DOOM 4 امشب معرفي خواهد شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
با سلام

بلاخره اتظارها به پايان رسيد بثسدا رسما اعلام كرد كه بازي DOOM4 كه احتمالا توسط انجين id TECH 5 ساخته خواهد شد در ساعت 7 امشب به وقت EST (شرق آمريكا) معرفي خواهد شد.

حال پرسش اينجاست كه آيا تريلري نيز از بازي خواهيم ديد يا صرفا بايد به معرفي بازي و شايد تاريخ عرضه دل خوش كنيم؟

kqzoytk6mk93ml13j1uq.jpg

آبديت

با كمك و همكاري بچه هاي گف اطلاعات جديد ليك شد:

اسم بازي دوم 4 نيست و بسادگي DOOM بدون هيچ پسوند و يا پيشوندي خواهد بود
بازي در بيرون يك موسسه تحقيقاتي در سطح مريخ آغاز مي شود.
نمايش امشب بيشتر بر مبارزات تمركز داشت
بازي همانند سلف خود وابسته به حركات سريع خواهد بود. سبك بازي هم Run and Gun است.
بخشي از مبارزات تن به تن است.
بازي بر اساس انجين id Tech 6 ساخته شده

Marty خاطرنشان كرد كه بازي در واقع نوعي ريبوت از نسخه ي اصلي است.

“Doom is an origin game, about fast, FAST paced combat. It’s about amazing guns and blood and gore and gibs. It’s the Doom game that we want to make and what you want to play.”

اين بدين معناست كه برخلاف دوم3 بازي بسيار خشن و سراسر خون و خونريزي خواهد بود.

همينطور ايشان اضافه كردند كه دشمنان در بازي بسيار غير قابل پيش بيني هستند و رفتار ديوانه واري دارند.

همينطور بازي بسيار Fast-Paced است آنطور نيست كه كناري بايستيد و منتظر باشيد تا درجه سلامتتان پر شود

البته با توجه به نمايش بازي كه بر روي PC اجرا شده است. سبك گرافيكي بازي بسيار شبيه نسخه ي سوم است.

مبارزات با مشت و سلاح سرد نيز مانند نسخه هاي قديمتر بازي در آن وجود دارد.

مانند بازي مورتال كمبت نوعي Fatality نيز در بازي موجود است

در ادامه مارتي ادعا ميكند كه بازي در هر دو كنسول نسل جديد به صورت 1080/60 اجرا ميشود

با تشكر از دوست خوبم آريا ( دايناسور)

تا وقتی خودمون چیزی نبینیم که نمیشه نظر داد، ولی اطلاعات عالی به نظر میرسن! این طور که مشخصه از Doom 3 فاصله گرفته و بیشتر به سمت نسخه های کلاسیک رفته که خبر خیلی خوبیه.
Hell Knight هم توی نمایش بازی دیده شده که یکی از معروف ترین دشمن های سری Doom هست:

w8f10ujsgfz77aiaxfoh.png
gci1iv2509j35lzdrldp.jpg

همچنین Revenant هم در دمو دیده شده. این دفعه jetpack هم دارن!

gq32tqbuxihxm9c38ska.jpg
2e0u8u2g9kfacgmxb2it.jpg

و البته جناب Mancubus تپل!
biggrin1.gif
مثل اینکه صحنه مرگ بسیار فجیعی هم داره و دل و روده ـش از خرخره ـش میریزه بیرون!
biggrin1.gif
توی نسخه های کلاسیک هم یادمه بنده خدا خیلی ناجور میمرد!

fb2o8ipvvwq4scvyuhi7.jpg
9pwy0uzkap6e6z5yglw2.jpg

گفته شده که اسلحه های خیلی زیادی توی بازی وجود داره که بعضی از اون ها هم Big (بزرگ) هستن!
biggrin1.gif
اشاره به BFG9000 دوست داشتنی! شاتگان دولول و ... هم که هستن. اره برقی هم همین طور!
yahoo_8.gif
راکت لانچر هم هست و با شلیک به دشمن، نیمه بالایی و پایینی دشمن بیچاره از هم جدا میشه! پلاسما رایفل هم مثل همیشه وجود داره.
احتمالاً اسلحه ها حالت دوم هم داشته باشن. حداقل شاتگان که این طوری بوده و حالت دومش باعث میشه انرژی ذخیره بشه و یک جا کلی تیر بزنه.
بشکه های قابل انفجار هم زیاد وجود دارن. چیزی که یکی از شناسنامه های Doomهای کلاسیک بود و توی Doom 3 هم کم و بیش وجود داشت.
یکی از ویژگی های بازی اینه که میشه جونورها رو با اسلحه ناکار کرد و بعد با لگد زد کله ـشون رو ترکوند!
قطع شدن عضو هم در بازی وجود داره. مثلاً یه جا Doom Guy (کاراکتر مظلوم و بی نام و نشان Doom) میره دست یه جسدی رو قطع میکنه تا بتونه باهاش اسکن کنه و در باز بشه. یه جورایی حکم همون کلیدها و کارت های زرد و قرمز و آبی و اینا رو داره. جک جونورها هم با شلیک اسلحه های قوی مثل شاتگان تیکه تیکه میشن و اعضا و جوارح (!) اون ها از هم جدا میشه. البته دشمن هم میتونه از این کارها بکنه! مثلاً یه تیکه نشون دادن که یکی از جونورها اومد بازوی بازیکن رو کند و انقدر کتکش زد تا مُرد!
biggrin1.gif

بازی در زمینه ضربات و حملات نزدیک (Melee) به نظر میرسه از Brutal Doom (معروف ترین Mod برای Doomهای کلاسیک) الهام گرفته و از این موارد زیاد خواهیم داشت.
بازی به شدت خونین هست. یه جایی از بازی هم یک روبات (روبات نظافت چی مثلاً
biggrin1.gif
) میاد که خون های روی زمین رو پاک کنه ولی موفق نمیشه!
biggrin1.gif

بخش های ترسناک و بسته مثل Doom 3 هم در بازی وجود داره که شامل مواردی مثل غارهای مریخ میشه.
در نهایت هم دمو با نمایش همون موجودی که توی تیزر اولیه دیدیم تموم میشه، موجودی که قاعدتاً کسی نیست جز Cyberdemon عزیز!
همون طور که گفته شده، انجین بازی id Tech 6 خواهد بود که به توی مراسم به شوخی گفتن id Tech 666.
biggrin1.gif

دو تا از بهترین موارد بازی هم برمیگرده به بسته های سلامتی که از دشمن ها میریزه بیرون و البته امکان حمل همه اسلحه ها با همدیگه! عالیه! اصلاً دوست نداشتم شاهد این باشیم که توی Doom فقط بشه 2،3 تا اسلحه حمل کرد.
دشمنان هم میتونن تله پورت کنن به سبک نسخه های قبلی. یعنی احتمالاً یه دفعه یه جرقه ای زده بشه و دشمن بریزه بیرون.
HUD بازی روی کلاهخود بازیکن نمایش داده میشه، نه یک HUD خشک و ثابت.
سرعت بازی خیلی بالا هست و دویدن و پرش های دوتایی و ... باعث میشه حرکات بازیکن خیلی نرم باشه. کمی آروم تر از Doomهای کلاسیک، ولی به مراتب سریع تر از Doom 3.
یکی از مراحلی که نشون داده شده حالتی آتشفشان مانند و پر از لاوا و جرقه های آتیش و ... داشته، اون یکی مرحله هم حالتی جهنمی داشته و شبیه Doom 64 بوده. قطعات بدن انسان ها هم گوشه و کنار آویزون بودن.
مثل اینکه خبری از ریلود شدن اسلحه ها نیست.
صدای باز شدن درها مثل نسخه های کلاسیک هست.
yahoo_8.gif
(البته این رو توی تیزر فهمیده بودیم.)
دشمنان انسان مانند (احتمالاً زامبی جماعت) قیافه های خیلی ناجور و ترسناکی دارن.
دشمنان نسبت به نحوه برخورد تیرها واکنش های مختلفی نشون میدن. اره برقی هم اون ها رو به شکل های مختلفی تیکه پاره میکنه و انیمیشن های متفاوتی دارن.
صداگذاری خیلی سنگین و شدید هست. موسیقی ها هم تاریک هستن. خبری از موسیقی های متال هم نیست. (کاش بود)
به نظر میرسه جک جونورها حاصل آزمایشات UAC هستن.
yahoo_2.gif

خبری از کمک توسط NPCها نیست.
گرافیک بازی خیلی خوب و با جزییات زیاد هست، ولی حیرت انگیز هم نیست. البته به مراتب بهتر از Rage و Wolfenstein: The New Order هست. در مجموع از نظر بصری به خوبی تونستن حال و هوای ترسناک و صنعتی سری Doom رو با نورها و سایه های جالب ترکیب کنن.
بازی بخش مولتی پلیر هم خواهد داشت و برای PC, PS4, X1 عرضه میشه. در کنسول ها هم به صورت 1080p/60fps خواهد بود.

آخرین ویرایش:

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
ما که زدیم بی اف جی ادیشن رو دوباره دانلود تا یبار دیگه بازی کنیم ... :|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
قرار نیست به این زودی ها ویدئویی از بازی پخش بشه و شاید حتی امسال چیزی ازش نبینیم.
یکی از مسئولین گفته که دلیل نمایش بازی این بوده که طرفدارهای بازی رو از نگرانی دربیاریم و اون ها بفهمن که بازی واقعاً داره مراحل ساخت رو طی میکنه و چیزی هست که میتونه انتظارات رو برآورده کنه. بازی هنوز در حدی آماده نیست که به صورت عمومی نمایش داده بشه، ولی توی QuakeCon فرصت خوبی داشتن که طرفدارهای واقعی id Software و سری Doom رو به تماشای بازی دعوت کنن و به نظر میرسه این کارشون موفقیت آمیز هم بوده. چون اکثر طرفداران بازی خیلی از نمایش اون راضی بودن و نویسنده های سایت های مختلف هم صحبت های خوبی کردن.
در مجموع این نمایش بیشتر برای رفع نگرانی ملت بوده و از این نظر هم کاملاً موفق عمل کرده. حتی ماها که چیزی ندیدیم هم از روی واکنش ها و صحبت ها حس خوبی پیدا کردیم و این موضوع خیلی بهتر از این هست که تا سال بعد کوچیک ترین خبری از Doom بدست نمی آوردیم و همچنان فکر میکردیم بازی توی کما هست.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
این Cacodemon هم اگر باشه دیگه عالی میشه :bighug:

doom_cacodemon_02.jpg

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
واقعا که معرکست :((

من یادمه خیلی بچه بودم اینو یه بازی دیگه رو کامپیوتر داشتم که بیشتر اینو میرفتم (اون یکی سخت بود) انقدرم کوچیک بودم هیچی بلد نبودم مامانم میومد رمزاشو برام میزد میرفتم بازم عین چی میترسیدم از بازی و جوش :d

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
فکر کنم حضور Cyberdemon هم تایید شده . چه شود :x

1000px-Meet_cyberdemon.png

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
بیشتر از 20 تا پست نامربوط پاک شد.
ادامه پیدا کنه برخورد سختی میشه.
در مورد خود بازی صحبت کنین.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
سه روز من نبودم چه خبره؟ :|
تاپیک خبر خودم 14 صفحه رفته جلو حالا هم که دووم نمایش داده شد و بسی نور شوق و شعف در دیدگان این بنده حقیر به بیرون تراوش کرد :D

پلتفرمهای بازی و تاریخ عرضه را احیانن مشخص نکرده اند؟ و اینکه نسخه های کنسولی بصورت 30 فریم خواهد بود یا 60 فریم؟ :D

sad but true

Beckon the sick winds of pestilence
کاربر سایت
Apr 29, 2007
696
نام
آرش
والا شمارو نمیدونم ولی این موارد من رو خیلی آزار میدن
بازی به شدت خونین هست. یه جایی از بازی هم یک روبات (روبات نظافت چی مثلاً :biggrin1:) میاد که خون های روی زمین رو پاک کنه ولی موفق نمیشه! :biggrin1:
سرعت بازی خیلی بالا هست و دویدن و پرش های دوتایی و ... باعث میشه حرکات بازیکن خیلی نرم باشه. کمی آروم تر از Doomهای کلاسیک، ولی به مراتب سریع تر از Doom 3.
دویدن؟! پرش های دوتایی؟!
مثل اینکه خبری از ریلود شدن اسلحه ها نیست.
صداگذاری خیلی سنگین و شدید هست. موسیقی ها هم تاریک هستن. خبری از موسیقی های متال هم نیست. (کاش بود)
:(
به نظر میرسه جک جونورها حاصل آزمایشات UAC هستن. :(
این یکی دیگه ضربه اساسی رو زد، یعنی چی نتیجه آزمایشات؟! همون دلیل قبلی پیدایش موجودات چش بود مگه؟!

یه مدت بعد هم میگن میشه به اسلحه ها فلش لایت وصل کرد !!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
فکر کنم حضور Cyberdemon هم تایید شده . چه شود :x

1000px-Meet_cyberdemon.png
Doom بدون Cyberdemon که نمیشه! :D فعلاً فقط همین Cyberdemon رو دیدیم، اون هم خیلی مختصر. (توی تیزر یک ماه پیش) بخش های مختلف بدنش از نزدیک نمایش داده میشه، ولی هیکل کاملش رو سخت میشه دید. ابعادش هم درست حسابی معلوم نیست، ولی چون در باز میشه و پایین رو نگاه میکنه، احتمالاً داره به کاراکتر که از در داخل شده نگاه میکنه و قاعدتاً باید چیز عظیمی باشه! :D

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Doom بدون Cyberdemon که نمیشه! :D فعلاً فقط همین Cyberdemon رو دیدیم، اون هم خیلی مختصر. (توی تیزر یک ماه پیش) بخش های مختلف بدنش از نزدیک نمایش داده میشه، ولی هیکل کاملش رو سخت میشه دید. ابعادش هم درست حسابی معلوم نیست، ولی چون در باز میشه و پایین رو نگاه میکنه، احتمالاً داره به کاراکتر که از در داخل شده نگاه میکنه و قاعدتاً باید چیز عظیمی باشه! :D

اوه اوه ... عجب سوتی دادم من ... اینقدر این چند روز قاطی کردم که نگو ... تریلر رو یه ماه پیش دیدم و کف کردم ولی اینقدر شما هایپ کردین مارو بدجور آب روغن قاطی کردم =))

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
یه مدت بعد هم میگن میشه به اسلحه ها فلش لایت وصل کرد !!
خداییش این یکی اگه نباشه دیگه خیلی مسخره هست :D
DOOM 3 که از همه نظر واسه من ناامید کننده بود، امیدوارم این شماره بتونه دوباره منو خوشحال کنه :D

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
خداییش این یکی اگه نباشه دیگه خیلی مسخره هست :D
DOOM 3 که از همه نظر واسه من ناامید کننده بود، امیدوارم این شماره بتونه دوباره منو خوشحال کنه :D
یادمه دوم 3 یه روز بعد از عرضه شدنش، یه ماد اومد براش که فلش لایت به اسلحه ها وصل میکرد :D

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
Doom 3 تنها بد شانسیه بزرگی که آورد این بود که توی سالی اومد که Half life 2 هم اومد:d، یعنی هاف لایف اینقدر بزرگ و عالیه که پس لرزه هاش بعد از 10 سال هنوزم داره دنیای گیم رو میلرزونه، هنوزم نمیشه توی ژانر شوتر هر بازی ای رو باهاش مقایسه کرد. ولی از نظر من Doom 3 دقیقا همون چیزی بود که باید میبود، واقعا Doom همیشه همین بوده آخه، زنده کردن یه بازی مثل Doom !&2 میشه دقیقا بازی ای مثل Doom 3 . شکل مدرنش همین میشه، نسخه های کلاسیک هم توی دوره ی خودشون دو تا مولفه داشتن، ترس و یه run & gun محض. هر تغییری توی بازی صدای فن ها رو درمیاورد، بعد من همیشه Doom 3 رونه تنها یه بازیه خوب میدونم بلکه حتی توی ژانر خودش یه بازیه فوق العاده عالی و شاهکار میدونم چون همون بازیرو یه تیم 20 یا 25 نفره ساختن، منظورم تیم ساخت و توسعه هست، تستر و ناشر و.... رو کاری ندارم، اینا با 20 یا 25 نفر بازی ای ساختن که توی بعد گرافیک توی سال 2004 غوغا کرد، هنوزم با یکی دوتا ماد میشه گرافیکشو با عناوین امروزی مقایسه کرد، از بعد صوتی و صداگذاری هم همینطور، شما نگاه کنید بعد از DOOM 3 بازی های FPS Horror دوباره جون گرفتن، قبلش چند تا بازی میشه توی سبک Doom نام برد؟ من یادم نمیاد ، ولی بعدش بازی ای مثل Fear اومد ، بازی های مثل condamed ( البته خیلی شاید نشه به حساب آوردش ولی مولفه های اولیشون یکیه ) ، Prey و یا حتی Call of Cthula رو میه نام برد و.... نمیگم Doom باعث این کار شد ولی باعث شد سازنده ها با دیدن doom یه نیم نگاهی به این سبک بندازن که حتی بعضیاشون شاهکارهایی مثل FEAR رو ساختن.
Doom 3 تنها دلیلی که بعضیا بهش ایراد میگیرن دقیقا همینه، قیاس با HL2 و اینکه رویکرد بازی توی بعد گیم پلی دقیقا رویکرد دهه ی 90 بوده، وگرنه Doom همیشه از وقتی که من یادمه همین بوده.

آخرین ویرایش:

안정환

کاربر سایت
Jun 7, 2014
765
نام
Im_AhN
مثل سری دوک ... شکست خواهد خورد ... نمیدونم چرا همیشه اینطور میشه
خاطرات رو خراب میکنه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر