Crystal Dynamics امیدوار است مردم تفاوت بین Tomb Raider و Uncharted را درک کنند

HoR!ZoN

کاربر سایت
Feb 11, 2010
2,088
نام
Milad
درود
timthumb.php

بازی Tomb Raider یکی از فرانچایزهای قدیمی بوده، که نسخه جدید این عنوان در سبک action adventure reboot منتشر خواهد شد و اغلب، هم اکنون بحث اول دنیای اخبار بازی های ویدیویی می باشد. این بازی را به علت استایل سینماتیکی و گیم پلی اش بیشتر با بازی Uncharted مقایسه می کنند. این نکته جالب به نظر می رسد زیرا بازی Uncharted اصلی در حقیقت Tomb Raider نامیده می شد.

در هر صورت کارگردان هنری بازی آقای Noah Hughes اعتقاد دارد که تقاوت های زیادی بین Tomb Raider و Uncharted وجود دارد و امیدوار است که مردم آن را به خوبی درک کنند.

Hughes در گفتگویی به NowGamer می گوید: " شاید من اشتباه می کنم ولی به نظر من اگر ما شباهت های خیلی قوی در مورد جریان موضوع داستانی-باستان شناسی بازی نداشتیم، فکر نمی کردم که Tomb Rider با Uncharted به طور مستقیم گره خورده باشد. ما احساس می کردیم که سیستم هوش مصنوعی در مبارزات، یکی از مهمترین قسمت های می باشد که نیاز داریم آن را تکامل و گسترش دهیم و در حقیقت اصلی ترین هدف ما، بیشتر از هرچیزی، نوسازی بخش مبارزات بود. امیدوارم که گیمرها تقاوت های کلیدی بین این دو را به خوبی تشخیص دهند و اطمینان داشته باشید که به اندازه کافی این مورد را در Lara حس خواهید کرد."

سیستم کاورگیری در این نسخه از Tomb Rider متفاوت تر شده است. Hughes در این زمنیه می گوید: "ایده سیستم کاورگیری این سری بر خلاف سایر بازی های شوتر این است که "چسبندگی کاراکتر به کاور" کمتر شده است". Hughes با تاکید بر تقاوت های اصلی در سیستم گیم پلی اضافه می کند: " این مورد هم که فرصت مبارزه و برخورد های محیطی را Lara خواهد داشت، درست است و واقعا در حال تحقق بخشیدن به این موضوع هستیم که Lara فقط به یک اسلحه محدود نمی شود اما در واقع فرصت هایی را به شما می دهد که بتوانید کمی فکر کنید و متناسب با آن حرکت کنید."

در پایان می گوید: " اگرچه این بازی با برخی از بازی های دیگر، شباهت هایی دارد، اما در این عنوان تقاوت های عظیمی در زمینه نوسازی و آپدیت سیستم مبارزاتی داشته ایم."

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
امیدوارم فقط یه عنوان صرفا اکشن نباشه.برای من توم ریدر یعنی ادونچر و غار نوردی.
هر وقت متوجه شدین که قرار نیست تو هر بازی ایده جدیدی ببینیم و اسکی رفتن به قول شما نداشته باشیم، بیاین بحث کنیم.

همه بازی ها از هم اسکی رفتن. اول انچارتد از گیرز و تومب رایدر تقلید کرده حالا تومب رایدر اومده از انچارتد تقلید کرده. خیلی عجیب غریب نیست!
چی شو از گیرز تقلید کرده؟پلتفرمینگ؟شوتینگ؟داستان؟کاور؟:d

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
البته برای من تقلید از بازیه فوق العاده وا کاملی مثل آنچارتد اصلا ایراد نداره :D بهرحال آنچارتد استانداردهای جدیدی تو این سبک ایجاد کرده خب قاعدتا باید بقیه بازیها ازش استفاده کنن .
گیم پلی آنچارتد گونه (‌حتی اگه نصف جذابیت آنچارتد رو هم داشته باشه ) + لارا + گم شدن تو جزیره + خشونت + ( یک داستان خوب ) = یک بازیه خیلی خوب
چی شو از گیرز تقلید کرده؟پلتفرمینگ؟شوتینگ؟داس تان؟کاور؟:d
دوستان هنوز فکر میکنن کاور گیری تو بازیه گیرز اختراع شد . دوربین رو شانه هم نوآورش گیرز بوده :D

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کلاً صنعت گیم پر از سوژه های جالبه :D یه روز آنچارتد میاد میگن تقلید از تومب ریدره فردا تومب ریدر میاد میگن تقلید از آنچارتده :D هی زندگی :D دیگه دوران یونیک و این حرفها گذشته (تک و توک و به زور بشه چیزی پیدا کرد :D) , یه بازی با المانهای تقلیدی ولی خوش ساخت قطعاً بهتر از یه عنوان یونیک ولی غیرقابل تحمله !

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
واقعا منطق فن بوی ها PS3 منو به راه راست داره هدایت میکنه. یه بازی اومد به نام آنچارتد، که اگه حضور ذهن داشته باشن این ملت، همه میگفتن چقدر شبیه تام ریدر هست و داره راه اون رو ادامه میده. تمامی المان هایی که این بازی جمع کرده بود تمامیش از دیگر بازی ها گرفته شده بود. از در و دیوار بالا رفتن و سبک کاور گیری و نشانه گیری و همه و همه دست به دست هم دادن تا آنچارتد به وجود بیاد. اشتباه نکنید، کسی نمیگه کار اشتباهی کرده، اتفاقا اینکه بتونی این المان را در غالب یه بازی جدید پیاده کنی و به قدری موفق باشی که حتی بتونی بهترین بازی سال رو به خودت اختصاص بدی کار هر کسی نیست. منتهی چیزی که این وسط شخص منو عذاب میده این حرفای پوچ و بی معنی فن های محترم PS3 هست. به قدری دیگه شور یه عنوانتون رو در میارید که اتوماتیک وار باعث میشید که کلی از کسانی که تا حالا برای امثال آنچارتد احترام قائل بودن تبدیل بشن یه هیتر که فردا میان در مقابل خودتون می ایستن و میگن واقعا آنچارتد چی داره؟! از درو دیوار بالا بورو و دو نفر رو بکش و دوباره تکرار کن. وسط مراحل هم یه چندتا set piece خفن ببین و ... راه رفتنش هم که انگار داره روی برف اسکی میره همش سر میخوره!

در کل اینقدر نگید همه از این بازی تقلید کرده چون این بازی خودش لیگ تقلید هاست.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
خب دیگه خودش هم داره اعتراف میکنه که تقلید کردن و اون هم ظاهرا خیلی تابلو "که هم خوبه و هم بد، خوب از اون جهت که دیگه رویه بازی داشت تکراری میشد و نیاز به یه تغییر بود بد از طرفی که ممکنه خیلی با سری تفاوت پیدا کنه"

ولی کجاش تقلید از گیرز بود ؟؟؟؟

سوم شخص بودنش !!! :|

پ.ن: یواش یواش این بازی انحصاری میشه حالا میبینید ...

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
واقعا منطق فن بوی ها PS3 منو به راه راست داره هدایت میکنه. یه بازی اومد به نام آنچارتد، که اگه حضور ذهن داشته باشن این ملت، همه میگفتن چقدر شبیه تام ریدر هست و داره راه اون رو ادامه میده. تمامی المان هایی که این بازی جمع کرده بود تمامیش از دیگر بازی ها گرفته شده بود. از در و دیوار بالا رفتن و سبک کاور گیری و نشانه گیری و همه و همه دست به دست هم دادن تا آنچارتد به وجود بیاد. اشتباه نکنید، کسی نمیگه کار اشتباهی کرده، اتفاقا اینکه بتونی این المان را در غالب یه بازی جدید پیاده کنی و به قدری موفق باشی که حتی بتونی بهترین بازی سال رو به خودت اختصاص بدی کار هر کسی نیست. منتهی چیزی که این وسط شخص منو عذاب میده این حرفای پوچ و بی معنی فن های محترم PS3 هست. به قدری دیگه شور یه عنوانتون رو در میارید که اتوماتیک وار باعث میشید که کلی از کسانی که تا حالا برای امثال آنچارتد احترام قائل بودن تبدیل بشن یه هیتر که فردا میان در مقابل خودتون می ایستن و میگن واقعا آنچارتد چی داره؟! از درو دیوار بالا بورو و دو نفر رو بکش و دوباره تکرار کن. وسط مراحل هم یه چندتا set piece خفن ببین و ... راه رفتنش هم که انگار داره روی برف اسکی میره همش سر میخوره!

کی گفت "همه از این بازی تقلید کرده" ؟! چی میگی فردین ؟! آنچارتد هم عین 99% بازی های دیگه یونیک نیست و قرار هم نبوده باشه اما استایل بازی یک حالت سینماتیک اکشن ادونچر داره که اونو متمایز کرده چیزی که حالا توم ریدر جدید در قالب یک Reboot ازش الهام گرفته . اینو دیگه خود سازنده ها هم قبول دارن +منتقدین (مراجعه شود به Preview های جدید) .
گیرز آو وار هم 95% از المان هاش رو از Resident Evil 4 و Killswitch (جامپینگ، کاور گرفتن، تیر اندازی کور، دوربین روی شونه و... )الهام هم نگرفته کپی کرده . فن هاش هم چپو راست راه میرن انگ تقلید رو به تمام بازی هایی که بعد از اون عرضه شده میزنن کسی چیزی نمیگه حالا ...

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین

طرف از PS3 به این ور گیمر شده بعد تو انتظار داری یادش بیاد TRی وجود داشته..!

این دوستان خیال میکنن Uanchard همش نو آوری هست در حالی که سمبل تقلید محسوب میشه..

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
فردین الان تعداد بازیهایی که تقلید توشون صفره خیلی کمه . همون گیرز هم تقلید از انواع بازیهای اکشن سوم شخص بود !‌
خب اونایی که میگن تقلید کرده و بازی بده که خب تکلیفشون مشخصه . میمونه کسایی که میگن قبول نداریم TR از آنچارتد تقلید کرده چون TB بازیه قدیمی تری هست !
تمامی المان هایی که این بازی جمع کرده بود تمامیش از دیگر بازی ها گرفته شده بود. از در و دیوار بالا رفتن و سبک کاور گیری و نشانه گیری و همه و همه دست به دست هم دادن تا آنچارتد به وجود بیاد
فردین جان مشکل اینه هی میگید آنچارتد لیگ تقلید هست و همه چیزش تقلیده ولی نمیگید که این موضوع درباره-ی ۹۰ درصد بازیهای این نسل صدق میکنه !
همون GeOW هم همه چیزش تقلید از بازیهای اکشنی بود که قبلا منتشر شده بودن !‌چه چیز جدیدی نسبت به اونا داشت ؟ سیستم RELOAD جدید ؟ تقلید تو صنعت گیم باید باشه . اگه نبود انقدر این صنعت پیشرفت نمیکرد .
برخلاف شمایی که نظرتون اینه که آنچارتد تقلیدی از تومب ریدر هست نظر من اینه که بازی کاملا از روی کمیکهای تن تن و فیلم ایندیاناجونز ساخته شده . و تنها ربطش به تومب ریدر اینه که TB بازیه موفقی تو این سبک بود و خب ناخودآگاه این ذهنیت پیش میاد که آنچارتد تقلیدی از این بازیه .

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
کی گفت "همه از این بازی تقلید کرده" ؟! چی میگی فردین ؟! آنچارتد هم عین 99% بازی های دیگه یونیک نیست و قرار هم نبوده باشه اما استایل بازی یک حالت سینماتیک اکشن ادونچر داره که اونو متمایز کرده چیزی که حالا توم ریدر جدید در قالب یک Reboot ازش الهام گرفته . اینو دیگه خود سازنده ها هم قبول دارن +منقدین (مراجعه شود به Preview های جدید) .
گیرز آو وار هم 95% از المان هاش رو از Resident Evil 4 و Killswitch (جامپینگ، کاور گرفتن، تیر اندازی کور، دوربین روی شونه و... )الهام هم نگرفته کپی کرده . فن هاش هم چپو راست راه میرن انگ تقلدی رو به تمام بازی هایی که بعد از اون عرضه شده میزنن کسی چیزی نمیگه حالا ...
خوب مگه من غیر اینو میگم رضا؟ اتفاقا یه نفر توی همین تاپیک بحث گیرز رو آورد که میخواستم نقل قول کنم یادم رفت. اونموقع که Kill switch اومده بود گیرز داشت با اسباب بازی هاش بازی میکرد.

بحث من اینه که یه اینچنین بازی ای که خودش موفقیتش بسته به دیگر بازی ها بوده رو قبله عالم نکنید و نگید که کل صنعت داره از اینا اسکی میره. کلا به این کلمه اسکلی هم حساسیت دارم من :D همه صنعت دارن از همدیگه چیز یاد میگیرن، دلیلی ندارن که بیایم اونیکی عنوان رو بکوبیم و بگیم خاک بر سرت فلان چیزتو از فلان بازی یاد گرفتی. اگر قرار بود تمامی بازی ها یونیک باشن که الان وضعیت این نبود.

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
دوستان هنوز فکر میکنن کاور گیری تو بازیه گیرز اختراع شد . دوربین رو شانه هم نوآورش گیرز بوده :D

مهندس منظورم یه چیزه دیگه بود کلا ولی صد رحمت به بنی اسرائیل. :D فقط دنبال ایراد تو بازی هستین و آخرش هم که همه میرید می خرید :D

---------- نوشته در 02:48 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:47 PM ارسال شده بود ----------

خوب مگه من غیر اینو میگم رضا؟ اتفاقا یه نفر توی همین تاپیک بحث گیرز رو آورد که میخواستم نقل قول کنم یادم رفت. اونموقع که Kill switch اومده بود گیرز داشت با اسباب بازی هاش بازی میکرد.

من بودم. فرمایشی داشتین ؟ :D

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
مهندس منظورم یه چیزه دیگه بود کلا ولی صد رحمت به بنی اسرائیل. :biggrin1: فقط دنبال ایراد تو بازی هستین و آخرش هم که همه میرید می خرید :biggrin1:
حالا یکی دو نفر اون وسط اومدن گفتن چون تقلیده فلانه . من که گفتم بازیه خیلی خوبی میشه ( البته چیزی که من احساس میکنم اینه که بازیه فوق العاده-ای میشه :D )

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
باور کنید اگر به جای اسکی و تقلید، بگید الهام گرفتن خیلی بهتر می‌شه:|
الان مثلا همین Geow که می‌گید از KS تقلید کرده و... به نظرتون اگر تقلید بود بازی با کله نمی‌خورد زمین؟!
خب پس بازی از KS الهام گرفته و مواردی که توی اون بوده رو به صورت بهتر و با کیفیت بالاتری و مقداری تغییر ارایه داده!
همین U هم که می‌گید تقلید از فلان بازی ها بوده هم الهام گرفته! البته نه تو نسخه اول، نسخه اول پر از اشکال بود (از باگ و استایل مسخره گرفتن اسلحه ها و عکس العمل افتضاح دشمن ها در مقابل تیر خوردن بگیرید تا Sixasis که می‌خواستن به زور تو بازی جاش بدن) ولی تو نسخه های 2 و 3 دیگه این تقلید ناقص تبدیل شد به الهام گیری با کیفیت بالا و تغییرات خوب که باعث شد دیگه نامی از TR و... برده نشه!
حالا اگر TR جدید بخواد مثل U 1 ناقص عمل کنه با کله تو زمین ـه ولی اگر بخواد مثل U2 و 3 الهام بگیره از بازی های هم سبک، مطمئنا انقدر قوی می‌شه که دیگه اسمی از Uncharted برده نشه!

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
نه اقا راست میگه TR خیلی با Unch فرق داره و یکی از بزرگترین تفاوت هاش هم صدا گذاری خارق العاده و فوق العاده لارا هست ;;)>:d
از چه نظر ميگي وحيد تفاوت داره؟
دو حالت برداشت ميشه از حرفت!
يك:صدا گذاري نيت ضعيفه...!!:-o(wtf!)
دو:چون لارا زنه و نيت مرده ميگي تفاوت داره صدا گذاريش؟!/:)
خب بگو بينم منظورت كدوم بود!!؟؟:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر