Euro Truck Simulator 2 | PC

backg.png

سرتاسر اروپا را سفر کنید ، شما بعنوان یک راننده کامیون محموله های مهمی را در مسافت های طولانی جا به جا میکنید ! با گذشتن از شهر های بسیار مثل انگلیس ، بلژیک،ایتالیا،هلند ،لهستان و بسیاری شهرهای دیگر .

با مهارت و سرعت میتوانید محدودیت ها را کنار بزنید .

عنوان : Euro Truck Simulator 2
استدیو سازنده : SCS Software
ناشر : Excalibur Publishing
سبک : شبیه ساز رانندگی کامیون
پلتفرم : PC
تاریخ انتشار : 2012/10/19
رده سنی : 3+

سیستم مورد نیاز :

Minimum System Requirement

Windows XP/Vista/7, Dual core CPU 2.4 GHz
2GB RAM, graphics card with 256 MB memory
(GeForce 7600 GT-class equivalent or better)

Recommended System Requirement

Windows 7, Dual core CPU 3.0 GHz
4GB RAM, graphics card with 1024 MB memory
(GeFOrce GTS 450-class equivalent or better)

Euro Truck Simulator 2 نسخه دوم بازی Euro Truck Simulator است که به جرات میتوان گفت نسخه دوم این بازی بهترین شبیه ساز کامیون است که تا به امروز ساخته شده همانطور که استدیو سازنده بازی از این بازی بعنوان بهترین بازی 15 سال سابقه کاری خود یاد کرده . شما در این بازی بعنوان یک راننده کامیون می توانید برای کمپانی های مختلفی بار جا به جا کنید درآمد کسب کنید و سپس خود تصمیم به تاسیس کمپانی بگیرید و راننده استخدام کنید ، گاراژ بخرید و لول خود را بالا ببرید تا شرکت های بیشتری بار های خود را به شما بسپارند.
سازنده ها سعی کرده اند تا کامیون ها هر چه بیشتر به واقعیت و مدل های واقعی خود نزدیک شوند ، نقشه بازی هم سعی شده تا شامل محیط ها و شهر ها و جاده های واقعی باشد . گرافیک ، فیزیک ، نور پردازی ، سایه زنی ، صداگذاری بازی هم نسبت به نسخه های قبل پیشرفت بسیار چشمگیری داشته .محیط اطراف و طبیعت بسیار متنوع و واقعیست که شامل رودخانه ها ، کوه ها ، گردنه ها ،جنگل ها ، دریاچه ها دشت ها و مزارع می باشد.
این تنوع محدود به محیط نیست بلکه شامل شهر ها و کامیون ها و تریلرها نیز میشود ، درضمن تریلر های دوبل نیز به بازی اضافه شده اند .
کامیون های بازی شامل :
Renault Magnum
Renault Premium
Mercedes Benz Actros
Man TGX
Iveco
Daf XF
Scania
Volvo FH16

می باشد که تا کنون سه برند Scania , Renault و Man لایسنس شده اند .
بازی دارای بیش از 60 شهر مختلف اروپا ست . کیلومتر ها جاده های اصلی و فرعی که محیط بسیار گسترده ای را برای کاربر فراهم می نماید .
سیستم ترافیک از قبل بهتر شده علائم رانندگی دقیق تر طراحی شده اند ، برای استراحت نیازی نیست به محل مخصوصی رفت و بلافاصله بعد از خسته شدن راننده می توان کنار جاده توقف و استراحت کرد .
چرخه زمان همراه با نور پردازی عالی و ترکیب چرخه آب و هوا باعث می شود بازی هر چه بیشتر به واقعیت نزدیک شود که این یکی دیگر از ویژگی های این بازی است .
شخصی سازی کامیون ویژگی دیگری هست که به بازی اضافه شده و شما می توانید گارد ، چراغ و چراغ های گردان ، بوق ، اگزوز ، آیینه ها ، چرخ ها ، رنگ و طرح های مختلفی برای کامیون خود انتخاب کنید ، کامیون خود را بصورت تخصصی ارتقاء بدهید که در نوع خود یک نوآوری نیز محسوب میشود.
کامیون ها این قابلیت را دارند تا مجهز به سیستم gps شوند تا نیازی نباشد مدام به نقشه بازی نگاه کنید همچنین سیستم راهنمای مسیر Route Advisor نیز به شما در پیدا کردن مسیر کمک میکند .
در مجموع این بازی را می توان بهترین شبیه ساز کامیون دانست که تا به امروز ساخته شده .
ویژکی های بازی بصورت خلاصه :
گرافیک و فیزیک عالی به نسبت حجم بازی
قابلیت Deep of Field و HDR
تنوع کامیون تریلر جاده ها شهر ها و محیط اطراف
شخصی سازی و ارتقاء کامیون
کیلومتر ها جاده های واقعی
وجود جاده های فرعی
چرخه زمان و آب و هوا
پخش آهنگ های دلخواه در حین بازی
تنظیم تور چراغ ها
تنظیم آیینه ها

و .......

سایت رسمی بازی :

Euro Truck Simulator 2

وبلاگ استدیو سازنده :

blog.scssoft.com

منبع SCS Software و یکمی خودم

تصاویری از بازی :

زمان و شرایط جوی مختلف :

نقشه بازی (گفته شده بعد از انشار بازی آپدیت هایی برای بازی منتشر خواهد شد که احتمالا بزرگ تر شدن نقشه را هم شامل می شود ):

در ضمن من اولین باری هست که تاپیک ایجاد میکنم پس اگه کم و کسری بود به بزرگواری خودتون ببخشید .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy
اینم اِسکانیا 730 , فوق العادست

viewer.php
[/URL][/IMG]

تا حالا با 130 تا سرعت اینطوری تصادُف کردین ؟
b-)

viewer.php
[/URL][/IMG]

وُلوُی جدید من

viewer.php
[/URL][/IMG]

اینم اسکانیا R620 : راستی خانم من یه تصادفی شبیه تصادف شما انجام داده بود :d .

واینم از یه مد واسه یه سری از لوازم اضافه برای نمای داخل اسکانیا که میتونید هر کدومو خواستید تو تعمیرگاه بخرید:

http://www.mediafire.com/?9kcx8tf8mcw1562

آخرین ویرایش:
یکی خوبی که ولوو داره میشه همون اول بازی با خرید یه انجین قدرتشو به 750 رسوند البته در کل مثل اسکانیا نمیشه.
دوستان فریمشون تو بازی چطوره؟ با آخرین تنظیمات مینیموم فریم بنده با یه 5850 تا 15 هم میرسه

---------- نوشته در 08:40 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:38 AM ارسال شده بود ----------

[/IMG]

تا حالا با 130 تا سرعت اینطوری تصادُف کردین ؟
b-)

viewer.php
[/URL][/IMG]

[/IMG]

اگر کامیون خودمون باشه اینطوری تصادف کنیم که باید هرچی درآمد داریم خرج تعمییرش کنیم مهمولا احتیاط میکنیم اینطوری نشه :d

ما که تمامه سریالامون بلاک شد. از Level 20 دیگه نتونستیم بالاتر بریم. Radio stream رو قطع کردم و از Firewall بازی رو بلاک کردم، اما از وقتی که Patch رو نصب کردم سریال Detect شد فک کنم.

آخرین ویرایش:
دوستان فریمشون تو بازی چطوره؟ با آخرین تنظیمات مینیموم فریم بنده با یه 5850 تا 15 هم میرسه

من روی High که میزارم خیلی کم فریم رو میشه احساس کرد , روی Ultra نمیکشه. از کجا میشه تعداد فِرِیم رو دید ؟

حامد جان ممنون که مُد رو گذاشتی واسه وسایل توی اسکانیا , اما به نظر من زیادی شلوغ میشه , اما واسه تَنَوُع خوبه , راستی , خانمِ شما هم پا به گازِ پس ؟ :)

ما که تمامه سریالامون بلاک شد. از Level 20 دیگه نتونستیم بالاتر بریم. Radio stream رو قطع کردم و از Firewall بازی رو بلاک کردم، اما از وقتی که Patch رو نصب کردم سریال Detect شد فک کنم.

من شخصا" دیگه از سریال هم استفاده نمیکنم , وقتی Active می خواد , مستقیم quit میکنم و دوباره وارد میشم , بدونِ خواستنِ رمز و بازی هم از ادامه شروع میشه

الان لِوِلِ 25 هستم , جاده ها رو پا بِ گاز میرم , یک گاراژِ 5 پارکینگِ دارم توی برلین , یک گاراژ توی کاسِل و الان می خوام یک گاراژ بزنَم توی لَندَن , وای بر من که روزی نیست , 4 - 5 ساعت بازی نکنم ! :( :d

نقشه هم 54 % باز کردَم.

من روی High که میزارم خیلی کم فریم رو میشه احساس کرد , روی Ultra نمیکشه. از کجا میشه تعداد فِرِیم رو دید ؟

.

فریم رو که با برنامه Fraps میتونی ببینی من میخوام بدونم وقتی تمام تنظیمات تا آخر باشه و scaling روی 400% فریمتون چند میشه

باور کن اصلا" حِسِ اینکارو ندارم bazi khor

اما دوستان , دو تا سایت معرفی میکنم , واسه کسایی که دوست دارَن مُدِ جدید نصب کنن , خودَم خیلی هاشو نصب کردَم , بعضی از دوستان هم ممکِنِ این سایت رو مشاهده کرده باشن

به هر حال این لینکِ سایت ها :

http://eurotrucksimulator2.quezz.com

View forum - ETS2 Mods •

حالِشُ بِبَرید .

سرعتِ خودِتون رو با زدَنِ دگمه ی " C " ثابت نگه دارید

مثلا" اگه می خواید مسیرِ خاصی رو فقط با 90 تا سرعت و یا 120 تا سرعت برید و بیشتر ازین نشه , C رو بزنید و دستِتون رو از روی گاز بردارید و سرعت ثابِت میمونه :)

سرعتِ خودِتون رو با زدَنِ دگمه ی " C " ثابت نگه دارید

مثلا" اگه می خواید مسیرِ خاصی رو فقط با 90 تا سرعت و یا 120 تا سرعت برید و بیشتر ازین نشه , C رو بزنید و دستِتون رو از روی گاز بردارید و سرعت ثابِت میمونه :)
کروز کنترل ـه دیگه :| !

حامد جان چطوری تکسچرارو ادیت کردی ؟

کروز کنترل ـه دیگه :| !

حامد جان چطوری تکسچرارو ادیت کردی ؟

دوستان همین سوال رو در تاپیک دیگه ای پرسیدن اینجوری جواب دادم ببین به کارت میاد یانه ؟ هر جاش رو متوجه نشدی بگو تا راهنماییت کنم .

درود بر دوستان
خب اینم یه آموزش مختصر از اینکه چطور میشه واسه کامیون اسکین با قابلیت تغییر رنگ ساخت . اول از همه بگم که این آموزش مبناش ساخت اسکین برای اسکانیا هست چون تو پوشه paintjob فقط یک matching pattern هست که اونم پترن اسکانیاست و شاید دلیل اینکه بیشتر اسکین ها هم برای اسکانیا ساخته میشه همین باشه و اینکه تمام راه هایی که نوشتم اون چیزی بوده که خودم یاد گرفتم و هیچ تخصصی در زمینه فتوشاپ ندارم ممکنه راه های ساده تر و بهتری هم باشه .

قبل از هر کاری اول باید پلاگین dds فتو شاپ رو نصب کنیین که اگه چیز پی ان دارین میتونیین مستقیم از خود سایت nvidia بگیرین اگه نه که باید از یه جای دیگه دانلودش کنین تا بتونین فایل های dds رو مستقیم تو فتوشاپ باز کنین .

حالا بعد از نصب پلاگین dds تو فتوشاپ فایل matching pattern.dds رو از محل :

base/vehicle/truck/upgrade/paintjob

باز میکنیم که طرح کامیون اسکانیا رو توش میبینید ، حالا میخوایم یه طرح مثلا همون عقاب اسکانیا رو روش بندازیم پس همون عکس رو با فتوشاپ باز میکنیم عکس شامل خود طرح و پس زمینه سفیده که باید طرح رو از پس زمینه جدا کنیم تا بتونیم روی کامیون پیادش کنیم .
برای این کار تو نوار سمت راست channel رو انتخاب و روی یکی از سه تا کانال (red , green یا blue ) راست کلیک و duplicate channel رو میزنیم
بعد روی کانالی که کپی گرفتیم (مثلا جلوش نوشته blue copy ) دکمه کنترل(ctrl) رو میگیریم و چپ کلیک میکنیم طرحمون به حالت انتخاب در میاد بعد به قسمت لایه ها میریم (layer) همون بغل دست channel هست و با ابزار انتخاب که بصورت مربع نقطه چین هست روی طرح راست کلیک و layer via cut رو میزنیم
( نکته : برای کات کردن طرح انتخاب شده ، لایه ای که داریم روش کار میکنیم نباید قفل باشه یعنی اون علامت قفل کوچک نباید کنارش باشه)
حالا طرح از پس زمینه جدا شده و میتونیم پس زمینه رو حذف کنیم برای این کار سمت راست صفحه در قسمت لایه ها دو تا لایه باید داشته باشیم که یکی طرح و یکی پس زمینه هست روی ایکون چشم که کنار هر لایه هست کلیک میکنیم تا ببینیم کدوم یکی طرح و کدوم یکی پس زمینه هست بعد روی لایه ی پس زمینه راست کلیک میکنیم و delete layer رو میزنیم .
حالا طرحمون رو با ابزار move درگ میکنیم روی پنجره عکس matching pattern .
برای تغییر اندازه عکس از کلید های ترکیبی ctrl+T استفاده میکنیم و برای جابه جاییش از move و برای کپی گرفتن از هر لایه روی لایه مورد نظر راست کلیک وگزینه duplicate layer رو میزنیم .
حالا طرح رو روی پترن (pattern) اسکانیا قرار میدیم توجه داشته باشین که قسمت های مختلف کامیون توی اون طرح از هم جدا هستن پس اگه طرحمون بزرگتر از یک قسمت باشه مثلا عکس رو روی باد شکن که قرار بدین یه قسمتی از طرح از رو باد شکن بیرون میره که اون قسمت که بیرون رفته رو باید جدا کنیم یا کپی بگیریم و رو قسمت بعدی که باد شکن قراره تو بازی بهش بچسبه یعنی همون بدنه کامیون قرار بدیم . یه چیزی شبیه این :

viewer.php

viewer.php

بعد از اینکه طرح هامون رو سر جاش قرار دادیم لایه پس زمینه یا همون matching pattern رو میتونیم حذفش کنیم
بعد باید یه لایه پس زمینه برای طرح هامون بسازیم که تو قسمت لایه ها پایین تر از همه لایه ها قرار بگیره برای ساخت پس زمینه تو قسمت همون لایه ها یه نوار کوچک پایینش هست که آیکونش شبیه یه لایه کاغذ هست اونو که بزنین یه لایه جدید بوجود میاد که روش کلیک میکنیم و از منو بار بالا گزینه layer رو انتخاب و layer from background رو میزنیم و رنگش رو سیاه میکنیم چون رنگ سیاه ، رنگ زمینه ما یعنی رنگ کامیون هست ، آبی رنگ دوم ، سبز رنگ سوم و قرمز رنگ چهارم که مربوط به طرح های روی کامیون میشن .
پس ما باید طرحمون رو آبی کنیم چون رنگ دوم مون آبی بود .
حالا ما یه زمینه مشکی داریم با چندتا طرح شبیه عکس بالا که باید سیوشون کنیم .
طرح عقابی که من درست کردم دو تا رنگ داره سیاه که رنگ زمینه هست و آبی که رنگ طرح هست و اونو با یه طرحی جایگزین کردم که دو تا رنگ داشته یکی رنگ کامیون و یکی رنگ طرح .تو فتوشاپ گزینه file/save as رو میزنیم و اسم فایل رو به اسم فایلی که میخوایم جایگزینش کنیم تغییر میدیم و پسوندش رو dds میذاریم ، یه پنجره ای مربوط به پلاگین nvidia باز میشه اونجا گزینه DXT5 ARGB 8bpp | interpolated alpha رو و بعد save میزنیم .
فایل dds ای که سیو کردیم رو تو مسیری دقیقا مشابه اونی که فایل اصلی بود میذاریم یعنی یه پوشه میسازیم بنام vehicle داخلش یه پوشه بنام truck و upgrade و paintjob و فایلمون رو تو پوشه آخری یعنی paintjob میذاریم بعد رو پوشه vehicle راست کلیک و با winrar بصورت zip روی حالت store و با پسوند scs آرشیو میکنیم یا همون فشردش میکنیم .
نمی دونم جوری توضیح دادم که دوستان متوجه بشن یا نه به هر حال هم عذر خواهی میکنم و هم اینکه هر جاش رو متوجه نشدین بگین تا اگه تونستم بیشتر توضیح بدم . دوستانی که تو فتوشاپ حرفه ای هستن هم لطفا کمک کنن .
با تشکر .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or