Dark Void => PC

سلام بر تمامی دوستان
خیلی به انتشار بازی که در زیر نقد شده نمونده.
به نظر من که بازی خوبی میشه.
موفق باشید
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=---=-=--=-=-=-=--==--=-=
Dark Void

1231658713.jpg

تهيه كننده : Capcom
سازنده : Airtight Games
سبك : اكشن سوم شخص
تاريخ انتشار : 22 sep
پلتفرم : PC , Xbox 360 , Play Station 3

Dark Void بازي ايست در سبك اكشن سوم شخص كه سازنده اش Airtight Games و تهيه كننده اش شركت نام آشنا و محبوب كپكام است . Dark Void حرف هاي زيادي براي گفتن دارد و بهتر است مانند گيم اسپات كه در شروع هر پيشنمايشش نام كپكام را به رخ ميكشد يك نگاه زير چشمي نيز به اين عنوان داشته باشيد ...

داستان كلي :
داستان Dark Void پيرامون يك خلبان هواپيماي باري ميباشد كه در نهايت بدشانسي گرفتار عجيب ترين منطقه ي كره ي زمين يعني مثلث برمودا شده و هواپيمايش در اين منطقه ي دچار سانحه ميشود . اين بدبخت و كاراكتر اصلي بازي كه اسم آن Will هست سپس به يك جهان موازي ديگر منتقل ميشود كه به Void مشهور است . Will تنها فردي نيست كه در Void گرفتار شده است و خواهد فهميد كه افراد ديگري نيز در اين منطقه اسير شده اند اين افراد كه بازماندگان ( Survivors ) ناميده ميشوند بايد به همراه Will براي بازگشت به زمين و نجات از مهلكه دشمناني به نام مراقب يا Watchers را از پيش رو بردارند ... . اميدواريم سازندگان با افزودن كش و قوس هاي مناسب داستان را درگيركننده تر كنند .

1231655898.jpg

گيم پلي :
مهمترين چيزي كه در نگاه اول به تصاوير به چشم ميخورد Jetpackــيست كه در پشت Will وجود دارد . مبارزات نيز به همين دليل تركيبي از مبارزات "زميني" و "هوايي (مبارزات عمودي)" است و گيم پلي Dark Void نيز به دو بخش تقسيم ميشود . وقتي شروع به استفاده از Jetpack ميكنيم در ابتداي بازي فقط توانايي اين را داريم كه كمي بالا رفته و چيزي را بگيريم و از ان بالا برويم اما با پيدا كردن آپگريد ها اين محدوديت از بين ميرود و ميتوان آزادانه در محيط حركت كرد .

1231625880.jpg

هنگام مبارزات هم ، هم ميتوانيم دور از دشمن آنها را از پاي در آوريم و يا جلوتر برويم و با او نبرد نزديكي داشته باشيم ؛ البته هنگام استفاده از Jetpack توانايي حمل اسلحه نداريم و با حمله به طرف دشمن به نوعي او را هل ميدهيم . مبارازت زميني هم مانند بيشتر بازيهاي سبك سوم شخص ميباشد . ميتوان اينطرف و آنطرف رفت و با اسلحه نمايش داد ،‌ ميتوان پشت اجسام كاور گرفت ، ميتوان از پشت كاور در آمد و گلوله هاي دقيق تري شليك كرد ، حتي ميتوان ضربات Melee هم زد كه از تنوع خوبي هم برخوردار است و ...
مبارزات غول آخري نيز در بازي وجود خواهد داشت كه يكي از انها تا كنون معرفي شده است و نام آن Archon است ؛ Archon كه عنكبوت شكل هست در يكي از مراحل و بعد از نابود كردن ژنراتور ها جلويمان سبز ميشود ، Will براي كشتن اين غول بايد به نقطه هاي مشخص شده از بدن وي شليك كند و بعد از آسيب زدن به نقطه ي ضعف هاي وي بايد وارد "ميني گيم مرگ" او بشويم . اين ميني گيم به اين صورت است كه بايد دكمه هايي كه روي صفحه ظاهر ميشود را سريع بزنيم ، ميني گيمي كه در بازيهاي قبلي مانند God of War ، كنستانتين و ... ديده بوديم .

1231663524.jpg

برخي صحنه هاي سينمايي نيز در بازي گنجانده شده است كه خستگي احتمالي را از سرتان به كلي خواهد پراند . براي مثال نزديك يك صخره با زدن كليد معين شده جلوه اي ميبينيم كه در آن Will به طرف نزديكترين نوك صخره ميپرد . اين پرش با دوربيني غير از دوربين پشت نمايش داده ميشود و ميبينيم كه دوربين به زيبايي تغيير زاويه داده و به صورت عمودي از پايين Will را نشان ميدهد . Will گرفتن و پرش از صخره ها را ادامه ميدهد و در اين حين با دست ديگر خود براي دشمنان ( نوعي از آنها كه قابليت پرش و جست و خيز از صخره ها را دارند ) جلب توجه مي كند و او را به طرف خود ميكشاند ؛ وقتي نزديك شدند با زدن كليد مشخص شده ي ديگر Will ميتواند به سوي او بجهد و چون يك دستش مشغول است با دست ديگرش پاي Watcher را ميگيرد و او را به پايين پرت ميكند . يا روش ديگر اينكه Will در لبه ي پرتگاهي ايستاده است و از دور يكي از دشمنان احمق به سوي او حمله ميكند وقتي به Will ‌نزديك شد شما با زدن كليد معين Jetpack به بالا ميرويد و اون احمق به ته پرتگاه نازل ميشود !

1231662665.jpg

هنگام مبارزات هوايي و وقتي كه ميخواهيد وسيله ي نقليه ي Watcher را از آن خود كنيد ميتوانيد به آن نزديك شده و باز با زدن كليد معين شده آن را بگيريد و با درست انجام دادن يك ميني گيم نوع ديگر و با يك حركت ساده ي Will گلوله اي در مخ پوچ Watcherي كه پشت ماشين گان هست خالي كرده و سوار آن وسيله ي نقليه شويد . حالا ديگر كسي را ميخواهيم كه شما را بگيرد ! با يك دكمه ميتوانيد ماشين گان را شليك كنيد و با كليد ديگري موشك بفرسيد ... . اسلحه هاي پروازي جالب و دلچسب هستند .

1231634566.jpg

محيط :
جلوه هاي بصري ديدني و پر جزئيات هستند و محيط هم حال و هواي بازي را به شما به خوبي القا ميكند . همه چيز مناسب و با كيفيت است و وسايل محيط هم به خوبي درست شده اند مخصوصا وسايل نقليه Watcher ها . طبق گفته ي گيم اسپات نورپردازي هم خوب به نظر ميرسد و ديدن نورهايي كه از لابه لايه ابر ها در يك هواي گرگ و ميش بر شما ميتابند بسيار لذت بخش است ... . اگر Dark Void يك نقطه ي منفي داشته باشد آن هم درمورد اسلحه هاي آن است و در تصاوير و اطلاعات و دموها فقط چند اسلحه نشان داده شده اند كه به نظر گيم اسپات زياد جالب نيستند ولي هنوز وقت هست و شايد سازندگان اسلحه هاي بيشتري به بازي اضافه كنند .

1231613879.jpg

سخن نهايي :
Dark Void در پيشنمايش ها و نمايشگاه ها و تصاوير خوب ظاهر شده است ؛ اگر سازندگان نقطه ضعفهاي بازي را قبل از انتشار آن درك كنند و سعي بر رفع ان داشته باشند + عجله نكنند و در زمان مناسبي بازي را عرضه كنند ميتوان اميد داشت كه بازي مورد استقبال قرار بگيرد و تبديل به يك بازي موفق شود . خيلي از كاربران گيم اسپات اين بازي را به Dead Space تشبيه كرده اند ، ببينيم آيا اين بازي ميتواند در ضمينه ي "موفقيت" هم شبيه Dead Space باشد ؟؟؟!

نقد از:p30world

یا حق

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
ببینید کلا بازی هایه کپکام از اول تا حالا یک راه رو بودن که از سر راهرو راه میوفتی همه رو میکشی وقتی رسیدی ته راهرو غول آخر رو هم میکشی. البته من کاملا این رو دوست دارم و چون از قدیم با این شیوه بزرگ شدم مشکلی ندارم اما دیگه یکم نو آوری لازمه. شما تو Lost Planet یک کرم گرمایی غول پیکر و تو Bionic یک کرم رباتیک غول پیکر و تو Resident Evil یک کرم گوشتالوی غول پیکر رو میکشید تو دمو هایه Dark Void هم دیدیم که یک کرم آهنی غول پیکر رو باید کشت و مثل تمام بازی هایه ذکر شده تو راهروی از قبل تعیین شده حرکت کنید. آیا کمی نو آوری به سبک ژاپنی نمیتونست این مشکلات رو حل کنه؟ ما بازی رو میگیریم اما امیدی به ایده هایه جدید نداریم.

:smileدقیقا حرفت درسته و بخاطر این کار ۱۰۰ امتیاز به شما تعلق میگیره و میتونید به راحتی‌ از شعبه... بازی‌های اختصاصی پی‌ س ۳ را با یه شکلت تعویض کنید:biggrin1::biggrin1::biggrin1:

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
بچه ها پس چرا فول اسکرین نمیشه؟اعصابم بهم ریخت.تنظیمات هم که در جد تنظیمات river raid:biggrin1:
دوست این کار را بکن
nativePC>SkyGame<Config<DefaultEngine تو یکی از قسمت های تنظیماته فول اسکرین را بکن true
راستی دوستان از من تو رزولیشین 1280 در 1024 کادر بالا و پایین را نوار سیاه میشه از همه اینجوریه؟

بازی خدائیش بد نیست اوایل بازی که شروع میشه در حد فاجعه بود که میخواستم پاکش کنم ولی وقتی رفتم چند مرحله جلوتر از دیوار و سنگ ها که بالا میره اون کیفیت بد تیراندازی برام عادی شد و میتونم بگم بازی خوبیه حداقل چندتا مرحله برید جلو بعد ازش ایراد بگیرید.

Cont

کاربر سایت
Feb 25, 2009
242
دوست این کار را بکن
nativePC>SkyGame<Config<DefaultEngine تو یکی از قسمت های تنظیماته فول اسکرین را بکن true
راستی دوستان از من تو رزولیشین 1280 در 1024 کادر بالا و پایین را نوار سیاه میشه از همه اینجوریه؟

بازی خدائیش بد نیست اوایل بازی که شروع میشه در حد فاجعه بود که میخواستم پاکش کنم ولی وقتی رفتم چند مرحله جلوتر از دیوار و سنگ ها که بالا میره اون کیفیت بد تیراندازی برام عادی شد و میتونم بگم بازی خوبیه حداقل چندتا مرحله برید جلو بعد ازش ایراد بگیرید.

بابت فول اسکرین ممنون داشت رو مخم راه میرفت

منم با 1680 *1050 بازی میکنم همین قضیه رو داره

من الان اپیزود 2 ام

به نظرم فقط اولش خوب کار نکرده بودن

الان جالب شده مخصوصا صداهای افراد خیلی جالبه

سوپر من لامصب
:cheesygri

aban366

کاربر سایت
Jan 10, 2010
65
سلام
دوستان این بازی راهنمای فارسی داری کسی جائی دیده؟
و اینکه من همون اول بازی موندم همون جا که دختر پسر بعد طی مسیری بعد گرفتن اسلحه توسط خودم سنگ ریزش میکنه و دختره اون ور میمونه و من این ور؟!حالا موندم چیکار کنم؟میرم جلوی اون سخره که بالاش بازه و راهنما میاد که c رو بزنم اما بازدن دکمه c میشینم و لی موندم چطور جلو برم؟کمککککککککککککککک

Cont

کاربر سایت
Feb 25, 2009
242
سلام
دوستان این بازی راهنمای فارسی داری کسی جائی دیده؟
و اینکه من همون اول بازی موندم همون جا که دختر پسر بعد طی مسیری بعد گرفتن اسلحه توسط خودم سنگ ریزش میکنه و دختره اون ور میمونه و من این ور؟!حالا موندم چیکار کنم؟میرم جلوی اون سخره که بالاش بازه و راهنما میاد که c رو بزنم اما بازدن دکمه c میشینم و لی موندم چطور جلو برم؟کمککککککککککککککک

با دکمه C کاور میگیره با فشردن دوبارش میپره اونور

یکم وقت بزار رو بازی
الان که کنسول و کیبرده راحت میشه پیدا کرد وای به حال اون روزی که NATAL بیاد

فکر کنم واسه راهنماییت باید بری کنگفو یاد بگیری :cheesygri LOL

یکم از بازی لو بدم :
یه چیزایی داره بی درو پیکر

نه از اون اول که این 2 تا همه چیو یاد داشتن اینگار بار دهمشونه که میرن ووید

نه به اون مپش که معلوم نیس تو زمین یا فضا (قاطی کردم)

تازه نیکلا تسلا(خیلی شبیشه) بدبختم اوردن اونجا کمک کنه

اما طراحی های ساختمانی و ترکیب رنگا عالی کار شده با اینکه یکم کارکتر ها عروسکین اما باید در نظر گرفت که از موتور گرافیکیش بیشتر از این انتظار نمیرفت

کلا باگ داستانی زیاد داره
:laughing:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
باالاخره این بازیرو تموم کردم.
اونقدرها که میگن بازی Dark Void جندان بد هم نیست و ارزشش از این امتیازهای پایینی که گرفته یه کم بیشتره. به نظر من بازی دوتا ضعف بزرگ داره که خیلی بهش لطمه وارد کرده.
یکی برخی از مرحل بازی که زیاد از حد طولانی و خسته کننده هستن و دومی تعداد بسیار کم اسلحه ها هست (فقط 6 تا). از بین 6 اسلحه بازی دو تاش فقط توی یکی از مراحل بازی قابل دسترس هست و باید با 4 اسلحه باقیمونده بازی کنار بیاین.

Elika_gamer

کاربر سایت
Oct 17, 2009
294
نام
الیکا
در این بازی حتما باید یک CHAPTER تمام شه تا بازی SAVE بشه؟
من چند تا CHECK POINT گرفتم ولی وقتی بازی رو دوباره اجرا کردم از ابتدای CHAPTER (نه EPISODE) اومد.

Cont

کاربر سایت
Feb 25, 2009
242
در این بازی حتما باید یک CHAPTER تمام شه تا بازی SAVE بشه؟
من چند تا CHECK POINT گرفتم ولی وقتی بازی رو دوباره اجرا کردم از ابتدای CHAPTER (نه EPISODE) اومد.

بازی اتوماتیک CHeckpoint Save میکنه

حداقل واسه من اینطوری بود

بازی رو هم تموم کردیم

فقط اخرش یه کم چرت تموم شد
خوب نتونستن داستان رو جمع کنن

darkwish

کاربر سایت
Sep 4, 2008
241
بنده 2 هفته پیش تموم کردم این ننگ کنسولی رو . خدا لعنت کنه کپ کام رو اصلا همون بهتر آشغال های کنسولش رو باسه همون زباله هاش بده بیرون .کنترل سخت روی آسمون گرافیک زباله کنسولی فیزیک انویدیا ی دروغی سینماتیک های درپیت قیافه های مضحک . کوتاه بودن ( البته این یکی رو خودشون هم می دونستن که کوتاهش کردن چون همینم زیادی بود) .

خدا لعنتشون کنه حالا بعد از این همه دخیل بستن به این ور و اون ور کونامی و کپ کام اومدن سمت پی سی حالا UBISOFT شده خدای کنسول هر چی میاد اول باسه کنسوله بعد که زباله کنسولیش اومد بیرون همون رو با 2 سال تاخیر میدن رو PC .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر