Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
به نظر من خیلی خیلی بهتر از crysis هست
:eek: :eek: :eek: شوخی میکنی;)

نوشته شده توسط pandora tomorrow:
:eek:
چرا نمیشه مگه گرافیک gow رو روی 360 ندیدی؟؟
به نظر من خیلی خیلی بهتر از crysis هست ;)
در ضمن مگه سیستم مورد نیازش رو نمیبینی؟؟ این سیستم رو هم 360 و هم ps3 داره ;)
فکر میکنم خودشون دلشون نخواد و نسازن مگه نه 100% این دو تا کنسول راحت cysis رو میوتنن اجرا کنن(مثل pc )
خب ببینم xbox 360 و ps3 یعنی همین سیستم رو دارن؟ یعنی کارتشون DX10 هم ساپورت میکنه؟؟؟؟
CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)
Graphics: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) or DX10 equivalent
RAM: 1.5Gb
بعدش هم کلا اینجور بازیها رو اصلا نمیشه رو کنسول بازی کرد اصلا نززن بهتره
بازم میگم نمیتونن cysis با این گرافیک بزنن روی کنسول;)

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
به نظره من كه رو 360 راحت اجرا ميشه چرا؟
سي پي يو ي 3 هستهاي(با تيريد ميشه 6 هسته ي منطقي(
كارت گرافيك زنوس كه دي ايكس 10 رو ساپورت ميكنه همراهه wgf2 unified shader
(پي اس تري دي ايكس 9 رو ميتونه ساپورت كنه)
رم هم كه تو كنسول معمولا به اين مقدار زياد هم هست.
رم 360 حدود 22 گيگ باندويچ داره كه بهترين رم هاي دي دي ار 2 روي پي سي تا 1.5 گيگ نميتونن اين مقدار رو داشته باشن(حداكثر تا 10 گيگ )

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط m_unknown_r:
به نظره من كه رو 360 راحت اجرا ميشه چرا؟
سي پي يو ي 3 هستهاي(با تيريد ميشه 6 هسته ي منطقي(
(پي اس تري دي ايكس 9 رو ميتونه ساپورت كنه)
رم هم كه تو كنسول معمولا به اين مقدار زياد هم هست.
رم 360 حدود 22 گيگ باندويچ داره كه بهترين رم هاي دي دي ار 2 روي پي سي تا 1.5 گيگ نميتونن اين مقدار رو داشته باشن(حداكثر تا 10 گيگ )
خب اینجور که شما میگید رو 360 اجرا میشه ولی اصلا تو کنسول حال نمیده این بازی به خاطر این هم شده نمیزنن

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
:)
خب من یه ساعته دارم چی میگم مثل اینکه دسته کم گرفتی کنسوهای نسل بعد رو ;)
:eek: :eek: :eek: شوخی میکنی;)

خیلی خیلی هم جدی میگم ;)
تو برو گیم پلی crysis رو با gow مقایسه کن میفهمی :D

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
فکر کنم یه 400 تومنی برای این بازی خرج کنیم منکه بیخیال شدم ولی خیلی افسوس میخورم خداکنه روی Ps3 بیاد

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
نوشته شده توسط MGS:
فکر کنم یه 400 تومنی برای این بازی خرج کنیم منکه بیخیال شدم ولی خیلی افسوس میخورم خداکنه روی Ps3 بیاد
حسام جون من که فکر میکنم بیاد خداییش هم حیفه که نیاد ;)

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
حسام جون خب مگه بابت ps3 چقدر باید پول بدی؟؟ فکر کنم بیشتر از 400 تومان;)

نوشته شده توسط pandora tomorrow:
حسام جون من که فکر میکنم بیاد خداییش هم حیفه که نیاد ;)
برای ps3 که نمیاد مطمئن باش حالا شاید برای xbox 360 بیاد:D که اونم بعید است:)

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین

درسته بیشتره ولی میدونی چه تعداد بازی میشه یا ps3 بازی کرد ;)

برای ps3 که نمیاد مطمئن باش حالا شاید برای xbox 360 بیاد:D که اونم بعید است:)

ای بابا این 2 تا کنسول قدرتی مشابه هم دارن اگه قراره 360 بکشه مطمئن باش ps3 هم میکشه :)

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اين بازي احتماله اين كه روي كنسول هاي نسل بعد بياد هست ولي اگه بياد بازي ضايع ميشه چون اصلا يه جورايي بازي واسه پي سي است.
البته از ناشر اين بازي ميشه فهميد كه روي كنسول هم مياد ولي اگه از الان بگن كسي ديگه دنبال پي سي نميره و ويستا و سخت افزارش نابود ميشه

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
درسته بیشتره ولی میدونی چه تعداد بازی میشه یا ps3 بازی کرد ;)
خب مگه با pc نمیشه دیگه بازی کرد؟؟؟؟

ای بابا این 2 تا کنسول قدرتی مشابه هم دارن اگه قراره 360 بکشه مطمئن باش ps3 هم میکشه :)
من کاری به قدرت این دو ندارم کلا بازی هایی این سبکی و خفن رو بیشتر برای xbox زدن تا به حال
به خاطر همین میگم
اين بازي احتماله اين كه روي كنسول هاي نسل بعد بياد هست ولي اگه بياد بازي ضايع ميشه چون اصلا يه جورايي بازي واسه پي سي است.
خب منم به خاطر همین است که میگم نباید روی کنسول بازی رو بزنن:cheesygri

درضمن بی خیال شو امین تاپیک کاملا منحرف شده الان پس بسه دیگه;)

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
خب مگه با pc نمیشه دیگه بازی کرد؟؟؟؟

میشه ولی بعد از یه مدت دوباره باید خرجش کنی :D
من کاری به قدرت این دو ندارم کلا بازی هایی این سبکی و خفن رو بیشتر برای xbox زدن تا به حال
به خطر همین میگم

از این لحاظ اره ;)

درضمن بی خیال شو امین تاپیک کاملا منحرف شده الان پس بسه دیگه;)

امین =
66.gif
(یعنی امین خفه میشه
39.gif
)

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
خب برای PS3 من 1 میلیون خرده ای کنار گذاشتم راستش کاری به کپی خور شدنش ندارم فوقش اینه که ماهی یه بازی میخرم دیگه یه چیز دیگه من ذات کنسولیه دیگه دارم میرم دوباره روی کنسول بیخیال اگر هم نشه سیستم یکی از بچه ها رو قرض میگیرم بازی میکنم بیخیال تاپیک منحرف شد

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
خبر

سلام

ببخشید که دارم یه پست تکراری میدم.اخه دیدم حیفه این پست توی تاپیک مخصوص بازی نیاد.خبرهای خوبی به نظر من در مورد بازی Crysis اومده من پستی که توی تاپیک اخبار داغ دادم رو با عرض پوزش اینجا دارم میزنم.

++++++++++++++++++++++++

سلام خدمت دوستان عزیز.

اول اینکه داره یک سری خبر هایی در مورد بازی Crysis می افته حالا خبر چیه :

فکر کنم بهزاد عزیز بود یا نمیدونم شاید هم فرزاد گل که گفته بودن دموی قابل بازی که در E3 به نمایش در اومده بوده روی DX9 اجرا شده که DX10 رو روش شبیه سازی کردن.

این مطلب همین امشب اومده و اینکه Cevat Yerli رئیس Crytek گفته که :

The Crysis demo at the Electronic Entertainment Expo was actually running on DirectX 9 video cards, which is a good indication of what sorts of visuals you'll get with curreYou want the ultimate Crysis experience, you'll need hardware that's not even available todaynt hardware. "The E3 demo was all about DX 9 shader model 2.0--there was no more technology than this

این جور که رئیس Crytek گفته این بازی در E3 روی DX9 اجرا شده.که SM2 روش اجرا شده.رئیس Crytek حرفی از DX10 نزده.

این مطلب رو GS نوشته در مورد سیستم بازی که کرایسس نیاز داره و اینکه خیلی ها با این مسئله و سیستمی که توسط Crytek گفته تا حدودی مشکل دارن.اگه یه سر به فروم سایت GS بزنین و فروم بازی کرایسس رو بخونین خیلی ها ترجیح دادن به جای بازی کرایسس برن 360 بخرن و یا PS3به امید اینکه بازی برای این نسل از کنسول ها هم بیاد.البته بعضی ها هم سیستمشونو Upgrade کردن.

خب بعد از کلی حرف حالا رئیس این استودیوی المانی یه چیزایی گفته که تا حدودی امیدوار کننده هست:

Yerli در مورد سیستم بازی و سخت افزاری که بازی رو ساپورت میکنه این جوری گفته که :

These are by no means the official requirements

یعنی اینکه هنوز این سیستم رسمی رسمی نیست و بازی هنوز در مرحله ازمایش قرار داره( پس یکم امیدوار باشیم ) .همچین گفته شده این بازی بر روی این ویژگی ها تمرکز داره :

- box 32-bit, 64-bit, DirectX 9, DirectX 10, and multithreading support

این که معلومه.حالا این رو ببینید:
The important thing to keep in mind is that you won't have to worry about configuring all of these settings when you install the game, as Crysis will automatically configure itself based on what kind of hardware you have.

yerliz گفته زیاد نگران ست کردن بازی با سیستم نباشید و بازی بر اساس سخت افزار شما بازی رو ست میکنه.(نه بابا خسته نباشی جناب yerliz .هر کی این رو میدونه که بازی بر اساس سخت افزار سیستم خودشو ست میکنه.میخواسته طرف مثلا 5200 داشته باشه و همه چیز رو روی Highبازی کنه.خودش گفته ها.کمک نگرفته از کسی.همشو خودش گفته.;) ;) :-" :-" بابا خسته نباشی.الهی من فدات بشم.:p ;) )

Most gamers will play Crysis using DirectX 9 video cards

بیشتر گیمر ها بازی رو روی DX9 بازی کردن .خب اینم یعنی چی ؟؟؟؟(البته من منکر تغییرات شاخص بین DX9 و DX10 نیستم.لطفا نیاین بگین DX10 کجا Dx9 .منم میدونم و کاملا اگاهم که این اختلاف از زمین تا اسمان هفتمه)

این کار به خاطره اینه که بیشتر بازی های اخیر و حتی ممکنه تا چند سال بعد روی DX9 بیاد.اما اگر شما کارتی دارین که DX9 رو ساپور نمیکنه پس بهتره به فکر تغییر کارت باشین.

البته بازی روی همین ورژن دموی اون که در E3 اجرا شده میدونین که مشکل FR داشته و Yerli گفته ما در صدد رفع این مشکل هستیم.

We can expect performance on DirectX 9 cards to be smoother once the game is finished and optimized.

گفته شده انتظار داریم بازی بر روی DX9 به خوبی Optimize بشه و روون تر اجرا بشه.اینم میشه گفت خبری خوبیه.

Yerliz گفته اما اگه شما انتظار دارین بازی رو روی بهترین کیفیت بازی کنین نیاز به DX10 دارین.اما گرفتن کارت DX10 Support الان خیلی مشکله و اصلا توی بازار نیستش.که در بهترین حالت ممکنه این نوع کارت ها همزمان با ارائه بازی ارائه بشه .

البته گفته شده که GS تفاوت DX9 و DX10 بازی رو بسیاز زیاد دیده و گفته تفاوت ها خیلی زیاده.خودتون ببینید.

DirectX 10 visuals elevate the graphics from beautiful to absolutely cutting edge. Subtle effects that really help immerse you into the game's world are only really
possible with DirectX 10

همونطور که میدونید Dx10 همزمان با Vista متشر میشه و باید تا اون موقع صبر کرد و البته گفته شده این بازی بسیار بهتر روی Vista اجرا میشه و رونی بازی در Vista خیلی خیلی بیشتره نسبت به XP.( به نظر من: تا اومدن ویندوز ممکنه یک اتفاقات خوشایندی بیفته.پس اول به فکر تهیه Vista باشیم تا بعد.)

اینم بهترین خبر برای این بازی که من رو به شخصه امیدوار کرده:

Yerli told us that if you have Windows Vista and an older DirectX 9 card, you should still see better performance with Windows Vista than Windows XP, even if the hardware remains unchanged. "DirectX 9 on Vista will run faster throughout due to the better device driver model...which is a great thing because just upgrading the operating system on the same rig, you get a better gaming experience,

اگه شما ویندوز ویستا دارین و کارتی پاییت تر از Dx9 پس یعنی تعطیل.
شما با Vista بهتر از XP بازی رو اجرا میکنید حتی با DX9.خب این خبر خوبیه.پس فعلا اولین حرکت اومدن Vista.

بازی بر روی یک CPUهم به خوبی اجرا میشه و میشه بهش امیدوار شد.

The game will run fine on current, single-core CPUs, but it will take advantage of the latest multicore CPUs

پس بازی با Single Cpu هم به خوبی ران میشه ولی داشتن MultiCore یا چند هسته ای هم مزایایی داره.

اینم حسن ختام این خبر:

خوب این رو ببینید:

این عین متن GSه.

اگه شما میخواین بازی رو روی نهایت رزولوشن و کیفیت اجرا کنید هنوز این سخت افزار موجود نیست.(وای به حال ما!!!!!!!!!!!.وقتی GS این حرف رو بزنه وای به حال ما)

You want the ultimate Crysis experience, you'll need hardware that's not even available today

و گفته شده فلسفه Crytek اینه که سخت افزار فعلی خیلی دور نیست.

باقی قضایا بر عهده خودتون.

بهتره خیلی عجله نکنید و شاید بشه با همین دستگاه ها از بازی لذتی که ما بر اساس دستگاهمون و انتظاراتمون داریم رو ببریم.ویستا خیلی چیزها رو روشن میکنه.

خداحافظ

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
360 از DX10 پشتیبانی نمی کنه اینو خود مایکروسافت رسما تو مشخصات کامل کنسول گفته. مزیت 360 اینه که Unified Shader داره البته این یک تکنولوژی سایه زنی است است که ATi اختراع کرده و بر عکس اشتباه اکثر افراد اصلا از ملزومات DX10 نیست چنان که کارت های جدید Nvidia اصلا از این تکنولوژی استفاده نخواهند کرد ولی به طور کامل DX10 را ساپرت می کنند. Unified Shader در کارایی DX10 یک تاثیر مثبت داره و باعث بهره گیری بهتر از قدرت DX10 می شه.
کلا کارت های گرافیک کنسول ها در این نسل هیچی برای گفتن جلوی کارت های PC ندارن و فقط از نظر CPU می تون خودشونو سر پا و قوی نشان بدن.

رم موجود در 360 512MB می باشد البته این مقدار رم برای یک کنسول کافی است ولی در مورد پهنای باندی شما گفتید باید بگم که رم یک حافظه جانبی است که بسته به ظرفیتش می تونه اطلاعات را بارگزاری کنه و وقتی رم از اندازه تعیین شده برای بار گزاری کمتر باشه مقدارش اگه پهناش 100 گیابایت هم باشه باز تاثیر نمی زاره چون باید حجم دریافت اطلاعات به مقدار لازم را داشته باشه تا بتونه از bandwidth استفاده کنه. چنان که الان یک DDR-400 که روی AMD کار می کنه تفاوت چندانی با یک DDR2-800 که روی Intel کار می کنه در بازی ندارن فقط بزرگترین مزیتش ولتاژ کمتر نصبت به قبلی است!

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط Lich King:
360 از DX10 پشتیبانی نمی کنه اینو خود مایکروسافت رسما تو مشخصات کامل کنسول گفته. مزیت 360 اینه که Unified Shader داره البته این یک تکنولوژی سایه زنی است است که ATi اختراع کرده و بر عکس اشتباه اکثر افراد اصلا از ملزومات DX10 نیست چنان که کارت های جدید Nvidia اصلا از این تکنولوژی استفاده نخواهند کرد ولی به طور کامل DX10 را ساپرت می کنند. Unified Shader در کارایی DX10 یک تاثیر مثبت داره و باعث بهره گیری بهتر از قدرت DX10 می شه.
کلا کارت های گرافیک کنسول ها در این نسل هیچی برای گفتن جلوی کارت های PC ندارن و فقط از نظر CPU می تون خودشونو سر پا و قوی نشان بدن.

رم موجود در 360 512MB می باشد البته این مقدار رم برای یک کنسول کافی است ولی در مورد پهنای باندی شما گفتید باید بگم که رم یک حافظه جانبی است که بسته به ظرفیتش می تونه اطلاعات را بارگزاری کنه و وقتی رم از اندازه تعیین شده برای بار گزاری کمتر باشه مقدارش اگه پهناش 100 گیابایت هم باشه باز تاثیر نمی زاره چون باید حجم دریافت اطلاعات به مقدار لازم را داشته باشه تا بتونه از bandwidth استفاده کنه. چنان که الان یک DDR-400 که روی AMD کار می کنه تفاوت چندانی با یک DDR2-800 که روی Intel کار می کنه در بازی ندارن فقط بزرگترین مزیتش ولتاژ کمتر نصبت به قبلی است!
پس با این حساب اشکان جون نمیتونن روی کنسول بدن همانجور که من میگفتم نه؟؟؟:confused: مگر اینکه بخان گرافیکش رو کمتر کنن یا کارهای دیگه نه؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر