DOOM 4™ در حال ساخت !

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
سایت رسمی ID Software یک فراخوان برای جذب نیرو برای کار کردن روی پروژه DOOM 4 روی سایتش قرار داده ، اطلاعاتی که میشه فهمید اینه که بازی روی زمین صورت خواهد گرفت.

doom.gif
Production has begun on DOOM 4™, the next journey into the legendary DOOM universe. We are expanding our internal team and are currently hiring to work on this highly anticipated title.

"DOOM is part of the id Software DNA and demands the greatest talent and brightest minds in the industry to bring the next installment of our flagship franchise to Earth," said Todd Hollenshead, CEO, id Software. "It's critical for id Software to have the best creative minds in-house to develop games that meet the standards synonymous with our titles."

The DOOM franchise is one of the most recognizable and important in gaming history, having been named "one of the ten most influential games of the decade" by PC Gamer and "the #1 game of all time" by GameSpy. DOOM 4 will join the award-winning series which has consistently topped sales charts throughout the world.

We are looking for talented, ambitious and passionate individuals eager to join our accomplished team of developers working on the industry’s most innovative and anticipated games. For a complete listing of available positions, visit our id Careers page. Resumes can be submitted via email to jobs@idsoftware.com. All applicants must be authorized to work in the United States.

ID Software - May 7 2008

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اطلاعاتی که میشه فهمید اینه که بازی روی زمین صورت خواهد گرفت.

نه اصلا در مورد مکانی که بازی قراره اتفاق بیافته توضیحی نداده ;)

اگر منظورت این جملست :arrowd: که در اون تا حدودی از آرایه های مختلف نظیر استعاره ، اغراق و تملق استفاده شده :biggrin1:

DOOM is part of the id Software DNA and demands the greatest talent and brightest minds in the industry to bring the next installment of our flagship franchise to Earth,"

به طور خلاصه میخواسته بگه برای اینکه قسمت آینده ی Doom پا به عرصه ی زمین بگذاره (استعاره از ساخته بشه) بیشترین استعداد و درخشان ترین ذهن ها در صنعت (Game) مطالبه میشه (استعاره از این که ما به یه مشت آدم با استعداد نخبه نیازمندیم)

و در ادامه هم (پاراگراف بعدی) یکمی به پاچه خواری Doom پرداخته ...:biggrin1:

پ.ن : باید امیدوار بود که این بازی ساختش بیشتر از 4 سال طول نکشه :biggrin1: (قسمت سومش که همچین تعریفی نداشت)

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
بهترین خبر 2008 برای من ! یادش بخیر چه قدر تو جو DOOM III بودم. هر روز توی Doom Planet میچرخیدم تا یه خبر و عکس جدید ازش گیر بیارم. آخرشم با اینکه همه ناراضی بودن , من که خیلی باهاش حال کردم و جواب انتظارمو داد !
ایشالله برای این یکی یه PC درست حسابی بگیریم دیگه !

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
بهترین خبر 2008 برای من ! یادش بخیر چه قدر تو جو DOOM III بودم. هر روز توی Doom Planet میچرخیدم تا یه خبر و عکس جدید ازش گیر بیارم. آخرشم با اینکه همه ناراضی بودن , من که خیلی باهاش حال کردم و جواب انتظارمو داد !
پس دقیقاً مثل خودم بودی و آخرش هم حس من رو نسبت به Doom III داشتی :)

در ضمن بد نیست بگم که طبق گفته ی یکی از کارمندهای id، الان id Software به طور همزمان داره روی Quake 5 و Rage و Doom 4 کار میکنه. البته یه گروه جداگانه روی هر کدوم از این گیمها کار میکنن. برای اطلاعات بیشتر میتونید عضو سایت ESReality.com بشید :)

در ضمن حتماً میدونید که به زودی Quake Live رو هم میدن بیرون.

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef

واسه منم همینطور بود. دوم3 خیلی باحال بود هرچند اشکال و ایراد خیلی ازش میگزفتن ولی من واقعا خوشم اومد مخصوصا جو بازی که بی نظیر بود.
ممنون از خبر بسیار خوبتون.:love:

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
به به.واقعا حس عجیب و تکی که با DOOM3 به من وارد میشد خیلی تک بود.:love:امیدوارم ID باز هم بتونه همون محیط و حس عجیب رو تو DOOM 4 پیاده کنه البته با نوآوری.

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
من با اینکه doom3 رو روی xbox بازی کزدم با این حال بازم گرافیکش عالی بود چه برسه روی pc.احتمالا doom4 برای نسل بعدی کنسولا بیاد

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
ایول:) خبر بسیار خوبی بود! چه ساعتها که تو بازی دات پیش نمایش کسری رو نمیخوندم:p یادش بخیر...
امیدوارم بازی خوبی از اب در بیاد با یه داستان خوب...

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
در ضمن بد نیست بگم که طبق گفته ی یکی از کارمندهای id، الان id Software به طور همزمان داره روی Quake 5 و Rage و Doom 4 کار میکنه. البته یه گروه جداگانه روی هر کدوم از این گیمها کار میکنن. برای اطلاعات بیشتر میتونید عضو سایت ESReality.com بشید :)
چه خبره ! این Rage هم گم و گور شد ! غیر از اینا قرار بود یه Wolfenstein جدید هم بسازن که اونم ناپدید شد !
یادش بخیر اسم همه دشمنای DOOM رو حفظ شده بودم و هر روز میرفتم عکسهاشونو میدیدم ! :(

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
Doom 3 چیزی کم نداشت :D ولی تنها ایرادی که داشت توی lvl های وسط بازی،یه کم بازی خسته کننده میشد.
هیچ وقت صحنه ها و خاطراتی که با Doom3 دارم یادم نمیره:love:

غیر از اینا قرار بود یه Wolfenstein جدید هم بسازن که اونم ناپدید شد !
آره از اونم خبری نیست ! :( خیلی دوست دارم دوباره woldenstein بازی کنم :(

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
البته من منتظر HL2 بودم و حمید منتظر Doom3 .
یادمه اون موقع با اینترنت قشنگ دانشگاه که به زور 100KB میگرفت چند تا سیدی (مثلاً ته تکنولوژی بود) فیلم های HL2 دانلود کرده بودم.

Doom3 بد نبود .. فقط به نظر من هم یک مقدار خُشک بود ولی موتور اش خوب بود واقعاً این یکی رو قبول دارم.
باید یک مقدار بیشتر آت و آشغال غیر دوومی بهش اضافه میکردند .
مثلاً تیکه ها و چیزهای مربوط به اون قضیه Martian Buddy که یک نصفه شب از خواب پریدم و معماش رو حل کردم :D یا Super Turbo Turkey Puncher .. ولی خوندن متن های توی PDA مردم مربوط به Quake 43 ؟(43 بود دیگه؟ ) خالی از لطف نبود .. فقط کم بود .. کمممممممم!

یا اون جایی که با نگاه کردن توی آینه ، مثلا تیریپ Demon خور میشدیم. یک بار بیشتر نبود. توی یک آینه دیگه یک بار با هزار ترس و لرز نگاه کردم که الان چه ریختی میشم .. که هیچی نشد و کلی خندیدم.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
از چه نظر تعريفی نداشت ؟ :wallbash:

از هر نظر که حساب کنی :)
Doom 3 بازی متوسطی بود که بسیاری از عناصرش از Enviroment بگیر تا Level Design ، Combat Style
، Enemies Attack و خیلی چیزای دیگش Repetitive بود ...
حتی موتور بازی Doom 3 هم با وجود اینکه از بسیاری از محافل عنوان بهترین Engine از نقطه نظر Technical را کسب کرد اما Engine ناموفقی بود ...

در کل نقطه نظر من در مورد Doom 3 بعد از به پایان رسوندش این عبارت بود >>> What a Waste of Time

البته همانطور که از صحبت ها در این تاپیک مشخصه سلیقه ها متفاوته و کلا اگر قرار بود همه یکجور فکر کنند بشر خیلی خسته کننده میشد :)

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
خوب فرزاد میدونی مثلآ من یه انتظاری از DOOM III داشتم که تقریبآ ارضا کرد منو . یعنی حس ترس رو که تا حدودی داشت. گیم پلیش ممکنه چیز جدیدی نداشته باشه ولی روون و خوب بود و آدم رو اذیت نمیکرد. گرافیکش هم واقعآ عالی بود ( و فکر کنم هست ) با اینکه زیاد هنری نبود مثل HL2 ولی زمان خودش بی نظیر بود و یه خوبی ای که داشت این بود که من با کارت Radeon 9600Pro خیلی خوب بازی میکردم و مشکلی نداشتم ( و Prey رو هم که با همون موتور بود راحت اجرا کردم )
یکی دیگه از چیزایی که باعث میشه من DOOM دوست داشته باشم تنوع و باحالی دشمنها هست که آدم رو خسته نمیکنن و هر مرحله با یه نوع جدیدی آشنا میشیم و البته یه حس نوستالژیک هم موقع دیدن Cyber Demon پیدا کردم !! ( یادش بخیر توی DOOM های کلاسیک چقدر باید میزدیمش تا میمرد ! )
اسلحه های DOOM هم که جای خود داره و واقعآ زیبا کار شده روشون.
فقط میمونه داستانش که فوق العاده چرند و تکراری بود و منم انتظار داستان خوبی ازش نداشتم.

راستی یادمه Trent Reznor (Nine Inch Nails) اومد موسیقی متن و افکتهای بازی رو درست کرد ولی آخرش توی بازی از اونا استفاده نشد. ولی بعدش یه Mod اومد که اونا رو اضافه میکرد به بازی و بسی حال کردم.

البته من منتظر HL2 بودم و حمید منتظر Doom3 .
یادمه اون موقع با اینترنت قشنگ دانشگاه که به زور 100KB میگرفت چند تا سیدی (مثلاً ته تکنولوژی بود) فیلم های HL2 دانلود کرده بودم.
خوب من منتظر جفتشون بودم ! یادمه HL2 یه سری تریلر داشت ( Bink Video ) که حجمشون بین 100 تا 140 مگ اینا بود. مینشستم با Dial Up دانلود میکردم و فضا میرفتم ! البته یه سری چیزاشم توی بازی اصلی نیومد مثل اون یارو آبیه ( اسمش Hydra بود ؟! ) که مثل شاخک بود و میومد یکی از این Combine ها رو میکشید پایین !

ولی خوندن متن های توی PDA مردم مربوط به Quake 43 ؟(43 بود دیگه؟ ) خالی از لطف نبود .. فقط کم بود .. کمممممممم!
به ! من اصلآ اونا رو نخوندم ! پس واجب شد یه دور دیگه بریم سراغش !

یا اون جایی که با نگاه کردن توی آینه ، مثلا تیریپ Demon خور میشدیم. یک بار بیشتر نبود. توی یک آینه دیگه یک بار با هزار ترس و لرز نگاه کردم که الان چه ریختی میشم .. که هیچی نشد و کلی خندیدم.
اون تیکه رو من بار اول که بازی کردم ندیدم. دوستم برام تعریف کرد فکر کردم داره چرت میگه ولی دفعه دوم رفت اونجا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر