Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy
سلام دوست عزیز
اول در مورد داکیومنت بگم که من آدرس مای داکیومنتمو عوض کردم و در یک درایو غیر ویندوز ذخیرش میکنم لذا هیچ موقع فایل هام در صورت تعویض ویندوز هم پاک نمیشن.:laughing:
در مورد بازی هم باید بگم ، هنوز نتونستم این مرحله رو رد کنم و منتظر بودم اینترنتم درست شه و باز هم بیام ازتون کمک بخوام.
اگر کسی سیو گیم بعد از این مرحله ی واژگون سازی کشتی رو داره ، در اختیار من بذاره ، بینهایت سپاسگذارش خواهم بود ، اگر هم کسی بتونه به طور دقیق من رو راهنمایی کنه ، لطف بزرگی در حق من کرده و من رو از این بلا تکلیفی نجات داده.

یه بار دیگه میگم:
من الان داخل کشتی هستم و بالای سرم هم یک هلی کوپتر هست که اگر با اسلحه ی لیزری که در اختیار دارم به طرف هلی کوپتر شلیک کنم ، در جا هلی کوپتر من را هدف قرار میده و سه سوت میمیرم ، اگر هم برم بیرون کشتی و به طرف محل سبز روی نقشه با لیزرم شلیک کنم ، هیچ اتفاقی نیمی افته!!!

بدجور تو کف موندم!
ممنون میشم اگر دوستان راه حلی بای من پیدا کنند!:confused:
این هم تصاویری از این مرحله که گیر کردم ، هر چه زوم میکنم فایده نداره! شاید محلش رو بلد نیستم!
شایدم مدت زمان زوم من کمه!
85xe0px.png

86pbgad.png

8aun9ck.png

6srdv02.png

تا حالا توی هیچ بازی اینقدربد گیر نکرده بودم.
ممنون مشم اگر دوستانی که این بازی رو تمام کردند و یا این مرحله رو گذراندند ، کمکم کنند!

این هم تصاویری از این مرحله که گیر کردم ، هر چه زوم میکنم فایده نداره! شاید محلش رو بلد نیستم!
شایدم مدت زمان زوم من کمه!
85xe0px.png

86pbgad.png

8aun9ck.png

6srdv02.png

تا حالا توی هیچ بازی اینقدربد گیر نکرده بودم.
ممنون مشم اگر دوستانی که این بازی رو تمام کردند و یا این مرحله رو گذراندند ، کمکم کنند!

خودش که گفته که
Air Strike Available, Use Binoculars to lock target

یعنی اینکه الان می تونی حمله ی هوایی به کشتی رو انجام بدی
فقط لازمه از کشتی دور بشی و بعد بکمک دوربین دوچشمی (همون دوربین شکاری) که با B می تونی فعالش کنی به کشتی نگاه کنی (نه دوربین سلاح ها یا راکت لانچر)، حالا لازم کلید چپ ماوس رو بزنی و بهدش شاهد بمباران هوایی کشتی باشی

خودش که گفته که
Air Strike Available, Use Binoculars to lock target

یعنی اینکه الان می تونی حمله ی هوایی به کشتی رو انجام بدی
فقط لازمه از کشتی دور بشی و بعد بکمک دوربین دوچشمی (همون دوربین شکاری) که با B می تونی فعالش کنی به کشتی نگاه کنی (نه دوربین سلاح ها یا راکت لانچر)، حالا لازم کلید چپ ماوس رو بزنی و بهدش شاهد بمباران هوایی کشتی باشی
خیلی ممنون دوست عزیز.
من تا حالا از این دوربین استفاده نکرده بودم لذا در راهنمایی های دوستان هم دچار ابهام بودم.
واقعاً لذت بردم از اون بمباران که بی نظیر بود با این صدای زیبا!!!

ولی متاسفانه الان مرحله ی بعدش که نابود کردن هلی کوپتر هست رو گیر کردم.
به همون روش دوربین شکاری میخوام هلی کوپتر رو نابود کنم که نمیشه.
یه نگاهی هم به این عکسا بندازین....
8bic2vs.png
8bic2vs.png
6s8xill.png

7wrwpp3.png

80ziz3r.png

ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه!

دوستان من در قسمت بازی چند نفره چطور میتونم یار بسازم .
یعنی قسمت بازی چند نفره تنها هستم . چطور میشه چندتا یار دشمن و چندتا دوست بسازم .
تا جای میدونم تو بازی کانتر میشد چنین کاری کرد تو این بازی هم میشه ؟

خیلی ممنون دوست عزیز.
من تا حالا از این دوربین استفاده نکرده بودم لذا در راهنمایی های دوستان هم دچار ابهام بودم.
واقعاً لذت بردم از اون بمباران که بی نظیر بود با این صدای زیبا!!!

ولی متاسفانه الان مرحله ی بعدش که نابود کردن هلی کوپتر هست رو گیر کردم.
به همون روش دوربین شکاری میخوام هلی کوپتر رو نابود کنم که نمیشه.
یه نگاهی هم به این عکسا بندازین...
ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه!

خوب خسته نباشی
چاپرها رو یا باید با Machine Gun روی وسایل نقلیه بزنی (همون مسلسل روی ماشینها)
یا هم بکمک Rocket Launcher

پ.ن: یکی از نقاط مورد علاقه ی من در Crysis همین شکار Chopper ها بود

خوب خسته نباشی
چاپرها رو یا باید با Machine Gun روی وسایل نقلیه بزنی (همون مسلسل روی ماشینها)
یا هم بکمک Rocket Launcher

پ.ن: یکی از نقاط مورد علاقه ی من در Crysis همین شکار Chopper ها بود
سلام دوست عزیز
اول از همه باید تشکر کنم که ازتون که وقت میذارید و به سوالات مسخره ی من جواب میدید..
واقعاً بزرگوارید....

این که گفتید رو من متوجه نشدم.
فکر کنم مربوط به یک مرحله ی دیگه هست که شما گفتید.
به این عکس توجه کنید.
865hlwn.png

روی هلی کوپتر یک علامت سبزه یعنی س.زه ی بعدی نابود کردن هلی کوپتره!
خودشم گفته:

Destroy All KPA helicopters

and defend the harbor until air support arrives
.

فقط نیمدونم چه طوری هلی کوپتر رو نابود کنم ، با دوربین شکاری هر کاری کردم نشد و این هلی کوپتره هم که اصلاً ثابت نمیمونه!!

ممنون میشم اگر راهنماییم کنین!

سلام دوست عزیز
اول از همه باید تشکر کنم که ازتون که وقت میذارید و به سوالات مسخره ی من جواب میدید..
واقعاً بزرگوارید....

این که گفتید رو من متوجه نشدم.
فکر کنم مربوط به یک مرحله ی دیگه هست که شما گفتید.
به این عکس توجه کنید.
865hlwn.png

روی هلی کوپتر یک علامت سبزه یعنی س.زه ی بعدی نابود کردن هلی کوپتره!
خودشم گفته:

Destroy All KPA helicopters

and defend the harbor until air support arrives.

فقط نیمدونم چه طوری هلی کوپتر رو نابود کنم ، با دوربین شکاری هر کاری کردم نشد و این هلی کوپتره هم که اصلاً ثابت نمیمونه!!

ممنون میشم اگر راهنماییم کنین!

با آر پی جی دوتا بزنی منحدم میشه . یا با مسلسل های ننصب شده روی اتومبیل ها .
=====
یکی بگه من چطوری در قسمت مولتی پلیر بازی یار کمکی بسازم . یا اینکه یار دشمن .

دوستان بزرگوار
تو یکی از مراحل با یه غول چهار پا روبرو شدم (همونی که از دهنش یخ می زنه بیرون) که راه حل کشتنش رو نمی دونم ..کسی اگه می تونه کمک کنه ...فکر کنم روی عرشه یه ناوبر باشه.
ممنون می شم کسی اگه راه حلش رو بگه.

اون غول 4 پا رو کشتم ...ولی بعد یه موجود عجیب غریب دیگه ای از آب میاد بیرون ...اونو باید چه جوری بکشم؟
البته یه قسمتش رو انجام دادم ولی جایی که بعد از اون دو تا فلش سبز رنگ میاد و بعدش از اون غوله از دو طرفش یه نور سفیدی شبیه توپ میاد رو نمی دونم چی کار کنم ...

آخرین ویرایش:
اون غول 4 پا رو کشتم ...ولی بعد یه موجود عجیب غریب دیگه ای از آب میاد بیرون ...اونو باید چه جوری بکشم؟
البته یه قسمتش رو انجام دادم ولی جایی که بعد از اون دو تا فلش سبز رنگ میاد و بعدش از اون غوله از دو طرفش یه نور سفیدی شبیه توپ میاد رو نمی دونم چی کار کنم ...

تا اونجاییکه یادمه(به علت تعدد بازیها و بیکاری بنده نه اینکه بگم بازی مال صد سال پیشه)
اون غوله میفته رو کشتی که از دو طرف پاهاش بهت تیر میزنه که اونارو باید با راکت بزنی بعد
از اون دهنش باز میشه که تو تا یه مدتی فرصت داری با اون اسلحه مخصوص tac gan
بزنیش قبل ولی این فرصت خیلی کمه و تا میای اسلحه رو شارژ کنی زمانت تموم میشه
در نتیجه وقتی که دهنش رو باز کرد با راکت یا یه اسلحه دیگه بهش شلیک کن تا دهنش
بیشتر باز بمونه بعد با tac gan بهش شلیک کن.
بعد از اون باید بری سوار هلکوپتر بشی و بری.موفق باشی ;)

قبل از اینکه از کشتی بیای بیرون همون جایی که رفتی روی یه صندلی نشستی یه مدتی روش بودی ونمیشد بلند شی
اگه با خودت نیاوردی باید بازیو از یه کم عقب تر لود کنی و هیچ راهی هم نیست که برگردی تو کشتی و فقط باید از کمی عقب تر لود کنی
موفق باشی

قبل از اینکه از کشتی بیای بیرون همون جایی که رفتی روی یه صندلی نشستی یه مدتی روش بودی ونمیشد بلند شی
اگه با خودت نیاوردی باید بازیو از یه کم عقب تر لود کنی و هیچ راهی هم نیست که برگردی تو کشتی و فقط باید از کمی عقب تر لود کنی
موفق باشی

...
ممنون...این کارو کردم ...بعد 4تا تیربار رو هم زدم ولی بعدش رو دیگه نمی تونم چی کار کنم .
از اون دهنش که یه چیزی میاد بیرون که آدم رو تبدیل به یخ می کنه .
دو طرف غول که یه توپ سفید رنگ شلیک می کنه که اگه بهت بخوره مردی ...
اون اسلحه هم هی می نویسه no target locked ...
از این به بعدش رو اگه می تونید دقیق به من بگید
ممنون می شم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or