Multi Platform Dead Space

سازنده
Motive Studios
تاریخ انتشار
۲۷ ژانویه ۲۰۲۳
ناشر
Electronic Arts
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
1500x500.jpg

Twinkle, twinkle, little star
How I wonder what you are
Up above the world so high
Like a diamond in the sky

Twinkle twinkle little star
Oh how I wonder what you are​

بالاخره و بعد از انتشار شایعات متعدد، ریمیک قسمت اول عنوان تحسین شده و زیبا Dead Space یا همان فضای مرده در رویداد مجازی EA Play 2021 معرفی شد. طبق اطلاعات منتشر شده، بازی بطوری کلی برای نسل جدید یعنی کنسول های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری اکس/اس و همچنین پی سی عرضه خواهد شد.

اطلاعاتی که در حال حاضر از بازی می دانیم به شرح زیر است:

- ریمیک Dead Space بدست استودیو EA Motive و همچنین با کمک موتور بازیسازی فراسبایت (Frostbite) در دست توسعه است.

- از نکات جالب این ریمیک میتوان به بهبود شخصیت پردازی و داستان آن اشاره کرد.

- در حال حاضر هیچ گونه اشاره‌ای به تاریخ انتشار آن نشده است.

- طبق گفته‌های تهیه کننده ارشد بازی، خبری از هیچ گونه پرداخت درون برنامه ای یا محتویات پولی نخواهد بود.

- قسمت تکه تکه کردن اندام ها، بشدت پیشرفته و بهبود یافته است.

- ریمیک بشدت به نسخه اصلی خود وفادار است.

- با وجود قدرت زیاد نسل بعدی کنسول‌ها، خبری از هیچگونه صفحه بارگذاری بین مراحل نیست.

- احتمال می رود که محتویات حذف شده در نسخه اصلی Dead Space را به ریمیک این بازی اضافه کنند.

maxresdefault.jpg
Dead Space Official Teaser Trailer – EA Play Live 2021
4K / 1080p / UTUBE

داستان در سال ۲۵۰۸ رقم می‌خورد، زمانی که بشریت در سراسر جهان پیشرفت کرده‌است. از طرفی انسان‌ها به دلیل کمبود منابع در زمین رو به انقراض هستند، و با استفاده از سفینه‌هایی به نام سیاره‌شکن از سیاره‌ها منبع به دست می‌آورند. قدیمی‌ترین سیاره‌شکن یواس‌جی ایشیمورا است، که در حال انجام یک عملیات استخراج غیرقانونی از سیاره اجیس ۷ است. در پشت پرده معلوم می‌شود که سیاره اجیس ۷ زیستگاه مارکر قرمز است، یک کپی از مونولیت مارکر اصلی بیگانگان. تلاش برای سلاح سازی از مارکر و نسخه‌های آن سبب به وجود آمدن یک ارگانیسم ویروس مانند شد که اجساد را آلوده کرده و به هیولاهایی به نام نکرومورف تبدیل می‌کند. دو جناح اصلی در فضای مرده عبارتند از، دولت زمین که مارکر قرمز را ایجاد و سپس پنهان کرد و وحدت‌گرایی، یک جنبش مذهبی که مارکر را می‌پرستد. وحدت‌گرایی توسط محقق اصلی به نام مایکل آلتمن تأسیس شد.

در حوادث فضای مرده، مستعمرهٔ اجیس ۷، مارکر قرمز مخفی شده در آن‌جا را کشف می‌کند، و وارد ایشیمورا می‌کند. ابتدا مستعمره‌نشینان و سپس خدمه سفینه دچار توهم و سپس بیماری روانی می‌شوند و با ورود نکرومورف‌ها اوضاع وخیم‌تر می‌شود. با رسیدن سفینه کلیون، تمام سیاره اجیس ۷ و سفینه ایشیمورا به جز تعداد انگشت‌شماری از خدمه، کشته‌شدند یا به نکرومورف تبدیل شدند.

قهرمان داستان بازی آیزاک کلارک است، مهندسی که با سفینه کلیون سفر کرده تا بفهمد چه بلایی به سر دوست دختر خود، نیکول برنان آمده‌است. نیکول افسر ارشد پزشکی سفینه ایشیمورا است.در کیلیون به همراه آیزاک، زاک هموند که افسر ارشد امنیتی است و کندرا دانیل که متخصص کامپیوتر است، حضور دارند. کندرا همچنین عضو دولت زمین است که برای کنترل وضعیت فرستاده شده‌است. شخصیت‌های دیگری که آیزاک در ایشیمورا با آنها روبرو می‌شود عبارتند از: چالوس مرسر، دانشمندی دیوانه است که معتقد است نکروموف‌ها شکل برتر بشریت هستند. دکتر ترنس کین، بازمانده‌ای که می‌خواهد مارکر را به اجیس ۷ بازگرداند. و نیکول، که به طرز مرموزی در نقاط مختلف سفینه ظاهر می‌شود و با آیزاک ارتباط برقرار می‌کند.
داستان

آیزاک با سفینه کلیون به همراه هموند و کاندرا وارد اجیس ۷ می‌شود. در طی سفر، آیزاک مکرراً پیام ویدئویی از نیکول دریافت می‌کند. یک نقص فنی در سیستم فرود اتوماتیک، به فرودگاه سفینه ایشیمورا خسارت شدیدی وارد کرد و باعث تخریب محل قرنطینه آن شد. نکرومورف‌ها همهٔ خدمهٔ کلیون را به‌جز آیزاک، کندرا و هموند می‌کشند. آیزاک سفینه را می‌پیماید، سیستم‌ها را بازیابی می‌کند و قطعاتی را برای تعمیر سفینه پیدا می‌کند تا شاید بتوانند فرار کنند. آنها تقریباً داشتند موفق می‌شدند ولی از طرفی کلیون به دلیل مشکلات فنی نابود می‌شود. در هر سه بازمانده، علائم روان‌پریشی افزایش پیدا می‌کند، از توهم گرفته تا پارانویا.

در حین کاوش، آیزاک از طریق گزارش‌های صوتی و تصویری از وقایع سفینه و حمله نکرومورف با خبر می‌شود. عملیات استخراج غیرقانونی ایشیمورا در سیاره اجیس ۷، که توسط دولت زمین غیرقانونی تعیین شده بود، برای یافتن مارکر قرمز کلیسای وحدت‌گرایی بود. مستعمره اجیس ۷ تقریباً به‌طور کامل توسط روان پریشی که توسط مارکر ایجاد شده بود، از بین رفت. مارکر از میان جسدهای مستعمره‌نشینان و بازماندگان به ایشیمورا برده‌شد. نفوذ مارکر، مبارزات جناحی و حمله نکرومورف‌ها منجر به کشته‌شدن همه سرنشینان شد. آیزاک دو بازمانده باقیمانده خدمه ایشیمورا را پیدا می‌کند: دکتر ترنس کین، که اعتقاد خود را به وحدت‌گرایی کنار گذاشته‌است و دکتر چالوس مرسر که دیوانه شده و نکرومورف‌ها را می‌پرستد.

علی‌رغم تلاش‌های آیزاک، هموند توسط نکرومورف کشته می‌شود و مرسر به خود اجازه می‌دهد که به نکرومورف تبدیل شود. سفینهٔ دیگری به نام والور، از طریق محفظه فرار متعلق به ایشیمورا که حاوی نکرومورف بود، آلوده می‌شود، مدارک نشان می‌دهد که والور برای از بین بردن تمام آثار حضور ایشیمورا فرستاده‌شده بود. کندرا، کین را قبل از اینکه به وفاداری خود به دولت اعتراف کند می‌کشد، زیرا کین دیوانه تهدید کرده بود که مارکر باید به نکرومورف‌ها بازگردد و توسط «هیو مایند» بر روی سیاره کنترل شود. مارکر به عنوان قسمتی از یک آزمایش در اجیس ۷ باقی ماند، و حالا زمین می‌خواهد آن را بازگرداند. آیزاک به کمک نیکول، نقشه‌های کندرا خراب می‌کند، سپس مارکر را به اجیس ۷ بازمی‌گرداند، نکرمورف‌ها را خنثی می‌کند و اجیس ۷ را نابود می‌کند.

کندرا مارکر را بازمی‌گرداند و به آیزاک می‌گوید که رویارویی‌های او توهماتی بود که توسط مارکر خلق شده تا او را به سمت هیو مایند، بازگرداند. و پیام‌های نیکول با خودکشی او پایان‌یافته بود زیرا نمی‌خواست که تبدیل به نکرومورف شود. کندرا قبل از اینکه بتواند با مارکر فرار کند توسط هیو مایند بیدار کشته می‌شود.

پس از کشتن هیو مایند، آیزاک وارد شاتل کندرا می‌شود درحالی که اجیس ۷ نابود می‌شود. آیزاک پریشان در شاتل نیکول را عزاداری می‌کند و سپس توسط توهم شدید او مورد حمله قرار می‌گیرد.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
بلاخره این شاهکار هم دست ما رسید چقدر منتظرش بودم
به جرات میگم دارم از ثانیه به ثانیه بازی لذت میبرم
کیفیت بازی معرکس
بعد از RE2 دومین ریمیکه که دلم می خواد تموم نشه😁
خب بازی پلات شد :D
بقدری مجذوب بازی شدم که تنها راه برا بیشتر بازی کردنش پلاتش بود
۳۰ ساعت فیکیس طول کشید تا پلات شد و بهترین ۳۰ ساعت گیمریم بود بدون حتی یک لحظه خستگی یا کم شدن حس حالم نسبت به بازی.
من واقعا بازیا خیلی کمی پیش میاد که پلات کنم یجورایی تنها بازی هایی رو میرم که پلات لذت بخشی داشته باشن و این یکی تاپ همشونه😁
دوتا از تروفق های بازی به شدت چالش برانگیزن و بشدت لذت بخش
One gun و impossible
که من دوتا رو ترکیبی رفتم و باید بگم لذتش برام چندبرابر شد😄
همه چیز بازی معرکس به معنای واقعی بازی نسل ۹ رو تجربه میکنید
اصلا باورتون نمیشه این همون بازی هست که چندین سال پیش رفتید، کوبیدن از نو ساختن به بهترین نحو ممکن
به جرات میگم یکی از سمی ترین و دلهره اورترین فضاهای گیمینگ رو به لطف فناوری نسل ۹ خلق کردن یک لحظه نمیشه یه نفس راحت بکشید هر لحظه یه اتفاقی میوفته که ضربان قلبتون تا مرز انفجار میبره بالا
تو این بازی کلمه هایی مثل خسته کننده یا نداشتن کشش وجود نداره
حتی تو نیو گیم پلاس با ارتقای کامل سلاح ها کاملا جو بازی عوض میشه و میتونید صحنه های اکشنی خلق کنید که یه جورایی مو با واقعیت نمیزنه
باس فایتا طراحیشون فوق العادس
تنوع دشمنای بازی بشدت عالیه برا همین یکی مثل من که بشدت رو این مورد حساسم بعد سه بار رفتن و پلات کردن هنوز ازش خسته نشدم
داستان بازی به لطف متحول کردن شخصیت پردازی ایزک و گروهش و هسته اصلی داستان تبدیل به یکی از بهترین های تاریخه بنظرم که من یکی ازش لذت بردم
یک داستان درگیر کننده که داره خودشو تو تک تک سکانس های بازی نشون میده و ذهنتون رو درگیر میکنه
واقعا بهترین تجربه گیمریم بود دمشون گرم شاهکار ساختن

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,036
نام
سهند
آقا من تازه بازیو گرفتم بدون آپدیت دارم یکم میرم جلو . Performance mode رو هم خاموش کردم
اما انتظار گرافیک بالاتری داشتم . یعنی نه که بد باشه ها ولی تکسچرها یه کم خستست :D.
واقعا اینطوریه یا بخاطر اینه که هنوز آپدیت نکردم ؟

• Like
Reactions: Taha75

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
آقا من تازه بازیو گرفتم بدون آپدیت دارم یکم میرم جلو . Performance mode رو هم خاموش کردم
اما انتظار گرافیک بالاتری داشتم . یعنی نه که بد باشه ها ولی تکسچرها یه کم خستست :D.
واقعا اینطوریه یا بخاطر اینه که هنوز آپدیت نکردم ؟
بدون اپدیت اصلا بازی نکن
یه باگ داره بازی کلا تکسچر ها لود نمیشن
اپدیت کنی درست میشه

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,036
نام
سهند
بدون اپدیت اصلا بازی نکن
یه باگ داره بازی کلا تکسچر ها لود نمیشن
اپدیت کنی درست میشه
دقیقا آپدیت شد خیلی بهتر از قبلش شد .
ولی چه فیریکه بازی با اینکه نسخه اورجینالشو (۲۰۰۸) چند باری تجربه کرده بودم بازم یه جاهایی آدمو غافلگیر میکنه . احساس میکنم سرعت و هوش این نکرومورفای لعنتی هم بیشتر شده و بدتر آدمو خفت میکنن :D

آخرین ویرایش:

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
دقیقا آپدیت شد خیلی بهتر از قبلش شد .
ولی چه فیریکه بازی با اینکه نسخه اورجینالشو (۲۰۰۸) چند باری تجربه کرده بودم بازم یه جاهایی آدمو غافلگیر میکنه . احساس میکنم سرعت و هوش این نکرومورفای لعنتی هم بیشتر شده و بدتر آدمو خفت میکنن :D
تعقیب هم میکنن
زرنگ بازی در بیاری بخوای جاشون بزاری از تو کانال هواکش همشون میان یه دفعه میریزن سرت چهار پنج تایی
یه قسمت رو پاکسازی کنی بازم بعد از یه مدت برگشتی همونجا امکان داره یه جونوری بیاد یعنی کلا گیم پلی طوری طراحی شده که گیمر دائم تحت استرس باشه
فیزیک بازی از نسل هشت یه سر و گردن بالاتره و همینطور یک سری جزئیات گرافیکی که تو این موارد کالیستو پشت سر این بازی قرار میگیره
بازی از همه نظر عالیه و چیزی کم نزاشتن
خط داستانی هم خیلی بهترش کردن در صورتی که ریمیک RE2 خط داستانیش رو خراب کردن نسبت به نسخه اورجینال

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
سر اومدن کالیستو رو پلاس یه چند ساعتی اون رو بازی کردم ولی اصلا و ابدا لول دیزاین و داستان و گیم پلی بازی جذبم نکرد و سر همین مورد سریع بعدش رفتم سراغ ریمیک Dead Space و چقدر که کیفیت و کلاس کاری این بازی بالاتر و خفن‌تره!
گرافیک بازی هم حتی برای من دلنشین‌تر و درست‌تره و حداقل تو مبحث لیپ‌سینک چقدر ریمیک بهتره! تو بقیه مسائل فنی هم که رسما یه کلاس درس برای ژانر بقا هست و بازی مثل شراب عمر کرده :D
خلاصه که واقعا دد اسپیس جایگاهش رو دوباره برام یادآوری کرد و لعنت بر این EA سگ پدر که با شماره سوم نذاشت یه سه گانه تاریخی و بی نظیر داشته باشیم. عطشم برای ریمیک نسخه دوم بیش از اندازه شده و چه بسا که نسخه اصلی اون برام جزو بهترین‌های تاریخ گیمه و با توجه به این ریمیک خفن کوچکترین شکی برای کیفیت ریمیک نسخه دوم ندارم.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,982
نام
احمد
خون از بازی میباره، تاریکی خفت اور، خفقان شدید در محیط های بازی، قطع عضو، دست ، پا ، از کمر به پایین، قتل عام ، گریه زاری بچه های شیر خواره تو محیط های فوق تاریک که وقتی چراغ قوه رو به این در و دیوار فولادی میزنی خون از تک تک شیار هاشون میباره، این چیه که اینا ساختن ، بدبختی اینجاست دارم با هدست بازی رو میرم پاره شدم از استرس رو درجه سختی مدیوم چپتر دوم رو تمام کردم تا اینجا نظرم در مورد بازی اینه خدا ترین اتمسفر تاریک ساخته شده.

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
خون از بازی میباره، تاریکی خفت اور، خفقان شدید در محیط های بازی، قطع عضو، دست ، پا ، از کمر به پایین، قتل عام ، گریه زاری بچه های شیر خواره تو محیط های فوق تاریک که وقتی چراغ قوه رو به این در و دیوار فولادی میزنی خون از تک تک شیار هاشون میباره، این چیه که اینا ساختن ، بدبختی اینجاست دارم با هدست بازی رو میرم پاره شدم از استرس رو درجه سختی مدیوم چپتر دوم رو تمام کردم تا اینجا نظرم در مورد بازی اینه خدا ترین اتمسفر تاریک ساخته شده.
آنقدر که اتمسفر و جو بازی دد اسپیس و کالیستو منو وحشت زده کرد هیچ بازی نتونسته . فقط نزدیک ترین رزیدنت ۷ هست

خون و وحشت و جنون در سیاهی مطلق در دد اسپیس می بارد

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
آنقدر که اتمسفر و جو بازی دد اسپیس و کالیستو منو وحشت زده کرد هیچ بازی نتونسته . فقط نزدیک ترین رزیدنت ۷ هست

خون و وحشت و جنون در سیاهی مطلق در دد اسپیس می بارد
اگه دنبال ترس و هیجان بالا هستی بهت پیشنهاد میکنم outlast ها مخصوصا شماره اول و اون dlc دکتر دیوونش رو بازی کنی.

• Like

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
اگه دنبال ترس و هیجان بالا هستی بهت پیشنهاد میکنم outlast ها مخصوصا شماره اول و اون dlc دکتر دیوونش رو بازی کنی.
رفتم . دو تا شماره outlast .

Outlast و دد اسپیس جنون و ترس خالص هستند . Blair witch هم چیز خوفی بود .

الان دارم آلن ویک ۲ می روم . ترسش مثل شوخی می مونه

• Like
Reactions: victor hogo

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
254

ترس های الن ویک فانتزی هست سری اوت لست به لحاظ روانی واقعا ترسناکه رزیدنت ۷ رو دوست دارم با وی ار برم دمو اشپزخونه شو تو وی ار بازی کردم واقعا ترسناکه

• Like

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,982
نام
احمد
چی ساختن اینا:| واقعا سازنده اینا رو باید در کنار ناتی داگ و راکستار و کل اهم شاهکار ساز های تاریخ گیمینگ قرار داد، من نمیدونم نسخه اروجینال 15 سال پیش اگر همین طوری بوده بازی 15 سال از زمان خودش اون موقعه جلو تر بوده
هیجان بازی، ترس کیهانی ، ترس لاوکرافتی، ترس روانی ، این ایزاک هم همین طوری داره میره که بشه تو 3 نفر اول تاپ لیست کارکتر های گیمینگ برای من واقعا صدا گزاری بازی خوف هست بازی رو دارم با سریز ایکس میرم واقعا گرافیک بازی خیلی با کیفیته چپتر 10 هم تموم شد لامصب اصلا افت نداره بازی...

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765

blair witch یه جور ترس مریضی داشت واقعن. من کلن بازیهای ترسناک رو تنهایی بازی نمیکنم. بیشتر دوست دارم استریم کنم تا خودم بازی کنم. ولی فکر کنم این blair witch برای آدمای عادی هم خیلی ترسناکه
----

این ریمیک روی نرمال سخت تر از نسخه قدیمی شه یا من پیر شدم؟)
چرا میمیرم هی

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,982
نام
احمد
چطوری برگردم به طبقه اول بخش مدیکال؟ یکی از اون ایتم های جمع اوری برای دیدن پایان دوم بازی مونده، ولی انگار هیج جوری نمیشه رفت رو طبقه اول همه اسانسور ها یا میبرن طبقه 4 یا طبقه 2، اعصابم هم داغون کرده رو درجه سختی اخر هستم واسه همین یک ایتم نمیشه بازی رو ادامه بدم :|

Marker Fragments دفتر Dr T Kyne تو طبقه اول مدیکال مونده

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر