Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مشکل ری تریسینگ برای کارت های سری 1000 با اپدیت جدید حل شد من با 1080TI می تونم بالاترین تنظیمات MEDIUM RAY تقریبا 60 ثابت بگیرم فقط 1 گزینه رفلکشن هست که خیلی سنگینه برای 2080TI هم حتی زمین می زنه اگر DLSS هم برای سری 1000 می داد راحت HIGH می شد بازی کرد.

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,006
نام
روزبه
خب بازی رو تموم کردم خوب بود داستان بازی که با سم لیک بد نمیشه داستان بازی گنگ خیلی هم گنگه برا فهمیدنش باید انگلیسی رو خوب بلد باشید برا من که نصفه نیمه انگلیسی بلدم خیلی گنگ بود داستان

گیم پلی اعتیاد اوری داره که دقیقا یه سر گردن از QBبهتره و کامل تر هست

با طراحی محیط حال نکردم محیط بازی بی روح و سرد بود محیط QB خیلی بهتر بود و جذاب بود

جسی خیلی خوب بود خیلی

گرافیک بازی عالی بود چهره ها عالی کار شده بود شاید بگم جز ۳ تا اول بازی این نسل از نظر چهره پردازی بود دم مایکرو هم گرم با این موتوری که به رمدی دادن

من که هر چی از رمدی برسه حال میکنم

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
661
نام
امیرحسین
بعد از 3-4 ساعت بازی کردن فقط یه سوال تو ذهنمه... واقعا کی فکرشو میکرد در پس اون تریلرهای مزخرف و تکراری و خسته کننده، یه همچین بازی خفنی خوابیده؟:D

مهم ترین نقطه قوت بازی برا من گیم پلی ـشه. سریع، جذاب و به شدت دلچسب. ترکیب عالی یه سلاح خوش دست و قدرت های ماورایی، خیلی خوب درش اوردن... الکی نیست اسم بازی رو گذاشتن کنترل، کنترلش حرف نداره خدایی خیلی نرم و رَوون:D
همچنین موسیقی خوب، گرافیک عالی، و طراحی محیط سلیقه ای ولی من برعکس تریلراش وقتی بازی کردم خوشم اومد حقیقتش:D خَفه هست ولی به سبکش میاد، یه جو رمز و رازآلودی داره که باحاله.

فقط چنتا مشکل باهاش داشتم تا الان
1. مپ مزخرف و بدرد نخور:D یعنی امکان نداره شما مپ رو ببینی و بفهمی چه مسیری باید بری. ولی انقد تو خود بازی تابلو زدن که هر مسیر کجا میره خدارو شکر تا الان تو محیط گم نشدم، گرچه همش فکر میکنم اگه این تابلوها نبودن هنوز داشتم تو اتاق اولی بازی دور خودم میگشتم:D
2. رو PS4 عادی بعضی جاها خیلی افت فریم داره
3. با خود داستان مشکلی ندارم، ولی روایتش خیلی پیچیده و تا حدی گُنگ ـه

در کل بنظرم نه تنها فن های رمدی، کلا هرکسی که به بازیای اکشن سوم شخص علاقه داره حتما اینو امتحان کنه:D

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
116661 منم بازی تمام کردم اول اینکه گیمپلی بازی جالب بود به خصوص با مهارتهای که ازاد میکرد محیطهای بازی متنوع بود اما خسته کننده میشد پایان بندی اواخر بازی قابل پیشبینی بود ولی در کل از بازی لذت بردم و انجامش پیشنهاد میکنم

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
بازی تموم شد
از نظر گیم پلی خیلی روون تر از کوانتم بریک بود.
ولی درمجموع بازی ضعیف تر از کوانتم بریک بود در هشتاد درصد موارد.
داستان بازی هم مثل همیشه شاهکار.
کلا انتظاری که داشتم از بازی براورده نشد و یک پله نسبت به کوانتم بریک پایین تر هست.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
بازی تموم شد
از نظر گیم پلی خیلی روون تر از کوانتم بریک بود.
ولی درمجموع بازی ضعیف تر از کوانتم بریک بود در هشتاد درصد موارد.
داستان بازی هم مثل همیشه شاهکار.
کلا انتظاری که داشتم از بازی براورده نشد و یک پله نسبت به کوانتم بریک پایین تر هست.

شرمنده ولی، طبق صحبت شما گیم پلی روون تر، داستان شاهکار، گرافیک و فیزیک هم که مشخصا بحثی نداره واضح هستند، هشتاد درصد موارد باقی مونده چیا میشه؟ (محیط بی روح احتمالا)
حالا شاید در حد انتظار شما ظاهر نشده باشه (گرچه بازم نسبت به نمایش های اولیه خودش، بهتر بازی خودش رو نشون داده و نمیدونم انتظار شما چطوری بالا از همین الانش هم بوده).

اینکه هرکسی نظر شخصی داره و خوب حالا دلش خواسته با Quantum Break بیشتر از Control حال کنه درست. ولی من با توضیح شما نتونستم این نقطه ها رو بهم وصل کنم.

من خودم هم Quantum Break رو بازی کردم و حسابی هم با تجربه خودم حال کردم (در حدی که دوبار بازی رو رفتم تا هر دو حالت تصمیم ها رو تجربه کنم). ولی خوب دوست دارم بدونم جز اینکه حسی با QB بیشتر حال کردید، از چه نظری میگید Control نسبت به QB در هشتاد درصد موارد ضعیف تره؟

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72
شرمنده ولی، طبق صحبت شما گیم پلی روون تر، داستان شاهکار، گرافیک و فیزیک هم که مشخصا بحثی نداره واضح هستند، هشتاد درصد موارد باقی مونده چیا میشه؟ (محیط بی روح احتمالا)
حالا شاید در حد انتظار شما ظاهر نشده باشه (گرچه بازم نسبت به نمایش های اولیه خودش، بهتر بازی خودش رو نشون داده و نمیدونم انتظار شما چطوری بالا از همین الانش هم بوده).

اینکه هرکسی نظر شخصی داره و خوب حالا دلش خواسته با Quantum Break بیشتر از Control حال کنه درست. ولی من با توضیح شما نتونستم این نقطه ها رو بهم وصل کنم.

من خودم هم Quantum Break رو بازی کردم و حسابی هم با تجربه خودم حال کردم (در حدی که دوبار بازی رو رفتم تا هر دو حالت تصمیم ها رو تجربه کنم). ولی خوب دوست دارم بدونم جز اینکه حسی با QB بیشتر حال کردید، از چه نظری میگید Control نسبت به QB در هشتاد درصد موارد ضعیف تره؟
بله بازی کنترل خیلی خیلی بهتر از QB هست، ولی از بعضی جهات یک عقب گرد کامل هم نسبت به اون بازی هست! اگر شما هر دو عنوان رو تجربه کرده باشی خیلی راحت متوجه میشی!
مثلا طراحی چهره ها و نحوه حرف زدن انیمیشن ها تو QB خیلی بهتر از کنترل هست
صحنه های بزرگ و فوق اکشن و طراحی هالیودی خیلی خیلی زیاد تری تو بازی QB هست
داستان و شخصیت پردازی هر دو بازی خوبه ولی برای بازی QB خیلی سر راست تر و قابل فهم تر است.
تنها در گیم پلی، و اتمسفر بهتر از QB هست!
البته بازی کنترول هم همون نسخه بهبود یافته تر QB هست، یعنی اون چیزی که باید QB بود رو از کنترل در اوردن ولی با اتمسفر مکس پین و الن ویک.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
بله بازی کنترل خیلی خیلی بهتر از QB هست، ولی از بعضی جهات یک عقب گرد کامل هم نسبت به اون بازی هست! اگر شما هر دو عنوان رو تجربه کرده باشی خیلی راحت متوجه میشی!
مثلا طراحی چهره ها و نحوه حرف زدن انیمیشن ها تو QB خیلی بهتر از کنترل هست
صحنه های بزرگ و فوق اکشن و طراحی هالیودی خیلی خیلی زیاد تری تو بازی QB هست
داستان و شخصیت پردازی هر دو بازی خوبه ولی برای بازی QB خیلی سر راست تر و قابل فهم تر است.
تنها در گیم پلی، و اتمسفر بهتر از QB هست!
البته بازی کنترول هم همون نسخه بهبود یافته تر QB هست، یعنی اون چیزی که باید QB بود رو از کنترل در اوردن ولی با اتمسفر مکس پین و الن ویک.

در ابتدا من قصد ایجاد کردن یک بحث بی مورد از صحبت خودم و مخالفت الکی با او دوست قبلی رو ندارم، و به نظرم نظری که دادند بیشتر حسی هست تا مسائلی که مطرح کردند.

خوب اولین چیزی که من تو صحبت دوست خودمون بولد کردم این بود که "ولی درمجموع بازی ضعیف تر از کوانتم بریک بود در هشتاد درصد موارد" بازی نه اون جوری که شما میگید اول حرفتون خیلی خیلی بهتره، نه اینجوری که این دوستمون میگه در 80 درصد موارد ضعیف تره! به طور کلی یک قدم رو به جلو نسبت به اون بازی حساب میشه! (حالا ممکنه یک نفر با اون بازی بیشتر حال کنه)

این چه صحبتی اگر هر دو عنوان رو تجربه کرده باشی متوجه میشی! حتما تجربه کردم که به چالش ک
شیدم نظر این دوستمون رو دیگه (کلا هر کسی نظر مخالف بده فرض رو میزارد که از خودش نظر داده؟)
انیمیشن صورتا بر خلاف نظر شما به نظر من تو هر دو عنوان تقریبا در یک سطح هست (شاید با اختلاف کم زمانی که شما مثلا انتخاب دیالوگ دارید بعضی جاها انیمیشن های عجیبی تو کنترل باشه) ولی نه در حد خیلی بهتر! طراحی چهره ها هم بازم خیر، اگر بهتر نباشه بدتر نیست!

صحنه های بزرگ و اکشن شاید QB کمی حالت هالیودی داشته باشه، ولی بازم کنترل دسته کمی نداره، بلکه شلوغ تر هم هست! (حالا QB چون هر مرحله یک محیط جدید جریان داره، خوب محیط ها کمی متنوع تر هستند)

QB داستان سر راست تر و قابل فهم تری داره نسبت به کنترل این مسئله رو قبول دارم.

در نهایت منم قبول دارم که میشه گفت کنترل نسخه بهبود یافته QB هست، و البته QB هم برای خودش تجربه لذت بخشی بوده! حالا من نمیدونم اون بازی چی باید در میومد این بازی چی شده و اینا

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
کمپانی مادر 505 Games به طور رسمی اعلام کرده از Epic Games نزدیک 10.5 میلیون دلار کمک هزینه دریافت کرده...
55 درصد این پول به خود ناشر، 505 games رسیده

https://t.co/ocmbIQeOfJ?amp=1

یعنی سر چی میتونه باشه؟:-?

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
با تشکر از اطلاعات کامل و با سلیقه بهرام عزیز که صدای دلنشین و آشنای کسر کریمی دوست داشتنی در ویدیو بررسی تکمیلش کرد .
شدیدا ذوق و شوق تجربه این بازیو دارم به نظر من خیلی جذاب میتونه باشه

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
بازی رو تازه شروع کردم،تا ماموریت هات لاین.
به نظرم بازی از نظر گیم پلی چیز خاصی نداره ولی امان از اتمسفر و محیط بازی که دیوانه کنندست.کارگردانی بازی،پیوسته بودن بازی،محیط ماتریکس وار و تو در تو،استایل Oldest House که تلفیقی از دهه های ۶۰-۷۰ و زمان حال ه.
به زرق و برقی کوانتوم بریک نیست ولی برا من گیرایی بیشتری تا اینجا داشته.
بازی به طرفدار‌های رمدی شدیداً پیشنهاد میشه.

آخرین ویرایش:
  • Sad
Reactions: mohsenebrahimi

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر