PlayStation Days Gone

cyq3_1.png

بررسی بازی Days Gone

بازی Days Gone عنوانی جهان باز و سوم شخص ، همراه با ماجراجویی در سبک ترس و بقا است که توسط SIE Bend Studio در حال توسعه است و به صورت انحصاری برای PS4 در تاریخ 26م آپریل 2019 ، برابر با 6م اردیبهشت 98 منتشر خواهد شد . این عنوان آخرالزمانی 2 سال پس از وقوع یک بیماری هولناک و همه گیر رخ داده است ، تقریبا تمام بشریت را به کام مرگ کشانده و میلیون ها نفر را به "Freakers" تبدیل کرده است ، بازی دارای سیستم آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روز می باشد . انجین بازی Unreal Engine 4 می باشد و از PS4 PRO پشتیبانی می کند .

1504_3.png

شخصیت اصلی بازی نامش دیکون است ، در تریلر بازی مشاهده کردیم دیکون همسرش سارا را به یاد می آورد که تنها خاطرات خوش او پس از پخش شدن ویروس است و احتمال مبتلا شدن سارا توسط این بیماری .
اکنون آخرالزمان ؛ دیکون عضو گروهی از موتورسواران است که دنیا برای آن‌ها در جاده‌ها خلاصه شده و دیگر زندگی و دوستی برایشان معنایی ندارد ، تنها چیزی که برای آن‌ها باقی مانده ، تلاش برای بقا در این دنیای بی‌رحم است . همه‌ جا پر شده از موجودات زامبی‌ مانند به نام فریکرها ، شهرها تبدیل به گورستان شده اند و بازماندگان به جنگلها و کوهها پناه برده اند ، موتور دیکون نقش اساسی در بازی ایفا خواهد کرد .
ناامیدی دیکون ، خاطرات تلخی که از گذشته برایش باقی مانده ، دنیای ضد قهرمانی که هر کس برای نجات جان خود دست به هر عملی می زند ، علتهایی که شخصیت پردازی دیکون را در طول بازی در بین بازیکنان قوی و قوی تر میکند .

iir2_2.png

وسیله نقلیه اصلی موتورسیکلت است ، با قطعاتی که در طول بازی به دست می آورید می توان به منظور افزایش سرعت ، دوام یا مانور نسبت به سایر پارامترها تغییرات ایجاد کرد ، بازیکن می تواند اهداف را با روشهای مختلفی پشت سر بگذارد ، از اختفا تا استفاده از سلاحهای گوناگون با بردهای متفاوت و تعامل با محیط . سیستم کرفتینگ در بازی باعث می شود بازیکن در قسمت آیتمها ، قادر به تولید موارد جدید برای بهبود کارایی مبارزه شود . مدیریت منابع از جمله مواردیست که بازیکنان را در طول بازی به چالش می کشد و در گیم پلی نقشی پررنگ خواهد داشت ، مانند تمام شدن سوخت موتورسیکلت ، حیوانات آلوده مانند خرس و گرگ در بازی حضور دارند که در بعضی موارد فرار ! ، منطقی ترین راه پشت سرگذاشتن این موجودات است .

76gn_giphy.gif
1fs5_giphy_(3).gif
bit_giphy_(2).gif

DIGITAL DELUXE EDITION

The full game downloadable from PlayStation Store , with a digital soundtrack and art book , three bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

iw1h_5.png

SPECIAL EDITION

The full game with a SteelBook case , a physical and digital artbook , the original soundtrack on CD, three drifter bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

hctb_6.png

Collector's Edition

The full game with a SteelBook case , the collector’s edition statue , six collector pins , a clothing patch , four decals and all the special edition content

cpji_4.png

Standard

The full game on Blu-ray Disc

oj9_days-gone-standard-bd-edition-two-column-01-ps4-05feb19nz_1549329195903.png

Last edited by a moderator:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
من شخصا وقت زیادی ندارم و الان بازی های چند سال پیش نصبه و اصلا مشکلی هم بابت اینکه نتونم تحملش کنم ندارم
بنظرم این چیزا بیشتر به خود شخص برمیگرده.
درکل من اگه ده سال دیگه The Last of us بیاد روی pC حتما تجربه اش میکنم و لذت خواهم برد
دقیقا همین کامنتتو میخاستم بزارم که شما نوشتین
منم وقت کافی برا گیم ندارم برا منم فرقی نمیکنه لست سال ۲۰۲۳ بیاد اما تجربه گرافیک بالا تو pc به صبر کردنش می ارزه از اونورم بازیهای xbox رو همزمان بازی میکنیم
بالاخره باید تو یه چیزایی توقعمون کم باشه
همین days gone اگه سال بعد هم میومد برا من جذابیتش بیشتر بود چون الان نزدیگ ۳ هفتست بدلیل وقت کم نتونستم بازیو تموم کنم
خدایی days gone برا من از اویل ۸ بیشتر چسبید
کلا سلیقه ای هستش
همین سایبرپانک خیلی وقته تو هاردمه ولی بازی نکردم

• Like
Reactions: kamyy and hitman68

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
عزیز جمله درک نکردی . هیچ استدیو به جز ناتی داگ به راک استار نمی رسد . منظور این بود از لحاظ محیط ( جنگل و کوه و اون حال و هوا) و Exploration و ماموریت ها و اعمال فرعی شبیه رد دد هست . ( وگرنه این بازی از لحاظ کیفیت به رد دد نمی رسد) . شباهت ظاهری و چیدمان محیطی و گونه های جانوری این قبیل چیزها منظور بود
میگی هیچ استدیویی به ناتی داگ یا راکستار نمیرسه این حرفت کاملا غلط هست برادر من...
همه چیز یک بازی که گرافیک طراحی و محیط و انیمیشن و غیره نیست، اگر بود الان سری کراسیس بهترین بازی های تاریخ بودن.....
این بازی هم هیچ ربطی ار لحاظ ماموریت و کیفیت به رد دد نداره، اصلا تو رد دد همین طوری هم قدم بزنی لذت بخشه، همون شکار کردنش خودش یک بازی کامل شکار هست باید به عنوان یک AAA میاوردن چند ده میلیون به تنهایی میفروخت...
من بدم نمیاد از بازی های سونی خدایی چند تا ازشون مثل بلادبورن و لست و درایو کلاب بهترین بازی های زندگیم هستن، ولی این که برای این که سونی رو خوب نشون بدی، لازم نیست بقیه رو ببری زیر...

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
میگی هیچ استدیویی به ناتی داگ یا راکستار نمیرسه این حرفت کاملا غلط هست برادر من...
همه چیز یک بازی که گرافیک طراحی و محیط و انیمیشن و غیره نیست، اگر بود الان سری کراسیس بهترین بازی های تاریخ بودن.....
این بازی هم هیچ ربطی ار لحاظ ماموریت و کیفیت به رد دد نداره، اصلا تو رد دد همین طوری هم قدم بزنی لذت بخشه، همون شکار کردنش خودش یک بازی کامل شکار هست باید به عنوان یک AAA میاوردن چند ده میلیون به تنهایی میفروخت...
من بدم نمیاد از بازی های سونی خدایی چند تا ازشون مثل بلادبورن و لست و درایو کلاب بهترین بازی های زندگیم هستن، ولی این که برای این که سونی رو خوب نشون بدی، لازم نیست بقیه رو ببری زیر...
من گفتم یک جورایی گشتن در محیط دیزگان منو یاد رد دد انداخت ( اگر نظرم باعث رنجش بعضی ها شده عذرخواهی می کنم) وگرنه خودم فن رد دد هستم و بهترین بازی عمرم هست . ( هیچ استدیو به ناتی داگ و راک استار نمی رسند چون این دو استدیو در تمام فاکتورها درجه یک هستند . در تمام موارد . داستان و طراحی محیط و طراحی مراحل و گرافیک و ....)

• Like
Reactions: New Shredder

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
بازی بدی نبود ولی
داستان بازی به عجیب ترین و خسته کننده ترین حالت جلو میره
بازی در مورد freaker هاست اولش داستان جانبی دست و اتفاقات مربوط به اون پیش میاد که بسیار کند پیش میره. بعد داستان سارا دوباره میاد که به نظر میاد بالاخره خط داستانی داره جلو میره. یدفعه دشمن میشه کلنل و اونا نابود میشن و اصلا freaker ها ول میشن. چرا واقعا
هوش مصنوعی تو دیواره رسما.فکر کنم به اندازه کل دوران گیمریم هدشات کردم. از گان پلی و اینا انتظار زیادی تو بازیهای غیر شوتر ندارم و نداشتم که اینم همینطوره .
در مورد روابط و حس بازی
من نمیدونم ولی وقتی دو سه سال منتظر کسی باشی بعد ببینیش اینقدر سرد باشی. بازی تو رابطه سارا و دیک حداقل ضعیف عمل کرد.
در مورد سیستم آپگرید و موتور
سیستم trust برا هر کمپ منطقی بود ولی دیگه چرا سیستم پولی جدا برا هر کمپ. آخه چرا واقعا.
بعد تو منطقه جنوب، دست نیروهای نظامیه بازم دو تا کمپ سیستمشون جداست و جالبتر اینه کمپ اصلی که بیشتر ماموریتا اونجاست. مکانیکیش کاری نمیکنه فقط بنزین پر میکنه و لوازم ارتقا نداره و ارتقا منطقه شمال کمه و بیشترین آپگرید تو کمپ militia هست که بعدا راسل میگیره و ماموریت اصلی زیادی نداره و باید مراحل فرعی بری.
برا مایی که شبیه ساز میریم این حجم مصرف بنزین موتور هم مسخره هست و سر هر ماموریت باید مسیرتو جوری بری که از یه پمپ بنزین بگذری
در مورد طراحی مراحل تکراری بودنش خیلی اذیت نکرد، این آزار دهنده بود که برا هر چیز کوچیکی و مدیون ساختن و ربط رفتار فلان شخص، یه ماموریت میساختن.
در مورد horde ها هم، بنظرم زیاده روی و حوصله سربر بود چون مبارزه رو در رو که غیر ممکن بود و صرفا باید با سیستم فرار و نارنجک اونا رو میکشتی. این موضوع یکم آزاردهنده بود
کات سین های بازی بسیار زیاد و بعضا طولانی وو حوصله سر بر بود.
هنوز ضعف پرفورمنس داره و گاها دراپ فریم تو بازی و کات سنسها مشاهده میشه ولی آزاردهنده نیست.
7 براش خوبه.بازی ضعفهای ساختاری داره واقعا که به تجربه بازی اسیب میزنه.
بازی پتانسیل بالایی داشته که حیف و میل شد.

آخرین ویرایش:

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
از بی گیمی تازه نشستم پاش و دیر به دیر میرم سر وقتش... که معمولا به نیم ساعت نمیکشه میام بیرون... اگر بازی بهتری دم دستم بود احتمالا پاک کرده بودم...

تا اینجا نکته جذاب بازی گرافیک و محیط هست...

نکات منفی هم طراحی نچسب شخصیت اصلی، از اکت و حرکات و طراحی ظاهری گرفته تا صداپیشگی افتضاح هست...

و لول آپ آبکی که حس پیشرفت رو به پلیر منتقل نمی کنه...

امیدوارم جلوتر بهتر بشه...

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
از بی گیمی تازه نشستم پاش و دیر به دیر میرم سر وقتش... که معمولا به نیم ساعت نمیکشه میام بیرون... اگر بازی بهتری دم دستم بود احتمالا پاک کرده بودم...

تا اینجا نکته جذاب بازی گرافیک و محیط هست...

نکات منفی هم طراحی نچسب شخصیت اصلی، از اکت و حرکات و طراحی ظاهری گرفته تا صداپیشگی افتضاح هست...

و لول آپ آبکی که حس پیشرفت رو به پلیر منتقل نمی کنه...

امیدوارم جلوتر بهتر بشه...

به نظرم صداپیشگی خوبه. لول آپ و حس پیشرفت هم جلو برید خیلی بهتر می‌شه. در کل وقتی آپگرید کردید و رفتید سراغ Hordeـها بازی جذاب می‌شه. واقعاً هم جذاب می‌شه.
انتظار The Last of Us نداشته باشید ازین بازی.

B.O

کاربر سایت
Feb 27, 2017
83
بازی نحسی بود برای من، بعد از این بازی در یک حرکت هیجانی سیستم رو زدم تو دیوار و به طرفه العینی توسط یک دلال از خدا بی خبر ۳ میلیون زیر قیمت از چنگم در آورد من هم از اینجا مونده از اونجا رونده دیدم سیستم خودم رو بخوام بخرم باید ۵ تومن بذارم روش. این شد که رفتم یه ps4 فت دست دو خریدم و همه انحصاری ها رو ریختم و دارم بازی میکنم. ولی ۳۰ فریم و کنترلر مثل فحش می مونه و زورکی دارم باهاش می سازم. لست ۱ رو تموم کردم ۶۰ فریم بود ذوق کردم الان اومدم ۲ دیدم ۳۰ فریمه تازه متوجه داستان شدم.
شرمنده بابت اسپم یه بغض عجیبی چند وقت گلوم رو گرفته بود

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
بازی نحسی بود برای من، بعد از این بازی در یک حرکت هیجانی سیستم رو زدم تو دیوار و به طرفه العینی توسط یک دلال از خدا بی خبر ۳ میلیون زیر قیمت از چنگم در آورد من هم از اینجا مونده از اونجا رونده دیدم سیستم خودم رو بخوام بخرم باید ۵ تومن بذارم روش. این شد که رفتم یه ps4 فت دست دو خریدم و همه انحصاری ها رو ریختم و دارم بازی میکنم. ولی ۳۰ فریم و کنترلر مثل فحش می مونه و زورکی دارم باهاش می سازم. لست ۱ رو تموم کردم ۶۰ فریم بود ذوق کردم الان اومدم ۲ دیدم ۳۰ فریمه تازه متوجه داستان شدم.
شرمنده بابت اسپم یه بغض عجیبی چند وقت گلوم رو گرفته بود
مگه مجبورت کردن ! یک پیسی باز هیچوقت به کامپیوترش پشت نمی کنه . کنسول خوبه ولی در کنار کامپیوتر نه به جای کامپیوتر . خلاصه خدا بهت صبر عطا کند

B.O

کاربر سایت
Feb 27, 2017
83
مگه مجبورت کردن ! یک پیسی باز هیچوقت به کامپیوترش پشت نمی کنه . کنسول خوبه ولی در کنار کامپیوتر نه به جای کامپیوتر . خلاصه خدا بهت صبر عطا کند
چیزی به اسم هوس یا جو گیر شدن شنیدی؟ سیستمم gtx 970, i7 4790, 16 Gb ram بود عروسک بود ولی خب کم کم مجبور بودم کیفیت رو بذارم رو مدیوم. البته دیزگان رو high رفتم. جو گرفت گفتم بفروشم ps5 بگیرم. ۱۴ تومن فروختم، فایو هم اوج گرفت دیگه رفتم فور دست دو.
درسته هیچی pc نمیشه ولی خب یه pc نسبتا خوب حداقل باید ۵۰ تومن بدی.
خلاصه به خفت افتادم، خدا هیچ پیسی بازی رو ذلیل نکنه!!!

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
چیزی به اسم هوس یا جو گیر شدن شنیدی؟ سیستمم gtx 970, i7 4790, 16 Gb ram بود عروسک بود ولی خب کم کم مجبور بودم کیفیت رو بذارم رو مدیوم. البته دیزگان رو high رفتم. جو گرفت گفتم بفروشم ps5 بگیرم. ۱۴ تومن فروختم، فایو هم اوج گرفت دیگه رفتم فور دست دو.
داداش مگه مجبوری همه بازی هارو با نهایت کیفیت و فریم بازی کنی؟
اگه اینجوری باشه ۳۰۹۰ هم نمیتونه جواب طمع خیلیا رو بده
نمیشه که هم خرو خواست هم خرما...

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

• Like
Reactions: TeTration and kamyy

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
حداقل ps pro میگرفتی ?

• Love
  • Like
Reactions: TeTration and kamyy

B.O

کاربر سایت
Feb 27, 2017
83
متاسفانه من از اونام که هم پول نداره هم بیشترین کیفیت رو می خواد.
از اون جایی که زورم میومد پول پای کنسول قدیمی بدم رفتم آشغال ترین و ارزون ترینشو گرفتم.
اون زمانی که سیستم رو گرفتم برای خودش گرون بود ولی فضایی نبود. الان سیستم گرفتن کم از ماشین خریدن نیست.
به امید بهبود اوضاع. البته اگه دلفینا پرواز کنن اوضاع هم احتمالا بهتر میشه.

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,655
دقیقا برای من و چندتا دوستام این اتفاق افتاد ولی خوشبختانه سریع یه pc دیگه هرجور شده جایگزین کردم.خلاصه غم مخور .فعلا با ps4 سر کن و به فکر یه pc دیگه باش در آینده.البته خودم بیشترین درد رو از فروش نینتندو سویتچ کشیدم و با خیال خرید سویتچ پرو آروم شدم فعلا.کلا تو ایران چیزی رو نباید فروخت وگرنه فقط ضرر میگیری

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
به‌روزرسانی ۱٫۰۵ بازی Days Gone بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفته است و صرفا به این نسخه مربوط می‌شود. اگر از دارندگان این نسخه باشید، حتما می‌دانید که هنوز مشکلات زیادی در آن به چشم می‌خورد. در همین راستا، تیم سازنده دست به کار شده و کم کم در حال رفع این نواقص است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این ایرادات به اتمام خواهند رسید یا خیر.

به وسیله‌ی به‌روزرسانی تازه، برخی از باگ‌ها و گلیچ‌های موجود در گیم‌پلی بازی Days Gone برطرف شده‌اند تا بازی‌بازان از این لحاظ با مشکلات کمتری مواجه شوند. برای مثال، هنگام استفاده از موتور در این بازی، ایراداتی رخ می‌داد که اکنون به حداقل رسیده است. ضمنا برخی از بازی‌بازان نمی‌توانستند به خوبی از کیبورد خود در این بازی استفاده کنند و مشکلاتی در زمینه‌ی کنترل شخصیت اول داشتند که خوشبختانه آن هم برطرف شد
کسانی که هنوز تجربه نکردند و مردد هستند . این بازی کم و کاستی هایی در زمینه داستان و شخصیت پردازی دارد و کمی ماموریت ها یکنواخت و تکراری می شوند ولی در کل روی هم رفته تجربه بسیار لذت بخشی هست و از خیلی‌ بازی های هم ژانر بالاتر هست . کرک هم شده و رایگان . تجربه اش پیشنهاد می شود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر