بهتر بازی، عرضه آن به تعویق افتاده است.

داستان بازی در جزیره ای گرمسیری در مابین اقیانوس آرام و اقیانوس هند روایت میشود.
در این شماره،بازیکن در نقش Jason Brody ظاهر میشود، توریستی که در جزیره ای که سال ها در بحبوئه ای از درگیری های خشونت آمیز محلی به سر میبرد،به دام افتاده است
جیسون که از نامزدش جدا شده است، هم اکنون به دنبال او و فرار از جزیره و ساکنانش است

برای مشاهده تصویر اصلی (884x497) روی این نوار کلیک کنید.
far-cry-3-e3-2012-5.jpg

سازندگان اعلام کرده اند که جیسون باید با افرادی بی ثباتی روبرو شوند که بنا به دلایلی مدت هاست که در این جزیره به سر میبرند.

بازی از موتور ارتقا یافته بازی پیشین یعنی Dunia Engine به نام Dunia 2 استفاده میکند.
موتوری که پیش از این در ساخت بازیایی همچون Assassin's Creed II و Assassin's Creed : Brotherhood نیز استفاده شده است.
صحنه های سینماتیک به بازی برگشته اند و اینبار شاهد اکشن سریع تر و روان تری نسبت به گذشته هستیم
جزیره به خوبی و به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده و شاهد محیط هایی زیبا و سواحل دل انگیز و جنگل های سر سبز آشنا هستیم.

بازی در 4 دسامبر 2012 معادل با 14 شهریور برای PC ، Xbox 360 و PS3 به طور همزمان عرضه خواهد شد.

==============================================

اطلاعات جدید:

1) سیستم دوستی از بازی حذف شده است - بدین معنا که شما یارانی تحت کنترل هوش مصنوعی نخواهید داشت.

2) سیستم Fire propagation (گسترش آتش) بازگشته است، علف ها را آتش بزنید و آن انتشار پیدا خواهد کرد.

3) همانند سری بازی های The Elder Scrolls، شاهد Fast Travel (جا به جا شدن بین دو نقطه در کوتاهترین مدت) خواهیم بود.

4) در این قسمت وقتی وارد منطقه ای بشوید و آن را پاکسازی بکنید، منطقه ار آن شما خواهد شد و دیگر دشمنان آن را تصرف نمیکنند.

5) اسلحه ها به هیچ عنوان زنگ نمیزنند و خراب نمیشوند.

6) قرص های مالاریا در این نسخه وجود نخواهند داشت.مدیر تولید کننده این شماره گفته است که شما میتوانید سلامتی خود را کنترل کنید.

7) تمام قرص های مالاریا و خراب شدن اسلحه ها باعث میشد که بازی جذاب شود و در عین حال بازی مثل دیگر عناوین شوتر شما نقش یه قهرمان را نداشته باشید،
بنابراین در این شماره اگر جیسون اسلحه ای پیدا کند،از آنجا که او یک آدم تعلیم دیده در استفاده از سلاح های گرم نیست، به خوبی نمیتواند از اسلحه ها استفاده کند و نقش کسی دارد که برای اولین بار اسلحه به دست میگیرد!!!

8) بازی در یک مجمع الجزایر خواهد بود.بخش تک نفره در یک جزیزه، بخش CO-OP چهار نفره در یک جزیره دیگر و بخش Player Vs Player که جنگ بین دو گروه Citra و Vaas نیز در جزیره ای دیگر انجام میشود.

9) Editor بازی به شما اجازه خواهد داد که نقشه و جزیره های خود را بسازید.

تصاویر بازی Far Cry 3

تریلر های بازی:

Farcry 3 First In-Game Multiplayer Trailer
HD SD

Step Into Insanity - Far Cry 3 E3 2012 Single-Player Trailer

Hi-Res H.264 MP4 36.8MB Download
Lo-Res IPOD / PSP 8.9MB Download

AU Trailer: Dr. Earnhardt - Far Cry 3 Trailer

Hi-Res H.264 MP4 49.8MB Download
Lo-Res IPOD / PSP 12.5MB Download

آخرین ویرایش:
خوشم میاد تو تاپیک بازی‌ای که جدا از گرافیک رو گیمپلی هم تمرکز داره کل بحث مردم اینه که رو High چه فریم‌ای میده و از چه تکنیک‌های گرافیکی استفاده شده :دی این است گیمینگ نسل جدید یعنی‌ :دی

خوشم میاد تو تاپیک بازی‌ای که جدا از گرافیک رو گیمپلی هم تمرکز داره کل بحث مردم اینه که رو High چه فریم‌ای میده و از چه تکنیک‌های گرافیکی استفاده شده
:biggrin1:
این است گیمینگ نسل جدید یعنی‌
:biggrin1:
مشکل اینه که انقدر پرفورمنس بازی های Ubi تو این چند وقته بد شده که خون همه رو کرده تو شیشه تو خود فروم Ubi هم بری کسی نیمده از بازیهاش تعریف کنه یا گیم پلی بررسی کنه همه دارن از Low FPS بودن بازی ها خود زنی میکنن:d

همچنین جای تعجب اینجاست که فعلا برای dx10 وdx11 هنوز نرم افزای ارائه نشده که بشه فریم بازی رو روی یه عدد خاص(مثلا 30)قفل کرد(در صورتی که توی این بازیها نیاز بهش به شدت احساس میشه) تا هم جلوی افت فریمهای لحظه ای شدید رو بگیره که گاهی واقعا روی اعصابه و هم در صحنه های سریع از تیک زدن ناگهانی سیستم چلوگیری کنه!!!(چون شما اگه همون اول فریم رو روی 30 قفل کنید اصلا توی بازی احساس افت فریم نمیکنید ولی اگه مثلا توی یه صحنه در عرض کمتر از یه ثانیه فریمتون از 60 بره روی 30 واقعا اعصاب خورد کن میشه:-w)
برادر من شما احتیاج به هیچ برنامه ای نداری اگر کارت گرافیک شما انودیا است برو vertical sync رو فعال کن فریم رت روی 60 یا هر چی که رفرش رت مانیتورته قفل میشه اگر هم میخوای 30 فریم ثابت بگیری Adaptive(half refresh rate ) رو انتخاب کن البته اگر میخوای فریم ثابت بگیری باید سیستمت بتونه در حالت عادی بالای 30 فریم جواب بده

مشکل اصلی این چند بازی اخیر(nfs,far cry3,AC3,hitman)اینه که به شدت به cpu قوی احتیاج دارند به طوری که حداقل به یه 2500K نیازه تا در اکثر مواقع بشه به صورت دائم یه فریم درست و حسابی بین 30 تا 40 بگیری...سری AMD که تقریبا حرفی برای گفتن نداشتند!!!!
دلیل اصلی افت فریم توی این بازیها هم همین خوره cpu بودنشون هست وگرنه اگه حتی یک گرافیک متوسط هم داشته باشید میشه توی این بازیها در یه تنظیم مناسب یه فریم قابل قبول گرفت!!!
بدبختی و همچنین جای تعجب اینجاست که فعلا برای dx10 وdx11 هنوز نرم افزای ارائه نشده که بشه فریم بازی رو روی یه عدد خاص(مثلا 30)قفل کرد(در صورتی که توی این بازیها نیاز بهش به شدت احساس میشه) تا هم جلوی افت فریمهای لحظه ای شدید رو بگیره که گاهی واقعا روی اعصابه و هم در صحنه های سریع از تیک زدن ناگهانی سیستم چلوگیری کنه!!!(چون شما اگه همون اول فریم رو روی 30 قفل کنید اصلا توی بازی احساس افت فریم نمیکنید ولی اگه مثلا توی یه صحنه در عرض کمتر از یه ثانیه فریمتون از 60 بره روی 30 واقعا اعصاب خورد کن میشه:-w)
متاسفانه پورت شدن بازی ها از روی کنسول به PC باعث بوجود آمدن مشکل هایی مثل افت فریم میشه مثلا اگه کارت گرافیکت خیلی قدر باشه اگه CPU معمولی داشته باشی افت فریم میده!!!! در واقع سازندگان بازی برای نسخه ی PC تمام تلاش رو میکنن که پورت خوبی از آب در بیاد ولی کار اصلی ساختن بازی رو روی پلتفرم کنسول انجام میدن به خاطر اینه که این کنسول ها گند زدن به نسخه های PC.

---------- نوشته در 05:17 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:14 PM ارسال شده بود ----------

دوستان گل ینده دارم نسخه ی بلک باکس رو دانلود میکنم . خواستم ببینم اون محتوای اضافه رو بلک باکس داره یا نه باید دانلود کنم جدا؟؟:-/ بعدش اسم اون محتواهای اضافه رو با نحوه ی نصبش رو هم بگین ممنون میشم.>:d

بچه ها بازي چند ساعت گيم پلي داره؟
اميدوارم طولاني باشه
توی review سایت gametrailers که گفت 25 تا 30 ساعت gameplay داره - به غیر از خوده main quest ها تعداده زیادی quest های فرعی و challenge و mini game هستش . و همچنین upgrade کردن مهمات و ... زمان زیادی میبره .
من بازی رو install کردم . gameplay بازی خیلی بهتر از far cry 2 شده. یکی از نکات جالب محیط زنده بازی هست. پر از حیوانات مختلف هست که شما با شکار کردنشون میتونید چرمهای مختلف بسازید و در نهایت کیف و مهمات خودتون رو upgrade کنید . همچنین جمع اوری گیاهان به jason اجازه میده امپولهای مختلفی بسازه.
بازی یک جورایی روی مخفی کاری هم تاکیید داره - shooting بازی لذت بخشه اما خیلی اسون نیست. در کل درجه سختی بالا و خوبی داره .
نقشه بازی هم که قوق العاده وسیعه .
از نظر گرافیک 100% از بازی قبلی بهتر شده . فیزیک اتش پابرجاست . به علاوه طراحی محیط و texture های کلی و جنگلها حرف نداره. سایه و نوپردازی بازی بسیار خوبه و شفافیت رنگها از far cry 2 خیلی بیشتر . من بدون MSAA با MAX SETTING کلا 45 تا 55 فریم متغیر میگیرم . البته PATCH جدید بازی اومد که شامل ارتقا Performance هم میشه .

این حرفتو اصلا قبول ندارم چون خودم سی پی یو AMD X4 840 دارم و تمام بازی های بالا رو ULTRA بازی کردم و علتشم داشتن یه کارت گرافیک قویه. به نظر من برای بازی های حاضر داشتن یه سی پی یو 4 هسته ای معمولی کفایت میکنه.
من والا خودم به یه x4 640 و یه 5970 که توی MOH با اون همه ادعاش زیر 70 فریم نمیده کلا زیر nfs زائید و حتی 30 فریم گرفتن ثابت هم براش مشکل بود!!! حالا شما چطوری تونستی با این cpu توی ULTRA بازی رو اجرا کنی موندم!!
اگر هم میخوای به قدرت CPU_ت توی این بازیهایی که گفتم پی ببری میتونی به این سایت مراجعه کنی تا بفهمی که CPU شما واقعا کجای کار قرار میگیره و تا چه حدی میشه توی این بازیها ازش انتظار داشت!!!!
همینطور که گفتم این چهار بازی اخیر(فقط همین چهارتا)اصلا انقلابی توی بنچمارک CPU در گیم ایجاد کردند به نحوی که میشه گفت تقریبا چهار هسته ای هایی متوسط توی این بازیها از رده خارج حساب میشن دیگه دو هسته ای ها که بماند!!!!!!

داشتن کارت گرافیک خوب همیشه موثره ولی نه وقتی که CPU شما نتونه پهنای باند مورد نظر کارتتون رو فراهم کنه و ازش استفاده کنه این یعنی پردازنده شما در حکم یک گلوگاهه که جلوی پرفورمنس کارتتون رو میگیره .
به هر حال CPU هم وظیفه خاص خودش رو داره مثل پردازش SOFTBODY PHYSX به عنوان مثال و تمام انیمیشن ها از تکون خوردن برگ درخت تا راه رفتن کرکتر میتونه بنا بر موتور گرافیکی بازی به عهده CPU باشه
پس داشتن هر دوش اونم در حد خوب و قابل قبول توصیه میشه .
حالا اینتل بهتره یا AMD بحث جداس
صد البته Intel بهتره :d
منم قبول دارم هر دو باید قوی باشه ولی گرافیک رو میشه با راحتی با یک یا دو پله پایین کشیدن جزئیات تا حد زیادی رفع کردن ولی امان از CPU اگه اون توانی رو که موتور بازی میخواد نداشته باشه دیگه کلا گند میخوره به بازی و بالا و پایین کردند جزئیات تاثیر چندانی نیمتونه روی فریم داشته باشه چون اصولا کار CPU همینطور که خودتون گفتید تا حد زیادی جدا از گرافیک بازی هست!!!

برادر من شما احتیاج به هیچ برنامه ای نداری اگر کارت گرافیک شما انودیا است برو vertical sync رو فعال کن فریم رت روی 60 یا هر چی که رفرش رت مانیتورته قفل میشه اگر هم میخوای 30 فریم ثابت بگیری Adaptive(half refresh rate ) رو انتخاب کن البته اگر میخوای فریم ثابت بگیری باید سیستمت بتونه در حالت عادی بالای 30 فریم جواب بده
والا توی جریان کارتهای NVIDIA نبودم ولی منظور من کلی بود که واقعا تعجب برانگیزه برای همه چیز نرم افزار وجود داره ولی این یکی با اینکه کار پیچیده ای هم به نظر نمیاد اصلا نرم افزار خاصی براش وجود نداره!!!!

سلام دوستان بازی رو گرفتم ...
اول از همه چی که بازی فوق العاده هستش...
ولی نمیدونم چرا هر نیم تا یک ساعت یه بار بازی کرش میکنه؟!
البته اون پچی که براش اومده رو دارم دانلود میکنم..امیدوارم مشکلمو حل کنه

آخرین ویرایش:
افکت های dx11 افکت های بسیار سنگینی هستن خیلی از این افکت های در cg های فیلم های هالیودی هست که مدت ها زمان می بره تا یه ابر رایانه رندرش کنه در کل فعلا راه درازی برای سازنده ها هست تا بتونن یه tes یا global effect یا خیلی از افکت های سنگین دیگه رو به طور محسوسی پیادش کنه به نظرم بهترین استفاده برای crysis 2 هست تا الان احتمالا criysis 3 هم بهتر از اون بشه

بازی رسید به دستم و باید بگم در زمینه فریم ریت واقعا عالی عمل میکنه و در شلوغ ترین جاها فریمی باالای 50 بهم داد
بازی از همه لحاظ شاهکاره و هرکی ایراد بگیره نشون میده فن هست یا اصلا بازی نکرده
بازی با گرافیک های amd بهینه تر اجرا میشه نا سلامتی amd gaming avolved هست در ضمن من نسخه 9.5 گیگی رو دارم و دوستان بهم گفتند که نسخه 7.5 گیگی افت فریم داره

افکت های dx11 افکت های بسیار سنگینی هستن خیلی از این افکت های در cg های فیلم های هالیودی هست که مدت ها زمان می بره تا یه ابر رایانه رندرش کنه در کل فعلا راه درازی برای سازنده ها هست تا بتونن یه tes یا global effect یا خیلی از افکت های سنگین دیگه رو به طور محسوسی پیادش کنه به نظرم بهترین استفاده برای crysis 2 هست تا الان احتمالا criysis 3 هم بهتر از اون بشه
درسته فعلا کرایسیس ۲ بهترین نمونه از نمایش موفق دایرکت ایکس ۱۱ و جزییاتشه
بازی رسید به دستم و باید بگم در زمینه فریم ریت واقعا عالی عمل میکنه و در شلوغ ترین جاها فریمی باالای 50 بهم دادبازی از همه لحاظ شاهکاره و هرکی ایراد بگیره نشون میده فن هست یا اصلا بازی نکردهبازی با گرافیک های amd بهینه تر اجرا میشه نا سلامتی amd gaming avolved هست در ضمن من نسخه 9.5 گیگی رو دارم و دوستان بهم گفتند که نسخه 7.5 گیگی افت فریم داره
این لوگوی AMD اول خیلی از بازی ها بوده ولی دلیل نمیشه . چیزی که مهمه اون درایوره که انویدیا از هر لحاظ تو این بیزنس حرف اول رو میزنه . افت فریم به لحاظ پردازش AA خیلی طبیعیه . به همین خاطر انویدیا تکنیک FXAA و بعد TXAA رو معرفی کرد که برعکس MSAA پردازشی که انجام میگیره نه برای از بین بردن لبه های تیز بلکه برای بلار کردن استفاده میشه که افت فیم رو به کمترین حد خودش رسونده . به جاهای شلوغ اشاره کردید منظورتون حتما بنچمارک هیتمن نبوده با اون همه ابجکت متحرک و جزئیات . این کار CPU هستش . پس اگه پردازنده خوبی داشته باشید نباید نگران افت فریم باشید .

بازی رسید به دستم و باید بگم در زمینه فریم ریت واقعا عالی عمل میکنه و در شلوغ ترین جاها فریمی باالای 50 بهم داد
بازی از همه لحاظ شاهکاره و هرکی ایراد بگیره نشون میده فن هست یا اصلا بازی نکرده
بازی با گرافیک های amd بهینه تر اجرا میشه نا سلامتی amd gaming avolved هست در ضمن من نسخه 9.5 گیگی رو دارم و دوستان بهم گفتند که نسخه 7.5 گیگی افت فریم داره

طبق بنچمارکهایی که دوستان توی پستای قبلی نشون دادن بازی روی کارتهای همرده ی برندهای AMD و NVIDIA تقریبا با راندمانی مشابه اجرا میشه، مثلا با تنظیمات VHQ و رزولوشن HD راندمان کارت GTX 670 با کارت 7970 یکسان هست و کارت 660Ti هم یکی دو فریم بیشتر از 7950 می ده، بنابراین از این نظر مشکلی نیست. کارتهای GTX 570 و 6970 حداقل های لازم برای فریم مناسب برای اجرای بازی در رزولوشن HD هستن.

تفاوت حجم نسخه ها هم توی راندمان تاثیری نداره، به DLC و مراحل اضافی باید مربوط باشه.

بازی از لحاظ فریم خوب هست من 60 ثابت می گیرم فقط کمی لگ داره که شاید با اپدیت با کرک جدید درست بشه چون هنوز نریختم این هم چند عکس از بازی:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or