DOOM 4 امشب معرفي خواهد شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
با سلام

بلاخره اتظارها به پايان رسيد بثسدا رسما اعلام كرد كه بازي DOOM4 كه احتمالا توسط انجين id TECH 5 ساخته خواهد شد در ساعت 7 امشب به وقت EST (شرق آمريكا) معرفي خواهد شد.

حال پرسش اينجاست كه آيا تريلري نيز از بازي خواهيم ديد يا صرفا بايد به معرفي بازي و شايد تاريخ عرضه دل خوش كنيم؟

kqzoytk6mk93ml13j1uq.jpg

آبديت

با كمك و همكاري بچه هاي گف اطلاعات جديد ليك شد:

اسم بازي دوم 4 نيست و بسادگي DOOM بدون هيچ پسوند و يا پيشوندي خواهد بود
بازي در بيرون يك موسسه تحقيقاتي در سطح مريخ آغاز مي شود.
نمايش امشب بيشتر بر مبارزات تمركز داشت
بازي همانند سلف خود وابسته به حركات سريع خواهد بود. سبك بازي هم Run and Gun است.
بخشي از مبارزات تن به تن است.
بازي بر اساس انجين id Tech 6 ساخته شده

Marty خاطرنشان كرد كه بازي در واقع نوعي ريبوت از نسخه ي اصلي است.

“Doom is an origin game, about fast, FAST paced combat. It’s about amazing guns and blood and gore and gibs. It’s the Doom game that we want to make and what you want to play.”

اين بدين معناست كه برخلاف دوم3 بازي بسيار خشن و سراسر خون و خونريزي خواهد بود.

همينطور ايشان اضافه كردند كه دشمنان در بازي بسيار غير قابل پيش بيني هستند و رفتار ديوانه واري دارند.

همينطور بازي بسيار Fast-Paced است آنطور نيست كه كناري بايستيد و منتظر باشيد تا درجه سلامتتان پر شود

البته با توجه به نمايش بازي كه بر روي PC اجرا شده است. سبك گرافيكي بازي بسيار شبيه نسخه ي سوم است.

مبارزات با مشت و سلاح سرد نيز مانند نسخه هاي قديمتر بازي در آن وجود دارد.

مانند بازي مورتال كمبت نوعي Fatality نيز در بازي موجود است

در ادامه مارتي ادعا ميكند كه بازي در هر دو كنسول نسل جديد به صورت 1080/60 اجرا ميشود

با تشكر از دوست خوبم آريا ( دايناسور)

تا وقتی خودمون چیزی نبینیم که نمیشه نظر داد، ولی اطلاعات عالی به نظر میرسن! این طور که مشخصه از Doom 3 فاصله گرفته و بیشتر به سمت نسخه های کلاسیک رفته که خبر خیلی خوبیه.
Hell Knight هم توی نمایش بازی دیده شده که یکی از معروف ترین دشمن های سری Doom هست:

w8f10ujsgfz77aiaxfoh.png
gci1iv2509j35lzdrldp.jpg

همچنین Revenant هم در دمو دیده شده. این دفعه jetpack هم دارن!

gq32tqbuxihxm9c38ska.jpg
2e0u8u2g9kfacgmxb2it.jpg

و البته جناب Mancubus تپل!
biggrin1.gif
مثل اینکه صحنه مرگ بسیار فجیعی هم داره و دل و روده ـش از خرخره ـش میریزه بیرون!
biggrin1.gif
توی نسخه های کلاسیک هم یادمه بنده خدا خیلی ناجور میمرد!

fb2o8ipvvwq4scvyuhi7.jpg
9pwy0uzkap6e6z5yglw2.jpg

گفته شده که اسلحه های خیلی زیادی توی بازی وجود داره که بعضی از اون ها هم Big (بزرگ) هستن!
biggrin1.gif
اشاره به BFG9000 دوست داشتنی! شاتگان دولول و ... هم که هستن. اره برقی هم همین طور!
yahoo_8.gif
راکت لانچر هم هست و با شلیک به دشمن، نیمه بالایی و پایینی دشمن بیچاره از هم جدا میشه! پلاسما رایفل هم مثل همیشه وجود داره.
احتمالاً اسلحه ها حالت دوم هم داشته باشن. حداقل شاتگان که این طوری بوده و حالت دومش باعث میشه انرژی ذخیره بشه و یک جا کلی تیر بزنه.
بشکه های قابل انفجار هم زیاد وجود دارن. چیزی که یکی از شناسنامه های Doomهای کلاسیک بود و توی Doom 3 هم کم و بیش وجود داشت.
یکی از ویژگی های بازی اینه که میشه جونورها رو با اسلحه ناکار کرد و بعد با لگد زد کله ـشون رو ترکوند!
قطع شدن عضو هم در بازی وجود داره. مثلاً یه جا Doom Guy (کاراکتر مظلوم و بی نام و نشان Doom) میره دست یه جسدی رو قطع میکنه تا بتونه باهاش اسکن کنه و در باز بشه. یه جورایی حکم همون کلیدها و کارت های زرد و قرمز و آبی و اینا رو داره. جک جونورها هم با شلیک اسلحه های قوی مثل شاتگان تیکه تیکه میشن و اعضا و جوارح (!) اون ها از هم جدا میشه. البته دشمن هم میتونه از این کارها بکنه! مثلاً یه تیکه نشون دادن که یکی از جونورها اومد بازوی بازیکن رو کند و انقدر کتکش زد تا مُرد!
biggrin1.gif

بازی در زمینه ضربات و حملات نزدیک (Melee) به نظر میرسه از Brutal Doom (معروف ترین Mod برای Doomهای کلاسیک) الهام گرفته و از این موارد زیاد خواهیم داشت.
بازی به شدت خونین هست. یه جایی از بازی هم یک روبات (روبات نظافت چی مثلاً
biggrin1.gif
) میاد که خون های روی زمین رو پاک کنه ولی موفق نمیشه!
biggrin1.gif

بخش های ترسناک و بسته مثل Doom 3 هم در بازی وجود داره که شامل مواردی مثل غارهای مریخ میشه.
در نهایت هم دمو با نمایش همون موجودی که توی تیزر اولیه دیدیم تموم میشه، موجودی که قاعدتاً کسی نیست جز Cyberdemon عزیز!
همون طور که گفته شده، انجین بازی id Tech 6 خواهد بود که به توی مراسم به شوخی گفتن id Tech 666.
biggrin1.gif

دو تا از بهترین موارد بازی هم برمیگرده به بسته های سلامتی که از دشمن ها میریزه بیرون و البته امکان حمل همه اسلحه ها با همدیگه! عالیه! اصلاً دوست نداشتم شاهد این باشیم که توی Doom فقط بشه 2،3 تا اسلحه حمل کرد.
دشمنان هم میتونن تله پورت کنن به سبک نسخه های قبلی. یعنی احتمالاً یه دفعه یه جرقه ای زده بشه و دشمن بریزه بیرون.
HUD بازی روی کلاهخود بازیکن نمایش داده میشه، نه یک HUD خشک و ثابت.
سرعت بازی خیلی بالا هست و دویدن و پرش های دوتایی و ... باعث میشه حرکات بازیکن خیلی نرم باشه. کمی آروم تر از Doomهای کلاسیک، ولی به مراتب سریع تر از Doom 3.
یکی از مراحلی که نشون داده شده حالتی آتشفشان مانند و پر از لاوا و جرقه های آتیش و ... داشته، اون یکی مرحله هم حالتی جهنمی داشته و شبیه Doom 64 بوده. قطعات بدن انسان ها هم گوشه و کنار آویزون بودن.
مثل اینکه خبری از ریلود شدن اسلحه ها نیست.
صدای باز شدن درها مثل نسخه های کلاسیک هست.
yahoo_8.gif
(البته این رو توی تیزر فهمیده بودیم.)
دشمنان انسان مانند (احتمالاً زامبی جماعت) قیافه های خیلی ناجور و ترسناکی دارن.
دشمنان نسبت به نحوه برخورد تیرها واکنش های مختلفی نشون میدن. اره برقی هم اون ها رو به شکل های مختلفی تیکه پاره میکنه و انیمیشن های متفاوتی دارن.
صداگذاری خیلی سنگین و شدید هست. موسیقی ها هم تاریک هستن. خبری از موسیقی های متال هم نیست. (کاش بود)
به نظر میرسه جک جونورها حاصل آزمایشات UAC هستن.
yahoo_2.gif

خبری از کمک توسط NPCها نیست.
گرافیک بازی خیلی خوب و با جزییات زیاد هست، ولی حیرت انگیز هم نیست. البته به مراتب بهتر از Rage و Wolfenstein: The New Order هست. در مجموع از نظر بصری به خوبی تونستن حال و هوای ترسناک و صنعتی سری Doom رو با نورها و سایه های جالب ترکیب کنن.
بازی بخش مولتی پلیر هم خواهد داشت و برای PC, PS4, X1 عرضه میشه. در کنسول ها هم به صورت 1080p/60fps خواهد بود.

آخرین ویرایش:

METRO_2034

کاربر سایت
Oct 29, 2010
2,865
ولی خیلی حیف شد که جان کارمک از id Software رفت. آخه مرد مومن این هم شد کار که بری سراغ Oculus Rift؟ اونم که افتاد دست سران Facebook!
:|
فکر کنم خودش هم الآن پشیمون شده باشه.

پشیمون که نشد هیچ تازه به آرزوش هم رسیده بود :D از بچگی عشق همین جور تکنولوژی هارو داشت

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
محض اطلاع دوستان الان Doom 3 BFG Edition که شامل ورژن Remastered شده ی Doom 3 به همراه Resurrection of Evil و مراحل حذف شده ی بازی و همچنین Ultimate Doom و Doom II هست، با تخفیف 75% و قیمت 5$ روی Steam قابل خریده :D واقعا ضرر می کنه کسی این کالکشن عالی رو با این قیمت مناسب نخره.

اینو ولش کن , Quakecon weekend رو بچسب :|
تازه Quakecon Bundle ام هست , کلا خیلی فضاییه :
پک کامل Dishonered
پک کامل Fallout بجز 3 البته
پک کامل Doom
Skyrim Legandry
Elder Scrolls Online + Imperial Edition Upgrade
Wolfenstein New Order

همش رو هم 99 دلار :|
36054140571506930183_Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

Electro

کاربر سایت
May 6, 2014
160
عذاب آورترین نکته نسخه سوم برای من محیط هاش بود! یادمه زمانی که میشنستم پشتش بعد حدودا یک ساعت به شدت سردرد میگرفتم! محیط های به شدت محدود و تقریبا یک نواخت واقعا عذاب آور بود! دوست دارم این نسخه محیط های وسیع تر و متوع تری داشته باشه و انقدر محدود به راه رو های کوچیک و تو در تو نشه!
حالا ربطی به تاپیک نداره ولی من دقیقا همین احساس رو در مورد Quake 4 هم داشتم .

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان یه ویدئویی اومده که feedback کسایی که نمایش رو دیدن رو نشون میده، ظاهرا گرخیدن بعد از دیدن نمایش بازی:d، خیلی باحاله ، اگر شیلنر شکن دارین حتما ببینید بدجوری هایپ شدن و رو هوان از نمایش بازی:d:
https://www.youtube.com/watch?v=wDlCR9uSOtg&feature=youtu.be

mm_3dsfan

کاربر سایت
Apr 25, 2012
147
نام
محمد مهدي
این چیزی که من خوندم واقعاً نیازمند اینه که یه موسیقی فوق العاده سنگین Death Metal بزارن روش تا آدم تا مغز استخونش حال بیاد موقع بازی:D واو!
blind by fear از گروه at the gate به نظر من مناسبه
:x:x:x

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
دوستان یه ویدئویی اومده که feedback کسایی که نمایش رو دیدن رو نشون میده، ظاهرا گرخیدن بعد از دیدن نمایش بازی:d، خیلی باحاله ، اگر شیلنر شکن دارین حتما ببینید بدجوری هایپ شدن و رو هوان از نمایش بازی:d:

اینا شوخی میکنن یا جدی هست؟!:d
طرف میگه من شلوار جدید میخوام!اینا از گرخیدنم اونورترن!
خاک بر سر اون جماعت که یه تصویر هم نتونستن لیک کنند!باو پس ما چی؟=((

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
اینا شوخی میکنن یا جدی هست؟!:d
طرف میگه من شلوار جدید میخوام!اینا از گرخیدنم اونورترن!
خاک بر سر اون جماعت که یه تصویر هم نتونستن لیک کنند!باو پس ما چی؟=((

البته اینا کلا جوگیرن ولی تعریفایی که اینا میکنن من دارم فک میکنم DOOM باز انقلابی میشه , بعد پشت سرش Quake و Duke Nukem و Half Life 3 هم مثه قدیم خفن منتشر میشن (Yeah , I kept Dreaming About THis :)) )

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
صفحه قبل اریا هم گفت . حداقل خیلی امیدوار کنندست که اینا همینجوری id را سرخود نگه نداشتند و کارمک که رفته بجاش Tiago Sousa را اوردن که کله گنده ترین لیدر بخش گرافیکیه کرایتک بوده و رو تمام عناوین کرایتک هم از فارکرای گرفته تا کرایسیس ها این روش کار کرده الان گفته میشه تو id باز همین نقش را داره و باز رهبر یا لید کُدر استودیو هست .
----------------------

من قبلا همیشه دلم میخواست تا این جانکارمک بود این کارگردان کلیلفی بی که از اپیک جدا شد میومد تو id چون این بشر به خون و خون ریزی علاقه داره و خلاق هم هست این سبک doom بدجوری واسش مچ بود نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه جان کارمک هم خارج شد :((

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
ملت بدجور جوگیر شدن با نمایش بازی! :D به اکثر قیافه ها هم میخورد که "Doomباز" باشن و شناخت خوبی از این سری داشته باشن، برای همین این همه رضایت و خوشحال بودن از نمایش بازی آدم رو خیلی امیدوار میکنه. :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
ملت بدجور جوگیر شدن با نمایش بازی! :D به اکثر قیافه ها هم میخورد که "Doomباز" باشن و شناخت خوبی از این سری داشته باشن، برای همین این همه رضایت و خوشحال بودن از نمایش بازی آدم رو خیلی امیدوار میکنه.
مگه دستم به اين فيلمبردار نرسه بجاي اينكه از تماشاگرا فيلم بگيره بايد كله ي دوربين رو اونوري ميگرفت:D

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
فقط آدم حرصش میگیره که اینا با این همه یال و کوپال نتونستن یدون عکس از اون تو بیارن بیرون:d، آخه آدمم اینقدر بی عرضه میشه مگه؟ شایدم با id تبانی کردن خواستن ملتو تو کف بزارن:d.
ولی همونطور که آریا گفت واقعا خیلی امیدوار کنندس، عحیب هایپ کردن ملتو اینا، کی میخوان نمایش عمومی بدن خدا عالمه، از کار و زندگی افتادیم کلا:d.

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
جدا از اینها باید تا سال دیگه سماق بمیکیم ! نمایش بازی فقط برای آرامش خاطر طرفداران از وضعیت id software بوده ، کاش اصلا نشون نمیدادن اینجوری دردش بیشتره ! :|
چند وقت پیش هم اگر اشتباه کنم ، تهیه کننده Pacific Rim هم به id پیوست . اگر چند نفر در این حد و اندازه نقل مکان کنند تقریبا میشه خیالمون راحت باشه...
خشونت بازی هم به این وضع باشه ، فکر کنم بازی برای 25 سال به بالا مناسب باشه :d

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
DOOM هنوز یکی از پتانسیل های صنعت بازی های رایانه ایه
حتی اگر سال 2016 یا 2017 هم بیاد باز خیل عظیمی از فن ها هستن که بازی رو بخرن و ساپورتش کنن .
شخصا دوست داشتم معرفی این عنوان با هر تاریخ انتشاری که داره توسط John[FONT=arial, sans-serif] D. [/FONT]Carmack انجام می گرفت که متاسفانه نشد
به زودی ی ویدئو توسط یک شخص باهوش و تیز که درون اون کنفرانس حضور داشته باید بیرون بیاد !
یا اینکه قبل از شروع کنفرانس تمام تلفن های همراه و تبلت ها رو از حضار گرفته باشن ! که بعید نیست !
کلا هدف از این نمایش و زوم کردن دوربین روی حضار به جای پرده نمایش چیزی به جز هایپ کردن ملت نبود .
حالا خدا میدونه اونا تو اون لحظه چه چیزی رو داشتن میدیدن !!!!!!!!:-o:blink1::blink1::blink1::blink1::blink1:

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
دانلود لینک YouTube

بعد از دیدن نمایش خیلی هیجان زده بودند ! Shut Up and Take My Money :D

What Do you here For ? DOOOOOOM
Guys What Do you Think The Demo ? WOOOW (درست نوشتم ؟)

خلاصه اونطور که حضار بعد از نمایش تعریف کردند خیلی عالی بود !

:D

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
تعداد انگشت شماري بازي تو اين صنعت هستند كه شنيدن اسمشون آدمو ياد بازي كردن و كلا video game ميندازه(مثه super mario و ...)
Doom هم دقيقا يكي از همين بازيهاس كه اونقدر قدمت و طرفدار داره و ماجرا و عظمت پشتشه كه لازم نيس حتما چند دقيقه ازش تريلر بياد تا ملت غش كنن و همين چند سطر نقل قول هم باعث ميشه يه ملت (از جمله خودم) هايپ ميشيم

در كل اميدوارم با يه بازي بسيار خشن روبرو باشيم و روده و معده و مغز طرف بپاشه رو ديوار تا بيشتر لذت ببرم(كلا دز Doom خون من با شدت خشونت بازي بيشتر ميشه:d

.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر