Eurogamer و مقایسه Crysis 3 بر روی PS3 و X360

به نظر شما نسخه کنسولی Crysis 3 بهترین گرافیک کنسولی را تا

• مجموع رای دهنده‌ها
    40

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
مقاله خلاصه شده قسمتهای مهم هست و بخشهایی از نوشته های این متن رو که داخل "" (گیومه) قرار دادم از خود یورو گیمر نقل و قول کردم.

"Crysis 3 یکی از فنی ترین بازیهای ساخته شده در این نسل هست , یک قطعه بصری تماشایی و جذاب از نرم افزار که مرزهای گرافیکی را بر روی همه پلتفرمها به مرحله ای بالاتر برده و وقتی همه تنظیمات روی Max قرار بگیره Crysis 3 روی PC تجربه نسل بعد رو در حال حاضر برای شما به ارمغان میاره.
....
Crysis 3 بارزولوشن 1152x720 بر روی Xbox360 و با رزولوشن 1024x720 بر روی PS3 اجرا میشه ...
تکنیک ضد دندونه (AA) بر روی Crysis 2 که Post AA نامیده میشد جاش رو به تکنیک SMAA TX2 داده ( SMAA مخفف Sub-pixel Morphological Anti-Aliasing ) تکنیکی که بر اساس مدلهای ریاضی مبتنی بر نظریه شبکه ای به اعمال الگوریتمهای ضد دندونه میپردازه.... به هر حال تکنیک جدید روی کنسولها موثرتر از تکنیک قبلی عمل میکنه.
بالاتر بودن رزولوشن بر روی 360 باعث شده تصویر به وضوح پرجزیئات تر به نظر بیاد ولی این مسئله تا وقتی دو نسخه رو بقل هم مقایسه نکنید چندان به نظر نمیاد.

"Crytek جادوی تکنیکی خودش رو به شکل استثنایی روی هر سه پلتفرم با استفاده از Shader پیشرفته و مدلهای نور پردازی عالی به کار گرفته که همه اینها باعث شده تا این عنوان سطح فوق العاده ای از واقع گرایی رو به صورت خیلی سینمایی ارائه بده" Normal mapـهایی (نوعی تکسچرینگ پیشرفته) با کیفیت بالاتر و ترسیم مسافت های دور دست (draw distances) روی Xbox360 اندکی بهتر هستن ولی جزئیات بافتهای عمدتا روی دو کنسول مساوی هستن.جریان داده ها هم که باعث ظاهر شدن اشیاء نزدیک بر روی نسخه قبلی میشد روی این نسخه بهبود پیدا کرده و روی دو کنسول یکسان هستن.
deferred shading هم باعث شده نور پردازی روی کنسولها فوق العاده باشن...
کیفیت سایه ها روی همه پلتفرمها به شکل واضحی بهتر از Crysis 2 شده و سایه ها نرم تر و صافتر به نظر میان و اکثر نورها باعث به وجود اومدن سایه در محیط بازی میشن که روی 360 کمی واضحتر و پر جزئیات تر هستن.

ja1avmeghfhbchhd453y.jpg

sdmzf37lf617t4qecj.jpg

2hfu8qatisli0uqg3z48.jpg

cdkqbcg6li62go2udrn.jpg

o4cw4tqz4awv6h5e4lol.jpg

frqq4drigqitkdltsk16.jpg

Frame Rate
فیرم ریت به طور متوسط روی 360 بین 24 تا 28 فریم متغییر هست و زمان محدودی پیش میاد که فریم ریت بین 30 تا 32 باشه PS3 در اکثر مواقع پشت سر Xbox360 قرار میگیره مخصوصا موقع نمایش مسافتهای طولانی و یا صحنه هایی که shader effect ها و نور پردازی سنگین تر و دشوار تر اجرا میشن و کمتر جایی دیده میشه که PS3 بتونه سرعت خودش رو حفظ کنه در بعضی سکانسها فریم ریت روی PS3 به 14 فریم و Xbox360 به 16 فریم هم میرسه.

در انتها:
"واقعیت این هست که اجرا کردن Crysis3 روی کنسولها دستاورد قابل توجهی هست و کرایتک با استفاده از طیف گستردی ای از تکنیک های پیشرفته رندرینگ این بازی رو به یکی از چشمگیرترین عناوین کنسولهای نسل فعلی تا به امروز تبدیل کرده "
به نظر Eurogamer بین کنسولها فریم ریت بالاتر روی 360 این نسخه از بازی رو لذت بخش تر کرده البته اشاره کرده که پائینتر بودن رزولوشون PS3 هم مشکل چندان بزرگی نیست.
"کرایسیس 3 از منظر تکنیکی یکی از پیچیده ترین بازیهایی هست که تا به امروز منتشر شده با این احوال پیشرفت در زمینه گیم پلی این بازی همگام با جهش بصری رو به جلوی این بازی نبوده , هوش مصنوعی بازی نسبتا معقول و مناسبه و کیفیت واقع گرایانه ای داره اما به شکل غیر طبیعی هم تهاجمی هست , با وجود محیطهای بزرگتر و دارای موجودات زنده بیشتر (گیاه و حیوان) بازی به اندازه کرایسیس 1 آزادی عمل نداره"

برای مشاهده گالری مقایسه و ویدئو همینطور مقایسه نسخه کنسولی با PC به منبع رجوع کنید.
منبع:
Face-Off: Crysis 3 • Face offs • Eurogamer.net

---------- نوشته در 07:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:02 PM ارسال شده بود ----------

متن نظر سنجی خراب شد! ظاهرا تعداد کاراکتر محدودی رو قبول میکنه.
متن نظر سنجی:
به نظر شما نسخه کنسولی Crysis 3 بهترین گرافیک کنسولی نسل تا به این لحظه هست؟

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
عکسهای زیر از کرایسیس 3 و با 4 نوع سیستم در نظر گرفته شده :

سیستم اول ( عکس اول ) :( PC (max. Details + 4x SMAA
سیستم دوم ( عکس دوم ): ( PC (min. Details
سیستم سوم ( X360 )
سیستم چهارم ( PS3 )

سیستم اول

c812_01PCMax_cr.jpg
سیستم دوم

g4259_01PCMin_cr.jpg

سیستم سوم و چهارم

s3192_03Xbox360_cr1.jpg

آخرین ویرایش:

Lord Xbox

کاربر سایت
Nov 16, 2012
147
گرافیک کرایسیس 3 واسه من تا قبل از اینکه گیرز آف وار جاجمنت بازی کنم بهترین گرافیک بود ولی گیزر یه جاهایی داره از crysis 3 بالاتره.
چه عجب مدیرای هنوز این تاپیکو قفل نکردن آخه خدایی نکرده ممکنه ملت نتیجه بگیرن ps3 از 360 ضعیفتره.

---------- نوشته در 09:42 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:33 PM ارسال شده بود ----------

راستی تامب رایدرم گرافیکش خیلی خوبه اونم میتونه بهترین باشه

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
باید این حقیقت رو قبول کرد که این بازی دیگه نهایت قدرت کنسول های فعلی هست.هم ps3 هم xbox360 حتی انحصاری هاشون هم با اختلاف زیادی از این بازی عقب ترند.اصلا هدف کرایتک هم تعیین معیار جدیدی برای گرافیک کنسولی بود که موفق هم شد.چون مانور کرایتک همیشه روی گرافیک بود.
کرای انجین هم کشخصه که روی 360 سازگار تره و احتمالا همین نتیجه رو واسه sniper ghost worrior هم شاهد هستیم.
البته اختلاف فقط در حدی هست که در بررسی های تکنیکی مشهود باشه ولی در عمل تفاوت زیاد نیس.
......
کلا گرافیک مرحله ی اخر به دلیل بسته بودن فضا ، چیز متفاوتی بود و یه سرو گردن از بقیه مراحل بیشتر بود.
طوری که اگه کرایتک یه بازی میساخت که کلا تو محیط های بسته باشه (مثل dead space 1 ) میتونست یه عنوان خیلی شاخ حتی برای نسل بعد هم باشه.خیلی شاخ منظورمه(بهتر از بازی هایی که برای نسل بعد تا حالا معرفی شدن)

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
گیرز جاجمنت گرافیکش خیلی خوبه ولی بنظرم از لحاظ گرافیکی از halo 4 هم یه پله پایین تر قرار میگیره چه برسه به C3 :d

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
همین یه ساعت پیش گیرز جاجمنت تموم کردم نظرم عوض شد! :d تمام مراحل بازی یه طرف مرحله آخرش یه طرف ! تو این مرحله رسماً هوش از سره آدم میپره! نمی دونم چطوری تونستن همچین کیفیتی رو با این فریم ثابت و AA بی نظیر ارائه بدن در حالی که تعداد لوکاست های تو محیط ، انفجار های پیاپی و کلاً حجم افکت های متعددی که در یه لحظه اتفاق میافته رسماً روی بهترین عناوین این نسل رو هم از این لحاظ کم میکنه . حتی تو سری هیلو هم محیط های به این شلوغی ندیده بودم ! انصافاً مرحله آخر بازی چیزی از معجزه کم نداره !

البته هنوزم فکر میکنم کرایسیس3 گرافیک به مراتب تکنیکی تر و سنگین تری داره ولی گیرز جامنت هم فوق العادست و نظرم رو که گفته بودم از هیلو 4 ضعیف تره پس میگیرم :d

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
همین یه ساعت پیش گیرز جاجمنت تموم کردم نظرم عوض شد! :d تمام مراحل بازی یه طرف مرحله آخرش یه طرف ! تو این مرحله رسماً هوش از سره آدم میپره! نمی دونم چطوری تونستن همچین کیفیتی رو با این فریم ثابت و AA بی نظیر ارائه بدن در حالی که تعداد لوکاست های تو محیط ، انفجار های پیاپی و کلاً حجم افکت های متعددی که در یه لحظه اتفاق میافته رسماً روی بهترین عناوین این نسل رو هم از این لحاظ کم میکنه . حتی تو سری هیلو هم محیط های به این شلوغی ندیده بودم ! انصافاً مرحله آخر بازی چیزی از معجزه کم نداره !

البته هنوزم فکر میکنم کرایسیس3 گرافیک به مراتب تکنیکی تر و سنگین تری داره ولی گیرز جامنت هم فوق العادست و نظرم رو که گفته بودم از هیلو 4 ضعیف تره پس میگیرم :d

Crysis واقع گرایانست و قاعدتا زیباتر به نظر میرسه

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
ولي سايت http://www.lensoftruth.com/ يه چيز ديگه ميگه....نظر سنجيشم يه نتيجه ديگه در مقايسه دو نسخه داره...
راست و دروغش پاي خودشون با توجه به اين نكته اكثر مقايسه هاي اين سايت به نفع 360 بوده ولي اينبار...

به طور متوسط دو فريم 360 بالاتر بوده ولي بافت ها تو ps3 قويتر بوده:|

Attachments

• Untitlzed.png
    Untitlzed.png
    111.7 KB · مشاهده: 6

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

گیرز همیشه گرافیکاش عالی بودن ولی یه مشکل از شماره 1 بازی تا همین آخری وجود داره که هیچ وقت برطرف نشد یکی انیمیشن هست که بعضی جاها جالب نیست یکی هم یه دست نبودن گرافیکه!!
همه گیرزا گرافیکاشون متغیره بعضی جاها فوق العاده و عالی هستن چه تکنیکی چه هنری بعضی جاها خیلی معمولی دسته بندی من در مورد گرافیک بازیای مطرح کنسولی اینطوری هست:
Gears of war judgment
قسمتهای فوق العاده 10%
قسمتهای عالی 80%
قسمتهای خوب 5%
ضعیف 5%

Uncharted 3 :
قسمتهای فوق العاده 15%
عالی 80%
خوب 5%

Crysis 3
فوق العاده 20%
عالی 70%
خوب 10%

Halo 4
فوق العاده 5%
عالی 85%
خوب 10%

Killzone 2
فوق العاده 10%
عالی 70%
خوب 15%
ضعیف 5%

Killzone 3 رو تا ته بازی نکردم ولی تا اونجایی که بازی کردم از Killzone 2 بیشتر خوشم اومد (نظر شخصیمه)

dream maker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
36
crysis 3 خیلی گرافیکش خوبه ولی مطمئن باشین the last of us که بیاد تاج بهترین گرافیک کنسولی دوباره میره رو سره ps3

ولي سايت http://www.lensoftruth.com/ يه چيز ديگه ميگه....نظر سنجيشم يه نتيجه ديگه در مقايسه دو نسخه داره...
راست و دروغش پاي خودشون با توجه به اين نكته اكثر مقايسه هاي اين سايت به نفع 360 بوده ولي اينبار...

به طور متوسط دو فريم 360 بالاتر بوده ولي بافت ها تو ps3 قويتر بوده:|

lot مقایسه هاش مورد دارن مثلا یه جا یه عکس انداخته با تیرکمون بقل دیوار عکس 360و انداخته تکسچرش شطرنجیه! ولی من همونجا رو رفتم روی 360 چک کردم دیدم کلا چرت گفته البته lot آخرش گفته بازیرو روی 360 نصب نکردیم ولی من بدون نصب کردنم بازیو چک کردم و مشکل تکسچر نداشت.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر