Multi Platform Dead Space

سازنده
Motive Studios
تاریخ انتشار
۲۷ ژانویه ۲۰۲۳
ناشر
Electronic Arts
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
1500x500.jpg

Twinkle, twinkle, little star
How I wonder what you are
Up above the world so high
Like a diamond in the sky

Twinkle twinkle little star
Oh how I wonder what you are​

بالاخره و بعد از انتشار شایعات متعدد، ریمیک قسمت اول عنوان تحسین شده و زیبا Dead Space یا همان فضای مرده در رویداد مجازی EA Play 2021 معرفی شد. طبق اطلاعات منتشر شده، بازی بطوری کلی برای نسل جدید یعنی کنسول های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری اکس/اس و همچنین پی سی عرضه خواهد شد.

اطلاعاتی که در حال حاضر از بازی می دانیم به شرح زیر است:

- ریمیک Dead Space بدست استودیو EA Motive و همچنین با کمک موتور بازیسازی فراسبایت (Frostbite) در دست توسعه است.

- از نکات جالب این ریمیک میتوان به بهبود شخصیت پردازی و داستان آن اشاره کرد.

- در حال حاضر هیچ گونه اشاره‌ای به تاریخ انتشار آن نشده است.

- طبق گفته‌های تهیه کننده ارشد بازی، خبری از هیچ گونه پرداخت درون برنامه ای یا محتویات پولی نخواهد بود.

- قسمت تکه تکه کردن اندام ها، بشدت پیشرفته و بهبود یافته است.

- ریمیک بشدت به نسخه اصلی خود وفادار است.

- با وجود قدرت زیاد نسل بعدی کنسول‌ها، خبری از هیچگونه صفحه بارگذاری بین مراحل نیست.

- احتمال می رود که محتویات حذف شده در نسخه اصلی Dead Space را به ریمیک این بازی اضافه کنند.

maxresdefault.jpg
Dead Space Official Teaser Trailer – EA Play Live 2021
4K / 1080p / UTUBE

داستان در سال ۲۵۰۸ رقم می‌خورد، زمانی که بشریت در سراسر جهان پیشرفت کرده‌است. از طرفی انسان‌ها به دلیل کمبود منابع در زمین رو به انقراض هستند، و با استفاده از سفینه‌هایی به نام سیاره‌شکن از سیاره‌ها منبع به دست می‌آورند. قدیمی‌ترین سیاره‌شکن یواس‌جی ایشیمورا است، که در حال انجام یک عملیات استخراج غیرقانونی از سیاره اجیس ۷ است. در پشت پرده معلوم می‌شود که سیاره اجیس ۷ زیستگاه مارکر قرمز است، یک کپی از مونولیت مارکر اصلی بیگانگان. تلاش برای سلاح سازی از مارکر و نسخه‌های آن سبب به وجود آمدن یک ارگانیسم ویروس مانند شد که اجساد را آلوده کرده و به هیولاهایی به نام نکرومورف تبدیل می‌کند. دو جناح اصلی در فضای مرده عبارتند از، دولت زمین که مارکر قرمز را ایجاد و سپس پنهان کرد و وحدت‌گرایی، یک جنبش مذهبی که مارکر را می‌پرستد. وحدت‌گرایی توسط محقق اصلی به نام مایکل آلتمن تأسیس شد.

در حوادث فضای مرده، مستعمرهٔ اجیس ۷، مارکر قرمز مخفی شده در آن‌جا را کشف می‌کند، و وارد ایشیمورا می‌کند. ابتدا مستعمره‌نشینان و سپس خدمه سفینه دچار توهم و سپس بیماری روانی می‌شوند و با ورود نکرومورف‌ها اوضاع وخیم‌تر می‌شود. با رسیدن سفینه کلیون، تمام سیاره اجیس ۷ و سفینه ایشیمورا به جز تعداد انگشت‌شماری از خدمه، کشته‌شدند یا به نکرومورف تبدیل شدند.

قهرمان داستان بازی آیزاک کلارک است، مهندسی که با سفینه کلیون سفر کرده تا بفهمد چه بلایی به سر دوست دختر خود، نیکول برنان آمده‌است. نیکول افسر ارشد پزشکی سفینه ایشیمورا است.در کیلیون به همراه آیزاک، زاک هموند که افسر ارشد امنیتی است و کندرا دانیل که متخصص کامپیوتر است، حضور دارند. کندرا همچنین عضو دولت زمین است که برای کنترل وضعیت فرستاده شده‌است. شخصیت‌های دیگری که آیزاک در ایشیمورا با آنها روبرو می‌شود عبارتند از: چالوس مرسر، دانشمندی دیوانه است که معتقد است نکروموف‌ها شکل برتر بشریت هستند. دکتر ترنس کین، بازمانده‌ای که می‌خواهد مارکر را به اجیس ۷ بازگرداند. و نیکول، که به طرز مرموزی در نقاط مختلف سفینه ظاهر می‌شود و با آیزاک ارتباط برقرار می‌کند.
داستان

آیزاک با سفینه کلیون به همراه هموند و کاندرا وارد اجیس ۷ می‌شود. در طی سفر، آیزاک مکرراً پیام ویدئویی از نیکول دریافت می‌کند. یک نقص فنی در سیستم فرود اتوماتیک، به فرودگاه سفینه ایشیمورا خسارت شدیدی وارد کرد و باعث تخریب محل قرنطینه آن شد. نکرومورف‌ها همهٔ خدمهٔ کلیون را به‌جز آیزاک، کندرا و هموند می‌کشند. آیزاک سفینه را می‌پیماید، سیستم‌ها را بازیابی می‌کند و قطعاتی را برای تعمیر سفینه پیدا می‌کند تا شاید بتوانند فرار کنند. آنها تقریباً داشتند موفق می‌شدند ولی از طرفی کلیون به دلیل مشکلات فنی نابود می‌شود. در هر سه بازمانده، علائم روان‌پریشی افزایش پیدا می‌کند، از توهم گرفته تا پارانویا.

در حین کاوش، آیزاک از طریق گزارش‌های صوتی و تصویری از وقایع سفینه و حمله نکرومورف با خبر می‌شود. عملیات استخراج غیرقانونی ایشیمورا در سیاره اجیس ۷، که توسط دولت زمین غیرقانونی تعیین شده بود، برای یافتن مارکر قرمز کلیسای وحدت‌گرایی بود. مستعمره اجیس ۷ تقریباً به‌طور کامل توسط روان پریشی که توسط مارکر ایجاد شده بود، از بین رفت. مارکر از میان جسدهای مستعمره‌نشینان و بازماندگان به ایشیمورا برده‌شد. نفوذ مارکر، مبارزات جناحی و حمله نکرومورف‌ها منجر به کشته‌شدن همه سرنشینان شد. آیزاک دو بازمانده باقیمانده خدمه ایشیمورا را پیدا می‌کند: دکتر ترنس کین، که اعتقاد خود را به وحدت‌گرایی کنار گذاشته‌است و دکتر چالوس مرسر که دیوانه شده و نکرومورف‌ها را می‌پرستد.

علی‌رغم تلاش‌های آیزاک، هموند توسط نکرومورف کشته می‌شود و مرسر به خود اجازه می‌دهد که به نکرومورف تبدیل شود. سفینهٔ دیگری به نام والور، از طریق محفظه فرار متعلق به ایشیمورا که حاوی نکرومورف بود، آلوده می‌شود، مدارک نشان می‌دهد که والور برای از بین بردن تمام آثار حضور ایشیمورا فرستاده‌شده بود. کندرا، کین را قبل از اینکه به وفاداری خود به دولت اعتراف کند می‌کشد، زیرا کین دیوانه تهدید کرده بود که مارکر باید به نکرومورف‌ها بازگردد و توسط «هیو مایند» بر روی سیاره کنترل شود. مارکر به عنوان قسمتی از یک آزمایش در اجیس ۷ باقی ماند، و حالا زمین می‌خواهد آن را بازگرداند. آیزاک به کمک نیکول، نقشه‌های کندرا خراب می‌کند، سپس مارکر را به اجیس ۷ بازمی‌گرداند، نکرمورف‌ها را خنثی می‌کند و اجیس ۷ را نابود می‌کند.

کندرا مارکر را بازمی‌گرداند و به آیزاک می‌گوید که رویارویی‌های او توهماتی بود که توسط مارکر خلق شده تا او را به سمت هیو مایند، بازگرداند. و پیام‌های نیکول با خودکشی او پایان‌یافته بود زیرا نمی‌خواست که تبدیل به نکرومورف شود. کندرا قبل از اینکه بتواند با مارکر فرار کند توسط هیو مایند بیدار کشته می‌شود.

پس از کشتن هیو مایند، آیزاک وارد شاتل کندرا می‌شود درحالی که اجیس ۷ نابود می‌شود. آیزاک پریشان در شاتل نیکول را عزاداری می‌کند و سپس توسط توهم شدید او مورد حمله قرار می‌گیرد.

HamedSullivan

کاربر سایت
Oct 3, 2007
7
درود. Dead space رو روی PS5 اجرا کردم. دانلودها انجام شد. اما الان که میخوام برم توی بازی، ابتدا یه پیام میده(تصویر) و بعد وارد صفحه ی دیگه ای میشه و اونجا هم کاری انجام نمیشه!!
دوستان گرامی، DNS رو تغییر دادم درست شد.👌🏾

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
منم بازی را تموم کردم چقدر لذت بخش بود .توی نزدیک ۲ ماه هم کالیستو را بازی کردم و هم اینو و وقتی خودتون بازی کنید متوجه میشید چرا باید یه بازی متای ۸۹ بگیره یکی شصت و خورده ای .
کلا بازی تو همه زمینه ها از کالیستو سرتره بجز بحث گرافیکی و انیمیشن های صورت که کالیستو به لطف سونی تو یه لیگ دیگه سیر میکنه.
در کل خیلی حال داد

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
436
بازی معرکس
من هیچ نقصی توی بازی نمیبینم
اتمسفر بازی فوق العادس و گرافیک بازی روی pc بی نظیر
هر لحظه حس ترس و کامل غرق میشی توی شخصیت بازی

عجیبه که اینقدر کم طرفدار داره

• Like
Reactions: blak and Masoud20R

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,299
نام
shahab
خب منم بازی تموم کردم. واقعا شاهکار بود اصلا انتظار همچین ریمیکی نداشتم. جو و فضای تاریک و صدا های کوچیکی که مو به تن آدم سیخ می کرد همچنان مثل نسخه اصلی عالی بود و کامل من غرق خودش می کرد. تغیرات کم و بیش همشون جهت تجربه بهتر شدن بازی بودن و به هیچ چیزی از داستان آسیب نزدن (قابل توجه بعضی از سازنده ها که اسم ریمیک رو بازی می زارن).به لطف زبان در آوردن ایزیک :D شخصیت پردازی خودش و بقیه هم حسابی روشون کار کرده بودن و عالی درآمده بود.

فقط بگم لذت بردم کلی دوباره به چالش کشیده شدم و کلی خاطره زنده شد.

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
با سلام دوستان من تو بازی به مشکل عجیبی برخوردم
بازی تحت اورجین تهیه کردم ولی اجازه سیو کردن بهم نمیده کسی میدونه مشکل از کجاست

• Wow
Reactions: Taha75

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
با سلام دوستان من تو بازی به مشکل عجیبی برخوردم
بازی تحت اورجین تهیه کردم ولی اجازه سیو کردن بهم نمیده کسی میدونه مشکل از کجاست
ممکنه، اجازه نمیده، آنتی ویروست یا windows defender

ویدیو بالا رو ببین

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
بازی محشره

تغییرات زیاد داشته نسبت به نسخه اصلی

حتما بازی کنین

من خودم نمره بالای ۹ به بازی میدم

اونایی که گرافیک کالیستو رو با این بازی مقایسه میکنن باید بگم فیزیک و تخریب این بازی خیلی سر تر از کالیستو هست و برای همین فقط برای نسل ۹ رلیز شده و البته یک سری موارد فنی دیگه هم هستن که کنسول‌های نسل ۸ توان پردازشش رو نداشتن.

خلاصه این بازی رو از دست ندین فکر نکنم دیگه حالا حالاها همچین تجربه ایی نصیبمون بشه.

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
بازی محشره

تغییرات زیاد داشته نسبت به نسخه اصلی

حتما بازی کنین

من خودم نمره بالای ۹ به بازی میدم

اونایی که گرافیک کالیستو رو با این بازی مقایسه میکنن باید بگم فیزیک و تخریب این بازی خیلی سر تر از کالیستو هست و برای همین فقط برای نسل ۹ رلیز شده و البته یک سری موارد فنی دیگه هم هستن که کنسول‌های نسل ۸ توان پردازشش رو نداشتن.

خلاصه این بازی رو از دست ندین فکر نکنم دیگه حالا حالاها همچین تجربه ایی نصیبمون بشه.
تغییرات در مورد خط داستانی هم هست ؟

تغییرات در چه بخش هایی اعمال شده ؟

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
تغییرات در مورد خط داستانی هم هست ؟

تغییرات در چه بخش هایی اعمال شده ؟
تغییر دیالوگها
تغییر بعضی لوکیشن‌ها
تغییر در روند گیم پلی و اضافه شدن موارد جدید
اضافه شدن لوکیشن‌های جدید
باز تر شدن داستان بازی و توضیحات بیشتر در مورد اینکه چرا این فاجعه رخ داده مخصوصا تو بعضی دیالوگها
تغییراتی تو سیستم تیر اندازی
بعضی انیمیشن ها و لوکیشن‌ها و دیالوگها تو خط داستانی تغییر کرده

تغییر موزیک و نت های بازی که تو اون فضای بدون گرانش و اجساد رها در فضا و بعضا متلاشی شده موقعی که معلق هستی حال و هوای عجیبی و حس خاصی بهت میده و دقیقا یاد یه فضای جهنمی مثل مملکت خودمون می افتی!
و یه سری موارد دیگه که الان یادم نمیاد

ترس و شوک دد اسپیس رو تو این ریمیک به بهترین شکل ممکن بازسازیش کردن و حتی تو بعضی موارد از نسخه اورجینال هم بهتر در اومده!

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
دارم به صورت اشتراکی استیم بازی رو تجربه می کنم . نصفش رو رفتم .

گرافیک و نور پردازی و رنگ ها خیلی عالی شده ولی متاسفانه قشنگ حس یک بازی نسل هفت رو انتقال می دهد . مخصوصا که بعد از تجربه کردن کالیستو اومدم سر این بازی . کالیستو واقعا می شه گفت اولین بازی ترسناک بقا نسل ۹ با گرافیک خیره کننده هست .

EA منفور هر چقدر هم سعی کند بازم توی ریمیک کردن به صورت انقلابی به کپکام نمی رسد . کپکام بازی رو میکوبه از نو روی اون اسکلت بندی طراحی می کنه ولی EA انگار یک پوسته روتوش شده روی بازی ارجینال می کشد .

در کل اگر نرفتید حتما تجربه کنید . جز ستون های ژانر ترسناک بقا فضایی هست . اگرم قبلا تجربه کردید این نسخه ریمیک رو نرید چیزی را از دست نداده اید .

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,649
بدجور عاشق بازی شدم.عجب گیم پلی ای داره.عجب گرافیک نسل ۹ هی داره.واقعا دمشون گرم حسی که از ریمیکش دارم دقیقا کارشون اندازه remake ایول ۲ با ارزشه.شدیدا توصیه میکنم اب دستتونه بزارید کف زمین و برید سراغ dead space remake.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر