PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:
منکه خدایی فکر میکردم گرافیک یه سر و گردن از FH2 بالاتره ولی مثله اینکه نیست :d
نیست ؟ عادت دارید سریع قضاوت کنید ؟دیگه این تصاویر که گیف نیست مستقیم از خود بازیه ! یکم صبر کنید ! برید تصاویری که قبل از عرضه FH2 گذاشته میشد (کسایی که بازی زود تر دستشون رسیده بود و با استفاده از خود کنسول شیر میکردن ) ببینید ! حالت تهو میگیرین ! ولی ایا گرافیکش واقعا در همون سطح بود ؟

دلیل: زاویه تابش نور خورشید!
تو این صحنه خورشید دقیقا پشت سر شما قرار داره، به همین خاطر سایه ها دقیقا در جلوی اجسامــ تشکیل می شه و اینطور به نظر میاد که اجسامــ سایه ندارند! (به سایه محافظ کنار جاده (سمت چپ) و درختی که همون سمت سایه ش رو صخره ها افتاده دقت کنید.) دلیل پایین به نظر اومدن گرافیک بازی در این صحنه همین مورد هست. اگر در عکس های بعدی به زاویه تابش نور خورشید دقت کنید بهتر متوجه این موضوع خواهید شد.
فکر کنم دقیقا اینطوری باشه . اینا اصلا از baked shadows استفاده نکردن . تغریبا همه چیز dynamic - realtime بر حسب قوانین واقعیت هست تا سایه های الکی و از پیش تعریف شده D:
(البته امیدوارم اشتباه نکرده باشم ! )
چون توی واقعیت هم همینطوری میشه.

باو خدایی خیلی باحالید. بیچاره4 تا عکس گذاشته که در مورد تغییر زاویه تابش و نور پردازی و تاثیرش روی گرافیک توضیح بده شماها همتون گیر دادی به عکس اول! در ضمن بچه ها کم عکس نذاشتن روزای اول و هر کی هم بازی کرده میگه که بازی اصلا افت گرافیکی نداشته.

در ضمن توی یه شاتی که از یه بازی گرفته میشه خیلی موارد دخیل هستن. یادتون نماید سر Forza 5 چقدر عکس های مسخره و زخمت در اومده بود؟ در حدی ادم شک میکرد این بازی PS2ـه. اما در حالی که واقعیت اون نبود و همه چی بر میگشت به زاویه دوربین و نورپردازی و ....

نیست ؟ عادت دارید سریع قضاوت کنید ؟دیگه این تصاویر که گیف نیست مستقیم از خود بازیه ! یکم صبر کنید ! برید تصاویری که قبل از عرضه FH2 گذاشته میشد (کسایی که بازی زود تر دستشون رسیده بود و با استفاده از خود کنسول شیر میکردن ) ببینید ! حالت تهو میگیرین ! ولی ایا گرافیکش واقعا در همون سطح بود ؟

معلومه که بالاتر نیست تقریبا میشه گفت هم سطح هستند ......

من سریع قضاوت نمیکنم من دارم نظرمو میگم ...گرافیک بازی مشکلی نداره خیلی هم خوبه فقط مشکلش همونطور که قبلا هم گفتم محتوای کمشه که شاید

اپدیت مجانی بدن درست میشه ...

فکر کنم دقیقا اینطوری باشه . اینا اصلا از baked shadows استفاده نکردن . تغریبا همه چیز dynamic - realtime بر حسب قوانین واقعیت هست تا سایه های الکی و از پیش تعریف شده D:
(البته امیدوارم اشتباه نکرده باشم ! )
چون توی واقعیت هم همینطوری میشه.

کاملا درست میگید
کارگردان بازی خودش در این مورد توضیح داده:
I have to admit that it took me a while to get used to this, but it is entirely physically accurate – we don’t use fake shadows or mask sunlight by ambient occlusion, which often hides this effect

Under strong lighting conditions and from the right angle there won’t be a shadow visible beneath the car. To show this I took a car out into the Evo car park, parked it so the sun was from directly behind and held a camera up in the air at similar angle to the chase camera

Nothing is faked or baked in this image either ; ) Number plates have been obviously obscured though

Driveclub’s Director Explains “Missing” Shadows; Split-Screen “Not Out of the Question” | DualShockers
اینجا درواقع به طرز فجیعی بقیه ریسینگها رو ترول کرده !! :d:))
حالا یه سری افراد خاص فک کنن DC گرافیکش دانگرید شده ! :bighug::d

کاملا درست میگید

Driveclub’s Director Explains “Missing” Shadows; Split-Screen “Not Out of the Question” | DualShockers

اه این چه عکسیه که گذاشتی ماله PS2 هست که
مثلا اینجا تاپیک PS 4
:d

ولی خداییش عادت کردیم به دیدن سایه های الکی و Fake ! :دی
این یکی هم که نورپردازی و سایه هاش داینامیک و ریل تایمه میگید واسه 4-5 سال پیشه:p
(خودم همین عکسه سوبارو رو که میبینم نمیتونم باور کنم واقعیه! اون شات هم همینطوریه)
اینم چیز خوبی واسه امضا میشه:
nzphh3p5hzjwmkuz0age.jpg

آخرین ویرایش:
سلام من میخاستم امروز این بازیو بخرم ارزش داره 200 پول بدم؟ یا صبر کنم the crew project cars رو بخرم؟ یا برم ارباب حلقه ها رو بگیرم؟ هر کی بازیو داره بگه خاهشا راضی هست یا نه؟

کاملا درست میگید

نمیدونم بازی کردی یا نه ولی تو این زاویه ماشین انگار نیم متر از سطح زمین فاصله داره اصلا حس نمیکنی که رو زمین حرکت میکنه. به نظر من باید یه سایه فیک مثل خیلی بازی های دیگه واسه زیر ماشین درست میکردن.
سازنده بازی اومده یه عکس از دنیای واقعی گذاشته که اصلا درست نیست یه بازی رو با دنیای واقعی مقایسه کرد تازه زاویه عکس هم بالاست 2 چرخ عقب ماشین دیده نمیشه چون اگه دیده میشد تو هر زاویه ی تابشی چسبندگیش به زمین مشخص میشد دوروبر تایر یه مقدار سایه ایجاد میشد. ولی تو بازی زاویه دوربین پایینتره بیشتر ماشین ها چرخا دیده میشه ولی هیچ سایه ای دوروبر تایر دیده نمیشه تو اون زاویه قشنگ انگار ماشین نچسبیده به زمین. تو دنیای واقعی همه چیز پرفکت هست ولی تو بازی ها نورپردازی هنوز اونقدری پیشرفت نکرده و باید یه چیزهایی رو فیک کرد تا خوب و واقعی به نظر برسه.

دلیل: زاویه تابش نور خورشید!
تو این صحنه خورشید دقیقا پشت سر شما قرار داره، به همین خاطر سایه ها دقیقا در جلوی اجسامــ تشکیل می شه و اینطور به نظر میاد که اجسامــ سایه ندارند! (به سایه محافظ کنار جاده (سمت چپ) و درختی که همون سمت سایه ش رو صخره ها افتاده دقت کنید.) دلیل پایین به نظر اومدن گرافیک بازی در این صحنه همین مورد هست. اگر در عکس های بعدی به زاویه تابش نور خورشید دقت کنید بهتر متوجه این موضوع خواهید شد.

تو رو قرآن از این دلایل الکی نیارید.
اینطور که شما میگین به دلیل واقعی بودن سایه هاگرافیک بازی پایین به نظر میاد.
الآن سؤال من اینه که آیا در دنیای واقعی وقتی آفتاب از پشت سر ما میتابه گرافیک دنیا و محیط تا حد NFS 5 میاد پایین و دنیا کارتونی میشه؟!
من FH2 رو بازی کردم توی اون بازی هم گرافیک خود بازی با عکس ها و تریلرهایی که قبل از انتشار میذاشتن فرق داره. از اون هم زیاد خوشم نیومد ولی خداییش گرافیکش از این عکسایی که شما میذارید خیلی بهتره.

والا الان يه المانى داشت بازى مى كرد كلا فقط از بازى تعريفو تمجيد مى كرد گفت كه بازى اصلا arcade نيست .
بنده خدا به انگليسم زياد مسلط نبود :d

سلام من میخاستم امروز این بازیو بخرم ارزش داره 200 پول بدم؟ یا صبر کنم the crew project cars رو بخرم؟ یا برم ارباب حلقه ها رو بگیرم؟ هر کی بازیو داره بگه خاهشا راضی هست یا نه؟

یکی جواب منو بده :-&

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or