Dark Void => PC

سلام بر تمامی دوستان
خیلی به انتشار بازی که در زیر نقد شده نمونده.
به نظر من که بازی خوبی میشه.
موفق باشید
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=---=-=--=-=-=-=--==--=-=
Dark Void

1231658713.jpg

تهيه كننده : Capcom
سازنده : Airtight Games
سبك : اكشن سوم شخص
تاريخ انتشار : 22 sep
پلتفرم : PC , Xbox 360 , Play Station 3

Dark Void بازي ايست در سبك اكشن سوم شخص كه سازنده اش Airtight Games و تهيه كننده اش شركت نام آشنا و محبوب كپكام است . Dark Void حرف هاي زيادي براي گفتن دارد و بهتر است مانند گيم اسپات كه در شروع هر پيشنمايشش نام كپكام را به رخ ميكشد يك نگاه زير چشمي نيز به اين عنوان داشته باشيد ...

داستان كلي :
داستان Dark Void پيرامون يك خلبان هواپيماي باري ميباشد كه در نهايت بدشانسي گرفتار عجيب ترين منطقه ي كره ي زمين يعني مثلث برمودا شده و هواپيمايش در اين منطقه ي دچار سانحه ميشود . اين بدبخت و كاراكتر اصلي بازي كه اسم آن Will هست سپس به يك جهان موازي ديگر منتقل ميشود كه به Void مشهور است . Will تنها فردي نيست كه در Void گرفتار شده است و خواهد فهميد كه افراد ديگري نيز در اين منطقه اسير شده اند اين افراد كه بازماندگان ( Survivors ) ناميده ميشوند بايد به همراه Will براي بازگشت به زمين و نجات از مهلكه دشمناني به نام مراقب يا Watchers را از پيش رو بردارند ... . اميدواريم سازندگان با افزودن كش و قوس هاي مناسب داستان را درگيركننده تر كنند .

1231655898.jpg

گيم پلي :
مهمترين چيزي كه در نگاه اول به تصاوير به چشم ميخورد Jetpackــيست كه در پشت Will وجود دارد . مبارزات نيز به همين دليل تركيبي از مبارزات "زميني" و "هوايي (مبارزات عمودي)" است و گيم پلي Dark Void نيز به دو بخش تقسيم ميشود . وقتي شروع به استفاده از Jetpack ميكنيم در ابتداي بازي فقط توانايي اين را داريم كه كمي بالا رفته و چيزي را بگيريم و از ان بالا برويم اما با پيدا كردن آپگريد ها اين محدوديت از بين ميرود و ميتوان آزادانه در محيط حركت كرد .

1231625880.jpg

هنگام مبارزات هم ، هم ميتوانيم دور از دشمن آنها را از پاي در آوريم و يا جلوتر برويم و با او نبرد نزديكي داشته باشيم ؛ البته هنگام استفاده از Jetpack توانايي حمل اسلحه نداريم و با حمله به طرف دشمن به نوعي او را هل ميدهيم . مبارازت زميني هم مانند بيشتر بازيهاي سبك سوم شخص ميباشد . ميتوان اينطرف و آنطرف رفت و با اسلحه نمايش داد ،‌ ميتوان پشت اجسام كاور گرفت ، ميتوان از پشت كاور در آمد و گلوله هاي دقيق تري شليك كرد ، حتي ميتوان ضربات Melee هم زد كه از تنوع خوبي هم برخوردار است و ...
مبارزات غول آخري نيز در بازي وجود خواهد داشت كه يكي از انها تا كنون معرفي شده است و نام آن Archon است ؛ Archon كه عنكبوت شكل هست در يكي از مراحل و بعد از نابود كردن ژنراتور ها جلويمان سبز ميشود ، Will براي كشتن اين غول بايد به نقطه هاي مشخص شده از بدن وي شليك كند و بعد از آسيب زدن به نقطه ي ضعف هاي وي بايد وارد "ميني گيم مرگ" او بشويم . اين ميني گيم به اين صورت است كه بايد دكمه هايي كه روي صفحه ظاهر ميشود را سريع بزنيم ، ميني گيمي كه در بازيهاي قبلي مانند God of War ، كنستانتين و ... ديده بوديم .

1231663524.jpg

برخي صحنه هاي سينمايي نيز در بازي گنجانده شده است كه خستگي احتمالي را از سرتان به كلي خواهد پراند . براي مثال نزديك يك صخره با زدن كليد معين شده جلوه اي ميبينيم كه در آن Will به طرف نزديكترين نوك صخره ميپرد . اين پرش با دوربيني غير از دوربين پشت نمايش داده ميشود و ميبينيم كه دوربين به زيبايي تغيير زاويه داده و به صورت عمودي از پايين Will را نشان ميدهد . Will گرفتن و پرش از صخره ها را ادامه ميدهد و در اين حين با دست ديگر خود براي دشمنان ( نوعي از آنها كه قابليت پرش و جست و خيز از صخره ها را دارند ) جلب توجه مي كند و او را به طرف خود ميكشاند ؛ وقتي نزديك شدند با زدن كليد مشخص شده ي ديگر Will ميتواند به سوي او بجهد و چون يك دستش مشغول است با دست ديگرش پاي Watcher را ميگيرد و او را به پايين پرت ميكند . يا روش ديگر اينكه Will در لبه ي پرتگاهي ايستاده است و از دور يكي از دشمنان احمق به سوي او حمله ميكند وقتي به Will ‌نزديك شد شما با زدن كليد معين Jetpack به بالا ميرويد و اون احمق به ته پرتگاه نازل ميشود !

1231662665.jpg

هنگام مبارزات هوايي و وقتي كه ميخواهيد وسيله ي نقليه ي Watcher را از آن خود كنيد ميتوانيد به آن نزديك شده و باز با زدن كليد معين شده آن را بگيريد و با درست انجام دادن يك ميني گيم نوع ديگر و با يك حركت ساده ي Will گلوله اي در مخ پوچ Watcherي كه پشت ماشين گان هست خالي كرده و سوار آن وسيله ي نقليه شويد . حالا ديگر كسي را ميخواهيم كه شما را بگيرد ! با يك دكمه ميتوانيد ماشين گان را شليك كنيد و با كليد ديگري موشك بفرسيد ... . اسلحه هاي پروازي جالب و دلچسب هستند .

1231634566.jpg

محيط :
جلوه هاي بصري ديدني و پر جزئيات هستند و محيط هم حال و هواي بازي را به شما به خوبي القا ميكند . همه چيز مناسب و با كيفيت است و وسايل محيط هم به خوبي درست شده اند مخصوصا وسايل نقليه Watcher ها . طبق گفته ي گيم اسپات نورپردازي هم خوب به نظر ميرسد و ديدن نورهايي كه از لابه لايه ابر ها در يك هواي گرگ و ميش بر شما ميتابند بسيار لذت بخش است ... . اگر Dark Void يك نقطه ي منفي داشته باشد آن هم درمورد اسلحه هاي آن است و در تصاوير و اطلاعات و دموها فقط چند اسلحه نشان داده شده اند كه به نظر گيم اسپات زياد جالب نيستند ولي هنوز وقت هست و شايد سازندگان اسلحه هاي بيشتري به بازي اضافه كنند .

1231613879.jpg

سخن نهايي :
Dark Void در پيشنمايش ها و نمايشگاه ها و تصاوير خوب ظاهر شده است ؛ اگر سازندگان نقطه ضعفهاي بازي را قبل از انتشار آن درك كنند و سعي بر رفع ان داشته باشند + عجله نكنند و در زمان مناسبي بازي را عرضه كنند ميتوان اميد داشت كه بازي مورد استقبال قرار بگيرد و تبديل به يك بازي موفق شود . خيلي از كاربران گيم اسپات اين بازي را به Dead Space تشبيه كرده اند ، ببينيم آيا اين بازي ميتواند در ضمينه ي "موفقيت" هم شبيه Dead Space باشد ؟؟؟!

نقد از:p30world

یا حق

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
خب - چیزی به انتشار واقعی !!! بازی نمونده.
یک پیشنمایش کوتاه برای گرم شدن :

Dark Void
---------------------------
developer: Airtight Games
publisher: Capcom
genre: action / TPP
platform: PC - 360 - PS3
release date: 19 January 2010
play modes: single player
age requirements: 16+
suggested system requirements:
Core 2 Quad 2.66 GHz, 2 GB RAM, graphic card GeForce 9800 or better, 10 GB HDD, Windows XP/Vista.

داستان :
به نظر میاد که چیزی داره کهکشان مارو تهدید میکنه , نیرویی باستانی و عظیم که از چهارچوب تصورات ما گسترده تره. میلیونها سال پیش , مامورانی به سیاره ی سوم از یک ستاره زرد یعنی زمین رسیدند و نسلی رو در آن بوجود آوردند که از موجوداتی به نام The Watchers بعنوان حاکمان یاد میبردند.
ولی بعضی از انسانها به قدرتهایی مافوق بشری دست پیدا کردند و آن Watcher ها را تبعید کردند ولی پس از میلیونها سال آنها دوباره برگشته اند تا انتقام خود را بگیرند و چه انسانی بهتر از شما قادر به دفاع کردن از سیاره خود می باشد ؟

گیم پلی :
شما در این بازی اکشن , علاوه بر سیستم کاور گیری معمولی , از سیستم کاورگیری عمودی نیز استفاده خواهید کرد چون شما به کمک جت تکنفره ی خود قادر به پرواز کردن و در عین حال شلیک کردن هستید.

تریلر گیم پلی بازی در هر سه پلتفرم :
http://news.bigdownload.com/2009/04/29/dark-void-trailer-breaks-through-to-the-other-side/

تریلر مخصوص نسخه ی PC در استفاده از قابلیت PhysX :
http://news.bigdownload.com/2010/01/08/dark-void-video-vaporizes-enemies-with-physx/

تصاویر بازی :
http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=11683
http://www.gamespot.com/pc/action/darkvoid/images.html

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
با dead space که نمیشه مقایسش کرد چون خیلی بعید می دونم به ترسناکی اون باشه ولی چون سازندش Capcom هست من حتما" بازیش می کنم.

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
ببینید کلا بازی هایه کپکام از اول تا حالا یک راه رو بودن که از سر راهرو راه میوفتی همه رو میکشی وقتی رسیدی ته راهرو غول آخر رو هم میکشی. البته من کاملا این رو دوست دارم و چون از قدیم با این شیوه بزرگ شدم مشکلی ندارم اما دیگه یکم نو آوری لازمه. شما تو Lost Planet یک کرم گرمایی غول پیکر و تو Bionic یک کرم رباتیک غول پیکر و تو Resident Evil یک کرم گوشتالوی غول پیکر رو میکشید تو دمو هایه Dark Void هم دیدیم که یک کرم آهنی غول پیکر رو باید کشت و مثل تمام بازی هایه ذکر شده تو راهروی از قبل تعیین شده حرکت کنید. آیا کمی نو آوری به سبک ژاپنی نمیتونست این مشکلات رو حل کنه؟ ما بازی رو میگیریم اما امیدی به ایده هایه جدید نداریم.

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
کلا کپکام به شیوه کلاسیک (همونطور که شما میگید) بازی میسازه و در این شکی نیست

ولی من حتما بازیشو میگیرم چون کپکام با بایونتا لیاقتشو به من ثابت کرده.

یا حق

sas_l3oy

کاربر سایت
Mar 6, 2009
596
نام
محراب‌
کلا کپکام به شیوه کلاسیک (همونطور که شما میگید) بازی میسازه و در این شکی نیست

ولی من حتما بازیشو میگیرم چون کپکام با بایونتا لیاقتشو به من ثابت کرده.

یا حق
سلام دوستان.
بایونتا که ماله کپکام نیست برادر.ماله سگا هستش.:biggrin1:

sas_l3oy

کاربر سایت
Mar 6, 2009
596
نام
محراب‌
نچ نچ نچ عجب سوتی ضایعی دادم!

منظورم رزیدنت 5 بود از بس تو کف بودم گفتم بایونتا!
شما به بزرگی خودتون ببخشید

یا حق
سلام دوستان.
خواهش میکنم حالا که چیزی نشده.
نمرات بازی زیاد جالب نیستند.نشون میده که بازی یک عنوان متوسط هستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر