Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
796
نام
behrooz
خداییش چقدر گیم پلی بازی خوبه
ایکاش یه مقدار تو روایت داستان سرراست تر می بود و شروع بازی یهو از وسط ماجرا نبود ، ایکاش پیش زمینه داستان بهتر نقل می کردن
پیشنهاد میکنم به دوستا به هیچ وجه از دست ندن ، پلاس داران عزیز هم دو DLC داستانی رو هم از دست ندن که ماه پیش به همراه بازی اصلی free شد

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام دوستان.
این دو دی ال سی ارزش خرید داره؟سیزن پس بازی تخفیف خورده میخوام ببینم ارزش داره بخرم؟
dlc ها داستان اصلی رو ادامه میدن یا یه داستان جداگانست؟

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,972
نام
احمد
این ماموریت های فرعی که Failed میشن رو میشه دوباره به دستشون اورد؟!

اینقدری که سر گیم پلی الن ویک و کوانتوم بریک سر سم لیک سر کوفت زدید تا یک چیزی درست کرد که ثانیه به ثانیه اش عذاب الهی بشه:| اخه اینم نحوه مپ درست کردنه؟ خداوکیلی سر هر ماموریت باید 2 ساعت دور خودم بچرخم تا اخرش ماموریت رو پیدا کنم، بعدش که ماموریت رو پیدا کردم Failed میشه:| اخه این چه مپی هست که درست کردن، اعصاب برامون نزاشتن،اون از محیط هاش که برای خودش شده دارک سولز یکی:| اون از باس فایت هاش که انگار خون باباشون رو خوردیم یک جوری ضربه میزنن ادم میمونه چی بگه!
در کل دوستان تایم پلی بازی چند ساعته؟! این طوری بخواد بالای 20 ساعت طول بشکه تموم موهای سرم میریزه از بس عصبانیم میکنه:D

• Like
Reactions: m1647

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط

اینقدری که سر گیم پلی الن ویک و کوانتوم بریک سر سم لیک سر کوفت زدید تا یک چیزی درست کرد که ثانیه به ثانیه اش عذاب الهی بشه:| اخه اینم نحوه مپ درست کردنه؟ خداوکیلی سر هر ماموریت باید 2 ساعت دور خودم بچرخم تا اخرش ماموریت رو پیدا کنم، بعدش که ماموریت رو پیدا کردم Failed میشه:| اخه این چه مپی هست که درست کردن، اعصاب برامون نزاشتن،اون از محیط هاش که برای خودش شده دارک سولز یکی:| اون از باس فایت هاش که انگار خون باباشون رو خوردیم یک جوری ضربه میزنن ادم میمونه چی بگه!
در کل دوستان تایم پلی بازی چند ساعته؟! این طوری بخواد بالای 20 ساعت طول بشکه تموم موهای سرم میریزه از بس عصبانیم میکنه:D
حدود 12 ساعت تا 15 ساعت طول میکشه تمومش کنی بدون حساب dlc ها
اونهایی هم که fail میشن مهم نیست دوباره یکجا دیگه respawn میشن

MU30YO

کاربر سایت
Mar 21, 2021
50

مپ برای اینکه حدودی بفهمی چه سمتی باید بری به درد میخوره، برای پیدا کردن محل دقیق هر قسمت از تابلوهای داخل بازی استفاده کن، راحت و بدون دردسر پیدا میکنی
برای ساده شدن بازی هم تو تنظیمات aim assist و یه سری گزینه دیگه مثل one shot و ... داره

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
بلاخره موفق شدم این بازی رو تجربه کنم، نسخه Ultimate روی PC ولی چون تاپیکش رو تو بخش بازی های PC پیدا نکردم اینجا نظرمو مینویسم. بازی رو من یک بار روی PS4 در حد مرحله اول رفتم ولی چیز خاصی تو اون مرحله اول دستگیرم نشد برای همین بیخیالش شدم تا اینکه طی هفته پیش نصبش کردم ببینم ویژگی های گرافیکیش چطوریه که واقعا شگفت زده شدم! گرافیک بازی با ری تریسینگ خارق العاده س و از اون طرف جزئیات تخریب پذیری به شکل بی نظیری محیط رو شلوغ می کنن. مخصوصا اگر داخل اتاقی باشید که کلی پرونده و نامه باشه یهو همه کاغذا روی هوا شناور میشن و یاد اون صحنه های جالب فیلم Inception میوفتید :) . من همون اوایل احساس کردم صدای ترنچ برام آشناس که دقت کردم دیدم بله صدای آقام جیمز مک کافری هست و این صدا رو عمرا نمیشه از یاد برد. بازی به شدت تم مکس پین داشت برای من و مخصوصا صدای اسلحه های دشمن دقیقا صدای اسلحه های خود مکس پین 2 بود که به لذت بازی می افزود :) . بگذریم که بازی در اوج زیبایی گرافیکی و قابلیت های جذاب داج و برداشتن اجسام و پرواز کردن و کنترل ذهن، مشکلاتی هم داشت که از اون ها میشه به این اشاره کرد که من به آخر بازی رسیدم اما بعضی از اسلحه ها رو به خاطر نداشتن متریال نگرفتم یا آپدیت نکردم! یا اون نقاط کنترل یا گشتن توی محیط و مپ بازی روی اعصاب بود که باید حداقل یه قابلیت ویژنی چیزی هم بهش می دادن که بهتر بتونی مسیر یابی کنی. هنوز DLC ها رو کامل نرفتم که نظری راجع بهشون داشته باشم اما به طور کلی بازی کوتاه بود و زود تموم شد. من اوایلش خیلی دوست داشتم نمرات بالا بهش بدم اما رفته رفته مشکلاتش عصبانیم میکرد مخصوصا اون قسمت چک پوینت ها. برای همین بهش نمره 7/10 میدم.

یادم اومد که کوانتوم بریک رو وقتی توی E3 میدیدم خیلی بهش امیدوار بودم، بازیش رو هم نصب کردم اما اون زمان چون سیستمم قوی نبود خیلی روی اعصاب بود فریم ریتش. وقتش رسیده اون رو هم یک فرصت دوباره بهش بدم و بعد ببینم کدوم داستان و مکانیک بهتری داشت. کنترل یا کوانتوم بریک. اما واقعا رمدی نعمت بزرگیه برای این صنعت، با اینکه نتونستم بیشتر از چند مرحله از AW رو تجربه کنم ولی به شدت منتظر نسخه بعدی بازیش هستم. برای همین گیم پلی و مکانیک های متفاوت، داستان خاص و صداگذاری های متنوع هست که عاشق سم لیک و استودیو بازی سازیش هستم.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
من دوباره دارم بازیو دانلود میکنم تا یه دور دیگه تمومش کنم
قبلا بازیو پلات کرده بودم ولی خیلی دلم واسه محیط رمز آلود و گیم پلی سریع بازی و البته جسی جان تنگ شده بود :D

• Like
Reactions: AMIN-PASHA

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر