PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اقا ستاره چجوری درست میکنی؟ :D مثلا همین عکس بالا که گذاشتی.

واسه درست كردن ستاره ،

برو داخل بخش paint يه تيكه دايره كوچيك نقاشي كن ، بعدن روش L1 مربع بزن كه بره داخل ستينگ نقاشي ،
اون پايين يه ايكون داره به اسمه glow كه علامتش شبيه خورشيده.
وقتي اون رو كمو زياد كني متوجه ميشي كه نور همون نقاشي هم كم و زياد ميشه.
تا حدي كه دوست داري زيادش كن تا درخشنده بشه. بعد از اونم هي از روش كلون بساز تا زياد بشن و تبديل به يه دسته ستاره بشن.
وقتي اين كار رو كردي كلي ستاره داري كه خيلي راحت با كلون گرفتن ميشه يه اسمون پرستاره.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
درباره اضافه کردن ساخته‌های دوستان به پست اول، ایده‌ش به ذهن خودم رسیده بود اما دوتا مشکل وجود داره.
1. نیاز به چند نفر هست که به صورت مداوم چیزای جدید بذارن و اینجا به اشتراک بذارن
2. نظر سنجی بشه و از بین به فرض 3 پست برتر یک ماه یا یک هفته، بهترینش انتخاب بشه و بره داخل پست اول :D

این دو مورد حل بشن انجامش میدیم :D

MurdeRaccoon

کاربر سایت
Apr 23, 2019
30
درباره اضافه کردن ساخته‌های دوستان به پست اول، ایده‌ش به ذهن خودم رسیده بود اما دوتا مشکل وجود داره.
1. نیاز به چند نفر هست که به صورت مداوم چیزای جدید بذارن و اینجا به اشتراک بذارن
2. نظر سنجی بشه و از بین به فرض 3 پست برتر یک ماه یا یک هفته، بهترینش انتخاب بشه و بره داخل پست اول :D

این دو مورد حل بشن انجامش میدیم :D
خب اینجا حسین (esm nadaram) هست , اقای میلاد هست خود شما هم هستی منم هستم ولی منتظرم که نسخه کامل بیاد فعلا فقط برا بازی کانسپت روی کاغذ میتونم بدم اگه اونا اضافه بشه هم ممنون میشم

آخرین ویرایش:

MurdeRaccoon

کاربر سایت
Apr 23, 2019
30
خب دوستان همونطور که قول دادم تصاویر metal gear n313 رو الان توی اسپویلر قرار میدم ولی متاسفانه کد به من ندادن که دست کم مدل هاش بسازم تصاویر سامل مدل ها منو و نقشه میشه قوانین کپی برداری هم شاملش میشه مواظب باشید برش ندارید کونامی عصبی میشه;;)(تو منو کوجیما هم هست و همینطور سم death stranding :D) به هر حال enjoy>:D<
دوستان این یادتون هست درسته؟ خب من از دو روز پیش دارم رو یه واقع گرایانش کار میکنم و امروز و اگه نشد فردا عکس های طراحی هام میزارم تا خود تریلرش اماده کنم تریلر هم تا جایی که میتونم سعی میکنم به سبک کات سین های peace walker باشه البته شاید اون دفعه بهم کد ندادن نتونستم بسازم ولی اینبار وقتی بازی خریدم ردیفه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: esm nadaram

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
بچه ها يه ايده باحال دارم :D
بچه هاى بازيسنتر : اُاُاُاُاُاُاُ 8-|
نه ولى جدى :D
از بچه هايى كه بازى رو ندارن، بيان يه ايده بدن درباره يك صحنه و ما كه بازى رو داريم بسازيمش و بذاريم ببينيم كى باحال تر درستش كرده :D موافقيد؟ مثلا بگن يك دريا با يك جزيره و ...
البته دقت كنيد كه ما فقط چند روزه بازى رو گرفتيم، پس چيز هاى عجيب نگيد كه نتونيم :D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
بچه ها يه ايده باحال دارم :D
بچه هاى بازيسنتر : اُاُاُاُاُاُاُ 8-|
نه ولى جدى :D
از بچه هايى كه بازى رو ندارن، بيان يه ايده بدن درباره يك صحنه و ما كه بازى رو داريم بسازيمش و بذاريم ببينيم كى باحال تر درستش كرده :D موافقيد؟ مثلا بگن يك دريا با يك جزيره و ...
البته دقت كنيد كه ما فقط چند روزه بازى رو گرفتيم، پس چيز هاى عجيب نگيد كه نتونيم :D
Challenge دعوت كنن يعني؟! :D

حله ، ولي من الان شديدا درگير يك صحنه هستم كلا وقت گيره. ولي موافقم با پيشنهادت

• Like
Reactions: .:miladamiri:.

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
Challenge دعوت كنن يعني؟! :D

حله ، ولي من الان شديدا درگير يك صحنه هستم كلا وقت گيره. ولي موافقم با پيشنهادت
آره باحال ميشه :D
من خودم سرم با دانشگاه فعلا شلوغه اين يكى دو هفته ،زياد وقت نكردم براش وقت بذارم.
فقط بايد صحنه باشه نه بازى.

• Like
Reactions: esm nadaram

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
موندم بگیرم بازی رو‌ یا نه:|
از یه طرف اگر واقعا ملت پشتیبانی خوبی بکنن از بازی عملا آدم تا چند سال خیالش راحته یه چیزی هست سرگرم بشه ولی از اونطرف نمی‌دونم با اینکه یک سال بیشتره LBP3 رو گرفتم و هنوز بازی نکردم آیا وقت می کنم بشینم پای این یا نه:-?:|

تجربه شما دوستان چیست
یه چندتا ویدیو از بازی های که ملت درست کردن بدید ببینم بلکه سر ذوق اومدم گرفتم:|:-?:D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خب ببين بستگي به انتظاراتت هم داره.
اگه انتظار داشته باشي كه بشيني يه بازي ايندي ٣ ساعته بازي كني حواب فعلا نه هست چون الان كه تقريبا نسخه كامله اون حرفه اي ها نشستن دارن بازي ها بلند و پروژها سنگين با مدت زمان طولاني درست ميكنن پس يه مدت زمان ميبره كه چندتا بازي ببينيم كه ارزش داشته باشن.

اما اگر به دنبال ايدهاي نو هستيد و از بازيهاي تكراري خسته شده ايد ما شمارا به دريمز دعوت ميكنيم :D

خيلي از بازي ها فعلا WIP هستن ولي ميتونيد ببيني كه چه قابليت هايي داره و كشش موتور دريمز چقدره( تقريبا بي نهايت) چه از احاظ ويژوال چه از لحاظ گيم پلي خيلي دست پلير رو باز ميزاره.

يه سري ايده عا نابي داخل بازيهايي كه ساختن هست كه خيلي محشرن.

اگر هم كه عشق ساختو ساز باشي انگار دريمز رو براي ادمي مثل تو ساختن چون واقعا لذت بخشه و البته كمي سخت.

حالا يه سري ويديو ميزارم هم از قديم هم از جديد.

يه ويديو از ريميك ريمن ps1 كه دارن ميسازن:

اينم ايترو يهفيلمه كه در دسته ساخت داره

اينم ايدش خوب بود :D

اين ويديو ها رو خودمم زمان بتا درست كردم از بازيهايي كه خوشم اومد .

اين ويديوها بالايي روزا اخر بتا ضبطشون كردم و ايده ها شون جديد بود ، الان بازيها بيشتري هم ساختن حتي

@NERO 7

آخرین ویرایش:

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
392
نام
پدرام
دوستان سلام , خیلی خوشحالم که میبینم این بازی تو ایران هم طرفدارِ خاصِ خودش رو داره .
من هم به احتمال خیلی زیاد امروز یا فردا بازی رو خریداری میکنم و به عمقِ رویاهای خودم به زودی دسترسی پیدا میکنم :-bd:-bd
خواستم فقط یه پیشنهادی داده باشم بابت این موضوع که تازه وارد هستم
اگردوستی که اطلاعات جامعه تری نسبت به روند آموزشی بازی داره بتونه یک گروه خصوصی که چند نفر انگشت شمار باشیم داخلش رو راه اندازی کنه ( مثل تلگرام ... ) خیلی عالی میشه و بیشتر می تونیم با هم در تعامل باشیم
بعد از چندینُ چند ساعت ویدئو آموزشی دیدن تو توویچ و یوتیوب به این نتیجه رسیدم روند شرط گذاری برای ارائه بازی المان های پیچیده و سیکل بندی های جالبی داره که با تعامل چند نفر کناره همدیگه زودتر میشه به مقصود رسید :hearteyes:
آی دی پی اس ان و تلگرام من : Pedirahim

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
عجیب دوستدار Dreams شدم.خیلی از گیمرا ایده های جذابی تو ذهنشون دارن اما بدلیل نداشتن امکانات یا بلد نبودن برنامه نویسی پیچیده نمیتونن اونا رو به صفحه نمایش بیارن اما دریمز یک گام بسیار بزرگ و آغازی در جهت برداشتن این عامل بازدارندس (یه چیزی تو مایه های خوردن یه قرص خالی برای رشد دوباره مو!):D

همچین چیزی ارزش حتی 10 سال صبر کردن رو هم داره چون میتونه این رابطه یک طرفه [سازندهمصرف کننده] رو که دهه هاست برقراره دچار دگرگونی کنه.مطمئنا امکانات و کیفیت Dreams با قدرت چند برابری PS5 از این هم شگفت انگیزتر میشه:Thumbup:

پ.ن:گور بابای کونامی خودمون MGS رو بازسازی میکنیم!:D
خودت هنوز نگرفتيش؟! :D

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,860
نام
malek
دوستان سلام , خیلی خوشحالم که میبینم این بازی تو ایران هم طرفدارِ خاصِ خودش رو داره .
من هم به احتمال خیلی زیاد امروز یا فردا بازی رو خریداری میکنم و به عمقِ رویاهای خودم به زودی دسترسی پیدا میکنم :-bd:-bd
خواستم فقط یه پیشنهادی داده باشم بابت این موضوع که تازه وارد هستم
اگردوستی که اطلاعات جامعه تری نسبت به روند آموزشی بازی داره بتونه یک گروه خصوصی که چند نفر انگشت شمار باشیم داخلش رو راه اندازی کنه ( مثل تلگرام ... ) خیلی عالی میشه و بیشتر می تونیم با هم در تعامل باشیم
بعد از چندینُ چند ساعت ویدئو آموزشی دیدن تو توویچ و یوتیوب به این نتیجه رسیدم روند شرط گذاری برای ارائه بازی المان های پیچیده و سیکل بندی های جالبی داره که با تعامل چند نفر کناره همدیگه زودتر میشه به مقصود رسید :hearteyes:
آی دی پی اس ان و تلگرام من : Pedirahim
منم موافقم.یه گروه بزنید بچه هایی که بازی رو گرفتن در ارتباط باشن و همدیگه رو راهنمایی کنن.منم به احتمال زیاد بگیرمش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر